مهم : تالیف کتاب زراعت و فیزیولوژی گیاهان زراعی

roshy

عضو جدید
سلاممن میخوام برای دکتری زراعت سال 92 اماده بشم و معمولا همیشه وقتی برای ازمونی اماده میشم و یا کتابی رو میخونم حتی کتاب غیر درسی یه سری خلاصه هایی خیلی مفید برای خودم از اون کتاب برمیدارم امروز فکر میکردم که چرا این خلاصه ها رو به صورت کتاب در نیارم؟! میتونه این خلاصه ها خیلی مفید برای ورود به دوره های بالاتر تحصیلی بشه و در کنارش فقط به نظرم کافیه یهمقدار تست کار بشه! می خوام از کسانی که تو زمینه چاپ کتاب فعالیتی دارن و یا دستی بر قلم دارن راهنمایی بگیرم مشتاقانه منتظر نظرات شما عزیزان هستم به نظرتون ایا خوبه که تو این زمینه با یکی از اساتید همکاری کنم؟ چطور پیشنهاد همکاری به یک استاد برای حضور در کتاب تالیفی رو بدم خلاصه منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم اگر هم کسانی مایل به همکاری هستن همینجا تو نظرات بگن یا ایمیل یزنن
rezapoor.roshanak@gmail.com

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اگه استاد قابل اعتمادی باشه، همین که اسمش کنار اسم شما روی جلد کتاب میخوره، هم به اعتبار شما کمک میکنه هم به اعتبار کتاب! ولی باید حواست باشه به زرنگی بعضی استادا که کلاه سرت نذارن!
قبل از چاپ هم سعی کن حتما مطالبت در هر زمینه ای که هست به صورت کامل و جامع و در عین حال قابل فهم و منسجم باشه ...

roshy

عضو جدید
یه نفر بهم گفته که سعی کن کتاب رو به جای اینکه از طریق دانشگاه چاپ کنی از طریق موسسات اموزشی چاپ کنی میگه اینجوری بهتره؟درست گفته؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
یه نفر بهم گفته که سعی کن کتاب رو به جای اینکه از طریق دانشگاه چاپ کنی از طریق موسسات اموزشی چاپ کنی میگه اینجوری بهتره؟درست گفته؟
دانشگاه ها معمولا کتاب های کمک درسی چاپ نمیکنن... مثل تست و از اینچیزا .... از طریق موسسات آموزشی به این کار باید اقدام بشه... اونا هم معمولا از اساتید برتری کمک میگیرن... تعدادشونم خیلی نیست.... همینطوری که آقا رضا فرمودند اسم 1 استاد کنار اسمتون باشه خیلی خوبه... اما مثلا من... الان میخوام برم کتاب بخرم... ملاک های خرید کتابم چی میتونه باشه ؟ و کدوم کتاب رو بخرم بهتره؟
چقدر میتونم هزینه کنم؟
به نظرم اولش به این چیزا فکر کنین... تا بعدش درج اسم یک استاد.... انتشاراتی که کتابتونه چاپ میکنه از همه چیز حتی خود استاد هم مهمتره... چون اگر معروف باشه کتاب شما بیشتر دیده میشه و احتمال فروشش بیشتر میشه... اینا تجربیاتی بود که از دیگران و حرف های دیگران بدست آوردم...
ولی چیزی که گفتین... خلاصه وار کردن مطالب درسی خیلی خیلی خیلی مفیده... من اینو در کتابای دیباگران دیدم... خیلی مفیده برای بچه هایی که کنور میخوان بدن... خارج از کنکور به درد مرور مطالب هم میخوره....
بعضیا فقط میخوان معروف بشن... تمام زحمات شبانه روزشونو با یه قرار داد استعماری میدن به صاحب نشر... یعنی کلی وقت هزینه میکنن و اون انتشاراتی کتابو به قیمت مفت ازتون میخره (امتیازشو)
باید بازاریابی کنین /... اما میدونم اگر خلاصه وار باشه کتابتون خیلی خیلی مفیده... من یکیشو میخرم .. ;) گفته باشم شماره 6 کتاب ماله منه :D

