منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مکانیک

iihu

عضو جدید
من اگر از همین الان کتب تستو بگیرم برای سال آینده خوبه یا خیلی زوده؟

فعلا این منابع:

دینامیک، دینامیک ماشین، ارتعاشات، کنترل، استاتیک، طراحی اجزاء، سیالات و انتقال حرارت => راهیان ارشد

ترمودینامیک و مقاومت مصالح => پوران پژوهش

ریاضیات 1 و 2 => آقاسی

معادلات و مهندسی => کریمی

ariax77

کاربر فعال
کتب سیالاتی راهیان یکی از آشغال ترین کتاب های موجود هستن.
کتاب های ارتعاشات و دینامیک پوران مزخرفه
کنترل آریاز آشغاله

ریاضی 1 و 2 و معادلات: آقاسی
ریاضی مهندسی: کریمی
استاتیک و مقاومت: نائی
ارتعاشات و دینامیک: مدرسان
طراحی اجزا: جزوه ی شریعت پناهی + راهیان (مباحث حفظی مخصوصا)

در مورد کنترل و دینامیک ماشین و دروس سیالاتی هیچ کتاب کاملی ندیدم تا حالا. برای سیالات پیشنهاد میدم کتاب مرجع بخونین و در کنارش تست تالیفی بزنین

iihu

عضو جدید

چرا کفر میگی مومن؟!!
خواهشن بدون غرض و وابستگی به موسسات صحبت کنید
مدرسان که همه بدشو میگن. فقط تبلبغه!
ارتعاشات، دینامیک و دینامیک ماشین راهیان ارشد فوق العادس
توصیه میکنم حتما کتب باکس دینامیک راهیانو نگاه کنی که از دست میدی. بعید میدونم کسی با خوندن این کتابا تستی را از دست بده.
کنترل آریاز هم حداقل الان بهترین کنترل بازاره
خوبه من خودم کتب بازارو دیدم.
باکس سیالات راهیانم خیلی کامله.
استاتیکش هم میپسندم. هرچند استاتیک نایی هم خوبه.
ضمن اینکه این قضیه مجربه. قبولی ارشد طراحی کاربردی شریف نظرش اینه

کنترل آریاز آشغاله

در مورد کنترل و دینامیک ماشین و دروس سیالاتی هیچ کتاب کاملی ندیدم تا حالا. برای سیالات پیشنهاد میدم کتاب مرجع بخونین و در کنارش تست تالیفی بزنین

nimanoori

عضو جدید
کنترل آریاز آشغاله

با عرض پوزش ولی باید بگم در مورد ریاضیات و طراحی اجزا فقط باهاتون موافقم!

ariax77

کاربر فعال

با عرض پوزش ولی باید بگم در مورد ریاضیات و طراحی اجزا فقط باهاتون موافقم!

یعنی استاتیک و مقاومت نایی خوب نیست؟!!!:eek:

ارتعاشات و دینامیک مدرسان رو خودم ندیدم. :redface: من خودم هیچ کتاب خوبی برای ارتعاشات و دینامیک ندیدم. دوستانی که امسال کنکور دادن گفتن که کتابش خوب بوده. نویسنده ی کتاباش هم کبیریانه که فک کنم همه ی کنکوری ها بشناسنش. چندین سالی میشه که کتاب طراحی ش در معرض چاپه ولی به بازار نمیاد و همه منتظرشن!;)

اما شک نکنین که کتابای سیالاتی راهیان خوندنشون فقط وقت تلف کردنه. شاید انتقالش بد نباشه. اما ترمو و سیالاتش مزخرفه.

البته همه چی بستگی داره که کنکور چطوری بیاد. اما اگه مثل 92 سیالات رو مفهموی بیارن کتب راهیان هیچ کمکی به شما نمی کنن... مگه تو ورژن های جدید کتاب رو کن فیکون کرده باشن!!!!

در مورد ترمودینامیک پارسه تعریف شنیدم. اما بازم اون رو ندیدم.

ما قرار نیست اینجا نسخه بپیچیم. قراره بین این همه نظر مخاطب بره انتخاب کنه.

