منابع کنکورکارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی. روش خوندن و به یاد سپردن

water_engineer

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مطالب تجربه شخصی خودم هست.
به پاس حرمت قلم و اندیشه ، در صورت ذکر این مطلب منبع آن را نیز ذکر کنید. استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام وب سایت (harfeeshgh.mihanblog.com) مجاز است.

اول از همه کتاب طراحی سیتم های آبیاری امین علیزاده و اصول مهندسی زهکشی وبهسازی خاک دکترمحمد بای بوردی رو داخل دفتری جدا گانه خلاصه نویسی کنید(بعدها برای مرور این کتابها خیلی به دردتون میخوره)البته کتاب هیدرولیک کانالهای باز دکترسیدمحمودحسینی و جلیل ابریشمی رو هم فراموش نکنید.بعد برای تست زنی برید سراغ این کتابها
۱.اصول روشهاوطراحی سیستمهای آبیاری.انتشارات دیباگران(دکتر علیرضا شکوهی.دکتر پیمان دانش کار آراسته).
۲.اصول ومبانی مهندسی زهکشی.انتشارات دیباگران(دکتر علیرضا شکوهی.دکتر پیمان دانش کار آراسته).
۳.هیدرولیک.انتشارات دیباگران(دکتر محمد رضا مهراسبی).
۴. خود کتاب رابطه آب خاک گیاه امین علی زاده.(برای تست زدن این درس ازسوالات آزمون کارشناسی ارشد آبیاری وزهکشی سالهای قبل استفاده کنید)
۵.ریاضی و زبان رو هم یک مروری بکنید.
۶.و از همه مهمتر اینکه سوالات آزمون کارشناسی ارشد آبیاری وزهکشی سالهای قبل رو هم بگیرید.
ضرایب دروس
زبان تخصصی انگلیسی ضریب ۲
هیدرولیك وهیدرولیك انهار ضریب ۲
رابطه آب وخاك وگیاه ضریب۲
طراحی سیستم های آبیاری ضریب ۳
مهندسی زهكشی ضریب ۳
ریاضیات مهندسی ضریب ۲
در انتها
توکل به خدا کنید و همه کارها رو از خدا بدونید.حتما به خواست خدا قبول میشید
و اگر مشاوره هم خواستید در هر مسئله و زمینه ای از آبیاری وزهکشی آدرس وبلاگ و یاایمیلتون رو بگذارید.
ایمیل منWater_Engineer_M_Sc@yahoo.com هست

zahra-d

عضو جدید
ممنون از مطالب مفیدتون.یه سوال دارم سوالای کنکور سالهای قبل فقط کلید دارن و جواب تشریحی ندارن جایی رو سراغ ندارین که بشه جواب تشریحیشونو پیدا کرد؟برای زهکشی هم اگه کتاب زهکشی امین علیزاده رو بخونیم کافیه؟

water_engineer

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از مطالب مفیدتون.یه سوال دارم سوالای کنکور سالهای قبل فقط کلید دارن و جواب تشریحی ندارن جایی رو سراغ ندارین که بشه جواب تشریحیشونو پیدا کرد؟برای زهکشی هم اگه کتاب زهکشی امین علیزاده رو بخونیم کافیه؟

سلام.
کتابهایی که معرفی کردم همه پاسخ تشریحی دارند. کتابها رو توصیه میکنم بگیرید چون به نظر من از کلاسای ماهان و پارسه خیلی بهتره البته اگر رشته ما رو داشتند.

navid.sadat

عضو جدید
با احترام ، به مطالب دوستمون آقای Water Engineer! اضافه می کنم :
1) گنجینه سوالات کنکور کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی ، دکتر برومند نسب
2) مجموعه سوالات کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی ، سمیرا اخوان
قابل توجه خانم Zahra که پاسخ تشریحی می خواستند . در این دو کتاب می توانید پیدا کنید .
3) آبیاری بارانی ، دکتر رحمان رحیم زادگان (بعد از خوندن کتاب علیزاده اگر فرصت کردید بخوانید . برای مبحث آبیاری بارانی بسیار راهگشاست)
موفق باشید.

mkarizan

عضو جدید
با احترام ، به مطالب دوستمون آقای Water Engineer! باید بگم کتابهای دیباگران مملو از اشتباه ( اونم علمی و نه چاپی) هستند

water_engineer

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون.همین که پی به اشتباهات این کتابها میبرید این رو نشون میده که شما در اون مبحث برای خودتون استادی شده اید و باز هم این استاد شدن شما مدیون همین کتابهاست.

sarahasani97

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اگه دنبال پاسخ های تشریحی کنکور می گردی من کتاب" مجموعه کامل سوالات کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی" رو خوندم جواباش واقعا کامل جوابای آزمون 87 هم داره ولی چون چاپ جدیده نمی دونم تو چه شهرهایی هست اگه خواستی بگو کدوم شهر شاید بتونم بیشتر کمکت کنم فکر میکنم خوندنش تو وقت کم به کتابای دیباگران بیارزه!!!!
موفق باشید

hadi_haghjuie

عضو جدید
سلام دوستان عزیز واقعا اگه علاقه دارید که هیدرولیک رو بالا بزنین یه توصیه بهتون میکنم اونم اینکه از مکانیک سیالات راهیان ارشد(بهزاد خداکرمی) حتما استفاده کنین بیشتر بچه های ارشد زهکشی وسازه دانشگاه اهواز وشیراز این کتاب رو خوندن وهمه درصد بالای 60 تو این درس داشتن البته همراه با کتاب انهار استاد ابریشمی.
یه خواهش دیگه هم اینکه هیچ وقت از اهمیت بالای ریاضی تو کنکور مون غافل نشین خیلی ها این درس را تو کنکور پایین میزنن در این مورد کتاب ریاضی 1و2 پوران پژوهش و کتاب ریاضی 1و2 آبیاری زهکشی وسازه انتشارات شهرآب رو پیشنهاد میکنم.دوستان عزیز یه توصیه دیگه اینکه گول مؤسسات کنکور و یا جزوات مؤسسات کنکور رو نخورین رشته ما نیاز به مؤسسه کنکور نداره وفقط با خوندن دقیق کتابهایی که دوستان بهش اشاره داشتن راحت میتونین دانشگاه دولتی قبول شین.رمز قبولی تو کنکور ارشد خلاصه نویسی و خوب مرور کردنه!
با آرزوی موفقیت برای شما

آخرین ویرایش:

ali-abi

عضو جدید
برای اینکه ارشد دولتی روزانه قبول شیم باید چه جوری درس بخونیم
در حال حاضر دانشجو هستم درسای دیگر هم دارم
ترم ششمم
برای ارشد سازه
هیدروئلوژی جه کتابی بخونم
مکانیک خاک چی
ساز چی
آیا کتابهای خ.دشون بخونم یا تست کار کنم
چه کتابایی تست بخونیم

arsalan_4421

عضو جدید
یه کتاب دیگه که در ابیاری زهکشی خیلی مهمه کتاب رابطه اب و خاک انتشارات دیباگران که تازه چاپ شده:gol::gol::gol:

بالا