roshy

عضو جدید
سلام
من کتابم در زمینه کشت سویا اماده شده به نظر خودم که کامله برا کسانی که مثلا دانشجوی ارشد هستن و قراره پایان نامه رو کشت سویا کار کنن همه مطالب لازم رو به صورت خلاصه وار تو 43 صفحه تنظیم کردم خودم هم پایان نامه ام تو زمینه کشت سویا بود اون موقع برا کارم دنبال همچین کتابی میگشتم که که همه مطالب مفید تو صفحات کم جمع باشه ولی نبود منتها الان نمیدونم چیکار کنم؟تو نت که میگردکم دنبال انتشارات خیلی متنوع هستن هر کدوم هم یه چیزی نوشتن نمیدونم چیکار کنم:cry:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
چه خبر؟ چکار کردی بالاخره؟ کتابت چاپ شد؟!

roshy

عضو جدید
سلام والله کتاب اماده شده خیلی وقته اما چون سال قبل دکتری شرکت نکردم برای چاپش پیگیری نکردم یه ناشر پیدا کرده بودم امسال میخوام دکتری شرکت کنم احتمالا برم سراغ همون ناشر:redface:

roshy

عضو جدید
اگر مطالب بیشتر راجب کاشت سویا دارین یا سایتی رو میشناسین معرفی کنید چون ناشر میگه هرچقدر مطالب بیشتر و کامل تر باشه بهتره من میخواستم مطالب کلی شامل کاشت و داشت و برداشت و یه مقدار از افات و بیماری و علف هرز و و دفع ان و خواص سویا باشه اما ناشر میگه بیشترش کن!:razz:الان 55 صفحه هست اگر تصاویر با کیفیت و خوب دارین بدین بزنیم تنگ کتابمون:biggrin:

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلاممن میخوام برای دکتری زراعت سال 92 اماده بشم و معمولا همیشه وقتی برای ازمونی اماده میشم و یا کتابی رو میخونم حتی کتاب غیر درسی یه سری خلاصه هایی خیلی مفید برای خودم از اون کتاب برمیدارم امروز فکر میکردم که چرا این خلاصه ها رو به صورت کتاب در نیارم؟! میتونه این خلاصه ها خیلی مفید برای ورود به دوره های بالاتر تحصیلی بشه و در کنارش فقط به نظرم کافیه یهمقدار تست کار بشه! می خوام از کسانی که تو زمینه چاپ کتاب فعالیتی دارن و یا دستی بر قلم دارن راهنمایی بگیرم مشتاقانه منتظر نظرات شما عزیزان هستم به نظرتون ایا خوبه که تو این زمینه با یکی از اساتید همکاری کنم؟ چطور پیشنهاد همکاری به یک استاد برای حضور در کتاب تالیفی رو بدم خلاصه منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم اگر هم کسانی مایل به همکاری هستن همینجا تو نظرات بگن یا ایمیل یزنن
سلام
کلا چاپ یک اثر چه مقاله باشه و چه کتاب باشه کلی ارزشمند و قابل تقدیرِ
کتاب هم چه بوسیله پژوهش دانشگاه یا موسسات آموزشی چاپ بشه اونم ارزشمندِ
منتهی باید ببینیم برای چه چیزی و کجا میخوایم ارائه بدیمش
مثلا شما فرمودید برای مصاحبه دکترا.پس 100 درصد اگر فقط توسط معاونت پژوهشی دانشگاهتون مجوز چاپ بگیرید خیلی بهتره و
خیالتون بابت امتیاز دهی تو مصاحبه راحتِ

حالا قضیه به این راحتیا هم نیست
شما میرید معاونت پژوهشی میگید فلان کار رو دارم میخوام چاپ کنم
شما برای مجوز باید حداقل قبلا 5 مقاله چاپ شده کامل و معتبر فقط isi isC یا علمی پژوهشی در مورد موضوع کتابتون داشته باشید
تا اولین پله یعنی شما صلاحیت تالیف یا ترجمه کتاب رو دارید

بعد موضوعتون مثل عنووان پایان نامه که پروپوزالو تایید میکنن بعد کُد میدن بهتون
باید استعلام شود که آیا در کشور کسی پیشگام این کتاب شماست یا خیر
اگه نه شما این عنوان و کتاب رو منحصر بخودتون میکنید