به نظر بنده افراد بهتره برن همه ی کتابای سیالات کنکوری توی بازار رو ببینن اگه هیچ کتابی پیدا نشد از سر ناچاری و با ترس و لرز از راهیان بخونن.

در مورد دینامیک البته اکثر اساتید میگن که هیچ کتابی بهتر از خود مریام و تمرین هاش نیست. من که وقتشو نداشتم که تمریناشو حل کنم البته.

کتاب بانک سوال پوران (جلد نارنجی) دینامیک ماشین واسه کسایی که میخوان رو این درس وقت بذارن خوبه. (من وقت نذاشتم)

nimanoori

عضو جدید
خوب لطفاً تا خودتون ندیدید، مطلب نذارید!
بارها شد دیدم گفتن فلان کتاب خوبه، کلی هم تعریفشو کرده بودن، ولی وقتی دیدم حس کردم سرکاریه...
اینایی که بنده میگم خودم دیدم و مقایسه کردم.
استاتیک نایی خوبه ولی بنظرم توضیح اضافی داره و نمی ارزه اینقدر سر استاتیک وقت گذاشت. استاتیک راهیانم بدک نیست. مختصرتر و مفیدتره. اینجا یکم نظرات شخصی میشه...
مقاومت واقعاً کتاب خوبی نمیشناسم. کتاب نایی فعلاً بد نیست. ولی کاملاً سبکش عمرانیه و فرمولی. در حالیکه در کنکور مکانیک اصلاً شما روشهای فرمولی و با سبک عمران نمیبینید. سوالات کاملاً مفهومیه...
تعریف کتاب جدید مدرسان و همچنین راهیان که قراره تازه منتشر بشه را شنیدم.
در مورد طراحی اجزاء که معلومه بهترین کتاب راهیانه.نیاز به توضیح اضافه نیست.
در مورد باکس دینامیک کلاً راهیان. خودتون مقایسه کنید با هر کتابی که میگید. من کتب پوران، نصیر و ... را دیدم. خیلی پایینترن. مثلاً دینامیک ماشین پوران، مدرسان و نصیر رو هم اندازه دینامیک ماشین راهیان ارشد مطلب ندارن. درسنامه کامل و البته مختصر و مفید. دارای سوالات و پاسخهای واقعاً کامل کنکورهای سراسری و آزاد مکانیک و هوافضا در دروس دینامیک و ارتعاشات. کنترل هم فعلاً کتاب آریاز برادرانی برای مکانیک خوبه. البته من خودم کتاب تقوی راهیان برای رشته برق رو به مراتب ترجیح میدم. ولی سطح خیلی بالاتری از مکانیک داره.
در مورد باکس سیالات کتب خوب بسیارن و کمی نظرات شخصی میشه. ولی طی صحبتی که با چند نفر از رتبه های برتر ارشد بوده، اکثراً نظرشون روی راهیان ارشد بود(ارجاع به www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=195867&d=1392639444). ولی بقیه کتب هم بد نیستن. مثلاً ترمودینامیک پوران با اینکه کپی شده از ون وایلنه، ولی بدک نیست!
ریاضیات هم خیلی کتب خوب زیاده. متناسب با سلایق مختلف و باز کمی سلیقه ای میشه.

باز من قصا القاء نظرم رو ندارم. همه دوستان خودشون برن و موقع خرید خوب مقایسه کنن. به هیچ وجه نه نظر بنده و نه کس دیگه رو ملاک قرار ندن. خودشون ببینن و بخرن.
برای همگی سالی خوب، توأم با شادی، سرافرازی و خیر و برکت آرزومندم
پیشاپیش سال جدید مبارک;)

یعنی استاتیک و مقاومت نایی خوب نیست؟!!!:eek:

ارتعاشات و دینامیک مدرسان رو خودم ندیدم. :redface: من خودم هیچ کتاب خوبی برای ارتعاشات و دینامیک ندیدم. دوستانی که امسال کنکور دادن گفتن که کتابش خوب بوده. نویسنده ی کتاباش هم کبیریانه که فک کنم همه ی کنکوری ها بشناسنش. چندین سالی میشه که کتاب طراحی ش در معرض چاپه ولی به بازار نمیاد و همه منتظرشن!;)

اما شک نکنین که کتابای سیالاتی راهیان خوندنشون فقط وقت تلف کردنه. شاید انتقالش بد نباشه. اما ترمو و سیالاتش مزخرفه.

