مهندسای عزيز چه نظری داريد؟ اين چه سنگيه؟

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام

کی ميدونه اينا چه سنگی هستند؟
اينا رو از توی خاک پيدا کرده ام.طولش حدود 5-10 سانت و قطرش هم حدود 10-12 ميليمتر هست.کريستاليزه هست و بشکل يک لوله تو خالی.در فاصله زمانی دوسال و در يک قطعه زمين بفا صله 500-600متري از همديکه پيدا کرده ام.همينطور فسيلهای گچی از صدف.
شما عقيده ای داريد؟

morteza_420

عضو جدید
اگه امکانش واست هست سختی بگیر و مشخصات فیزیکیش رو هم بده . ببینیم واقعاً چیه !!! تا به حال به همچین چیزی بر نخورده بودم !!!

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اينا رو از توی خاک پيدا کرده ام.طولش حدود 5-10 سانت و قطرش هم حدود 10-12 ميليمتر هست.کريستاليزه هست و بشکل يک لوله تو خالی.در فاصله زمانی دوسال و در يک قطعه زمين بفا صله 500-600متري از همديکه پيدا کرده ام.همينطور فسيلهای گچی از صدف.
شما عقيده ای داريد؟
شما عکس گذاشتین یعنی؟
من کهم چیزیز نمی بینیم!

kvn

عضو جدید
بلور های این سنگ سوزنی هستند یا متوازی الاضلاع؟ اگه سوزنی هست آراگونیت اگه متوازی الاضلاع باشه کلسیت. البته تا خود نمونه رو نبینبم نمیشه دقیقا اظهار نظر کرد.
سلام

شما عقيده ای داريد؟

[/quote]

morteza_420

عضو جدید
آخه اینجوری که نمی شه داداشم . یکمی از خواص فیزیکیش بنویس :
1. سختیش چنده ؟
2. وزن مخصوصش چه طوریه ؟
3. رنگ خاکش چه رنگیه ؟
و ....

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
آخه اینجوری که نمی شه داداشم . یکمی از خواص فیزیکیش بنویس :
1. سختیش چنده ؟
2. وزن مخصوصش چه طوریه ؟
3. رنگ خاکش چه رنگیه ؟
و ....
سلام
شرمنده داداش. من کشاورز هستم و از اینا که شما فرمودید بی اطلاعم!
این سنگها رو زمانی که روی زمین کار میکردم پیدا کرده ام و همکارم هم میگفت که عین این سنگها رو قبلا پیدا کرده. او عقیده داشت که این سنگها فسیل موادی هستند که وال ها به هنگام خروج آب از منافذ تنفسی شان بیرون میدهند !( آخه میگن این منطقه در دورانهای زمین شناسی پیشین زیر آب بوده).
رنگش دقیقا همین رنگیه که میبینین فقط یک کم حالت شیشه ای و کریستال داره. شکل کریستالها یک حالت چند وجهی مثلا 5 یا 6وجهی داره. شکلش مثل یک تکه 5 -6سانتی از شیلنگ آب میمونه.
رنگ خاک منطقه سیاه یا خاکستری ( ماسه ای) هست و انواع فسیل های صدف توش پیدا میشه. خیلی جالب هست که بگم حتی فسیل گچی شده تخم مرغ ( یا تخم پرنده دیکه) هم توش پیدا شده( و من دیده ام اما عکسش رو ندارم).
همین!
ممنون
واسم جالبه که بونم این چه سنگی هست!
موفق باشین.

morteza_420

عضو جدید
پس بحث فسیل شناسیه ! :D

آره دیگه اگه توی اون مطقه فسیل زیاد بوده به احتمال زیاد این هم فسیله ! ولی فسیل یه مشخصه داره و اون هم اینه که روش اثراتی از چیزی که فسیل شده باقی می مونه ! مثلاً فسیل برگ رگه های موجود تو برگ رو نشون می ده ! ولی این که این ماله مواد خروجی از منافذ تنفسی وال هستش یکمی کار رو سخت می کنه ! چون فکر کنم چیز خوبی رو به خوبی نشون نده ! مگه این که دلت بیاد که عمود بشکنیش تا ببینی روی دیواره هاش چیزی هست یا نه !

solar flare

مدیر بازنشسته
salam un ye fossile ke man ehtemal midam fosslie yek mojude daryayi marbut be doreye avale zamin shenasi bashe hamun ke lule manande va tu khalie ellate crystally budanesh ham marbut be amlahe madanie daryaye ziste in jadar dare
:smile:

solar flare

مدیر بازنشسته
mikhastam ye matlabe dige ham raz konam bayad jesarate mano bebakhshid ama vghti mikhayid az ye nomune ax bendaze bayad ye vasle pishesh bezari ke andazash moshakhas bashe ta megyas moshakhas beshe masalan shoma mitunesti ye khodkare BIC bezari pishesh ta andazeye nomunat moshakhas beshe:redface:

• Like
واکنش ها: MMZ

solar flare

مدیر بازنشسته
اين فسيل يك بلمنيت(belemnit) است جنس پوسته آراگونيتي و مربوط به اولين دوره زمين شناسيه

• Like
واکنش ها: MMZ
بالا