چون هیئت علمی و استاد نیستید حتما باید یک استاد تا بیشتر باهاتون باشه
اما میتونید نویسنده اول باشید بستگی به استاد داره البته و میزان شجاعت و مدیریتون
البته شما چون تبریز خوندید بنظر من دکتر یارنیا که دانشیار هم شدند بهترین فرد میتونه باشه
و چون باهاش در ارتباط بودم و میشناسمشون توصیه میکنم
دکتر فرامرزی دانشگاه واحد میانه هم حرف نداره هم استاد و هم معاون پژوهش دانشگاه هستن ایشون

خب بعد، گام بعدی نوشتاری کتابتون هست
بنظرم دنبال تالیف نباشید حتی استادای بزرگ هم دنبال جدیدترین کتابهای روز برای ترجمه هستند تا تاثیری تو علم روز کشاورزی ما داشته باشه

بعد باید برای داوری بفرستینش به پژوهش
کلی درد سر
بعد که مجوز گرفتین باید بره اخذ شابک
بعد اون اخذ فیپا
بعد اون اخذ از وزارت فرهنگ و ارشاد
بعد انشاء اله برای چاپخانه

roshy

عضو جدید
سلام
مثلا شما فرمودید برای مصاحبه دکترا.پس 100 درصد اگر فقط توسط معاونت پژوهشی دانشگاهتون مجوز چاپ بگیرید خیلی بهتره و

شما برای مجوز باید حداقل قبلا 5 مقاله چاپ شده کامل و معتبر فقط isi isC یا علمی پژوهشی در مورد موضوع کتابتون داشته باشید

اما میتونید نویسنده اول باشید بستگی به استاد داره البته و میزان شجاعت و مدیریتون
البته شما چون تبریز خوندید بنظر من دکتر یارنیا که دانشیار هم شدند بهترین فرد میتونه باشه
دکتر فرامرزی دانشگاه واحد میانه هم حرف نداره هم استاد و هم معاون پژوهش دانشگاه هستن ایشون

بنظرم دنبال تالیف نباشید حتی استادای بزرگ هم دنبال جدیدترین کتابهای روز برای ترجمه هستند تا تاثیری تو علم روز کشاورزی ما داشته باشه

کلی درد سر
بعد اون اخذ فیپا

اینکه بیش تر از یکسال طول میکشه دکتر کاظمی اربط استاد راهنمام بودن ایشون هم که استاد تمام هستن و بازنشسته دانشگاهی سراسری همه میشناسنشون نمیتونم بهشون بگم اسمتون نفر دوم باشه بعد میرسیم به دکتر یارنیا که مشاورم بودن ایشونم همیشه تو کتاب ها نفر اول بودن به ایشونم نمیشه اینو گفت البته من یک ناشر معتبر تاب های دانشگاهی پیدا کردم که اتفاقا بیشتر مخصوص کشاورزی کتاب های معروفی چاپ کردن مهرماه هم رفتم با ایشون صحبت کردم حتی گفتم اسم دکتر اربط رو هم بیارم ایشون هم گفتن اولا دکتر اربط استاد معروف و پروفسور و...هست دوما اگر هم قبول کنن شما اسم کسی رو نیارین رو پای خودتون وایستین و کم کم یه اسمی ازتون بیرون بیاد:surprised: حالا باز خدا رو شکر تقریبا کتابم داره تموم میشه این دو سه روزه انگیزه پیدا کردم کلی نشستم مطلب پیدا کردم بالای 150 صفحه شده ولی هنوز تو بخش تنظیمات به فرمت کتاب مشکل دارم یه دعا کنید این ناشر یادش باشه که قرار بود کتابو چاپ کنه خجالت میکشم برم انتشاراتش خیلی گذشته میترسم یادش رفته باشه یا بگه اینهمه چرا طول کشید:(

roshy

عضو جدید
183 در برگه آ چهار با فونت نازنین و سایز 14 شدکلی هم مطلب داره هم چند عکس و اینا به نظرتون تو قطع رقعی چند صفحه میشه؟ بعدش حالا با این اوصاف مثلا برای ناشر میتونم کلاس بزارم و یه بهونه جور کنم بگم که چون میخواستم مطالب زیاد باشه و اینا برا همین دیر شد مهرماه 91 رفته بودم اون موقع 44 صفحه بود گفت خیلی کمه بزار حداقل صد صفحه بشه و مطلب بزار که همه استفاده کنن و...؟
راستی بگین مدرسان بهتره یا سنجش و دانش تو رو خدااااااااااااااااااااااااااااااااا:cry: من خودم احساس میکنم سنجش بهتره چون مشاور و اینا دارن انگار:cry:

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

کلی درد سر
بعد اون اخذ فیپا
سلام. من ترم 4 علوم كشاورزي هستم.2 تا مقاله علمي دارم.واسه ارشدم امتياز داره؟؟؟؟؟؟؟؟

roshy

عضو جدید
وقتی از طریق آزمون بخواین برین ارشد مصاحبه نداره بنابراین مقاله امتیاز نداره البته از قوانین جدید زیاد خبر ندارم ولی زمان ما که امتیاز نداشت اما اگر بدون کنکور بخواین برین با معدل ارشد بخونید فکر کنم اثر داشته باشه و کلا خوبه که مقاله دارین همین مقاله بعد از اتمام ارشد و برای دکتری و یا استخدام میتونن موثر باشن موفق باشید:)

roshy

عضو جدید
مشاور سنجش میگفت هر مقاله ای اس سی 5 امتیاز داره درسته؟مقاله ام از پایان نامه تو یه نشریه ای اس سی پولی اکسپت شده میخوام بدونم ارزشش کمتر از مقالات ای اس سی مجانی هست؟چقدر کمتره؟

roshy

عضو جدید
یه سوال دیگه همین مقاله انگلیسی رو به زبان فارسی به نشریه تکنولوژی بذر گرگان فرستادم و امروز پیام بهم رسید که یه فرم تعهد نامه امضا کنم و بفرستم و نشریه کار داوری رو شروع کنه آیا اینکه این مقاله قبلا به صورت انگلیسی در نشریه دیگری چاپ بشه و بعد در نشریه گرگان هم به صورت فارسی چاپ بشه ایراد داره؟
عنوان انگلیسی چاپ شده در ای اس ای: اثر اندازه بذر بر روی جوانه زنی و بنیه بذر دو رقم سویا هست
عنوان فارسی برای نشریه گرگان: بررسی اثر اندازه بذر بر روی بنیه بذردو رقم سویای زودرس گروه رسیدگی 2 و3 هست
عنوان ها رو تغییر دادم ایا مشکلی پیش نخواهد آمد اما متن مقالات یکی هست.یکی فارسی و یکی انگلیسی

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام. من ترم 4 علوم كشاورزي هستم.2 تا مقاله علمي دارم.واسه ارشدم امتياز داره؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
نه امتیازی نداره چون آزمون ارشد مصاحبه ای نداره که بخوان امتیاز قائل باشند

MehD1979

کاربر ممتاز
یه سوال دیگه همین مقاله انگلیسی رو به زبان فارسی به نشریه تکنولوژی بذر گرگان فرستادم و امروز پیام بهم رسید که یه فرم تعهد نامه امضا کنم و بفرستم و نشریه کار داوری رو شروع کنه آیا اینکه این مقاله قبلا به صورت انگلیسی در نشریه دیگری چاپ بشه و بعد در نشریه گرگان هم به صورت فارسی چاپ بشه ایراد داره؟
عنوان انگلیسی چاپ شده در ای اس ای: اثر اندازه بذر بر روی جوانه زنی و بنیه بذر دو رقم سویا هست
عنوان فارسی برای نشریه گرگان: بررسی اثر اندازه بذر بر روی بنیه بذردو رقم سویای زودرس گروه رسیدگی 2 و3 هست
عنوان ها رو تغییر دادم ایا مشکلی پیش نخواهد آمد اما متن مقالات یکی هست.یکی فارسی و یکی انگلیسی
برای ارائه تو مصاحبه فقط یکیشونو نشون بدید
چون خیلی بد میشه اگه بفهمند

roshy

عضو جدید
برای ارائه تو مصاحبه فقط یکیشونو نشون بدید
چون خیلی بد میشه اگه بفهمند

مقاله دومی رو تغییر دادم و علاوه بر ازمایشگاه یه دو تا صفت از مزرعه هم اضافه کردم! چاپ شد ولی یه اشکالی پیش اومده بعد چاپ تو مجله دیدم استادمو زدن استادیار! ولی استاد تمامه چیکار کنم:cry:میتونم لاک غلط گیر بگیرم یار رو بشه استاد! یعنی مجله رو نبرم و فقط کپی بگیرم ازش!

