مهندسي هوا و فضا يعني ...

medjoon

عضو جدید
به نظر من یکی از علمی ترین و کاربردی ترین رشته هاست

فقط عشقه که می تونه آدم رو تو این رشته با تمام مشکلاتش نگه داره

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یکی از علمی ترین و کاربردی ترین رشته هاست

فقط عشقه که می تونه آدم رو تو این رشته با تمام مشکلاتش نگه داره

آخرش که چی ؟ متاسفانه تو ایران فایده نداره .حالا هر چقدرم کلاس داشته باشه .:(

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

متاسفانه، حرف شما تا حدودی درسته اما، بچه هایی که میرن هوافضا، اکثرشون نه اونایی که به زور رتبه رفتن، عاشق این رشته هستن و برای اینکه تکونی به این صنعت بدن، وارد این رشته شدن. اگر بهشون بها داده بشه که یواش یواش داره این اتفاق میفته و فرق مهندس مکانیک و هوافضا مشخص میشه، احتمال پیشرفت سریع در این رشته خیلی دور از ذهن نیست.
از نظر من، بیشتر کسایی که وارد این رشته میشن و نقطه نظر شما رو پیدا می کنن به خاطر اینه که از اول با یه دید ساده انگارانه وارد رشته شدن و فکر می کردن که آخر فارغ التحصیلی به راحتی می تونن آپولو هوا کنن اما ذره ذره که توی رشته پیش رفتن، دیدن که به اون آسونی ها هم که فکر می کردن نیست.

mr.rohalamin

اخراجی موقت
به نظر من مهندسی هوا فضا خیلی سخت تر از مکانیکه.(با اینکه اونا رشته مادر به حساب میان)

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه، حرف شما تا حدودی درسته اما، بچه هایی که میرن هوافضا، اکثرشون نه اونایی که به زور رتبه رفتن، عاشق این رشته هستن و برای اینکه تکونی به این صنعت بدن، وارد این رشته شدن. اگر بهشون بها داده بشه که یواش یواش داره این اتفاق میفته و فرق مهندس مکانیک و هوافضا مشخص میشه، احتمال پیشرفت سریع در این رشته خیلی دور از ذهن نیست.
از نظر من، بیشتر کسایی که وارد این رشته میشن و نقطه نظر شما رو پیدا می کنن به خاطر اینه که از اول با یه دید ساده انگارانه وارد رشته شدن و فکر می کردن که آخر فارغ التحصیلی به راحتی می تونن آپولو هوا کنن اما ذره ذره که توی رشته پیش رفتن، دیدن که به اون آسونی ها هم که فکر می کردن نیست.
من حقیقتش این حرفو از دید یه نفر علاقمند به پرواز می زنم خیلی نمی تونم تخصصی مثل شما دربارش صحبت کنم . ولی از اونجایی کهیه آشنایی با توان هوایی و علمی کشورمون دارم می گم این رشته 30 سال زود اومده . من در اصفهان زندگی می کنم و یه آشنایی با مهندسینی که تو هسا کا می کنن دارم .قدیما که کارشون فقط در راستای تعمیر و نگهداری می شد ولی خوشبختانه جدیدا کام های کوچولویی در دنیا ولی بسیار بزرگ در ایران ور داشتن که خوب شما حتما بهتر می دونید .:gol:

medjoon

عضو جدید

نباید این جوری برخورد کرد،با عشق و تمام توان به پیش!!

می سازیمش، بالاخره یه عده باید شروع کنن، من حاضرم قربانی بشم، ولی بیاید باهم این

رشته رو پر و بال بدیم

اگه من و تو نباشیم پس کی می خواد باعث پیشرفت بشه، پیش به سوی موفقیت

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
نباید این جوری برخورد کرد،با عشق و تمام توان به پیش!!

می سازیمش، بالاخره یه عده باید شروع کنن، من حاضرم قربانی بشم، ولی بیاید باهم این

رشته رو پر و بال بدیم

اگه من و تو نباشیم پس کی می خواد باعث پیشرفت بشه، پیش به سوی موفقیت
حرف شما کاملا صحیحه اما یه اممممممممممما داره :
این رشته نیاز به یه تبادل دانش بسیار ریشه ای داره که همه می دونیم دسته کدوم کشوره و از اونجایی که تحریم هستیم نه انتقال دانش صورت می گیره و نه تخهیزات خواهیم داشت . شما حتما قضیه TU204 رو می دونید .قرار بود علاوه بر خریدش دانشش رو هم از روسها بگیریم خوب همین مساله می تونست یه نقطه اوج واسه صنعت هوانوردی و هوافضامون باشه که دیدید امریکا و خود روسیه چه دبه ای درآوردن .
ما در حال حاضر خیلی نمی تونیم جلو بریم چون داریم فقط کپی می زنیم . تو موشک سازی قوی شدیم اما پیشرانهاشو داریم از پروژه های سوخته روسیه و یا کره می گیریم و...

دوست عزیز ما از خدا می خواهیم که شما گامی در جهت صنعت هوانوردی بردارید تا AN140 رو با نام ایران 140 قالب نکنیم . به امید روزی که ما بتونیم جت منطقه ای خودمون رو تولید کنیم :gol:

پیروز باشید

medjoon

عضو جدید
حرف شما کاملا صحیحه اما یه اممممممممممما داره :
این رشته نیاز به یه تبادل دانش بسیار ریشه ای داره که همه می دونیم دسته کدوم کشوره و از اونجایی که تحریم هستیم نه انتقال دانش صورت می گیره و نه تخهیزات خواهیم داشت . شما حتما قضیه TU204 رو می دونید .قرار بود علاوه بر خریدش دانشش رو هم از روسها بگیریم خوب همین مساله می تونست یه نقطه اوج واسه صنعت هوانوردی و هوافضامون باشه که دیدید امریکا و خود روسیه چه دبه ای درآوردن .
ما در حال حاضر خیلی نمی تونیم جلو بریم چون داریم فقط کپی می زنیم . تو موشک سازی قوی شدیم اما پیشرانهاشو داریم از پروژه های سوخته روسیه و یا کره می گیریم و...

دوست عزیز ما از خدا می خواهیم که شما گامی در جهت صنعت هوانوردی بردارید تا AN140 رو با نام ایران 140 قالب نکنیم . به امید روزی که ما بتونیم جت منطقه ای خودمون رو تولید کنیم :gol:

پیروز باشید

ممنون دوست خوبم

درست میگید، ولی من معتقدم شاید همین تحریم به بفهمونه که می تونیم، درسته عقب

می افتیم ولی این خود باوری بعدا به دردمون می خوره.

مطلب بعد اینکه تو ساخت هواپیما واقعا مشکل داریم، چون پای جون آدم در میونه، برا پرواز

تاییدهای بین المللی می خواهد که به این سادگی نمیدن

به نظر من تو عرصه فضایی پیشرفت خوبی داشتیم، تو چند سال آینده می تونیم جهانی

بشیم!! ولی تو هوایی فکر نمی کنم

mr.rohalamin

اخراجی موقت
چرا همش آیه یاس می خونید. اونا هم از صفر شروع کردن. درسته که یه مقدار کپی می کنیم ولی داریم آماده می شیم. یه مقدار صبر+تلاش+خودباوری می خواد. متاسفانه ما زیاد خود باور نیستیم. مردم کوچه و بازار رو نگاه کن. همهش می گن ایران نمی تونه. آخه این چه استدلالیه؟؟؟ها؟