البته همه چی بستگی داره که کنکور چطوری بیاد. اما اگه مثل 92 سیالات رو مفهموی بیارن کتب راهیان هیچ کمکی به شما نمی کنن... مگه تو ورژن های جدید کتاب رو کن فیکون کرده باشن!!!!

در مورد ترمودینامیک پارسه تعریف شنیدم. اما بازم اون رو ندیدم.

ما قرار نیست اینجا نسخه بپیچیم. قراره بین این همه نظر مخاطب بره انتخاب کنه.

به نظر بنده افراد بهتره برن همه ی کتابای سیالات کنکوری توی بازار رو ببینن اگه هیچ کتابی پیدا نشد از سر ناچاری و با ترس و لرز از راهیان بخونن.

در مورد دینامیک البته اکثر اساتید میگن که هیچ کتابی بهتر از خود مریام و تمرین هاش نیست. من که وقتشو نداشتم که تمریناشو حل کنم البته.

کتاب بانک سوال پوران (جلد نارنجی) دینامیک ماشین واسه کسایی که میخوان رو این درس وقت بذارن خوبه. (من وقت نذاشتم)

بچه هایی که سال دیگه ارشد دارن، حتما هنگام مطالعه کتاب مقاومت مصالح نائی یک نگاهی به این تاپیک بندازن.
به من که خیلی کمک کرد و باعث شد از 8 تا سئوال مقاومت، 7 تاشو صحیح جواب بدم.
امیدوارم شما هم بهترین نتیجه رو از زدن تست های مقاومت بگیرین.

http://persian-expert.com/thread284.html

ariax77

کاربر فعال
به جرات میگم بدون حتی یه تست با خوندن مثال های حل شده ی مقاومت نائی میتونین یه عملکرد خوب تو کنکور داشته باشین. یوزی به اسم essi قبلا یه تاپیک داشتن در مورد این کتاب که نکات بیخودی این کتاب رو معرفی کرده بودن (حاصل چندین سال تدریس مقاومت کنکور)

راستی. من 4 کتاب کنترل گرفتم واسه کنکور. چون به این درس علاقه داشتم. اما هر کدوم از کتاب ها از دیگری افتضاح تر بود!

استاتیک نائی زیاد نیست! استاتیک رو باید تو تابستون خوند! مخصوصا کسایی که پایه ی ضعیفی دارن حتما این کتابو لازم دارن.

باکس سیالات کتاب خوب زیاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! من دیگه حرفی ندارم... حتما چون امسال سیالات هلو بوده اینجوری میگین...

nimanoori

عضو جدید
برای سطح سوالات کنترل مکانیک، آریاز بسه. ولی اگر بازم مشکل داری میتونی کتاب کنترل برق راهیانو بگیری مربوط به آقای تقوی مدرس پارسه.
به حرفام دقت نکردی!
در مورد سیالات که گفتم نظر خاصی ندارم و سلیقه ایه. در مورد مقاومت هم گفتم من کتاب نایی رو نمیپسندم و البته خیلی از دوستان هم خوندن و نتیجه هم گرفتن.
ولی همه میدونن سبک درس نایی کاملاً عمرانیه!
موفق باشی

به جرات میگم بدون حتی یه تست با خوندن مثال های حل شده ی مقاومت نائی میتونین یه عملکرد خوب تو کنکور داشته باشین. یوزی به اسم essi قبلا یه تاپیک داشتن در مورد این کتاب که نکات بیخودی این کتاب رو معرفی کرده بودن (حاصل چندین سال تدریس مقاومت کنکور)

راستی. من 4 کتاب کنترل گرفتم واسه کنکور. چون به این درس علاقه داشتم. اما هر کدوم از کتاب ها از دیگری افتضاح تر بود!