roshy

عضو جدید
چاپ کتاب راهنمای کاربردی کاشت سویا

چاپ کتاب راهنمای کاربردی کاشت سویا

با سلام
کتابی در زمینه کشاورزی با نام راهنمای کاربردی کاشت سویا نوشته ام .راهنمای کاربردی کشت سویا در 5 فصل تنظیم شده که شامل کاشت-داشت-برداشت-فیزیولوژی پس از برداشت -مصارف و خواص درمانی سویا می باشد و مجموعه کاملی درباره زراعت سویا می باشد که اطلاعات کامل و مفیدی در اختیار خوانندگان تخصصی ( دانشجویان کشاورزی ) و عموم مردم قرارمی دهد..می خواستم بدونم انتشاراتی رو میشناسین که با هزینه خودشون کتاب رو چاپ کنن برای تقویت رزومه ام نیاز دارم که کتاب ام چاپ بشه.
راهنمایی کنید ممنون:redface::gol:

roshy

عضو جدید
دوستای بد راهنمایی کنین دیگه گریه میکنم اینجا رو سیل ببره ها:cry::cry::cry::cry:

"Pejman"

دوستای بد راهنمایی کنین دیگه گریه میکنم اینجا رو سیل ببره ها:cry::cry::cry::cry:

سلام خیلی خیلی خیلی تبریک میگممممم
انتشارات سپهر و انتشارات دی کتاب های کشاورزی رو چاپ می کنن. آدرسشونم تهران-روبروی درب دانشگاه تهران-پاساژ فروزنده هست.
انتشارات علم کشاورزی ایران سال گذشته در نمایشگاه کتاب یک همچین چیزی را عنوان کرده بود. موفق باشید

roshy

عضو جدید
سلام خیلی خیلی خیلی تبریک میگممممم
انتشارات سپهر و انتشارات دی کتاب های کشاورزی رو چاپ می کنن. آدرسشونم تهران-روبروی درب دانشگاه تهران-پاساژ فروزنده هست.
انتشارات علم کشاورزی ایران سال گذشته در نمایشگاه کتاب یک همچین چیزی را عنوان کرده بود. موفق باشید
دستت درد نکنههههههههههههه خیلی ممنون دیروز و امروز کلا تو اینترنت گشتم درس نخوندم انتشارات های مختلف ایمیل زدم امروز انتشارات حق شناس جواب فرستاده بود که فقط 15 درصد میتونه سرمایه گذاری کنه:( انتشارات علم کشاورزی ایران هم گفته بررسی میکنه جواب خواهد داد.یه انتشارات دیگه هم پیدا کردم که نوشته بود هزینه کم میگیره تو تیراژ کم چاپ میکنه زده بود 50 جلد 200 تومن اما من که زنگ زدم گفت چند صفحه هست گفتم 230 گفتش 15 جلد بخوای سیصد و پنجاه تومن میگیریم 5 جلد هم خودمون برای کارای ارشاد برمیداریم.گفتم تو شناسنامه اش 1000 نسخه میزنید گفت مشکلی نداره یه زمانی اگر بعد امتحان ببینم درصدام انشالله خوبه و انتشارات دیگه پیدا نکردم مجبور میشم بگم همینا چاپش کنن ولی نمیدونم تهرانن چطوری قرارداد میبندن میشه اطمینان کرد یا نه ازش پرسیدم من که شهرستانم یعنی لازم نیست که بیام گفت نه!:eek:میگم انتشاراتشون مطمئن هست یعنی؟!:surprised: این تبلیغاتشونه!http://www.niazerooz.com/view/cat-574/173871.htm
اینم سایتشون:
http://www.raayatprint.ir/ چاپ رعایت

roshy

عضو جدید
میگم از اون دو تا انتشارات سپهر و دی ایمیل دارین؟تو اینترنت پیدا نتونستم بکنم ایمیلاشونو:(

