مهم ترین اخبار فوتبال ایران

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
صدرنشيني ملوان و حضور پرسپوليس در جمع فانوس به دست‌ها!

صدرنشيني ملوان و حضور پرسپوليس در جمع فانوس به دست‌ها!

» سرویس: ورزشي - فوتبال، فوتسال
کد خبر: 91053017576
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۱

در پايان رقابت‌هاي هفته پنجم ليگ برتر فوتبال، ملوان به صدر جدول رسيد و پرسپوليس با شكست برابر داماش به رده شانزدهم و به جمع فانوس به دست‌هاي ليگ، سقوط كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هفته پنجم ليگ برتر فوتبال، يك‌شنبه با انجام چهار ديدار به اتمام رسيد كه جالب توجه‌ترين نتيجه در بازي داماش و پرسپوليس رقم خورد؛ جايي كه سرخ‌پوشان پايتخت، يك هفته مانده به شهرآورد سنتي فوتبال ايران، با شكست برابر حريف شمالي‌شان به رده شانزدهم جدول سقوط كردند.

در ديگر ديدار روز يك‌شنبه نيز، گهر دورود با يك گل، ذوب‌آهن را شكست داد، تراكتورسازي با نتيجه 3 بر 2 از سد نفت آبادان گذشت و ملوان با توقف استقلال در تهران و كسب يك امتياز با ارزش، صدر جدول رده‌بندي را از آن خود كرد.

نتايج كامل رقابت‌هاي هفته پنجم به اين شرح است:

جمعه 27 مرداد

فولاد صفر - مس يك
صبا يك - فجرسپاسي يك
آلومينيوم يك - راه‌آهن يك
نفت تهران يك - پيكان 2

شنبه 28 مرداد

سپاهان صفر - سايپا 2

يك‌شنبه 29 مرداد

گهر دورود يك - ذوب‌آهن صفر
داماش يك - پرسپوليس صفر
تراكتورسازي 3 - نفت آبادان 2
استقلال يك - ملوان يك

جدول رقابت‌هاي ليگ برتر در پايان هفته پنجم به اين شرح است:

1- ملوان 11 امتياز (تفاضل گل 4)
2- تراكتورسازي 11 امتياز (تفاضل گل 3)
3- سپاهان 10 امتياز (تفاضل گل 5)
4- صبا 10 امتياز (تفاضل گل 5)
5- فجرسپاسي 10 امتياز (تفاضل گل 5)
6- سايپا 10 امتياز (تفاضل گل 3)
7- نفت تهران 8 امتياز (تفاضل گل 4)
8- داماش 8 امتياز (تفاضل گل 1)
9- استقلال 8 امتياز (تفاضل گل 1)
10- پيكان 7 امتياز (تفاضل گل4-)
11- راه‌آهن 6 امتياز (تفاضل گل 1)
12- فولاد 5 امتياز (تفاضل گل 1-)
13- آلومينيوم هرمزگان 4 امتياز (تفاضل گل 1-)
14- مس 4 امتياز (تفاضل گل 2-)
15- گهر دورود 4 امتياز (تفاضل گل 3-)
16- پرسپوليس 4 امتياز (تفاضل گل3-)
17- نفت آبادان 1 امتياز (تفاضل گل 8-)
18- ذوب‌آهن صفر امتياز (تفاضل گل 10-)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
یکی جلوی این پرسپولیس کهکشانی رو بگیرررررررررررره .. ته جدول رو داره سوراخ میکنه:biggrin:

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
پرسپولیس با استرس بازی می کنه ....سراسیمه و با عجله ...بازیکناش ترسیدن استرس دارن همه دارن به تیم فشار میارن ....
همه بازی هایی که نتیجه نگرفته هیچکدوم از حریفاش سرتر نبودن ..همه حریفاش دفاعی بازی کردن و رو ضدحله گل زدن ...یکی از دردای تیم همینه ...
فعلا که 5 هفته گذشته و هر کی به سهم خودش داره برای تیم حاشیه درست میکنه پرسپولیس مستحق این نتایج نبود انصافا بازیای حریفاشم طوری نبوده که بتونه این تیمو ببره ....اما همیشه اینطوری نمیمونه من مطمئنم ....آخر فصل معلوم میشه کی ته جدولو سوراخ میکنه ....

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرسپولیس با استرس بازی می کنه ....سراسیمه و با عجله ...بازیکناش ترسیدن استرس دارن همه دارن به تیم فشار میارن ....
همه بازی هایی که نتیجه نگرفته هیچکدوم از حریفاش سرتر نبودن ..همه حریفاش دفاعی بازی کردن و رو ضدحله گل زدن ...یکی از دردای تیم همینه ...
فعلا که 5 هفته گذشته و هر کی به سهم خودش داره برای تیم حاشیه درست میکنه پرسپولیس مستحق این نتایج نبود انصافا بازیای حریفاشم طوری نبوده که بتونه این تیمو ببره ....اما همیشه اینطوری نمیمونه من مطمئنم ....آخر فصل معلوم میشه کی ته جدولو سوراخ میکنه ....

یادت میاد بعد از بازی با گهر که داور سوت رو زد ، دروازه بان گهر کله داور رو بوسید و خوشحالی کرد ؟؟
گفته بودی حتی اگه استقلال رو میبردن اینجوری خوشحالی نمیکرد و معلوم بود از مساوی با پرسپولیس خیلی خوشحالن
دیدی دیشب مدافع ملوان بعد از سوت پایان چجوری داور رو بوسید و دستهاشو برد بالا؟؟ اگه پرسپولیسو میبردن اینجوری خوشحالی نمیکردن:biggrin:
ناراحت نشیا ، اذیتت کردم
اما مشکل پرسپولیس نوع بازیهای خودشه تا حریفاش ، وگرنه همیشه همینطور بوده که تیمها جلوی استقلال و پرسپولیس انگیزه مضاعف دارن
یادمه تو سومین لیگ حرفه ای هر تیمی که این هفته با استقلال بازی داشت ، هفته بعدش با پاس تهران مسابقه میداد ، استقلال و پاس افتاده بودن تو کورس قهرمانی ، استقلال به زحمت تیمها رو میبرد ، خیلی حمله میکرد ، اما با اختلاف یه گل و اونم خیلی وقتا دقایق پایانی میبرد یا گاهیم نمیشد، اما همون تیمها هفته بعد جلوی پاس 3-4 تا میخوردن

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

میدونی مشکل کجا هست .. اینجا هست که شما میگی تیم پرسپولیس !!
بنظر من پرسپولیس الان تیم نیست .. یه عده بازیکن داره که کسی نمیتونه درست بچینتشون و ازشون بازی بگیرن .. (تعریف تیم به چهارتا بازیکن درست نیست .. به طرز بازی کردن اونهاست)

این تیم هایی که بردن , بازیکن خوب نداشتن ولی هماهنگی داشتن و هدفشون مشخص

من بعنوان استقلالی دوست دارم پرسپولیس رو قوی ببینم .. ;)

GAME_OVER

کاربر ممتاز
یادت میاد بعد از بازی با گهر که داور سوت رو زد ، دروازه بان گهر کله داور رو بوسید و خوشحالی کرد ؟؟
گفته بودی حتی اگه استقلال رو میبردن اینجوری خوشحالی نمیکرد و معلوم بود از مساوی با پرسپولیس خیلی خوشحالن
دیدی دیشب مدافع ملوان بعد از سوت پایان چجوری داور رو بوسید و دستهاشو برد بالا؟؟ اگه پرسپولیسو میبردن اینجوری خوشحالی نمیکردن:biggrin:
ناراحت نشیا ، اذیتت کردم
اما مشکل پرسپولیس نوع بازیهای خودشه تا حریفاش ، وگرنه همیشه همینطور بوده که تیمها جلوی استقلال و پرسپولیس انگیزه مضاعف دارن
یادمه تو سومین لیگ حرفه ای هر تیمی که این هفته با استقلال بازی داشت ، هفته بعدش با پاس تهران مسابقه میداد ، استقلال و پاس افتاده بودن تو کورس قهرمانی ، استقلال به زحمت تیمها رو میبرد ، خیلی حمله میکرد ، اما با اختلاف یه گل و اونم خیلی وقتا دقایق پایانی میبرد یا گاهیم نمیشد، اما همون تیمها هفته بعد جلوی پاس 3-4 تا میخوردن
انصافا دیشب ملوان از استقلال بهتر نبود ؟ تازه بحرانیم که زد بازیکن ملوانو مصدوم کرد نامرد ..
درسته همیشه تیمها مقابل پرسپولیس استقلال انگیزه دارن اما مقابل پرسپولیس بیشتر ... چون تیم اول پایتخته و استقلال تیم دوم ..:D..تازه مقابل پرسپولیس دفاعی بازی میکنن حتی اگه میزبان باشن ...بهرحال امیدوارم استقلال دیگه مقابل ما دفاعی بازی نکنه ..

میدونی مشکل کجا هست .. اینجا هست که شما میگی تیم پرسپولیس !!
بنظر من پرسپولیس الان تیم نیست .. یه عده بازیکن داره که کسی نمیتونه درست بچینتشون و ازشون بازی بگیرن .. (تعریف تیم به چهارتا بازیکن درست نیست .. به طرز بازی کردن اونهاست)

این تیم هایی که بردن , بازیکن خوب نداشتن ولی هماهنگی داشتن و هدفشون مشخص

من بعنوان استقلالی دوست دارم پرسپولیس رو قوی ببینم .. ;)

خب این طبیعیه که سرمربی هنوز بازیکنا رو نمیشناسه و نمیدونه ترکیب درست چیه ...تو این چند بازی هر بار قبل بازی همه ما رو تعجب زده کرده هر بار با یه ترکیب متفاوت ...بعضی بازیکنا هم واقعا کم کاری میکنن اینو نمیشه ندید ..
بعلاوه هنوز سایه نتایج فصل پیش پرسپولیس رو این تیمه .. گلر ما اگه یه اشتباه کنه فرداش تیتر همه روزنامه ها میشه .. همه اسمشو مساوی میثاق میزارن اما رحمتی تو همین بازی استقلال ملوان یه خروج خنده دار داشت بدتر از خروج گردان تو بازی گهر ... ببینید هیچکس تیتری علیه رحمتی نمیزنه دلیلش اینه که همه بازیکنا و مخصوصا گلر پرسپولیس شدیداً زیر ذره بینن ....رسانه ها زوم کردن رو پرسپولیس نتایج استقلال هم اصلا خوب نبوده استقلال هم خوب بازی نکرده ولی مثل اینکه شما راضیین...بهرحال با نتایج و بازی ضعیف استقلال بازم همه نگاهها به پرسپولیسه .... این خیلی استرس به همراه داره بازیکنا نمیتونن خودشون باشن ....

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
انصافا دیشب ملوان از استقلال بهتر نبود ؟ تازه بحرانیم که زد بازیکن ملوانو مصدوم کرد نامرد ..
درسته همیشه تیمها مقابل پرسپولیس استقلال انگیزه دارن اما مقابل پرسپولیس بیشتر ... چون تیم اول پایتخته و استقلال تیم دوم ..:D..تازه مقابل پرسپولیس دفاعی بازی میکنن حتی اگه میزبان باشن ...بهرحال امیدوارم استقلال دیگه مقابل ما دفاعی بازی نکنه ..

ملوان در حد خودش بود ، خوب بود اما نمیشه گفت بهتر از استقلال ( البته اگه بخوایم فقط فوتبالی که دیدیم رو مقایسه کنیم ، بدون توجه به نام بازیکنان دو تیم که اگه مقایسه کنیم بله ملوان بهتر بود )
اذیت نکن دیگه ، بازی دفاعی میشه اون بازی که پارسال مس سرچشمه تو دور برگشت جلوی پرسپولیس داشت نه اینا ، البته بازم میگم من واقعا 10-20 دقیقه بیشتر ندیدم
البته اگه بخوایم بازیکنای پرسپولیس رو هم با اون تیما مقایسه کنیم باید بگیم پرسپولیسم اصلا خوب نبوده
تیم دوم پایتخت ؟؟ ما که تیم اول ایرانیم حالا شما تیم دوم ( اینم چون تویی پارتی بازی کردم اسم سپاهان و تراکتور و گهر دورود رو پایین تر گذاشتم :D)
همه دنبال سوژه هستن ، مثلا غلامپور دروازه بان بدی نبود ، اما چون تو اون بازیهای معروف دوحه قطر سال 1993 خیلی افتضاح بود معروف شد به بد بودن و سوتی دادن
الانم چون دو تیم دارن پا به پای هم بد نتیجه میگیرن ، یه مقداری در امان موندن وگرنه اگه یکی از این دو تا الان مثلا 13 امتیاز داشت اون یکی تیم بیچاره میشد

GAME_OVER

کاربر ممتاز
ملوان در حد خودش بود ، خوب بود اما نمیشه گفت بهتر از استقلال ( البته اگه بخوایم فقط فوتبالی که دیدیم رو مقایسه کنیم ، بدون توجه به نام بازیکنان دو تیم که اگه مقایسه کنیم بله ملوان بهتر بود )
اذیت نکن دیگه ، بازی دفاعی میشه اون بازی که پارسال مس سرچشمه تو دور برگشت جلوی پرسپولیس داشت نه اینا ، البته بازم میگم من واقعا 10-20 دقیقه بیشتر ندیدم
البته اگه بخوایم بازیکنای پرسپولیس رو هم با اون تیما مقایسه کنیم باید بگیم پرسپولیسم اصلا خوب نبوده
تیم دوم پایتخت ؟؟ ما که تیم اول ایرانیم حالا شما تیم دوم ( اینم چون تویی پارتی بازی کردم اسم سپاهان و تراکتور و گهر دورود رو پایین تر گذاشتم :D)
همه دنبال سوژه هستن ، مثلا غلامپور دروازه بان بدی نبود ، اما چون تو اون بازیهای معروف دوحه قطر سال 1993 خیلی افتضاح بود معروف شد به بد بودن و سوتی دادن
الانم چون دو تیم دارن پا به پای هم بد نتیجه میگیرن ، یه مقداری در امان موندن وگرنه اگه یکی از این دو تا الان مثلا 13 امتیاز داشت اون یکی تیم بیچاره میشد
منم گفتم که قبول دارم پرسپولیس بد بوده در حد انتظار نبوده اما حریفاشم ایونقدر خوب نبودن که لیاقت برد داشته باشن ....مثلا استقلال و سایپا واقعا سایپا قشنگ بازی کرد و حقش برد بود اما پرسپولیس و فجر ... نیمه اول دفاع اونا یه ریز اشتباه میکرد اصلا بازیکناشون در حدی بازی نکردن که پرسپولیسو شکست بدن پرسپولیس بدشانسه ...
بگذریم ...
اینکه دو تا تیم نتونستن نتیجه بگیرن و حاشیه دارن اهمیت دربی رو چند برابر می کنه .. هر تیمی که دربی رو ببره حاشیه هاشو میده به طرف مقابل و انگیزه پیدا می کنه برای ابزیهای بعدش... امیدوارم داور روز دربی اشتباه نکنه این اشتباها میتونه به قیمت نابود کردن یکی از دو تا تیم علی الخصوص پرسپولیس تموم شه چون تو استقلال هیچکس جرات نداره از اخراج قلعه حرفی بزنه اما تو پرسپولیس همین الانشم پیشکسوتا نقشه اخراج خوزه رو تو سرشون دارن

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راه‌آهن با پیروزی برابر سایپا به رده دوم رسید/ کی‌روش تماشاگر ویژه

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال سایپا در ورزشگاه خانگی خود مقابل راه‌آهن شکست خورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، اولین دیدار هفته هفتم لیگ برتر از ساعت 19 امروز بین سایپا و راه آهن در ورزشگاه انقلاب کرج و در حضور حدود 4 هزار تماشاگر برگزار شد و با نتیجه یک بر صفر به سود راه آهن به پایان رسید.
بهادر عبدی در دقیقه 88 از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد.
کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تماشاگر ویژه این بازی بود.
تمام بازیکنان سایپا پیش از آغاز مسابقه به سمت نیمکت راه آهن رفتند و برای حضور در میدان از علی دایی رخصت گرفتند.
محسن قهرمانی داور مسابقه بود.
سایپا با وجود این شکست همچنان با 13 امتیاز در صدر جدول باقی ماند و راه آهن 12 امتیازی شد و به رده دوم جدول رسید.
7 دیدار دیگر هفته هفتم فردا برگزار می شود. بازی استقلال و پیکان به دلیل برگزاری جلسه سران عدم تعهد لغو و به زمان دیگری موکول شد.
برای مشاهده جدول رده‌بندی و برنامه مسابقات فردا اینجا را کلیک کنید.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین اخبار از هیات مدیره استقلال و پرسپولیس/ حضور تاج، افشارزاده و دانشجو!

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: از هفته آینده دوره‌ای جدید در فعالیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس آغاز می‌شود و گروهی به عنوان اعضای هیات مدیره در باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت مشغول کار می‌شوند که در گذشته دارای مسئولیت‌های مختلف در ورزش کشور بوده‌اند. به گزارش خبرنگار مهر، هنوز یکسال از آغاز فعالیت اعضای هیات مدیره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نگذشته که قرار است بازهم جمع مدیران ارشد این دو باشگاه دستخوش تغییر شود. اواخر شهریورماه سال 1390 بود که محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان ترکیب هفت نفره؛ احمد رسولی‌نژاد، امیدوار رضایی، مقداد نجف‌نژاد، جواد زرینچه، حسین فرزامی، علی فتح الله زاده و عبدالرضا ساور را برای عضویت در هیات مدیره استقلال انتخاب کرد و حکم عضویت در هیات مدیره پرسپولیس را نیز به نام محمد رویانیان، لطف الله فروزنده دهکردی، محمدحسین نژادفلاح، علی پروین و محمد پنجعلی صادر کرد.

در یکسال گذشته بنابه دلایل مختلف اعضای هیات مدیره دو باشگاه دچار ریزش شدند که در این بین سهم باشگاه استقلال به واسطه کثرت اعضا بیش از پرسپولیسی‌ها بوده است. اختلاف نظری که بین مدیران باشگاه استقلال برای انتخاب سرمربی تیم فوتبال این باشگاه به وجود آمد و تداخل کاری آنها در حوزه فنی، اقتصادی، مدیریتی و ... ابتدا باعث استعفای جواد زرینچه شد و پس از او عبدالرضا ساور نیز عطای ماندن را به لقایش بخشید.

آخرین شوک را به بدنه مدیریتی باشگاه استقلال احمد رسولی‌نژاد وارد آورد تا اعضای هیات مدیره این باشگاه به چهار نفر؛ علی فتح الله زاده، امیدوار رضایی، غلامحسین فرزامی و مقداد نجف نژاد برسد. البته در این بین به غیر از فتح الله زاده دو نفر دیگر رسما از ماندن یا رفتن در جمع مدیران باشگاه استقلال سخنی به میان نیاورده است و ادامه حضورشان در این جمع هنوز مشخص نیست.
شرایط باشگاه پرسپولیس نیز بهتر از استقلال نیست و طی یک سال اخیر ابتدا محمد پنجعلی و در ادامه لطف الله فروزنده دهکردی از حضور در هیات مدیره این باشگاه کناره گیری کردند تا تعداد اعضای هیات مدیره این باشگاه نیز به سه نفر کاهش یابد. در باشگاه پرسپولیس نیز به غیر از رویانیان هنوز موضع پروین و نژادفلاح برای عضویت در هیات مدیره باشگاه مشخص نیست.
براساس این گزارش، به دنبال جدایی احمد رسولی‌نژاد از هیات مدیره باشگاه استقلال بحث تغییر و جابه‌جایی در جمع مدیران دو باشگاه جدی‌تر از گذشته مطرح شده است. ظاهرا پس از بازگشت محمد عباسی از لندن و برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران وزیر ورزش و جوانان حکم اعضای هیات مدیره دو باشگاه را امضا می‌کند تا دوره‌ای تازه در فعالیت دو باشگاه بزرگ پایتخت آغاز شود.
آنطور که احمد رسولی‌نژاد اعلام کرده است، هیات مدیره‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در دوره آتی پنج نفره خواهد بود که در آن حضور علی فتح الله زاده و محمد رویانیان قطعی است. در هیات مدیره باشگاه استقلال از بین مقداد نجف نژاد، غلامحسین فرزامی و امیدوار رضایی یک نفر دیگر ناچار به جدایی است. با توجه به جایگاه مقداد نجف‌نژاد در مجلس شورای اسلامی احتمال اینکه او در هیات مدیره باشگاه استقلال ماندنی شود، بیش از فرزامی و رضایی است. برای حضور در هیات مدیره باشگاه استقلال از گزینه‌هایی چون احمد شهریاری و بهرام افشارزاده نیز نامبرده می‌شود که تا زمان اعلام رسمی از سوی عباسی نمی‌توان روی انتخاب قطعی این افراد نظری داد.
در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم شاهد تغییراتی خواهیم بود، ادامه حضور رویانیان، تلاش نژاد فلاح برای ماندن در هیات مدیره، موضع منفعل علی پروین و احتمال حضور مهدی تاج و فرهاد دانشجو از مهمترین اخبار مربوط به این باشگاه پرطرفدار پایتخت است. باید تا روز یکشنبه هفته آینده منتظر بمانیم و ببینیم چه سرانجامی انتظار باشگاه‌های پرطرفدار تهرانی را می‌کشد، هرچه هست این امیدواری وجود دارد که اعضای جدید هیات مدیره دو باشگاه نقشی تاثیرگذار در اداره این دو باشگاه ایفا کنند و تنها نقش تماشاگر را نداشته باشند.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باشگاه استیل آذین و ملوان در تهران همسایه شدند

باشگاه استیل آذین و ملوان در تهران همسایه شدند

خبرگزاری فارس: دو طبقه از ساختمان باشگاه استیل آذین به دفتر باشگاه ملوان در تهران اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دو طبقه از ساختمان باشگاه استیل آذین به باشگاه ملوان اختصاص داده شد تا به عنوان دفتر این باشگاه در تهران فعالیت کند.
صادق درودگر مدیرعامل باشگاه ملوان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد پلمپ شدن این دفتر در روزهای گذشته، گفت: این دفتر مشکلی برای فعالیت به عنوان دفتر باشگاه فرهنگی ورزشی ندارد.
وی در مورد جذب بازیکن جدید، گفت: باشگاه ملوان سه جای خالی در فهرست خود دارد و هر زمانی که سرمربی تیم احساس نیاز کند و به ما بگوید بازیکن می‌گیریم.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرآنچه در برنامه 90 ديشب گذشت

هرآنچه در برنامه 90 ديشب گذشت

[h=1]هرآنچه در برنامه 90 ديشب گذشت
[/h][h=2] برنامه 90 شب گذشته مانند هميشه جالب بود. مرور خاطرات تاريخي فوتبال قابل توجه بود . پرسش نظرسنجي 90 اين بود که کداميک از تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و لبنان برنده مي شوند ؟ که در پايان 78 درصد به برد ايران راي دادند و 5 درصد رأي به باخت کشورمان در اين بازي دادند.[/h]

برنامه ديشب نود اختصاص داشت به چگونگي پيدايش فوتبال در ايران و در ادامه به بررسي کلي تيم ملي از سالهاي دور پرداخت پرداخت .

به گزارش تابناک، در اين برنامه ابتدا فردوسي پور از پيشکسوتي دعوت کرده بود تا مهمان آنها باشد که جزو نسل اولي ها فوتبال ايران به حساب مي آيد. پس از آن حسن روشن ، فرشاد پيوس و رضا شاهرودي مهمان حضوري اين برنامه 90 بودند

عارف قلي زاده متولد 1317 در تبريز است. او گفت : مثل همه از کوچه و خيابان فوتبال را شروع کرده است وبراي نخستين بار به عضويت تيم دوچرخه سواران در آمده است.خود قلي زده مي گويد:«البته شناسنامه من را دير گرفته اند.فکر مي کنم ده يازده سال پيرتر باشم.

سال 1329.در همان سال به عضويت تيم کبوني تهران درآمدم.در آن تيم من از همه جوانتر بودم.

در اين لحظه فردوسي پور يک عکس قديمي را روي آنتن فرستاد که قلي زاده به اين روش با آن عکس تجديد خاطره کرد:«يادش بخير.در اين عکس به غير از من هيچ کس زنده نمانده است.

قلي زاده که خودش اعتراف کرده بود سن اش بيشتر است وقتي با عکس ديگري که با سبيل بود روبرو شد خطاب به فردوسي پور گفت:«اين عکس 15 سالگي من است.»که فردوسي پور بلافاصله پرسيد،در اين عکس واقعا 15 ساله هستيد؟اما جواب قلي زاده:«بابا،اين قدر سن من را بالا و پايين نکن.

قلي زاده در واکنش به اين سوال فردوسي پور که پرسيد ماجراي خروج طلا از ايران توسط برخي از ملي پوشان در آن سالها چه بوده است گفت:«ايراني جماعت هميشه سرمايه دار است.ما براي سفر به هند همراه خودمان طلا برده بوديم براي اينکه در آنجا آنها را تبديل به روپيه کنيم.ام در فرودگاه ريختند و ما را گرفتند.به ما گفتند که اين کار جرم است.تمام آن سکه ها را از ما گرفتند.ما نمي دانستيم که اين کار جرم است.

عارف قلي زاده که در کل 10 بازي ملي را در کارنامه اش دارد ادامه مي دهد:«10 بازي ملي در کارنامه دارم و 4 بار هم کاپيتان بوده ام.تا سال 42 فوتبال بازي مي کردم و پس از آن رفتم و مربي تيم شيخ راشد شدم ،ولي از گرماي دوبي فرار کردم و رفتم سوئيس.»

انتقاد آخرين حرفهاي کاپيتان سابق تيم ملي است که بيشتر آن مربوط به استقلالي ها است.آنجا که او مي گويد:«من 18 سال در استقلال بازي کرده ام.باشگاه اصلا اسمي از من نمي برد.اين فوتبال از قديمي ها به جديدها رسيده است.از روزي که فوتبال را کنار گذاشته ام يک بار هم به ورزشگاه آزادي نرفته ام،هيچ وقت هم هيچ کس از ما دعوت نکرد.اين ها همه اشتباه مي کنندو بايد از تفکرات بازيکنان قديمي استفاده کنند.»

با مينيسک پاره به کره 2 گل زدم

حسن روشن يکي از مهمانان برنامه تاريخ فوتبال ايران بود.

حسن روشن که براي بازي هاي دهه 50 تيم ملي به استوديوي 90 رفته بود از خاطرات فوتبالي اش گفت:«پدر من يکي از هم نسلان عارف قلي زاده بود که در دوچرخه سواران بازي مي کرد ، به خاطر او بود که من هم فوتباليست شدم. سال 1352 بد که من از طريق رايکوف و اوفارل توانستم به سطح اول فوتبال ايران بيايم. بعد هم تا سال 1359 بازي هايم را ادامه دادم. به من مي گفتند پسر شيرين رايکوف او مرا خيلي دوست داشت حتي خيلي وقت ها مي آمد دنبالم تا ببردم سر تمرين.» روشن در ادامه درباره شادي گل هايش گفت:« من از بچگي هميشه عادت داشتم زبانم بيرون از دهانم باشد. سر همين کار يکبار زبانم لاي دندانم ماند و 37بخيه خورد.»

