من الان ورزقان هستم.....مرکز زلزله

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lili-likeable

کاربر فعال
«زلزله همه رو می‌کشه، اینا رو زنده می‌کنه!» این جمله کوتاه، پیامکی است که این روز‌ها دست به دست میان مردم ایران می‌چرخد و با طنزی تلخ، سوءاستفاده برخی جریانات ضدانقلاب را از ریخته شدن خون تعدادی از هم‌وطنان بر اثر زلزله اخیر در شمال غرب کشور به تصویر می‌کشد.

دختر و پسر در صف‌های طولانی اهدای خون ایستاده‌اند تا از خون خودشان برای زندگی بخشیدن به مجروحان آذربایجان شرقی بگذرند؛ زن و مرد در صف‌های عابربانک‌ها ایستاده‌اند تا هر کدام به اندازه توانایی مالی خود، کمکی به هلال احمر و کمیته امداد برای رسیدگی به مجروحان و آوارگان بکند؛ کودک و بزرگسال در حال جمع‌آوری اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان هستند تا به مناطق موردنیاز ببرند...

در این میان، جماعتی که هنوز از توهم ۸۸ خارج نشده، پشت صفحات شبکه‌های اجتماعی پنهان شده‌اند و به جای اینکه دردی از دردهای مردمان زخم خورده ایران را مرهم کنند، تلاش می کنند حتی از خانه آوار شده بر سر طفل بیگناه آذری هم برای سوء‌استفاده سیاسی نگذرند.
این جماعت حتی خون برادران و خواهران هموطنش را هم به چشم منبع درآمد می‌بیند؛ آن هم درآمد ارزی در این اوضاع صعود تاریخی دلار! چند کلیک می‌کنند، عکس‌های دروغین از زلزله منتشر می‌کنند، فحشی به جمهوری اسلامی ایران می‌دهند و دلار‌ها به حسابشان واریز می‌شود. معامله جالبی به نظر می‌رسد.

خواهشا برو تو این تاپیک نظر نده که ماهم مجبور نشیم جوابتو بدیم تا این تاپیک حذف بشه
برو تو یه تاپیک دیگه قربون دولتت برو

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا همون جوونایی هستن که این نظام یا خس و خاشاک می نامتشون یا گشت ارشاد میبرتشون یا ....

اینا با همون اطلاع رسانی های فیسبوکی از اینجا سر درآوردن.وگرنه تلوزیونمون که تازه از دیشب داره اطلاع رسانی میکنه.

مگه همینا دست به کار بشن

از این دولت خیری به مردمش نمیرسه

شما که تلویزیون نمیبینی نظر نده ........درسته صدا و سیما ضعیف بود ولی شبکه خبر دو ساعت بعد زلزله اخبار رو مطرح میکرد و بعد هم بیست و سی و سایرین

ضعف صدا و سیما از این بود که خبرنگار نفرستاد .......نمیدونم چرا ......ولی واقعا ناراحت کننده بود

مردم ایران مثل همیشه بی نظیر بودن .......در روز اول خیلیها احساسی عمل میکردن و سپاه مجبور بود جلوی مردم رو بگیره .....چون امنیت در مناطق زلزله ده اولین مسئله در هرجاست

وقتی امنیت برقرار شد هم هلال احمر توانست کار خودشو بکنه و هم کمکهای مردمی داره میرسه

چند روز دیگر هم مثلی که کریم باقری به اهر سر خواهد زد .......و گفته کسانی که شماره موبایلشو دارن کمکهاشونو بدن که به مردم مستقیما برسونه

من به علی دایی افتخار میکنم ، به احسان حدادی ، حمید سوریان که فحاشی های بی بی سی ضد او یادمون نرفته
به حاج حسین رضازاده و تمامی مدال آورانی که قهرمانی و پهلوانی و اسوطره بودن خود رو نشان دادند

