من رشته ام معماری نیست و میخوام معماری رو خودم بخونم

من رشته ام معماری نیست و میخوام معماری رو خودم بخونم

• بهترین سایت منابع کارشناسی ارشد

رای: 8 36.4%
  • ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

رای: 14 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    22

h.a.n.i.y.e.h

عضو جدید
سلام دوستان
فکر کنم بهتره دنبال علاقه باشید تا بعدا پشیمون نشید. من فوق ریاضی دارم ولی هنوزم دلم با معماریه و میخوام کارشناسی ازاد بدون آزمون بخونمِ اما نمی دونم راهم درسته یا نه:que:
سلام دوست عزيز درسته 100%برو حتما من پشتتم
چون رياضي تم خ خوبه ميتوني توي اين رشته بسيار موفق باشي...:D
حتامن اينكارو بكن;)

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
فکر کنم بهتره دنبال علاقه باشید تا بعدا پشیمون نشید. من فوق ریاضی دارم ولی هنوزم دلم با معماریه و میخوام کارشناسی ازاد بدون آزمون بخونمِ اما نمی دونم راهم درسته یا نه:que:
اگه وقت و حوصله زیاد برای کار زیاد و طاقت فرسای کارشناسی معماری دارید چرا که نه؟ البته منظورم یاد گیریه نه مدرک گرفتن.
شما که ارشد ریاضی دارید راحت میتونید سراسری قبول بشید.

این دانشگاه هایی که سر هر کوی برزن باز شده و رشته معماری آوردن برای مدرک گرفتن خوبه ولی در عمل اتلاف وقت محضه...
میشه گفت معماری یه رشته استاد محوره و استاد تاثیر مستقیم بر سواد علمی و عملی شما میذاره و متاسفانه استاد باسواد نایاب.

آخرین ویرایش:

alimarshal

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرامی‌،،بنده لیسانس برق و ارشد مدیریت دارم،۴ تا سوال دارم اگه کسی‌ می‌دونه لطفا راهنمایی کنه
۱.اگه برای کنکور ارشد ۹۴ بخوام رشتهٔ مدیریت پروژه از گروه هنرهای ساخت رو بزنم مجاز هستم یا فقط می‌تونم مهندسی‌ معماری از گروه معماری رو بزنم و اینکه آیا کنکور هر دو گروه(هنرهای ساخت و معماری) تو یه روز یا دوروز مختلف؟
۲.برای انتخاب رشته آیا موقع ثبت نام باید تعین کنیم که کدوم رشته رو میخوایم یا اینکه بد از اینکه نتایج اومد و مجاز به انتخاب رشته بودیم میتونیم با توجه به درصد‌ها هر رشته که خواستیم انتخاب کنیم
۳.اینکه میگن بیست درصد معدل توی کنکور تاثیر داره آیا معدل آخرین مدرک تحصیلی یا معدل لیسانس؟
۴.اگر بخوام تعداد متقاضیان ثبت نام در هر رشته رو تو سال‌های قبل بدونم از کجا می‌شه این آمار و در بیارم.
مرسی‌ از لطف و حوصلتون

baran_rm

عضو جدید
سلام.من کارشناسی پلیمر خوندم ولی خیلی به هنر و معماری علاقه دارم.هرکی می تونه درباره ی کنکور ارشد و خود این رشته برام کامل توضیح بده چون هیچ اطاعاتی از این رشته ندارم.اصلا می تونم ارشد این رشته رو ادامه بدم؟تفاوت مهندسی معماری با رشته معماری که از طریق کنکور هنر انجام میشه چیه؟ارشد کنکور هنر چطوریه؟(البته می دونم اینجا یه تالار مهندسیه ولی گفتم شاید کسی اطلاعات داشته باشه)
ممنون می شم راهنماییم کنید.:smile:

Faranakfhd

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد.
من فارغ التحصيل رشته كامپيوتر هستم ولي قصد دارم واسه كنكور ارشد سال ٩٤-٩٥ معماري بخونم.ميخواستم بدونم اگر بسته آموزشي پارسه يا موسسه ديگه اي رو بگيرم و از الآن شروع كنم به خوندن به نظرتون شانسي واسه كنكور سراسري دارم؟؟
و اينكه مطالب اين بسته ها به نظرتون كافيه يا اينكه بايد كتاب هاي آقاي گلابچي ، آقاي پيرنيا ،آقاي قباديان و ديگه اساتيد كه به عنوان مرجع معرفي شدند را هم در كنارش مطالعه كنم؟؟خودتون بيشتر كدوم موسسه را پيشنهاد ميكنين؟؟
واسه درك عمومي معماري هم مشكل دارم.راستش نمي دونم از كدوم منبع شروع كنم و كلاً چطور بايد بخونمش.
براي قسمت اسكيس هم برنامه دارم از اول مهر تا اواسط آذر تو كلاساي اسكيس مديريت صنعتي شركت كنم بعد از اونم حدوداً ٦ ماه وقت دارم تا آزمون عملي به نظرتون مي تونم تو اين مدت خودم تا حدودي به بچه هاي معماري برسونم؟؟به نظرتون فيلم هاي آموزشي اسكيس كه در بازار هست ميتونه بهم كمكي كنه و به نظرتون فيلم كدوم يك از اساتيد ميتونه واسه من كه كاملاً مبتدي هستم مفيد باشه؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام دوست حقوق دان.
1-خیر
2-حد نصاب امتیاز وجود داره.ممکنه همه قبول شن ممکنه هیچکس قبول نشه-حد نصاب هم 50 درصد از کل امتیازات است
3-اگه قبول بشی که بهتره یه درامدی هم از اون خواهی داشت.اما در هر صورت سمیه کفاف زندگیرو نمیده باید کار هم بکنی.برای یک مهندس معمار چند مدل شغل هست:اپراتوری-کارمندی-طراحی حرفه ای-بساز فروشی-اجرا(پیمانکاری ومدیریت پیمان و مصالح فروشی و...)-طراحی داخلی.
کلا هروقت رونق اقتصادی باشه وضع معماران هم خوبه و گرنه خیر-اما به هر صورت درامد معماران از عمرانیها بیشتره به علت:کم تر بودن فارغ التحصیل-گسترده تر بودن فرصتهای شغلی.
سوال ۱ رو اشتباه جواب دادین.لیسانس غیر مرتبط اصلا نمیتونه نظام مهندسی امتحان بده و پروانه بگیره.

بالا