روشن درباره يکي از بازي هايش برابر کره که مصدوم بود ، گفت:« من با مصدوميت و مينيسک پاره بازي کردم و با درد شديد توانستم 2 گل بزنم و بازي را ببريم.»

روشن مي گويد:« آن سال ها ، سال هاي طلايي فوتبال ايران بود که به همه افتخارات آن سال ها رسيديم.

کنايه روشن به فتح الله زاده در برنامه نود

روشن گفت: آقاي فتح الله زاده آدم خوبي است ولي حرفش، حرف نيست؛ زياد حرف ميزند، زيادقول ميدهد ولي وسط راه خالي ميکند.

حسن روشن ميهمان برنامه نود بود؛ زماني که فردوسي پور درمورد کشمکش با استقلال پرسيد با اشاره به صحبت هاي عارف قلي زاده مبني بر حمايت مسئولان باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس از پيشکسوتشان گفت: بد براي باشگاهي که نمي داند خانه پيشکسوتش کجاست.

فردوسي پور گفت: به هر حال شما چند باري در باشگاه حضور داشتيد

حسن روشن گفت: من يک روز در باشگاه بودم که فردوسي پور ادامه داد: يک روز ..!

روشن ادامه داد: آن روز هم حکم را گرفتم و بردم قايم کردم چون مي دانستم حرفشان حرف نيست.

فردوسي پور که متعجب زده شده بود و نمي دانست چه بگويد گفت: داستان شما.. آقاي فتح الله زاده

روشن افزود: آقاي فتح الله زاده آدم خوبي است ولي حرفش، حرف نيست؛ زياد حرف ميزند، زيادقول ميدهد ولي وسط راه خالي ميکند.

ملي پوشان ببينند و ياد بگيرند قديمي ها چه غيرتي داشتند

عادل فردوسي پور با ترفندي قديمي به بحث تحريم رسانه ها از سوي ملي پوشان واکنش نشان داد.

عادل فردوسي پور ، براي برنامه دوشنبه شب خود به سراغ مرور تاريخ فوتبال ايران رفت. او تصاويري خاطره انگيز و کمتر ديده شده را به تصوير کشيد. عادل درباره اين تصاوير گفت:« اين تصاوير را با لطف آقاي ضرغامي پخش کرديم . تصاويري که خيلي ها مي گفتند امکان پخش آن نيست اما شخصا آقاي ضرغامي اجازه پخش اين تصاوير را دادند. ايشان خودشان خيلي هم فوتبالي هستند.»

فردوسي پور در ادامه حرف هايش با حسن روشن هم گفت:« خوب است که ملي پوشان امروزي تصاوير بازي هاي شما را ببينند و ياد بگيرند که نسل هاي قبلي چطور با غيرت فوتبال بازي مي کردند.

عادل قيمت دلار و سکه را هم در اين برنامه با شگفتي به زبان آورد تا جمع طعنه هايش جمع باشد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اتمام حجت لس‌آنجلس‌ بلوز با پرسپوليس/ در فيفا منتظرتان هستيم!

اتمام حجت لس‌آنجلس‌ بلوز با پرسپوليس/ در فيفا منتظرتان هستيم!

[h=2]اتمام حجت لس‌آنجلس‌ بلوز با پرسپوليس/ در فيفا منتظرتان هستيم![/h]
» سرویس: ورزشي - فوتبال، فوتسال
کد خبر: 91062213388
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۲

باشگاه لس آنجلس بلوز آمريكا باشگاه پرسپوليس را تهديد كرد در صورت بازي گرفتن از امير عابدزاده كار را از طريق فيفا پيگيري خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، باشگاه لس آنجلس بلوز آمريكا كه هفته گذشته پرسپوليسي‌ها را به شكايت به فيفا تهديد كرده بود، بار ديگر با ارسال نامه‌اي آمادگي خود را براي شكايت به فيفا اعلام كرد.

در اين نامه كه از سوي منصوري مديرعامل اين باشگاه ارسال شده، آمده است:

من به تازگي مطلع شده‌ام كه عابدزاده در يك بازي تداركاتي ديگر براي پرسپوليس به ميدان رفته است. فكر مي‌كنم مديريت باشگاه پرسپوليس نه به باشگاه بلوز احترام مي‌گذارد و نه قوانين و مقررات فيفا.

اگر باشگاه ما و پرسپوليس تا پايان اين هفته (14 سپتامبر – 24 شهريور) به توافقنامه‌اي امضا شده دست پيدا نكنند، باشگاه بلوز شكايتي رسمي را به فيفا مي‌فرستد كه در آن علاوه بر درخواست محروميت دو ساله براي عابدزاده، به دليل دزديدن بازيكن اين باشگاه در حساس ترين برهه ليگ، خواهان دريافت تاوان و خسارت از پرسپوليس و عابدزاده خواهد شد. ديگر نه از طريق تماس تلفن و نه از راه مذاكره هيچ كاري با آنها نخواهيم داشت و منتظر آنها در محكمه فيفا هستيم!
لطفا فدراسيون فوتبال ايران را مطلع كنيد كه عابدزاده از سوي باشگاهش اجازه ندارد كه در هيچ تمرين يا ديداري شركت كند. باشگاه پرسپوليس نيز بارها از اين موضوع آگاهي پيدا كرده اما به نظر مي‌رسد آنها توجهي به قوانين فيفا ندارند.

harriet-66

عضو جدید
کلمه "لا الله" بر روی پیراهن پرسپولیس

کلمه "لا الله" بر روی پیراهن پرسپولیس

(بسم الله الرحمن الرحیم)​
شرکت آلمانی آل اسپرت (uhlsport) پیراهنی اختصاصی را برای تیم پرسپولیس طراحی کرده اند.​
در طرح اولیه این پیراهن ۶ خط بر روی دوش راست و ۶ خط بر روی دوش چپ بازیکنان بود؛ که می گفتند به نشان ۶ تایی ها و از این حرف ها بوده! ولی با کمال تعجب دیروز در بازی با نفت تهران دیدم که در این طرح دستکاری ای شده و ۶ خط به ۷ خط و طرح خط ها به کلمه لا اله الا الله تغییر یافته.. اینکه نوشتن این لفظ مقدس بر روی لباس، مستلزم رعایت نکات و احتیاط فراوان است بحثی است قابل تامل.. ولی نکته قابل توجه این است که روی دوش چپ کلمه « لا اله ا » و روی دوش راست کلمه « لا الله » نوشته شده است.​
همه می دانند که طراحان همیشه سعی می کنند با طرح خود، با بینندگان سخن بگویند و همیشه سعی میکنند در طرح های خود از نشانه ها و نمادها استفاده کنند.​
بر اساس همین اصل قطعا یک چنین طراحی ای از نگاه طراحش بدون قصد نبوده… ولی چرا در تمام پروسه تولید این لباس هیچکدام از مسئولین محترم این ریزبینی را به خرج نداده اند جای بسی تاسف است.

ولی وقتی جدا به هر قسمت نگاه میشه:

چه لزومی دارد تا لفظ جلاله "الله" که حتی بدون وضو هم نباید آن را لمس کرد روی این لباس باشد و بعدا این چنین سو استفاده هایی از آن شود.
منبع:آی نویس , سایت www.jc313.ir و سایت باشگاه پرسپولیس

hamed d

عضو جدید
هرآنچه در برنامه ديشب 90 گذشت

هرآنچه در برنامه ديشب 90 گذشت

[h=2]محور اصلي برنامه پيرامون شکست تلخ ايران مقابل تيم ملي لبنان بود.[/h]

برنامه شب گذشته 90 از ساعت 10و 45 دقيقه آغاز شد ، در آغاز برنامه 90 عادل فردوسي پور که دوشنبه 27 شهريور ماه در شب سالروز ميلاد تولد حضرت معصومه(س) به روي آنتن رفت. در مردانه ترين برنامه سيما اين روز را به همه به خصوص دختران تبريک گفت.

به گزارش تابناک، امير حاج رضايي کارشناس فوتبال و شکور کارشناس داوري مهمان حضوري و ويژه برنامه 90 بودند ، کارشناس فوتبال در ابتداي بحث، پيام آور حرف مردم به مجري برنامه بود،امير حاج رضايي گفت: آقاي فردوسي پور من به عنوان پيام رسان مردمي که من را ديده اند و از من خواستند به شما بگويم که اين چه وضع فوتبال است! مردم از شما به عنوان امين فوتبال خواستند که پيگير اين اوضاع در فوتبال باشيد.

