+++مهم درباره کارآموزی لطفا" کمک+++

mohammad_444_0o

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز
امیدوارم حالتون خوب باشه و سرحال باشید و ذهن هاتون مبتکر باشه
---
میخواستم درباره کارآموزی باهاتون صحبت کنم
روراست باشم من اطلاعات زیادی درباره کارآموزی و بطور کلی اجزای مکانیکی ندارم(من ترم 4 کارشناسی مهندسی مکانیک(بی گرایش)هستم)
الان تا چند روز دیگه دارم میرم کارآموزی نیر.گاه سیکل ترکیبی کازرون
ولی واقعا" نمیدونم اونجا باید چکار کنم...اینطور که شنیدم اونجا زیاد به آدم محل نمی ذارن و خودت باید بری بپرسی
من اصلا" نمیدونم حتی اونجا چی بپرسم!!!!
کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک

mohammad_444_0o

عضو جدید
لطفا" کمک

لطفا" کمک

سلام اگه میشه 2 دقیقه وقت بذارید و تجربه هاتون رو به ما بگین ممنون میشم

mohammad_444_0o

عضو جدید
جوابـــــــــــــــــــــ ـ

جوابـــــــــــــــــــــ ـ

لطفا" جواب بدین

*Essi*

اخراجی موقت
کارآموزی اگر در شرکت یا کارخونه ای آشنایی با کسی نداشته باشی، باید خودت پرس و جو کنی و شاید زیاد محل نذارن، اما مهم خودتی و پشتکارت.

اما به نظرم جایی برو که یک دوست یا آشنایی باشه که بهت مطالبی رو یاد بده.

روش داشتن یک کار آموزی موفق

روش داشتن یک کار آموزی موفق

دوست خوبم سلام .اصلا نگران نباش محل کارآموزی هر جا که باشه بستگی به تلاش و پشتکار خودت داره هر جا که ادم خوشو فعال نشون بده همه هم بهش احترام میذارن هم میتونه پیشرفت کنه تازه هر چه فعال تر ببیننت بیشتر بهت کمک میکنن و به سوالات جواب میدن:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Hanpehr

عضو جدید
سلام
من الان دارم واحد کار آموزیمو میگذرونم! همون طور که بقیه گفتن باید خودت فعال باشی و سوال بپرسی و بهتره جوابایی رو که میگیری تحلیل کنی و اگه اشکالی داشتی تو فهمش یا قسمتهای دیگش بپرسی اون جوری متوجه میشن که پیگیر کارتی.

mec_eng_2010

عضو جدید
در کارآموزی باید از چیزهایی که میبینی یاد میگیری روش های کار برای تولید محصولی خاص و هر چه که به نظرت میرسه گزارش تهیه کنی البته با پرسش و کسب اطلاعات از کارکنان ( موفق باشی)

Amirhj

عضو جدید
هیچ نگرانی نیست .اونجا اصلا چیزی یادت نیمیدند و لی از لحاظ امکانات خوبه اکثرا میگن باید خودت بپرسی و بجویی ولی وقتی کسی جوابتو نمیده چه کار باید کنی یا باید سرشونو ببری یا با شرایط کنار بیای البته توی هر جایی ادمایی پیدا میشن که دوست دارن کسی رو پیدا کنن علمشونو بشون یاد بدن که خودم متاسفانه دو روز اخر کارموزی این ادمو پیدا کردم!!!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان عزیز
امیدوارم حالتون خوب باشه و سرحال باشید و ذهن هاتون مبتکر باشه
---
میخواستم درباره کارآموزی باهاتون صحبت کنم
روراست باشم من اطلاعات زیادی درباره کارآموزی و بطور کلی اجزای مکانیکی ندارم(من ترم 4 کارشناسی مهندسی مکانیک(بی گرایش)هستم)
الان تا چند روز دیگه دارم میرم کارآموزی نیر.گاه سیکل ترکیبی کازرون
ولی واقعا" نمیدونم اونجا باید چکار کنم...اینطور که شنیدم اونجا زیاد به آدم محل نمی ذارن و خودت باید بری بپرسی
من اصلا" نمیدونم حتی اونجا چی بپرسم!!!!
کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک

سلام، چرا این قدر نگرانی، اگر اونجا ناهار می دن! احتمالاً اگر با آشپز دوست بشی (یکمی پول بهش بدی) غذا بهت بده. زیاد نترس این جور جاها همیشه چند دست غذای اضافه هست تازه غذاشم احتمالاً سالمه و سوسکم نداره.
تازه اونجا که رفتی خیلی چیزا یاد میگیری که به محض تموم شدن سربازیت می تونی یک نیروگاه بزنی.

mhiagh

عضو جدید
سلام
اصلا جای نگرانی نیست
بعد از چند روز ک بری کار و محیطش برات آشنا میشه
بعدش میری ب استادت میگی ک چ جور جایی مشغول شدی اونم بسته ب اندازه سخت گیر بودنش
برات مشخص میکنه ک باید دنبال چ چیزی باشی و در گزارش نهاییت چ سوالایی رو باید جواب داده باشی.
همین
:)
موفق باشی

mohammad_444_0o

عضو جدید
ممنون از جواب دوستان
===
ی سوال دیگه:
اگه توی نیروگاه بتونم انتخاب کنم برم پیش یه تکنسین آشنا یا برم پیش یه مهندس فوق لیسانس به نظرتون کدومش بهتره؟

mec_eng_2010

عضو جدید
سلام، به نظر من اگر شما بتونی پیش اون کسی که بیشتر از کار عملی سر در میاره بری بهتره، چون به اندازه کافی تو دانشگاه تئوری یاد می گیری.

reza2495

عضو جدید
دوست عزيز كارآموزي خيلي بت ديد ميده سعي كن تا ميتوني استفاده كني. جايي كه شما ميري محيط كوچيكي نيست كه بپيچونندت! عمدتا اينجاها فرهنگ كارآموزي جا افتاده. من كه مجتمع فولاد مباركه اصفهان بودم واقعا اين فرهنگ خيلي خوب جا افتاده بود. البته اصلا به اين معني نيست كه يكي ميفته دنبالت كه هرچي ميدونه بت بگه! هيچكي كار بت نداره. اما اگه خودت بپرسي جوابتو ميدند. از همه يپرس هم از مهندسا هم تكنسينا و حتي كارگرا. هر چي ميبينيا بپرس بگو اين چيه واس چيه و... ! از همه مهمتر روابط عموميته ! سعي كن با همه رفيق شي كه بيشتر بت حال بدند. يادت باشه شايد ديگه تاآخر عمرت ديگه اونجا نري پس سعي كن بيشترين استفاده رو ببري
موفق باشي

farhang_760

عضو جدید
سلام
به نظر من اگر بتونی پیش دوتاشون بری بهتره. سعی نکن یک جا بمونی.
هم اون تکنسین چیزی بلده که اون مهندسه بلد نیست و هم اون مهندسه خیلی چیزا بلده و میتونه ارتباط بهتری به چیزی که خوندی و چیزی که توی محیط میبینی بده.
اما به نظر من سعی کن به قول رضا روابط عمومیت بالا باشه و با همه رفیق باش و از همشون چیزی یاد بگیر
به هر حال موفق باشی

areeyan

عضو جدید
سلام دوست عزیز خیلی نگران هستی حق داری چون شاید تجربه اولت باشه کار آموزی
کار اموزی بهره پیش یه نفر بری که کار بلد باشه تا مدرک تحصیلی داشته باشه مدرک تحصیلی بالا نشانه کار بلد بودن طرف نیست
با توجه به این که دانشگاه با صنعت متاسفانه زیاد ارتباطی که باید داشته باشه رو نداره بهتره تجربه کسب کنی پس همیشه دوران کار اموزی با افرادی که تجربه دارن
بیشتر حرف بزن و ازشون کمک بخواه اونا وقتی ببینن علاقه داری به کار و جای این که از مهندسین رده بالا سوال کنی از کارگرهای با تجربه کمک میگیری بیشتر تشویق میشن و بیشتر کمکت میکنن حتی ریزه کاری هایی که تو نمی دونی چیه رو بهت گوش زد میکنن من اینو تجربه کردم که میگم موفق باشی رفیق

بالا