مراجع تقلید هم تماما پیغام دادن و از مردم خواستن کمک کنند

با اینکه روزهای اول مسئولین دولتی خیلی خوب نبودن .......ولی واقعا بچه های گردان عاشورا ، بسیج خیلی زحمت کشیدن .....خیلی و اجرشون با خدا

hedayat94

عضو جدید
، این جماعت هتاک، به بهانه زلزله را بهانه ای نه برای تسویه حساب سیاسی که بهانه ای برای تسویه حساب دینی و مذهبی قرار دادند و به فحاشی به تمامی مقدسات مردم این سرزمین روی آوردند؛ جماعت روزه خواری که برای اهدای خون به مجروحان زلزله، فتوای حلال بودن شکستن روزه را صادر کردند؛ انگار نه انگار که همیشه مسجدی‌ها و بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌ها در صف اول کمک به آسیب دیدگان و محرومان در هر حادثه‌ای بوده‌اند.
سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین، کمیته امداد و جمعیت هلال احمر جزو اولین نهادهایی بودند که به سرعت خود را به مناطق آسیب دیده رساندند و با یک برنامه‌ریزی منسجم، تلاش گسترده و اقدامات هوشمندانه و موثر مانع از افزایش تعداد تلفات این حادثه شدند؛ تا جایی که به گفته منابع محلی حتی یک نفر هم به دلیل تبعات ناشی از زلزله و زیر آوار ماندن به مدت طولانی فوت نشده و تمام کشتگان این حادثه بر اثر مستقیم خود زمین لرزه جان باخته‌اند... و نقش این جماعت چه بوده است؟

فحاشی از پشت فیس‌بوک و توئی‌تر؛ افرادی که حتی حاضر نشدند به جو غالب شبکه‌های اجتماعی که کمک به مصدومان و آوارگان بود هم بپیوندند و آنان را نیز به تمسخر گرفتند. چنانکه تلاش اعضای شبکه های اجتماعی برای جمع‌آوری کالا برای زلزله زدگان و انتقال آن به مناطق حادثه دیده بپردازند، از سوی این جماعت به «جوگیری» تعبیر شد.
ایران غرق اشک و آه است و ضدانقلاب مشغول بهره‌برداری سیاسی. این‌ها همان‌هایی هستند که می‌گفتند «ایران برای همه ایرانیان» و همزمان، پیامک‌هایی با مضمون اهانت به هموطنان آذری زبان را برای هزاران نفر ارسال می‌کردند. حالا این جماعت مدعی حمایت از آسیب دیدگان آذربایجان شده است.
آوارهای آذربایجان اگر برای مردم اهر و ورزقان خرابی و ویرانی به همراه داشته سفره ای را هم گشوده تا بر سر آن از جرس در لندن گرفته تا اردوغان در ترکیه، ژست انسان دوستی بگیرند و سنگ حمایت از قومی را به سینه بزنند که تا همین دیروز بیشترین پیامک و کاریکاتور را برای ترویج توهین و تمسخر نسبت به آن منتشر می کرده اند و این در حالی است که حامیان و یاوران بی نام و نشان مردم آذربایجان سه شبانه روز است که بی سر و صدا خواب را بر چشمان خود حرام کرده اند تا مادران آذری، فرزندان خود را آسوده به خواب بسپارند.

بحث توهین به مقدسات !!! همین برنامه ی ماه عسل چندین روز پیش شبکه سه بود که داشت به مقدسات اقلیت های دیگه توهین میکرد

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها الان میان این تاپیکو حذف میکنن هممون هم اخطار میگیریم:D من به اندازه کافی اخطار دارم

یه بنده خدایی هم داره تند تند از این خبرگزاری های کاسه لیس مطلب کپی میکنه میذاره اینجا فک میکنه خیلی حالیشه!!:razz:

جوابش رو ندیم بذاریم تاپیک سرجاش بمونه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا برو تو این تاپیک نظر نده که ماهم مجبور نشیم جوابتو بدیم تا این تاپیک حذف بشه
برو تو یه تاپیک دیگه قربون دولتت برو
من موظفم جلوی سم پاشی های برخی افراد رو بگیرم .......مخصوصا افراد تازه وارد رو !