در ادامه حاج رضايي گفت : وضعيت حال فوتبال ما مانند 11 سال پيش بعد از اتفاق منامه است ، مقابل ازبکستان با شانس برنده شديم ، برابر قطر در تهران ضعف داشتيم و توان بردن نداشتيم و در مقابل لبنان هم که فاجعه بار بوديم

زماني که از کارشناس برنامه در مورد وضعيت تيم پرسپوليس سوال شد، بيان کرد: در سال گذشته آبان ماه در همين برنامه در مورد اوضاع تيم پرسپوليس صحبت کرديم و من نظراتم را گفتم. آقاي فردوسي پور نه من نوستراداموس هستم نه شما ولي وضعيت تيم پرسپوليس قابل پيش بيني بود.

در ضمن من نه طرف دار پرسپوليس هستم نه استقلال ولي اعتقاد دارم که موفقيت اين دو تيم به نفع فوتبال کشورمان است و باعث مي شود که تيم ملي بهتري داشته باشيم و آرزو مي کنم که اين تيم موفق باشد.

وي در پايان بحث از مسئولان فوتبال ايران خواست تا حسين فرکي را به کادرفني تيم ملي اضافه کنند. او گفت:« حسين فرکي هم به عنوان مربي و هم بازيکن در جام جهاني حضور داشته . او چهره اي دوست داشتني بين همه ماست .

در ادمه بازي بازيکنان تيم ملي زير ذره بين قرار گرفت و عملکرد بازيکنان بررسي شد .در ضمن ديدار ايران و لبنان به مدت دو دقيقه به نمايش در آمد .

سپس غلام رضا رفيعي مشاور حقوقي صدا و سيما مهمان حضور ديگر برنامه 90 بود که در مورد عدم پخش بازي ايران و لبنان اظهار داشت که بعلت درخواست غيرمنطقي و گران بودن بيش از عرف حق پخش بازي فوق را نخريديم .

در ادامه پس از بازي فولاد و ذوب آهن به اعتقاد کارشناس داوري 90 گل صحيح فولاد مردود اعلام شد و گل ذوب آهن در شرايط آفسايد به ثمر رسيد . کريمي کمک داور جنجالي اين ديدار به روي خط آمد و در ميان صحبتهايش به داشتن ارتباط با دلال معروف اعتراف کرد !

اولتيماتوم رويانيان به 2 بازيکن

در قسمت پاياني برنامه محمد رويانيان مدير عامل باشگاه پرسپوليس روي خط آمد و آخرين وضعيت باشگاه را توضيح داد ، در ضمن به دو بازيکن که البته نامي از آنها نبرد اتمام حجت کرد .

پرسش و پاسخ نظرسنجي 90

پرسش نظرسنجي 90 اين بود که مهمنرين علت افت فوتبال ايران چيست ؟ 1- پرداخت پولهاي بي رويه و بي انگيزگي بازيکنان 2- ضعف مربيان 3- ناکارآمدي فدراسيون و مديران باشگاهها . که در پايان حدود 71 درصد به گزينه 1 راي دادند ، 25 درصد گزينه 3 را برگزيدند و 4 درصد ضعف مربيان را علت افت تيم ملي عنوان کردند.

http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=987423&title=هرآنچه_در_برنامه_ديشب_90_گذشت

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاجعه در طراحی لباس تیم پیروزی

فاجعه در طراحی لباس تیم پیروزی

در طرح اولیه این پیراهن 6 خط بر روی دوش راست و 6 خط بر روی دوش چپ بازیكنان بود؛ كه می گفتند به نشان 6 تایی ها و از این حرف ها بوده! ولی با كمال تعجب دیروز در بازی با نفت تهران دیدم كه در این طرح دستكاری ای شده و 6 خط به 7 خط و طرح خط ها به كلمه لا اله الا الله تغییر یافته.. اینكه نوشتن این لفظ مقدس بر روی لباس، مستلزم رعایت نكات و احتیاط فراوان است بحثی است قابل تامل.. ولی نكته قابل توجه این است كه روی دوش چپ كلمه « لا اله ا » و روی دوش راست كلمه « لا الله » نوشته شده است.

نکته اینجاست که این دو عبارت جدا از هم در زبان عربی به معنای نفی وجود خداوند است و در صورتی که هر دو عبارت در کنار هم قرار بگیرند جمله، معنی صحیح میدهد.

اينجا دو نكته هستش
1 - ما خودمون اين كلمات رو توي كشور هاي ديگه مي بينيم كلي قاطي مي كنيم
و فرداش اونا رو شيطون پرست ميدونيم و ميريم تظاهرات براي اينكه بريم بهشت . و كاري نداريم به اونا . شايد اونا هم هواسشون نبوده
عدالت هم خوب چيزيه
2 - فكر مي كنين ما اومديم داريم سوتي ميگيريم و مي خواين توجيح كنيد
همين كلمه فاجعه در طراحی لباس پرسپولیس رو سرچ بزن ببين كلي سايت بزرگ چه چيز هايي نوشتن

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
استفاده از دستگاه شوك در مسابقات فوتبال اجباري شد

استفاده از دستگاه شوك در مسابقات فوتبال اجباري شد

[h=1] استفاده از دستگاه شوك در مسابقات فوتبال اجباري شد

[/h] » سرویس: ورزشي - علم ورزش
کد خبر: 91062816635
سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۱

مسئول كميته‌ توسعه پزشكي فدراسيون فوتبال از اجراي طرح ثبت آسيب در تمام باشگاه‌هاي ليگ برتر و تيم ملي فوتبال در جهت پيشگيري و كاهش از آسيب و همچنين اجباري شدن استفاده از دستگاه شوك براي مقابل با مرگ‌هاي ناگهاني در فوتبال خبر داد.

دكتر زهره هراتيان در گفت‌وگو با خبرنگار علم ورزش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در خصوص دفترچه طرح ثبت آسيب و اجراي آن به صورت حرفه‌اي در تمام باشگاه‌ها و تيم‌هاي ملي فوتبال، اظهار كرد: اين طرح در قالب يك دفترچه در ابتداي شروع ليگ برتر از سوي فدراسيون فوتبال در اختيار تمام باشگاه‌هاي ليگ برتر و تيم‌هاي ملي فوتبال گذاشته شده كه به صورت روزانه آسيب‌هاي لحظه‌اي كه در جريان تمرينات و مسابقات پيش مي‌آيد توسط داور، مربي و پزشك تيم ثبت و آخر هر ماه در اختيار فدراسيون فوتبال گذاشته مي‌شود.

وي افزود: اين طرح يكي از بهترين استراتژي‌هاي فدراسيون فوتبال در راستاي پيشگيري و كاهش آسيب‌هاي ورزشي است تا پايان فصل ليگ برتر و در جريان مسابقات مهم و حساس تعداد آسيب‌ها به حداقل برسد.

هراتيان تاكيد كرد: اين طرح هم اكنون به صورت نرم‌افزار پيشرفته طراحي و در اختيار تمام باشگاه‌ها گذاشته شده است. ضمن اين كه دستگاه ثبت آسيب طوري طراحي شده كه اگر تمرينات ارائه شده از سوي سرمربي سبب تحميل فشار زياد به بازيكن شود و موجب بالا رفتن ميزان آسيب گردد. اين دستگاه تمرينات را كنترل و فشار ناشي از تمرين را كاهش مي‌دهد.

مسئول كميته‌ توسعه پزشكي فدراسيون فوتبال يكي از مزاياي مهم اين سيستم‌ را كاهش آسيب ديدگي‌ بازيكنان فوتبال ناشي از پارگي رباط صليبي اشاره كرد و افزود: از مهم‌ترين مزاياي استفاده از اين سيستم‌ نرم‌افزاري پيشگيري از آسيب پارگي رباط صليبي بازيكنان و گنجانده شدن تمرينات 11+ فيفا در برنامه‌هاي اين نرم‌افزار است كه به صورت مكتوب اجرا مي‌شود و ميزان تاثيرگذاري اين تمرينات را در كاهش آسيب به صورت آماري به ثبت مي‌رساند.

هراتيان در پايان همچنين به كارگيري دستگاه (AED) يا شوك اتوماتيك در كنار تمرينات و مسابقات باشگاهي و تيم‌هاي ملي فوتبال را اجباري دانست و گفت: با توجه به بالا بودن ميزان ايست قلبي بازيكنان طي چهار ماه گذشته در جريان مسابقات و مرگ ناشي از آن، فدراسيون فوتبال در راستاي جلوگيري از بروز چنين حادثه‌اي و درمان به موقع فوتباليست‌، پس از اين به كارگيري اين دستگاه را كه به صورت نرم‌افزار فارسي است، در تمام رقابت‌ها و تمرينات اجباري و استفاده از آن را براي تمام كساني كه به نوعي درگير فوتبال هستند، ضروري عنوان كرده است.

hamed d

عضو جدید
صانعی: در ایران باید با داور و تماشاگر هم بجنگیم/خارج از کشور راحت‌تر هستیم

صانعی: در ایران باید با داور و تماشاگر هم بجنگیم/خارج از کشور راحت‌تر هستیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: در خارج از کشور راحت‌تر بازی می‌کنیم و در ایران باید هم با تماشاگر و هم داور بجنگیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علی صانعی پس از تساوی 3 بر 3 تیم ملی فوتسال ایران برابر روسیه گفت: در این دیدار هماهنگ‌تر عمل کردیم. نقاط ضعفی هم داشتیم که باید آن را برطرف کنیم. در برخی صحنه‌ها بازیکنان تمرکز خود را از دست می‌دادند. باید در ضربات ایستگاهی بیشتر کار کنیم و در زمان باقیمانده تا جام جهانی در این خصوص تمرینات لازم را انجام دهیم.وی در خصوص بازی کردن بازیکنان مختلف در زمان‌های اندک خاطرنشان کرد: برای رسیدن به هماهنگی نیاز داریم از تمام بازیکنان در دیدارهای دوستانه استفاده کنیم. در این بازی فرصت نشد سعید نمازی را به میدان بفرستیم. همچنین نمی‌خواهیم به علت برگزاری لیگ برتر بازیکنان با مصدومیت روبرو و به تیم‌های آنها لطمه وارد شود، به همین دلیل در این دیدار به علی اصغر حسن‌زاده و محمد کشاورز استراحت دادیم تا آسیب دیدگی آنها بیشتر نشود.سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص دروازه بان تیم ملی تصریح کرد: علیرضا صمیمی بازیکن بی‌تجربه‌ای نیست اما باید به او فرصت دهیم. او باید کمی اعتماد به نفسش را افزایش دهد و قطعا می‌تواند در آینده بهتر شود. شرایط جوی سالن روی روحیه بازیکنان تاثیر می‌گذارد و بازیکنان جوان تحت تاثیر قرار می‌گیرند. به علت تجربه‌ای که در بازی کردن دارم اگر از صبح تا شب هم به من توهین کنند ناراحت نمی‌شوم اما برای این بازیکنان جوان ناراحت می‌شوم زیرا در بازی آنها تاثیر می‌گذارد. خودتان را جای این بازیکنان بگذارید تا ببینید چه فشاری را تحمل می‌کنند.صانعی در مورد حضور مصطفی نظری گفت: نظری هم زمانی دچار افت روحی شده اما تحمل کردیم و او به دوران اوج خود بازگشت. حالا هم باید به صمیمی فرصت دهیم. تمام بازیکنان را در لیگ می‌بینیم و بهترین‌ها را انتخاب می‌کنیم. می‌توانیم از مربیان لیگ برتر سؤال کنیم و اگر ما اشتباه می‌کنیم به ما بگویند این بازیکنان خوب نیستند.سرمربی تیم ملی فوتسال درباره حضور وحید شمسایی در شبکه ورزش به عنوان کارشناس تصریح کرد: شمسایی بازیکن بسیار خوبی بود و امیدوارم بتواند کارشناس خوبی هم شود. او فوتسال را خوب می‌فهمد اما باید از مدیریت این شبکه پرسید که چرا شمسایی به عنوان کارشناس آورده است. صانعی درباره شعار تماشاگران علیه ترابیان و تشویق شمسایی تصریح کرد: همواره در خارج از کشور راحت‌تر بازی می‌کنیم. پیش از جام ملت‌های آسیا به کرواسی سفر و سه دیدار برگزار کردیم که هر سه بازی را بردیم. تماشاگران در دو بازی حضور داشتند اما بازیکنان ما به این اندازه سختی نکشیدند. در ایران باید با داور و تماشاگر هم بجنگیم.وی افزود: داور در صحنه‌هایی علیه ما سوت زد و زمانی که معترض می‌شدم در جواب می‌گفت بازیکنان می‌خواهند برای جام جهانی آماده شوند. این طور آماده شدن کمر ما را می‌شکند. بازیکن به گونه‌ای زیر حمید احمدی را خالی کرد که نزدیک بود کمر او بشکند آ نوقت داور خطایی اعلام نمی‌کند، البته باید بگویم داوران ما زحمات زیادی می‌کشند.

hamed d

عضو جدید
اظهارات عجیب مدیرعامل استقلال / از لوگوی پرسپولیس استفاده کردیم چون نماد ملی است

اظهارات عجیب مدیرعامل استقلال / از لوگوی پرسپولیس استفاده کردیم چون نماد ملی است

مديرعامل باشگاه استقلال تهران گفت : وقتي علاقه مردم به فيلم كلاه قرمزي را ديدم تصميم گرفتيم با همكاري خانم برومند سريال كلاه آبي را درست كنيم.

علي فتح اله زاده كه در كنار مرضيه برومند كارگردان سريال هاي عروسكي كودك و نوجوان حضور داشت افزود: وقتي علاقه مردم به فيلم كلاه قرمزي كه بسيار ديدني است را مشاهده كردم تصميم گرفتم با همكاري مرضيه برومند كه از كارگردانان به نام و مجرب برنامه هاي عروسكي و فيلم هاي كودكان است فيلمي عروسكي تهيه كنيم كه در آن شخصيت اولش عروسكي به نام كلاه آبي باشد!

وي در ادامه گفت: مرضيه برومند كار هاي عروسكي جذابي را توليد كرده است كه از جمله آنها مي توان به سريال جذاب و ديدني مدرسه موشها اشاره كرد كه من بارها آن را مشاهده كردم و پيشنهاد مي دهم يكبار ديگر تلويزيون اين سريال را براي مردم پخش كند، سريال مدرسه موشها هميشه در ذهن من است.

فتح اله زاده خاطرنشان كرد: يكي ديگر از كارهاي جذاب برومند سريال زي زي گولو بود كه سريالي بسيار جذاب و برجسته اي براي كودك و نوجوان بود .

در اين لحظه برومند اشاره كرد كه سريال هاي ما از تيم استقلال براي مردم جذاب تر نيست كه فتح اله زاده در پاسخ وي گفت: به نظر من سريال زي زي گولو از از استقلال هم جذاب تر است!

مدير عامل باشگاه استقلال در پاسخ به اين سوال كه چرا نشان واره پرسپوليس را روي لباس استقلال حك كرده است ، گفت: شما تصوير به اين كوچكي را مي بينيد اما اس اس به آن بزرگي كه زير آن زديم را نمي بينيد؟ البته اين نشان واره پرسپوليس نيست و نشان تاريخي و فرهنگي كشور ماست؛ ما و پرسپوليس قصد داريم موسسه تجاري مشترك سرخابي را تاسيس كنيم به همين دليل در اين فصل حمايت كننده مالي مشترك گرفتيم.

فتح اله زاده در پايان در مورد مشكلات كمپ تمريني استقلال و گلايه هاي بازيكنان از اين كمپ گفت: بازيكنان ما خيلي با مرام و با معرفت هستند ؛ همين كه آنها آمدند آنجا ، آنجا زنده شده است، ما هرروز تلاش مي كنيم كه كمپ را آماده كنيم تا مكاني در شان باشگاه و بازيكنان استقلال داشته باشد.

hamed d

عضو جدید
دایی:دلم سوخت و دو ملی پوش را اخراج نکردم؛ این بزرگترین اشتباه فوتبالی ام بود

دایی:دلم سوخت و دو ملی پوش را اخراج نکردم؛ این بزرگترین اشتباه فوتبالی ام بود

علی دایی در گفت و گویی از چالش های فوتبال ملی ایران سخن می گوید.
فرهاد عشوندی- مرتضی رضایی : علی دایی روبروی مان نسته. این زمان مناسبی است برای گفت و گو با کاپیتان محبوب سالهای نچندان دور فوتبال ایران که البته خیلی هم در این دقایق حال و روز خوشی نداشت . اما چون همیشه با رویی باز پذیرای مان شد. او فلاش بکی به زمان حضور خودش در تیم ملی(در قالب سرمربی)زد و گفت آن زمان یکی از بزرگترین استباهات دوران زندگی اش را انجام داد:«آن موقع غیر حرفه ای رفتار کردم.اگر نه باید آن دو بازیکنی که همه ماجرایش را می دانند از تیم ملی اخراج می کردم.» سرمربی راه آهن زنگ خطر را برای فوتبال ایران به صدا در می آورد و می گوید که بازی با کره جنوبی آخرین فرصت است.به عقیده دایی اگرتیم ملی در مهرماه موفق به شکست دادن کره در تهران نشود باید قید حضور در جام جهانی را بزند.دایی دوباره انتقادهایی هم از کفاشیان کرد و ....
فوتبال مان حال و روز خوشی ندارد. خیلی ها مثل محمد دادکان معتقدند شاید باید برای چند سالی تعطیلش کنیم.
فوتبال تعطیل نمی شود اما به یک جایی می رسد که دیگر کسی حاضر نیست در این رشته سرمایه گذاری کند.
*به نظر شما با حذف این مدیران می توان امیدوار بود که فوتبال در مسیر رشد خودش قرار بگیرد؟
من این مسئله را قبول ندارم.شما در کجای دنیا می بینید که مدیر عامل ها فوتبالی باشند.مثلا بارسلونا و رئال مادرید مگر مدیران فوتبالی دارند؟خیلی کم پیدا می شود که مدیر یک باشگاهی فوتبالی باشد اما آنها مشاورانی انتخاب می کنند که آنها فوتبالی هستند.آن هم مشاورانی تحصیل کرده که همه چیز را می داند.متاسفانه در ایران آنقدر جاذبه فوتبال زیاد است که با این ورزش یک آدم غیر فوتبالی در عرض یک ماه به محبوبیت بیست ساله می رسد.مردم آنها را می شناسند و این جاذبه ها است که باعث دخالت مدیر عامل در خیلی از مسائل می شود.در کجای دنیا مدیر عامل یک باشگاه می آید و در برنامه های تلویزیونی حرف می زند؟جایگاه ها در فوتبال روز دنیا مشخص است و اصلا درست نیست که مدیر عامل زیاد حرف بزند.باشگاه سخنگو دارد و او باید در مورد مسائل باشگاه حرف بزند.اما این جاذبه در فوتبال ایران باعث می شود تا مدیرانی که در دید مردم نبودند به یک باره روی جلد روزنامه ها می روند و معروف می شوند.من در سه سالی که در هرتا بودم مدیر باشگاه را فقط چند بار آن هم در مهمانی ها دیدم.کسی با او ارتباط مستقیم نداشت.ولی در اینجا بازیکن راحت با مدیر عامل ارتباط دارد و شاید خود مدیر عامل با بازیکن تماس می گیرد.همین اتفاق باعث می شود که خیلی از چیزها از بین برود.درایران تیم های زیادی داریم اما آدم تحصیل کرده ای که فوتبال را بداند و بفهمد نداریم.