استاتیک نائی زیاد نیست! استاتیک رو باید تو تابستون خوند! مخصوصا کسایی که پایه ی ضعیفی دارن حتما این کتابو لازم دارن.

باکس سیالات کتاب خوب زیاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! من دیگه حرفی ندارم... حتما چون امسال سیالات هلو بوده اینجوری میگین...

ariax77

کاربر فعال
مرسی
به اندازه ی کافی صرف شد
:D
من الان ترم دو ارشد هستم

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا کفر میگی مومن؟!!
خواهشن بدون غرض و وابستگی به موسسات صحبت کنید
مدرسان که همه بدشو میگن. فقط تبلبغه!
ارتعاشات، دینامیک و دینامیک ماشین راهیان ارشد فوق العادس
توصیه میکنم حتما کتب باکس دینامیک راهیانو نگاه کنی که از دست میدی. بعید میدونم کسی با خوندن این کتابا تستی را از دست بده.
کنترل آریاز هم حداقل الان بهترین کنترل بازاره
خوبه من خودم کتب بازارو دیدم.
باکس سیالات راهیانم خیلی کامله.
استاتیکش هم میپسندم. هرچند استاتیک نایی هم خوبه.
ضمن اینکه این قضیه مجربه. قبولی ارشد طراحی کاربردی شریف نظرش اینه

باکس ارتعاشات راهیان عالیه شک نکن-کنترل اریاز چرت و پرت و قدیمیه سعی کن نصیر بخری
باکس سیالات راهیان بخر بجز انتقال که پوران بهتره
باکس جامدات پوران بخر و واسه طراحی جزوه شریعت پناهی
باکس ریاضی هم نصیر یا پارسه بخر

iihu

عضو جدید
باکس ارتعاشات راهیان عالیه شک نکن-کنترل اریاز چرت و پرت و قدیمیه سعی کن نصیر بخری
باکس سیالات راهیان بخر بجز انتقال که پوران بهتره
باکس جامدات پوران بخر و واسه طراحی جزوه شریعت پناهی
باکس ریاضی هم نصیر یا پارسه بخر

تشکر از راهنماییتون
روی کنترل و انتقال حرارت باید تحقیق بیشتری کنم
در مورد طراحی اجزا تعریف راهیانو زیاد شنیدم. هم درسنامه و هم تست.
جزوه شریعتو دارم ولی خیلی مختصره!

toomaj_tt

عضو جدید
نظر قطعی من در مورد برخی دروس:

باکس جامدات
مقاومت: نایی
طراحی اجزاء: حسینی

باکس دینامیک
دینامیک، ارتعاشات و دینامیک ماشین: حسینی

باکس سیالات
سیالات، ترمو و انتقال: خداکرمی

باکس ریاضیات
ریاضی مهندسی: نصیر
معادلات: گاج

من از منابع تاپیک زیر استفاده کرده بودم و رتبه ام هم دو رقمی شد در گرایش طراحی کاربردی.
منابع جامل و کاملی هست و واقعا تجربه اش کردم.
امیدوارم به درد دوستان هم بخوره و بهترین جا قبول بشن :

http://persian-expert.com/thread905.html

Asghar_

عضو جدید
من از منابع تاپیک زیر استفاده کرده بودم و رتبه ام هم دو رقمی شد در گرایش طراحی کاربردی.
منابع جامل و کاملی هست و واقعا تجربه اش کردم.
امیدوارم به درد دوستان هم بخوره و بهترین جا قبول بشن :

http://persian-expert.com/thread905.html

اوهههههههههههههههه براررررررررررررر،تو مره در هاکردی،اوهه ولکن،همه جای فروم این پستو هادی،خسته هاکوردی مره.بسه ده:D

اوهههههههههههههههه براررررررررررررر،تو مره در هاکردی،اوهه ولکن،همه جای فروم این پستو هادی،خسته هاکوردی مره.بسه ده:D

وا واسه خودتون میگم، چی به من میرسه.
ما که منتظر نتایج کنکور دکتراییم، گفتیم ارشدی هارو کمک کنیم و تجربه مون رو بگیم شاید دانشگاه بهتری قبول شن.
لهجه شیرینت هم تو حلقم. :D

Asghar_

عضو جدید
وا واسه خودتون میگم، چی به من میرسه.
ما که منتظر نتایج کنکور دکتراییم، گفتیم ارشدی هارو کمک کنیم و تجربه مون رو بگیم شاید دانشگاه بهتری قبول شن.
لهجه شیرینت هم تو حلقم. :D

هوو.مو بچه ریشتماااا.

ارشد کوجه درس بخانستی؟

تی عروسی،ایشالله داماد بشی.

nimanoori

عضو جدید
تحلیل مباحث باکس دینامیک

تحلیل مباحث باکس دینامیک

تحلیل مباحث باکس دینامیک
با بازنگری سوالات کنکور کارشناسی ارشد در سالهای گذشته به این نتیجه می‌رسیم که طراحان سوالات کنکوری بر نکات خاصی بیشتر از سایر موارد تاکید داشته‌اند. برای مثال در درس دینامیک از بخش سینماتیک معمولاً سوال آمده است. بخش کار و انرژی، همچنین سینتیک صفحه‌ای اجسام صلب جزء بخش‌هایی بوده‌اند که همواره مورد سوال قرار گرفته‌اند .
در درس ارتعاشات با توجه به سوالات کنکور سراسری به ویژه در 6 یا 7 سال گذشته، ارتعاش سیستمهای یک درجه آزادی و یافتن فرکانس طبیعی این سیستم‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همواره مورد سوال قرار گرفته است، ضمناً تسلط کافی بر آن‌ ما را در شناخت و تحلیل سیستمهای دو درجه آزادی که در وهله بعدی مورد توجه طراحان سوالات کنکور بوده یاری خواهد داد .

در درس دینامیک ماشین، از بخش چرخ دنده‌ها و یافتن نسبت تبدیل آنها همواره یک یا دو سوال در هر سال طرح شده است که معمولاً نیز دشوار بوده‌اند ، یافتن تعداد درجات آزادی سیستم هم بخش دیگری است که مورد توجه طراحان در سالهای اخیر بوده است. روابط شتاب و سرعت هم همواره مورد سوال قرار گرفته‌اند.
در درس کنترل، به طور واضح نمی‌توان در مورد سوالات کنکور صحبت کرد، چرا که یک تست کنترل در یک زمان واحد چند بخش مختلف را مورد سوال قرار می‌دهد. مثلاً سوال از ما می‌خواهد خطای حالت ماندگار یک سیستم و خطای گذاری آن را حساب کنیم، برای این کار ممکن است تابع تبدیل در دسترس نباشد. پس ما نیاز داریم ابتدا تابع تبدیل را یافته و سپس خواسته سوال را بدست آوریم. اما به طور کلی در درس کنترل تسلط داشتن بر مباحث خطای گذرا و خطای ماندگار، معیار پایداری راث و مکان هندسی ریشه‌ها مهم است، از مباحثی چون دیاگرام بودی سوال زیادی طرح نشده است، اما با توجه به دشوار نبودن این بخش مرور آن دور از فایده نیست!

crb7

عضو جدید
سلام به همگی
آقا من یه سوال داشتم.واسه اینکه تو ارشد رتبه خوب بیاری حتما باید تمام درسا رو تا آخر تابستون یه بار خونده باشی؟؟؟

سلام به همگی
آقا من یه سوال داشتم.واسه اینکه تو ارشد رتبه خوب بیاری حتما باید تمام درسا رو تا آخر تابستون یه بار خونده باشی؟؟؟

نه !!!
تا اخر تابستان به اتمام رساندن ریاضیات پایه و استاتیک و مقاومت کفایت میکنه.
پاییز این 4 تا مرور بشن و استارت خوندن مجموعه سیالات و معادلات و ریاضی مهندسی و مجموعه دینامیک زده بشه.

peyman_mihankhah

عضو جدید
سلام. از اون دسته از داوطلبانی که تو رشته ساخت وتولید قبول شدن عاجزانه تقاضا دارم لطفا بگن چه منابعی رو نگاه کردند در ضمن لطفا درصداشون رو هم بگن؟؟؟؟

meko

کاربر فعال
نه !!!
تا اخر تابستان به اتمام رساندن ریاضیات پایه و استاتیک و مقاومت کفایت میکنه.
پاییز این 4 تا مرور بشن و استارت خوندن مجموعه سیالات و معادلات و ریاضی مهندسی و مجموعه دینامیک زده بشه.

من برنامه ام اینجوری بوده اگه ممکنه خوب و یا بد بودنشو بگید.

تابستان : ریاضی پایه+معادلات+دینامیک ماشین+ارتعاشات+استاتیک+ طراحی اجزا
پاییز : مرور بالایی ها + شروع مطالعه ی باکس سیالات+دینامیک+کنترل

maryamaminiyan

عضو جدید
من برنامه ام اینجوری بوده اگه ممکنه خوب و یا بد بودنشو بگید.

تابستان : ریاضی پایه+معادلات+دینامیک ماشین+ارتعاشات+استاتیک+ طراحی اجزا
پاییز : مرور بالایی ها + شروع مطالعه ی باکس سیالات+دینامیک+کنترل

به نظرم دینامیک رو بذار تو اولویت و زودتر از دینامیک ماشین بخون یا با هم بخون

چون پیش نیاز دینامیک ماشینه

ریاضی مهندسی پس کو؟!

به نظرم برای راهنمایی بیشتر به سایت دکتر حسینی هم سر بزنی بد نیست

meko

کاربر فعال
به نظرم دینامیک رو بذار تو اولویت و زودتر از دینامیک ماشین بخون یا با هم بخون

چون پیش نیاز دینامیک ماشینه

ریاضی مهندسی پس کو؟!

به نظرم برای راهنمایی بیشتر به سایت دکتر حسینی هم سر بزنی بد نیست

والا ریاضیات مهندسی رو مخم نمیکشه! یعنی نه که نمیکشه هااااا ، زود خسته ام میکنه! شما راهی برای شروع یه مطالعه ی موفق برای ریاضیات مهندسی دارید کمکم کنید؟

dash @li

کاربر بیش فعال
منابع کنکور ارشد مکانیک - کنکور ارشد مهندسی مکانیک 94

با سلام خدمت دوست عزیز

کنکور 94 هم خواهد آمد

بعد از سرچ و تحقیق و پرسیدن از سال بالایی های موفق به این منابع رسیدم که اگه خواستی می تونی استفاده کنی

ریاضی 1و2 آقاسی فقط متن درسیش عالیه و نکات رو عالی گفته ولی برای تست از یه کتاب دیگه که تست های سخت تر و جدید تر رو داره مثل گاج استفاده کنین

معادلات هم کتاب گاج خوبه با جزوات استاد های دانشگاهی هم میشه به سوالات جواب داد چون زیاد نمی پیچونشون

ریاضی مهندسی هم کتاب پارسه خوبه و هم کتاب مهندس کریمی که البته مکانیک ها نیاز نیست همه فصل ها رو بخونن با یک نگاه به سوالات سال های قبل باید فهمید که از کددوم مطالب سوال بیشتر میدن ... ر

یاضی مهندسی و معادلات رو کریمی پیشنهاد میدم100%.....اگه وقت کم دارین گاج هم برای معادلات خوبه...زیاد تفاوتی بین کریمی و گاج نیست...

ریاضی 1 و 2 ماهان حجمش زیاده ولی برای کسایی که پایه ضعیفی دارند از تابستون وگرنه کتابای پارسه هم خوبه ولی باز از دوستانتون بپرسین.
..
ریاضی 1و2 باید وقت بزارین هرچی که می خونین.....تا جواب بگیرین...