از حرص دلم میخواد خودمم خفه کنم چه برسه این...

با نام کاربری خودت بیا ........در ضمن ادب زیباتو بیش از این نشون نده

فرق من با امثال تو اینه که مسائل رو سیاسی نمیکنیم ........اگر قدرت داشتی یه مطلب چند خطی رو بخونی ....میبینی که اولین انتقاد من به سیما و البته رییس هلال احمر و دولت بود
ولی ما یادگرفتیم انتقاد کنیم نه فحاشی و جایی که بایستی مرز ها رو رعایت کنیم حواسمون باشه

بنابراین اول بهتره بری درس بخونی مهندس بشی بعد بیای اینجا
اینجا چاله میدون نیست مثلا خانم !!!!

آخرین ویرایش:

hedayat94

عضو جدید
شما که تلویزیون نمیبینی نظر نده ........درسته صدا و سیما ضعیف بود ولی شبکه خبر دو ساعت بعد زلزله اخبار رو مطرح میکرد و بعد هم بیست و سی و سایرین ضعف صدا و سیما از این بود که خبرنگار نفرستاد .......نمیدونم چرا ......ولی واقعا ناراحت کننده بود مردم ایران مثل همیشه بی نظیر بودن .......در روز اول خیلیها احساسی عمل میکردن و سپاه مجبور بود جلوی مردم رو بگیره .....چون امنیت در مناطق زلزله ده اولین مسئله در هرجاست وقتی امنیت برقرار شد هم هلال احمر توانست کار خودشو بکنه و هم کمکهای مردمی داره میرسه چند روز دیگر هم مثلی که کریم باقری به اهر سر خواهد زد .......و گفته کسانی که شماره موبایلشو دارن کمکهاشونو بدن که به مردم مستقیما برسونه من به علی دایی افتخار میکنم ، به احسان حدادی ، حمید سوریان که فحاشی های بی بی سی ضد او یادمون نرفته به حاج حسین رضازاده و تمامی مدال آورانی که قهرمانی و پهلوانی و اسوطره بودن خود رو نشان دادند مراجع تقلید هم تماما پیغام دادن و از مردم خواستن کمک کنند با اینکه روزهای اول مسئولین دولتی خیلی خوب نبودن .......ولی واقعا بچه های گردان عاشورا ، بسیج خیلی زحمت کشیدن .....خیلی و اجرشون با خدا
خداییش وقتی دارید میگید مردم ایران ، اونا رو از خودتون میبینید که دارن کمک میکنن؟؟؟ اونا به خاطر مردمانی رفتن که هم میهن خودشون میدونن. راستی تو همین آمریکا به قول شما استکبار ، انقد برای جون آدما اهمیت قائلن که در شرایط اضطراری حتی برای یه نفر هلی کوپتر میفرستن ولی اینجا چی ؟؟؟

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که تلویزیون نمیبینی نظر نده ........درسته صدا و سیما ضعیف بود ولی شبکه خبر دو ساعت بعد زلزله اخبار رو مطرح میکرد و بعد هم بیست و سی و سایرین

ضعف صدا و سیما از این بود که خبرنگار نفرستاد .......نمیدونم چرا ......ولی واقعا ناراحت کننده بود

مردم ایران مثل همیشه بی نظیر بودن .......در روز اول خیلیها احساسی عمل میکردن و سپاه مجبور بود جلوی مردم رو بگیره .....چون امنیت در مناطق زلزله ده اولین مسئله در هرجاست

وقتی امنیت برقرار شد هم هلال احمر توانست کار خودشو بکنه و هم کمکهای مردمی داره میرسه