*چه نسخه ای می توان پیچید که این مشکلات در فوتبال ایران حل شود؟خیلی ها امیدشان این است که یک مدیر بیاید و شخص محور باشد.
تا زمانی که باشگاه های ما خصوصی نشود این مشکلات وجود دارد.باید مالک باشگاه مشخص باشد. اگر این اتفاق بیفتد آن مدیر به خاطر پیشرفت تیم خودش و به خاطر اینکه کمتر هزینه کند و درآمد داشته باشد خیلی چیزها را رعایت می کند.در ایران مدیرانی را که قبل در جاهای دیگر بوده اند را به ورزش می آورند.آنها از جیب خودشان که خرج نمی کنند.درست هم برنامه ریزی نمی کنند.اگر از جیب خودش خرج کند در انتخاب بازیکن و حتی مجموعه زیر نظرش دقت می کند و هزینه ها را کم می کند.موقعی که پول را کس دیگری می دهد و من نوعی را کس دیگری عوض می کند نباید اسم مدیر عامل را روی آن افراد گذاشت.به نظر من از بیت المال هزینه می شود تا یک سری از آدم ها معروف شوند.الان هر کجا که بروی بچه ده ساله هم مدیران فوتبالی را می شناسد.این روزها برخی ها راه صد ساله را یک روزه می روند.

*و همین اتفاق و هزینه های بی رویه باعث می شود که خیلی از استعداد ها در فوتبال نابود شود.
شما نمی توانید در مورد همه فوتبال این نکته را بگویید.پول ها فقط در چند باشگاه دولتی هزینه شده است.من نمی گویم که فوتبالیست ها نباید پول بگیرند اتفاقا آنها باید بیشتر هم بگیرند اما یک چیزی به شما بگویم.فوتبالیست با یک میلیارد تومان پول می تواند یک آپارتمان 200 متری در سعادت آباد بگیرد؟نه.اما فوتبالیستی که در آلمان سالی یک میلیون یورو در آمد دارد با یک سوم درآمدش می تواند یک خانه ویلایی بخرد.شرایط فرق می کند.در خارج ورزشکار در اختیار باشگاه است و حتی مرخصی اش هم دست خودش نیست. شما ببینید بعد عمر مفید فوتبالیست در ایران چقدر است؟نهایتا 6 یا 7 سال؟یک فوتبالیست با این درآمد ها چطور باید برای آینده اش برنامه ریز کند؟آن هم در جایی که نه بیمه ای وجود دارد نه چیز دیگری.

*الان علی دایی بیمه است؟
نه.الان من دارم این همه مالیات می دهم.از این همه مالیات چه چیزی به من بر می گردد؟در حالی که اگر من در آلمان مانده بودم به خاطر مالیات هایی که پرداخت کرده بودم تا آخر عمرم 10 هزار یورو بازنشستگی می گرفتم اما در اینجا هیچ اتفاقی نمی افتد.

*در گفت و گو با کروش به ایشان گفتیم که بازیکنی مثل علی دایی اگر روز چهارشنبه با هرتابرلین بازی داشت برای سه روز بعدش و بازی کردن در تیم ملی مقابل لائوس به ایران می آمد و دوباره به آلمان بر می گشت تا در بوندس لیگا بازی کند.ایشان گفتند این مشکل من نیست که بازیکنانی مثل شما ندارد.آیا زمان را از دست داده است و بازیکن سازی نکرده است.یا اینکه واقعا ساختار فوتبال ما همین است و ...
آقای کروش هم حق دارد.شما نمی توانید به ایشان ایراد بگیرد.شما زمانی تیم ملی خوبی دارید که باشگاه های خوبی داشته باشید.آقای کروش باید فقط بیاید بهترین ها و آماده ترین ها را انتخاب کند.تنها ایرادی که می توان از ایشان بگیرم این است که کروش با لیگ سر و کاری ندارد.چرا تیمهای بالای جدول لیگ ما بازیکنی در تیم ملی ندارند؟اگر بازیکنان این تیم ها ضعیف هستند پس چطور تیمهای آنها درصدر جدول قرار دارد؟الان فجر صدر جدول اس،نفت صدرنشین است و ...تیم ملی بازیکن آماده می خواهد.بازیکنی که خوب بوده است و آماده نیست فرصت را در تیم ملی از دست می دهد.تیم ملی جای آماده ترین ها است.اگر نه بازیکنانی که تیم ملی دارد همه خوب هستند اما سوال این است که آنها در مقاطع مختلف آماده هستند؟

*خود شما 4 سال پیش شرایطی مشابه داشتید.یک اتفاقی آن زمان افتاد و دو بازیکن تان بی انضباطی کردند اما خط شان نزدید. الان فکر می کنید کروش باید این کار را برای بازیکنان که نظم تیم را به هم می زنند ، بکند؟
شرایط سخت است.یکدفعه تیم ملی را نمی تواند تغییر داد.
*حتی آن دو سه تا بازیکن شاخص و ....
من نمی توانم در این مورد نظری بدهم و این را باید خود کروش جواب بدهد.اما برخی از بازیکنان هستند که وجودشان در تیم ملی واجب است و صرفا نباید بازی کنند.خیلی چیزها را مربی باید در نظر بگیرد.فقط عملکرد فنی مورد قبول نیست.

*یعنی شما فکر نمی کنید اگر آن زمان،آن دو تا بازیکن را خط می زدید کار درستی بود؟
من یکی از بزرگترین اشتباهاتم این بود که در آن مقطع آن دو بازیکن را اخراج نکردم.آن هم به این دلیل که حس کردم با این کار فوتبال آنها تمام می شود و در ایران هجمه زیادی به وجود می آید.من به خانواده آنها فکر کردم.اما اگر آن زمان حرفه ای فکر می کردم باید آنها را ازاردوی تیم ملی اخراج می کردم.اما این کار را نکردم و تساوی در بازی فردای آن اتفاق راگردن آنها هم نیانداختم.من خودم آن تصمیم را گرفتم.

*شما آن زمان از طرف رسانه ها و برای دعوت از چند بازیکن تحت فشار بودید.اما می گفتید که حالا زمانش نیست و پای حرفتان هم ایستادید.الان خیلی ها از کروش می خواهند که برخی از بازکنان را دعوت نکند تا تیم ملی جوان شود.شما اگر قرار باشد به کروش توصیه بکنید به او می گویید که آنها را به تیم ملی دعوت کند یا نه؟
من نمی توانم به عنوان کسی که بیرون هستم توصیه ای به ایشان بکنم.ایشان جوابگوی کار خودش است.همانطور که اصلا دوست ندارم کسی از بیرون در کار من دخالت کند.ما می دانیم که کروش باید بهترین ها را دعوت کند که تیم ملی بتواند جواب مردم را بدهد.فوتبال و مربیگری سلیقه ای است.شاید به نظر من یک بازیکن بهترین باشد اما به درد آقای کروش نخورد.من می گویم باید همه ما کمک بکنیم تا بتوانیم کره را ببریم.اگر کره را نبریم همه چیز تمام است.من تا الان صحبت نکرده بودم.در بازی قبلی تیم ملی کسانی را دیدید که در باشگاه خود بازی نکرده است.مگر می شود بازیکنی در باشگاهش بازی نکند و در تیم ملی فیکس باشد؟این نتیجه اش همین می شود که تیم ملی مقابل لبنان شکست می خورد.

*یک فرهنگی که در ایران وجود دارد این است که می گویند در این طور مواقع ما باید از فوتبالمان یک قربانی بگیریم. 4 سال قبل آقای کفاشیان گفتند که اگر به ایشان تکلیف بشود همان کار را انجام می دهند.فکر میکنید دوباره کار به تکلیف در فوتبال ما می رسد؟
این ها یک چیزهای غلط است.کسانی که از خودشان اختیار ندارند این حرف ها را می زنند.من اگر رییس فدراسیون هستم آن چیزی را که به ذهنم می رسد را انجام می دهم.اگر هر چیزی ار بیرون بگویند تکلیف است؟این ها جملاتی هستند که فقط می توانیم مردم را با آنها بازی بدهیم.

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
استقلال پر تماشاگرترین تیم آسیا در سال 2011

استقلال پر تماشاگرترین تیم آسیا در سال 2011

خب طبق معمول می بینیم که قرمزا فقط روی حرف و ادعا بهترین و پرتماشاگر ترین و ... هستن و روی آمار همیشه استقلال بوده که بهترین نتیجه و عملکرد رو داشته ...

كنفدراسیون فوتبال آسیا، آمار تماشاگران لیگ قهرمانان آسیا در سال 2011 را اعلام كرد كه بر این اساس تیم استقلال با مجموع 118 هزار و 76 تماشاگر برای دومین سال پیاپی به عنوان پرتماشاگرترین تیم این رقابت ها معرفی شد.
در گزارش AFC آمده است: در حالی كه مجموع كل تماشاگران ایرانی در لیگ قهرمانان نسبت به سال گذشته افت داشته و برای نخستین بار ایران به لحاظ تعداد تماشاگرانش بعد از چین در رتبه دوم آسیا قرار گرفته است ‌اما باشگاه استقلال همچون فصل 2010 موفق ترین باشگاه آسیا در جلب حضور تماشاگران در ورزشگاه ها است.
ركورد تماشاگران استقلال در شرایطی به دست آمد كه این تیم در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا فقط 3 بازی خانگی داشت و با بدشانسی از صعود به دورهای بعد بازماند.
رده بندی پرتماشاگرترین باشگاه های آسیا به شرح زیر است:

1- استقلال ایران، 3 بازی خانگی، 118076 تماشاگر
2- جونبوك موتورز كره جنوبی، 7بازی، 98708 تماشاگر
3- تیان جان چین، 3 بازی، 79005 تماشاگر
4- الاتحاد عربستان، 6 بازی، 76097 تماشاگر
5- پرسپولیس ایران، 3 بازی، 72251 تماشاگر

تو آمار همین کنفدراسیون هم اومده که پرتماشاگر ترین بازی باشگاهی آسیا بازی استقلال جوبیلو ایواتا سال 99 بوده که در واقع پنجمین دیدار پر تماشاگر دنیا به حساب میاد با 121 هزار تماشاگر ... اما باز هم بعضی دوستان ادعای بی مورد می کنن

GAME_OVER

کاربر ممتاز
فتح اله زاده که همیشه بمب خنده س اینجا هم فکر نکرده اگه اونی که پیرهنشون زده نماد تاریخیه ایرانه پس اون جام وسطش چیه ؟

کلا وقتی آدم نسنجیده هر چی دلش میخواد بگه همین میشه ..یه جاشم اعتراف کرده که زی زی گولو از استقلال جذابتره ..:biggrin:

کاظم2020

عضو جدید
جالب اینه که فصل قبلی تو 2 بازی پرسپولیس نزدیک 150000 تماشاگر اومده بودند!!!
این قضیه جی هیچ بحثی نداره و همه میدونند پرسپولیس پرطرفدارتره

بذار استقلالی ها با فریب دادن خودشون ٬ دلشون خوش باشه:d

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز

بذار استقلالی ها با فریب دادن خودشون ٬ دلشون خوش باشه:d

آخه مسئله جالب اینه که ما همیشه با دلیل و مدرک حرف میزنیم اما شما همیشه حدس و گمان!!! همه بدونن یا ندونن مهم نیست مهم اینه که شواهد و آمار چی میگه ...

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
باهات موافقم استقلال داره بد بازی می کنه به نظرم تو نقل و انتقالات درگیر اسم ها شدیم بجای پست ها ... باید به نقاط ضعف تیم توجه می کردن که متاسفانه نکردن ... امیدوارم که به فکر تقویت نقاط ضعف تو بعضی پستها باشن ... این تک امتیاز تک امتیاز از دست دادن ها آخر فصل خیلی اهمیت پیدا می کنن همین دوسال اخیر استقلال فقط با یه امتیاز کمتر قهرمانی رو از دست داده

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما خب اینجا می خوام از تماشاگر و ... بگم الانم میخوام پر تماشاگر ترین دیدار های رسمی دنیا رو بگم

دیدار فینال جام جهانی برزیل بین طلایی جامگان و فیروزه ای پوشان اروگوئه درحالیکه ۱۷۳هزار و ۸۵۰ بلیط برای تماشای بازی در ورزشگاه ماراکانا فروخته شده بود، اما با حضور ۱۹۹ هزار و ۸۵۴ نفر تماشاگر برزیلی میزبان برگزار شد، اما در کمال تعجب این بار اروگوئه ای ها حماسه آفرینی کردند و ۲بر یک پیروز این بازی شدند تا ماراکانه به دریاچه اشک ۲۰۰ هزار تماشاگر برزیلی تبدیل شود.- به گزارش الف به نقل از فوتبال آنلاین، دیدار اسکاتالند و انگلیس در چارچوب رقابت های سهمیه جام جهانی ۱۹۳۸ در تاریخ ۱۷ آوریل ۱۹۳۷ در ورزشگاه همپدون پارک با ۱۴۹ هزار و ۴۱۵ تماشاگر بریتانیی برگزار شد.

- دیدار دربی شهر لیسبون، بین پورتو و بنفیکا در تاریخ ۴ ژانویه ۱۹۸۷ در ورزشگاه دالوئینر با حضور ۱۳۵ هزار تماشاگر پرتغالی برگزار شد.

- دیدار رئال مادرید و فیورنتینا طی چارچوب رقابت های جام باشگاه های اروپا در تاریخ ۳۰ می ۱۹۵۷ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو ما هنوز ۱۲۴ هزار تماشاگر کهکشانی برگزار شد.

- دیدار بولتون و اندرزو وستهام یونایتد در رقابت های لیگ برتر انگلیس ۱۲۶هزار و ۴۷۰ نفر در تاریخ ۲۸ آوریل ۱۹۲۳ تماشاگر داشت.

- دیدار لاتزیو و آ اس رم در چارچوب رقابت های سریA در تاریخ ۲۰ می ۱۹۷۲ در ورزشگاه المپیکو با ظرفیت بیش از حد تماشاگر یعنی ۱۱۸ هزار و ۲۲ نفر همراه بود و این درحالی بود که نزدیک به ۸۷ هزار بلیط فروخته شده است.

- دیدار استقلال و جوییلو ایواتا درماه می ۱۹۹۹ طی فینال رقابت های جام باشگاه های آسیا در ورزشگاه آزادی تهران همراه با ۱۲۱ هزار تماشاگر بود و این درحالی بود که آبی پوشان تهرانی با وجود گلزنی سیروس دین محمدی ۲بر یک بازنده شدند.

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثل اینکه این آمار مربوط میشه به سال 2011 نه 2012
یعنی از دی ماه 89 تا دی ماه 90
اون بازیهای پرسپولیس با الغرافه و الهلال و الشباب همشون بعد از اسفند 90 برگزار شد یعنی 2012

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما خب اینجا می خوام از تماشاگر و ... بگم الانم میخوام پر تماشاگر ترین دیدار های رسمی دنیا رو بگم

- دیدار استقلال و جوییلو ایواتا درماه می ۱۹۹۹ طی فینال رقابت های جام باشگاه های آسیا در ورزشگاه آزادی تهران همراه با ۱۲۱ هزار تماشاگر بود و این درحالی بود که آبی پوشان تهرانی با وجود گلزنی سیروس دین محمدی ۲بر یک بازنده شدند.

حیف از اون بازی
هنوزم یادمه چه شور و هیجانی تو آزادی موج میزد ، اما .... حیف
تو اون بازی منم یکی از اون بیش از 120 هزار نفر بودم

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس های لو رفته از عروسی پژمان منتظری !

عکس های لو رفته از عروسی پژمان منتظری !

یکی از اتفاقات خوب هفته گذشته برای استقلالی ها عروسی پژمان منتظری بازیکن خوش اخلاق این تیم بود. منتظری مراسم عروسی خودش را در یکی از باغ های حوالی کرج برگزار کرد و جالب اینکه به خاطر برگزاری مراسم عروسی مدافع استقلالی ها، تمرین روز دوشنبه هم تعطیل بود.

در این مراسم همه بازیکنان استقلال و ... حضور داشتند. کریم انصاری فرد و مهرداد پولادی هم پرسپولیسی های حاضر در این مراسم بودند. هر چند فتح الله زاده و قلعه نویی از غایبان سرشناس این مهمانی بودند اما حمید بابازاده به نمایندگی از کادر فنی آبی ها در این مراسم حاضر شده بود.

قلعه نویی روز بعد از عروسی، مبلغ ۵ میلیون تومان بابت هدیه عروسی به پژمان منتظر داد و فتح الله زاده هم قول هدیه دادن چند سکه تمام بهار آزادی را به او داد. هر چند پژمان منتظری اصرار زیادی به پخش نشدن عکس های عروسی اش در سایت های اینترنتی داشت، چند روز بعد از برگزاری این مراسم بسیاری از عکس های بازیکنان حاضر در این مراسم در سایت ها پخش شد.