Click here to view the original image of 733x342px.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
برای دروس سیالات هم چون گرایشم ساخته زیاد چیزی نمی گم(من دیگه حرفی برای گفتن ندارم)
برای سیالات پارسه خوبه و نصیر دکتر صادقیی البته پارسه توضیحاتش بیشتر ه اونو بخونین

برای انتقال و ترمو و حتی سیالات کتاب های راهیان ارشد خوبند راهیان تستی تر از پورانه....پوران توضیخاتش خوبه ولی تستی نیست...

پوران هم آقای سمیعی پور کتب خوبی داره ولی در مورد سیالاتش فکر نکنم جالب باشه بازم با سلیقه خودتونه و پرسیدن از نفرات برتر دانشگاهتون دروس سیالات کتاب های درسی مثل ون وایلن و شیمز و اینکروپرا رو هم کنارتون داشته باشین بخونین و خلاصه بردارین و این کتابا رو هم بخونین و تست بزنین دیگه حله...
سیالات فقط راهیان جواب داده....تا الان....
---------------------------------

--------------------------------------------------------------
برای دروس جامدات

کاملا واضحه استاتیک ومقاومت مصالح رو حتما دکتر نایی پوران پرپژوهش بخونین و طراحی اجزاء رو راهیان ارشد روح الله حسینی

تازگیا کتاب پوران هم اومده اونو هم به نظرم عالیه...

برای دینامیک مریام و ارتعاشات هم چیز خاصی نمیدونم
دینامیک پوران با ارتعاشاتش عالیند دکتر جباری عالیه....تایید شده...

برای کنترل هم آریاز برادرانی انتشارات آزاده
کتاب جهش اگر گیرتون ومد بخونین....برای برقیا کتاب مدرسان هست ولی زیادی گفته ...همون کتاب جهش بهتره...

کتاب دکتر غفاری دانشگاه خواجه نصیره. هم خوبه

--------------------------------------------------------------------------------------

برای ساخت و تولید حتما جزوات امیر کبیر و تبریز رو گیر بیارین
سوالات کنکور مکانیک ساخت و تولید 93 نسبتا خوب بوده......

برای سیستم حتما جزوه امیر عبدالله که یه ترم هم توی دانشگاه ما درس داد (ایشون پدر ساخت و تولید ایرانند)
جزوه استاد داوودی تبریز هم خوبه...ولی امیر عبدالله بهتره....ولی چون هر دانشگاهی یه چیزی میگه خوب جزواتش هر جایی فرق میکنه....

برای ماشین ابزار یا اونیورسال عمومی هم جزوه دکتر رازفر امیر کبیر یا جزوه دکتر شبگرد دانشگاه تبریز

برای توانایی ماشین ابزار حتما کتاب دکتر رازفر امیر کبیر رو بگیرین یا کتاب بوث رویدترجمه افضلی که اولی اجع تره حتما

برای درس متالورژی عملیات حرارتی هم تویسرکانی خوبه

کتاب اونر هم خوبه ولی تویسر کانی خیلی رون تره.....

برای درس هیدرولیک کتاب دکتر رضاعی امیر کیبیر و دکتر باصری مازندران و یا کتاب مدینه...کتاب مدینه زیاد همون کتاب رضایی بهتره...

برای قالب پرس جزوه دکتر مولایی امیر کبیر

برای درس ماشین های کنترل عددی کتاب مهندس محسن لطفی
فقط و فقط همین کتاب...

برای درس تولید مخصوص هم کتاب فرایند های نوین مهدوی نژاد دانشگاه تهران
کتاب فرزاد بیغال ولی از
همشون بهتر جزوه دکتر امیر عبدالله پدر ساخت ایران...

مدیریت تولید هم یه چیزی گیر اوردین بخونین شانسیه دیگه کتاب زیاده ولی
کتاب مدرسان شریف خوبه.....

و یکی از کتاب ها کامل ساخت و تولید

1- کتاب ساخت و تولید نشر ارکان
2- کتاب ساخت تولید سپاهان

3- کتاب ساخت و تولید آذریون

البته سپاهان از همش بهتره.....زیر نظر استاد فرحناکیان و استاد رازفره...

بودجه بندی سال 90 و 91 و 92

-ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ریاضی مهندسی
سلام بچه ها جزوات کریمی برای درس ریاضی مهندسی رو برای دانلود پیدا کردم

ان شالله مفید واقع شود

دانلود قسمت اول

دانلود قسمت دوم
صدای ریاضی مهندسی مهندس کریمی- تابستان ۹۰

درود
به درخواست یکی از دوستان صدای ریاضی مهندسی مهندس کریمی رو اینجا قرار میدم، دوستان استفاده کنن.
صداها واسه تابستان ۹۰ - ۱۳ جلسه
{توضیحات هر قسمت: حجم - زمان}
از قسمت دوم جلسه چهارم فایلهای trainbit فشرده شده تا راحت تر دانلود بشه، فایلهای persiangig یعنی لینک کمکی همشون فشرده هستن(حجم قید شده، حجم حالت غیر فشرده میباشد)

------------------------------
جلسه اول - ۲۹ تیر ۹۰

دانلود قسمت اول - ۳۰ مگابایت - (۲:۰۹) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۲ مگابایت - (۱:۳۳) - - - - - لینک کمکی

جلسه دوم - ۵ مرداد ۹۰
دانلود قسمت اول - ۲۵ مگابایت - (۱:۴۹) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۵ مگابایت - (۱:۴۶) - - - - - لینک کمکی

جلسه سوم - ۱۲ مرداد ۹۰
دانلود قسمت اول - ۲۴ مگابایت - (۱:۴۴) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۳ مگابایت - (۱:۳۹) - - - - - لینک کمکی

جلسه چهارم - ۱۹ مرداد ۹۰
دانلود قسمت اول - ۲۸ مگابایت - (۲:۰۰) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۳ مگابایت - (۱:۳۹) - - - - - لینک کمکی

جلسه پنجم - ۲۶ مرداد ۹۰

دانلود قسمت اول - ۲۳ مگابایت - (۱:۵۲) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۲ مگابایت - (۱:۴۸) - - - - - لینک کمکی

جلسه ششم - ۲ شهریور ۹۰
دانلود قسمت اول - ۲۶ مگابایت - (۱:۵۱) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۶ مگابایت - (۱:۵۲) - - - - - لینک کمکی

جلسه هفتم - ۹ شهریور ۹۰
دانلود قسمت اول - ۲۲ مگابایت - (۱:۳۷) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۸ مگابایت - (۲:۰۰) - - - - - لینک کمکی

جلسه هشتم - ۱۶ شهریور ۹۰

دانلود قسمت اول - ۲۴ مگابایت - (۱:۴۵) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۴ مگابایت - (۱:۴۵) - - - - - لینک کمکی

جلسه نهم - ۲۳ شهریور ۹۰

دانلود قسمت اول - ۲۳ مگابایت - (۱:۳۷) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۴ مگابایت - (۱:۴۵) - - - - - لینک کمکی

جلسه دهم - ۳۰ شهریور ۹۰
دانلود قسمت اول - ۲۳ مگابایت - (۱:۳۸) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت دوم - ۲۲ مگابایت - (۱:۳۵) - - - - - لینک کمکی

از جلسه یازده به بعد کلاسها پراکنده شد، ۶ تا فایل از این سه جلسه دارم که آپ کردم
جلسه یازدهم - ۶ مهر ۹۰

دانلود قسمت دوم - ۲۴ مگابایت - (۱:۴۲) - - - - - لینک کمکی

جلسه دوازدهم - ۱۰ مهر ۹۰

دانلود قسمت اول - ۲۲ مگابایت - (۱:۳۴) - - - - - لینک کمکی

جلسه سیزدهم - ۱۳ مهر ۹۰

دانلود قسمت دوم - ۵۲ مگابایت - (۳:۴۲) - - - - - لینک کمکی
دانلود قسمت سوم - ۸ مگابایت - (۰:۳۷) - - - - - لینک کمکی'

منبع:مانشت