چند روز دیگر هم مثلی که کریم باقری به اهر سر خواهد زد .......و گفته کسانی که شماره موبایلشو دارن کمکهاشونو بدن که به مردم مستقیما برسونه

من به علی دایی افتخار میکنم ، به احسان حدادی ، حمید سوریان که فحاشی های بی بی سی ضد او یادمون نرفته
به حاج حسین رضازاده و تمامی مدال آورانی که قهرمانی و پهلوانی و اسوطره بودن خود رو نشان دادند

مراجع تقلید هم تماما پیغام دادن و از مردم خواستن کمک کنند

با اینکه روزهای اول مسئولین دولتی خیلی خوب نبودن .......ولی واقعا بچه های گردان عاشورا ، بسیج خیلی زحمت کشیدن .....خیلی و اجرشون با خدا
میشه دقیقا بفرمایید این بعــــد کی بوده شما که تلوزیون میبینید؟

من اونجا نبودم و قضاوت نمیکنم هرکی کمک کرده اجرش با خدا ...
در ضمن روزهای حیاتی توی اینجور حوادث همون روزهای اوله آقای محمدآقا!!!!!!!!

lili-likeable

کاربر فعال
دوستان ببخشید دوست ندارم تا جایی پیش بره که این تاپیک حذف بشه ولی نمیشه به کسی که سرش مثل کبک تو برفه هیچی نگفت

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]هلال احمر كمك‌هاي غيرنقدي براي زلزله‌زدگان آذربايجان شرقي جمع‌آوري مي‌كند[/h]
مديركل روابط عمومي جمعيت هلال‌‌ احمر گفت: از مردم درخواست مي‌كنيم كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي فاسدنشدني خود را در روز جهاني قدس براي كمك به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي به پايگاه‌هاي سيار اين جمعيت برسانند.

پويا حاجيان در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به مناطق زلزله‌زده، با بيان اينكه با توجه به حجم كمك‌هاي مردمي و درخواست هموطنان مبني بر كمك به آسيب‌ديدگان زلزله 6.2 ريشتري اهر و ورزقان، افزود: با توجه به تدابير انديشيده شده كمك‌هاي مردمي براي زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي در روز قدس جمع‌آوري مي‌شود.

وي با بيان اينكه پيش از اين نيز جمعيت هلال‌احمر اعلام كرده بود كه نيازي به كمك‌هاي مردمي نيست، گفت: با اين حال نوع‌دوست ايران در تماس‌هاي پياپي با جمعيت‌ هلال‌احمر، خواستار ارائه كمك‌هاي خود شدند كه جمعيت هلال‌احمر ايران نيز شماره حساب 99999 بانك ملت به نام جمعيت هلال‌احمر را براي دريافت كمك‌هاي نقدي مردم اعلام كرده بود.

مديركل روابط عمومي جمعيت هلال‌‌احمر با بيان اينكه مردم در چند روز اخير خواستار ارائه كمك‌هاي غيرنقدي و زيستي بوده‌اند، گفت: مردم مي‌توانند علاوه بر ارائه كمك‌هاي نقدي خود، كمك‌هاي غيرنقدي خود را به پايگاه‌هاي سازمان داوطلبان كه در روز قدس در معابر اصلي مستقر خواهند شد، ارائه دهند.

حاجيان از مردم خواست كه نسبت به اهداي موادغذايي فاسد نشدني اقدام كنند.

http://isna.ir/fa/news/91052414793/%D9%87%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%B1-%D9%83%D9%85%D9%83-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%BA%D9%8A%D8%B1%D9%86%D9%82%D8%AF%D9%8A-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87-%D8%B2%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86

zamani_azi

عضو جدید
درود فراوان بر شما.
دوست خوبم جمعی از دوستان ما امشب به سمت شما اومدن و تعداد زیادی پتو آوردن. مواد خوراکی هم از فردا ارسال میشه. اما شما که اونجا هستید اگه بگید بیشتر چه چیزهایی نیاز و ضروری هست ممنون میشیم.
پایدار باشید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
زلزله سه روز قبل در آذربایجان شرقی خسارت های فراوانی به مردم این مناطق وارد کرد؛ درهمین حال از ساعات ابتدائی مخابره خبر زلزله هموطنان سراسر کشور به کمک زلزله زدگان شتافتند و هدایای نقدی و غیر نقدی خود را به این مناطق فرستادند.

