مهم!!!!! همه بیان تو...

sadegh.eti

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز..
من یه سوالی دارم فک کنم اکثر مهندسا هم همین سوالو شاید داشته باشن...;)

با توجه به بازار کار ایران چه نرم افزار هایی یادگیریش کاربردی تر و بهتره برای استخدام در یک شرکت مهندسی-یا کارخانه صنعتی:eek:

گرایشم قدرته! :surprised:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز

با توجه به بازار کار ایران چه نرم افزار هایی یادگیریش کاربردی تر و بهتره برای استخدام در یک شرکت مهندسی-یا کارخانه صنعتی:eek:

سلام.
بازار کار ایران همه ی نرم افزار های برق رو شامل میشه و همشون کاربردی هستند. ولی کم و زیاد داره. از یک نرم افزار زیاد و از یک نرم افزار خیلی کم استفاده میشه.
شرکت مهندسی هم همینطور هستش. بسته به زمینه کاری اون شرکت نرم افزار های مختلفی ممکن مورد استفاده قرار بگیره.
کارخانه صنعتی هم همینطور باز بسته به زمینه کاری نرم افزارهای متفاوتی کاربرد داره.
ولی خوب از اونجا که گرایش شما قدرت هستش شما باید با نرم افزارهای طراحی شبکه های انتقال و توزیع ، طراحی نیروگاه ، محاسبات توان اکتیو و راکتیو ، طراحی و محاسبات موتور ، راه اندازی وکنترل انواع موتور های DC و AC و ... آشنایی پیدا بکنید. که اینجور نرم افزار همون نرم افزار های تخصصی قدرت محسوب میشوند.
اگر ترم 5 به قبل هستید عجله نکنید چون برای کار با این نرم افزار ها احتیاج به دروس پیش نیاز دارید.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز

شما باید هدفمند اقدام به یاد گیری نرم افزار کنید، چراکه یاد گیری نرم افزار از شما وقت و زمان خواهد گرفت و در صورت عدم استفاده از آن خیلی زود مطالب رو فراموش خواهید کرد (البته تغییر ورژنها نیز به نوبه خود شما رو عقب میندازه). پس شما باید در یادگیری نرم افزار طبق یک برنامه جلو برید تا زمان و وقتتون بیهوده هدر نره.

شما در بازار کار در اکثر مشاغل با یک سری نرم افزارهای عمومی سر و کار خواهید داشت نظیر مجموعه آفیس، اتوکد و ... شما بعنوان مهندس باید سعی کنید رو این نرم افزارها تسلط داشته باشین. و سعی کنید به ذهنتون جهت بدین که در آینده قراره سمت کدوم بازار قراره برید (که این بخش نیاز به مطالعه و بررسی بازار و آینده اون داره) پس از پیدا کردن زمینه مد نظر اکنون اقدام به یادگیری نرم افزارهای مرتبط و مطالعه در اون حوزه نمایید تا بتونید از وقتیکه در این زمینه صرف کرده اید نهایت استفاده رو ببرید.

موفق باشین

بالا