"Pejman"

میگم از اون دو تا انتشارات سپهر و دی ایمیل دارین؟تو اینترنت پیدا نتونستم بکنم ایمیلاشونو:(

این سپهر:
66401625
ایران - تهران -منطقه 11 - انقلاب - روبروی دانشگاه تهران - پاساژ فروزنده - ط. زیر همکف - واحد 211 و 706

اینم دی:
کتابفروشی دی به نشانی: خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران پاساژ فروزنده همکف واحد 328 تلفن: 66487090

ببین کتابتو قبل از اینکه بدی به این انتشاراتیا تا بخونن حتما حتما حتما ثبتش کن. حتما... یک کاری هست که باید انجام بشه و ثبت میشه قبل از انتشار یافتن... اینو حتما دقت بفرمایید. من دقیق نمیدونم باید چکاری انجام داد اما میدونم قبلش ثبت می کنن

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
با سلام
کتابی در زمینه کشاورزی با نام راهنمای کاربردی کاشت سویا نوشته ام .راهنمای کاربردی کشت سویا در 5 فصل تنظیم شده که شامل کاشت-داشت-برداشت-فیزیولوژی پس از برداشت -مصارف و خواص درمانی سویا می باشد و مجموعه کاملی درباره زراعت سویا می باشد که اطلاعات کامل و مفیدی در اختیار خوانندگان تخصصی ( دانشجویان کشاورزی ) و عموم مردم قرارمی دهد..می خواستم بدونم انتشاراتی رو میشناسین که با هزینه خودشون کتاب رو چاپ کنن برای تقویت رزومه ام نیاز دارم که کتاب ام چاپ بشه.
راهنمایی کنید ممنون:redface::gol:
سلام و با آرزوی موفقیت
همونطور که پژمان عزیز گفتند قبلش یه جایی ثبتش کن...من استاد دیدم که 700صفحه تحقیق ناب رو ....هیچی ولش کن!!!

اگه فقط هدفت رزومه ست خب به هر تیراژی و هر چند جلد واقعی چاپ بشه کارت راه میوفته ...اما اگه بحث انتشار علمی کتابه ..خب واقعیت اینه که همچین موضوعاتی فقط مورد رجوع دانشگاهیهاست...و باید از طرف مدرسان دانشگاه برای مطالعه معرفی بشه....پیشنهاد میکنم اول ثبتش کنید...بعد با یه چاپ مقدماتی از یه انتشاراتی رزومه رو رو به راه کنید ..بعد با افزایش مطالب و تکمیلتر کردن سر فرصت انتشاراتی که وابسته به دانشگاه باشه مث جهاد دانشگاهی البته و صد البته در کنار یک استاد معروف منتشرش کنید.
با این اوضاع مالی انتشاراتیها ، اونها ترجیح میدن منافع خودشون رو از مولف تامین کنن تا اینکه بخوان روی سود برگشتی کتاب حساب باز کنن...این متاسفانه یه واقعیته.

roshy

عضو جدید
سلام ممنون حالا چطوری باید ثبتش کنم اگه ثبتش کنم همون دریافت مجوزها دیگه اون موقع چطوری میتونم اسم استاد رو ااضافه کنم?

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام ممنون حالا چطوری باید ثبتش کنم اگه ثبتش کنم همون دریافت مجوزها دیگه اون موقع چطوری میتونم اسم استاد رو ااضافه کنم?
سلام
ظاهرا کتابخانه ملی کار ثبت رو انجام میده. و انجوری که پیداس ظاهرا هیچ اثری بدون داشتن شماره ثبت از کتابخانه ملی حق انتشار نداره. به این لینک مراجعه کنین
http://provinces.nlai.ir/Default.aspx?tabid=409

بعد اینکه من خدمتتون گفتم که مرحله بعد کتاب رو تکمیل کنین و بعنوان یه اثر جدید پای یه استاد رو توی موضوع باز کنین