از سوی دیگر سازمان هلال احمر و نهادهای امدادرسان نیز از ساعات ابتدایی کمک های دولتی را به این مناطق و مردم آسیب دیده رساندند.

در زیر تصاویر خبرگزایر مهر، ایسنا، فارس و ایرنا از کمک رسانی به زلزله زدگان را مشاهده می کنید.

در همین رابطه فروغی فرماندار ورزقان درباره امدادرسانی به مناطق زلزله زده گفت: «فعلا امداد رسانی در حالت نیمه مطلوب بوده و حضور نیرو های بسیجی ، سپاه و ارتش و همچنین هلال احمر برای امداد رسانی و توزیع اقلام غیر نقدی بسیار اثر بخش است».

فرماندار ورزقان ارسال اقلام ضروری زلزله زدگان همچون پتو، چادر، آب معدنی ، نان مواد غذایی کنسرو شده از طرف مردم را خواستار شد و افزود: «اقلام غیر ضروری روند کمک رسانی را با مشکل مواجه خواهد کرد.»

z_elec_1991

عضو جدید
درود فراوان بر شما.
دوست خوبم جمعی از دوستان ما امشب به سمت شما اومدن و تعداد زیادی پتو آوردن. مواد خوراکی هم از فردا ارسال میشه. اما شما که اونجا هستید اگه بگید بیشتر چه چیزهایی نیاز و ضروری هست ممنون میشیم.
پایدار باشید

الهی ..............رفتن اینجا دعوا شد بعد همه رفتن

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو تهران مطمعنترين راه براي ارسال كمكهاي غير نقدي كجاست؟ كسي ميدونه؟

amircrash

عضو جدید
این سایت کمپین کمک به زلزله زده هاس که دیروز توسط دوستان راه اندازی شده

http://helpazarbaijan.org/

به زودی درگاه بانک رو هم به سایت وصل میکنند تا کمکهای نقدی از خارج کشور هم امکانپذیر باشه

این هم گروه همین کمپین تو فیســبوک
http://www.facebook.com/groups/help...._comment_reply

و این هم پیج کمپین در فیســبوک
http://www.facebook.com/helpazarbaijan

تو این پیج برای شهرها و استانها پستهای جداگانه اختصاص پیدا کرده تا اهالی هر شهر در پست مخصوص خود کمکهاشون رو هماهنگ کنند

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینجا به نتیجه نمیرسی
از روزی که زلزله شده همه دنبال بحث و جدلن توی باشگاه
دیگه هر سوالی 10 جور جواب داره
بیچاره هموطنامون که از طرفی شدن وسیله تبلیغ و از طرفی دیگه سیاه نمایی
هیچکی براشون دل نمی سوزونه
یکی از این ور اغراق میکنه یکی دیگه ازون طرف
یکی میگه اونجا بودم همه چی داغونه یکی دیگه میگه اونقد هم نه
این نظر منه که از چند ساعت بعد از زلزله دنبال یه خبر درست و حسابی می گشتم تا خیالم راحت شه
یکی توی همین باشگاه میگه کمکی نشده کی دیگه میگه داره عالی کمک رسانی میشه
ادم نمیدونه به کدوم گوش بده
اخه بنده های خدا بیاین راست بگین
بخدا دست ما کوتاهه از اون مناطق
داریم داغون میشیم
اخه ما حرف کی رو گوش بدیم ؟ چی رو باور کنیم ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا