منبعی از نت های موسیقی

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
اهداف این تاپیک:جمع آوری یک منبع از نت های مکتوب موسیقی.

:gol:با عرض سلام و احترام، حضور همه ی دوستان هنرمند و هنر دوست؛
همانطور که در مورد اهداف توضیح دادم ،این تاپیک رو به جمع آوری نت هایی از موسیقی ایرانی و غیر ایرانی اختصاص دادم تا یک منبع جدید رو در باشگاه ،و هم برای خودمون ایجاد کنیم.
لطفا در صورت توان ،در راستای این مهم،هر چقدر که توانستید این تاپیک رو پربار کنید.

سپاسگذارم.:gol:

:gol:

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
جوابیه

جوابیه

سلام. کار جالبیه :smile:...
ماله چه سازیه نت ها؟
.
:gol:علیک سلام rommanc عزیز،ظاهر سوالتون خیلی ساده به نظر میآد ولی جواب دادن علمی به این سوال خیلی مشکل و مفصله و باید که شما با موسیقی و آلاتش آشنایی زیادی داشته باشی و همچنین توضیحش ،از حوصله ی این تاپیک خارجه؛
اما اگه خیلی خیلی مختصر بخوام بگم ،این نت ها رو (به جز پست هلن عزیز) میشه با هر ساز ایرانی (با قواعد و قانون خاص هر ساز) نواخت ، شاید با آلات موسیقی پاپ و ... هم بشه ولی من زیاد آشنایی ندارم.
.
پانوشت : این توضیح بسیار بسیار مختصر بود و موارد خاص هم داریم مثل استاد کیوان ساکت که با یک ساز صد در صد ایرانی(تار) ،آهنگهای پاپ مینوازه ،یه جوری که کفت میبره.
.
امیدوارم این توضیح ناقص و پر عیب و نقص ،تا حدی شما رو به جواب نزدیک کرده باشه.:gol:
.

.
.

آخرین ویرایش:

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا دو تا فایل PDF می ذارم. روزهای آینده بقیه ش رو هم براتون می ذارم.
آهنگ های قدیمی ایرانی هستن.
شب مهتاب و افسرده دل

پیوست ها

• Afsorde_Del.pdf
    264.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Shabe_Mahtab.pdf
    205.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

siyavash51

عضو جدید
نام آهنگ : امام علی (ع)
آهنگساز : فرهاد فخرالدینی
.
.
.

درود بر دوست خوبم :gol:

سپاس از تلاشی که در راستای حفظ و اشاعه ی موسیقی انحام می دهید . انشاالله بتوانم از نتهایی که در آرشیو دارم ، برای این جستار ارزشمند بفرستم .
اما دوست من خواستم اگه مقدور هست شناسنامه ی کارها را دقیق خودتان بررسی کنید ! برای نمونه همانگونه که میدانید آهنگ سریال امام علی (ع) را جناب فخرالدینی تنظیم و بازسازی کردند و اصل آهنگ ساخته ی زنده یاد عبدالقادر مراغه ای است ... سپاسگزارم

E . H . S . A . N

مدیر تالار
جوابیه

جوابیه

درود بر دوست خوبم :gol:

سپاس از تلاشی که در راستای حفظ و اشاعه ی موسیقی انحام می دهید . انشاالله بتوانم از نتهایی که در آرشیو دارم ، برای این جستار ارزشمند بفرستم .
اما دوست من خواستم اگه مقدور هست شناسنامه ی کارها را دقیق خودتان بررسی کنید ! برای نمونه همانگونه که میدانید آهنگ سریال امام علی (ع) را جناب فخرالدینی تنظیم و بازسازی کردند و اصل آهنگ ساخته ی زنده یاد عبدالقادر مراغه ای است ... سپاسگزارم
.
:gol:درود بر جناب سیاوش عزیز؛
و همچنین سپاسی بی قیاس ،بابت این همه اظهار لطفی که نمودید و نکته ی جالب توجهی که اشاره فرمودید؛
و اما بعد حق با شماست و ما هر یک مسئول مطالبی هستیم که ارایه میدهیم و باید دقت لازم به عمل آید،ولی با توجه به اینکه عمده اشتهار این آهنگ به این است که ساخته ی جناب فخرالدینی است و همچنین در راس صفحه ی نت نیز ،نام ایشان به عنوان آهنگساز درج شده است،از ایشان به عنوان آهنگساز این آهنگ،نام برده شده است؛
با توجه به اینکه همه چیز را همگان دانند،باید اعتراف کنم که از اینکه، شاید ،جناب مراغه ای این آهنگ را ساخته است بی اطلاع بودم!!!
تشکری دیگر بابت سرمایه گذاری وقت،و ارایه نکته ی آموزنده ای که بیان کردید.

پ . ن :
1-لازم به ذکر است که پیش از این نیز به قصور و دانش کم خویش اعتراف کرده بودم که این مطلب نیز به حکم از کوزه برون همان تراود که در اوست،قابل اغماض است.
2-امیدوارم که در آینده شاهد فعالیتهای مثمر ثمر شما و همچنین سایر دوستان باشیم؛

آخرین ویرایش: