منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مکانیک

amir-mehrizi

عضو جدید
به نظر من آقاسي كتاباش مفت نمي ارزه.من خودم سال دوممه.پارسال اغاسي خوندم اصلا خوب نبود.امسال اغاسي رو قشنگ ريختم دور

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام من که سال اولمه دو ماه اغاسی خوندم گذاشتم کنار الانم به همه میگم یا پوران بخونن یا گاج برای استاتیک هم فقط نایی ریاضی مهندسی و معادلاتم فقط نصیر محمود کریمی البته معادلات گاج اگه وقت ندارین عالیه طراحی اجزا راهیان خوندم خیلی قشنگ توضیح داده

87682111

عضو جدید
نظر دوستان راجع به این مراجع چیه؟

بعد از کلی تحقیق به این نتایج رسیدم:

مشاهده پیوست 173123

استاتیک راهیان
مقاومت مصالح پورن
طراحی اجزای راهیان

سیالات راهیان
انتقال راهیان
ترموی پوران

دینامیک راهیان
دینامیک ماشین راهیان
ارتعاشات راهیان
کنترل راهیان

ریاضیات 1 و 2 آقاسی
معادلات و مهندسی پارسه

مگه کسی هم هست که شک داشته باشه استاتیک نایی بهترین کتاب بازاره؟

erfan8870

عضو جدید
از همه دوستان ممنون
پس همه موافقن و فقط تو استاتیک و ریاضی نظر علماء متناقضه
استاتیک نایی خیلی خوبه ولی حجیمه. به نظرم اینقدر ارزش سرمایه گذاری نداره و اتلاف وقته. چون استاتیک درس خیلی آسونیه. وگرنه دکتر نایی که کارش درسته. راهیان همون مطالبو پوشش داده و فقط تستای تالیفی نداره یا کم داره.
ریاضی آغاسی هم حجمش خیلی زیاده. باهاتون موافقم. احتمالاً کنسلش کنم. بهترنی کتابهای ریاضی به ترتیب اولویت برای کسی که وقت نداره چیه؟
تشکر از همگی

amir_taha

عضو جدید
سلام. برای درس زبان تخصصی به نظرتون چه کتابی خوبه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

m-asgari

عضو جدید
منابع کنکور

منابع کنکور

خدمت دوستان :

مجموعه زبان انگليسي:

زبان:
در این درس انتشاراتی همچون پارسه و پوران کتابهایی برای رشته مهندسی مکانیک نوشته اند. ضمن اینکه کتاب های نظیر 504 هم مطرح هستند. به این حال توصیه ما این است که وقت خود را با خواندن هیچ کدام از اینها تلف نکنید. در سالهای اخیر لغات سختی پرسیده شده اند که به هیچ وجه کتابی مانند 504 پاسخگو نبوده است. تنها مرور قواعد توصیه می شود.

مجموعه رياضيات:

رياضيات 1و2:
کتاب های مطرح :
ریاضی 1 و2 انتشارات نگاه دانش (مسعود آقاسی) / انتشارات پوران پژوهش/ انتشارات گاج/انتشارات پارسه

پیشنهاد:

بهترین کتاب برای این مجموعه کتاب های مسعود آقاسی است. ولی به دلیل حجم بالا امکان مطالعه کامل این کتاب ها برای بسیاری وجود ندارد برای این افراد ریاضی 1 گاج و ریاضی 2 پوران پژوهش میتواند مفید باشد.

معادلات ديفرانسيل:
کتاب های مطرح :
کتاب دکتر معتقدی انتشارات پارسه. کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر و کتاب گاج

پیشنهاد:

پیشنهاد ما کتاب گاج برای تمامی افراد است. دو کتاب دیگر مفصل تر و دارای سوالات بیشتری هستند.

رياضيات مهندسي:
کتاب های مطرح:
دکتر معتقدی(پارسه) ، مهندس کریمی(نصیر)، دکتر حاجی جمشیدی(پوران)

پیشنهاد:

کتاب کریمی کتاب بسیار خوب و کاملی است اگر وقت دارید همین کتاب پیشنهاد می شود(جلد 1 کافیست). برای افرادی که وقت کمتری دارند کتاب دکتر معتقدی مناسب است.

مجموعه حرارت و سيالات:

انتقال حرارت ، ترموديناميك و مكانيك سيالات:

کتاب های مطرح:
پوران پژوهش ، پارسه ، راهیان ارشد

پیشنهاد:
در تمامی کتب باکس سیالات کتاب های راهیان ارشد توصیه می شود.
در درس انتقال حرارت کتاب پوران پژوهش( دکتر سمیعی ) هم کتاب خوب و کم حجم تری است.

مجموعه جامدات:

استاتيك:
کتاب های مطرح: راهیان ارشد و پوران پژوهش

پیشنهاد :
کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر نائی

مقاومت مصالح:
کتاب های مطرح: راهیان ارشد و پوران پژوهش
پیشنهاد:
کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر نائي

طراحي اجزا:

کتاب های مطرح:
راهیان ارشد و مدرسان شریف.

پیشنهاد:
در این درس کتاب بی نقصی وجود ندارد و کتب موجود غلط های زیادی هم دارند.پیشنهاد برای آن دسته از افرادی که میخواهند همه تست های این درس را بزنند ثبت نام در کلاس است.(کلاس دکتر شریعت پناهی در اولویت اول ) در غیر این صورت کتاب راهیان ارشد ( خصوصا چند فصل اول) مناسب است.

مجموعه ديناميك و ارتعاشات

ديناميك:
کتاب های مطرح:
کتاب دکتر جباری انتشارات پوران پژوهش ، کتاب دکتر حسینی انتشارات راهیان ارشد

پیشنهاد :
هردو کتاب کتاب های نسبتا مناسبی می باشند. در این درس حل سوال مهمترین نکته است بنابراین حل سوالات کتاب های مرجع هم میتواند مفید باشد.

ارتعاشات:
کتاب های مطرح:
دکتر جباری پوران پژوهش ، کتاب دکتر حسینی انتشارات راهیان ارشد ، دکتر نیکخواه بهرامی انتشارات نصیر .

پیشنهاد:
پیشنهاد ما مطالعه کتاب پوران پژوهش است.هرچند در بعضی قسمت ها کمبود هایی دارد(ارتعاشات گذرا) ولی مفاهیم را بسیار خوب توضیح داده است. کتاب دکتر نیکخواه بهرامی هم که به تازگی چاپ شده است کتاب خوبی است.

ديناميك ماشين:
کتاب های مطرح: كتاب راهيان ارشد نوشته دکتر حسینی، کتاب دکتر حامدی انتشارات نصیر ، کتاب دکتر راستگو انتشارات پوران پژوهش

پیشنهاد:
کتاب دکتر حامدی کتاب مناسب تری (خصوصا در متن درس) است اما در تست های آخر فصل آن غلط زیاد به چشم میخورد. استفاده هردو کتاب راهیان ارشد و نصیر با توجه به وقت کمی که برای مطالعه لازم دارند بهترین پیشنهاد است.

كنترل اتوماتيك:
کتاب های مطرح: کتاب آریاز برادرانی ، کتاب مدرسان شریف ، کتاب حامدی (نصیر)

پیشنهاد:
با توجه به تغییر فرم سوالات در سال های جدید کتاب آریاز یا مدرسان در بعضی قسمت ها جوابگو نیستند. پیشنهاد می شود قسمت های سیستم های هیدرولیکی ، پنوماتیکی، مکانیکی از روی اوگاتا مطالعه شود. جزواتی مانند جزوه پارسه هم در این درس مفید است.

5858

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام –من کتاب برای این درسا دارم اما تست کم داره برای این درسا کتابی میخوام که فقط تست طبقه بندی شده باشه یا بیشترش تست باشه –چه کتابیایی هست؟[/FONT]
[FONT=&quot]دینامیک-دینامیک ماشین-طراحی اجزا-سیالات-ریاضی مهندسی[/FONT]
منبع: http://r-hosseini.ir/post/155
[/QUOTE]

estory

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام –من کتاب برای این درسا دارم اما تست کم داره برای این درسا کتابی میخوام که فقط تست طبقه بندی شده باشه یا بیشترش تست باشه –چه کتابیایی هست؟[/FONT] [FONT=&quot]دینامیک-دینامیک ماشین-طراحی اجزا-سیالات-ریاضی مهندسی[/FONT]
منبع: http://r-hosseini.ir/post/155
[/QUOTE]سلامبرای دروس تخصصی راهیان ارشد تستهای خیلی خوبی داره و طبقه بندی شدست با جواب کامل!منتها درسنامه هم داره!!!پوران و ... هم درسنامه دارن و کتاب تست خالی ندیدم

mojzar

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسین گرامی
من برای کنکور کارشناسی ارشد نیاز به سوالات آزمون های پارسه یا ماهان یا مدرسان سال های قبل دارم هر چی گشتم تو این سایت چیزی پیدا نکردم و یا اگه هم بود از سایت فطن بود که شماره پسورد ها عوض شده ، مسلما افرادی تو این سایت هستند که این آزمون ها رو دانلود کرده اند ، لفطا برای استفاده بنده و دیگران هم لینک دانلودشون رو اینجا بگذارن ، من خودم کنکور های آزمایشی پارسه امسال رو قصد دارم همه اش رو با سوال و جواب بذارم اینجا بعد از کنکور ولی الان نیاز به آزمون های آزمایشی سال های قبل دارم ، لطفا دوستانی که می دونن فردی این آزمون ها را داره من به من هم خبر بده تا ازشون بگیرم ، خیلی ممنونم :)

راستی اگه جزوه ی خیلی عالی دینامیک ماشین هم داشتین منو از نظرات ارزشمندتون بی بهره نگذارین ، با سپاس از لطف شما مهندسین دوست داشتنی :)

آخرین ویرایش:

mojzar

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسین گرامی
من برای کنکور کارشناسی ارشد نیاز به سوالات آزمون های پارسه یا ماهان یا مدرسان سال های قبل دارم هر چی گشتم تو این سایت چیزی پیدا نکردم و یا اگه هم بود از سایت فطن بود که شماره پسورد ها عوض شده ، مسلما افرادی تو این سایت هستند که این آزمون ها رو دانلود کرده اند ، لفطا برای استفاده بنده و دیگران هم لینک دانلودشون رو اینجا بگذارن ، من خودم کنکور های آزمایشی پارسه امسال رو قصد دارم همه اش رو با سوال و جواب بذارم اینجا بعد از کنکور ولی الان نیاز به آزمون های آزمایشی سال های قبل دارم ، لطفا دوستانی که می دونن فردی این آزمون ها را داره من به من هم خبر بده تا ازشون بگیرم ، خیلی ممنونم :)

راستی اگه جزوه ی خیلی عالی دینامیک ماشین هم داشتین منو از نظرات ارزشمندتون بی بهره نگذارین ، با سپاس از لطف شما مهندسین دوست داشتنی ....

hamed8813233

عضو جدید
البته من به همه دوستان کتاب حرارت جهش رو پیشنهاد میکنم نوشته مهندس بابایی

knife

عضو جدید
نکات کلیدی مکانیک سیالات برای کنکور کارشناسی ارشد

(توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر)
(دانلود در ۴ بخش)
(۱)
(۲)
(۳)

audi1994

عضو جدید
سلام دکتر من اطلاعات درباره کارشناسی می خواستم لطفا برای من ارسال کنید
;)باتشکر

iihu

عضو جدید

بهترین کتاب برای جمع بندی مطالب کنکور که در بردارنده سوالات سالهای اخیر کنکور ارشد مکانیک با پاسخهای مطمئن، کامل و تشریحی باشه چیه؟!

sajadmega

عضو جدید
بچه ها سلام برای ساخت وتولید جزوه دارم کسی خواست ایمیل بدهجزوات امیرکبیر نصف قیمت

sajadmega

عضو جدید
کسانی که هدفشون طراحی کاربردیه ریاضیات اقاسی جلد 1 و2 . معادلات گاج . اگه تونستیت جزوه معادلات دسنویس دانشگاهای خودتونو بخونید . ریاضی مهندسی دکتر شیدفر خوبهجامدات استاتیک و مقاومت مصالح انتشارات پوران پژوهش طراحی اجزا روح اله حسینی البته اینو اضافه میکنم که جزوه دسنویس استاد شریعت پناه رو از موسسه نصیر بگیریدبرای تبدیل انرژی انتشارات راهیان ارشد خوبه مکانیک سیالات دوجلدی دکتر بهزاد خدا کرمی ترمودینامیک پوران پژوهش . انتقال حرارت یا برای مدرسان شریف رو بگیرید یا برای راهیان ارشد . بیشتر اینا توصیه میشهبرای ساخت داستان فرق میکنه چون باید اطلاعات علمی خوبی تو خود ساخت داشته باشی اینطور نیست که شانسی بزنی باید حتما پیش زمینه داشته باشی جزوه ماشینکاری دانشگاه امیرکبیر استاد رازفر . سیستم اندازگیری یه کتابی جدید ترجمه شده که اسمشو نمیدونم اما تو کتاب سپاهان اومده جزوه قالب پرس استاد ملایی دانشگاه امیرکبیر . cnc دکتر رحیمی امیرکبیر . علم مواد توسرکانی دانشگاه اصفهانجوشکاری ستاری دانشگاه امیر کبیر . روش تولید جزوه دانشگاه تبریز و امیرکبیر که امسال تو کنکور ارشد سوال ازش نیومداما پارسال 2 تا سوال اومددر کل برای ساخت وتولید به غیر از جزوات امیر کبیر یه سری کتاب هست که حتما باید تهیه و مطالعه بشه 1) دروس تخصصی ساخت و تولید انتشارات سپاهان 2) دروس تخصصی ساخت وتولید انتشارات ارکان دانش که انتشاراتش تو اصفهانه دقیق نمیدونم اما تو انقلاب پیدا میشه تا سال 89 چاپ شده3 ) یه کتاب دوجلدی هست که برای انتشارات دانشگاه تهران که من این کتابو به همه ساخت تولیدیها سفارش میکنم حتما تهیه اش کنن این کتاب دو جلدی رفنس اصلی ساخته ترجمه شده توسط دکتر بشارتی استاد دانشگاه تهرانه فوقلاده کتابی عالی اسم کتاب اینه مهندسی تولید و فناوری .

Saeed.90

عضو جدید
نتیجه ی کلی اینکه برا ارشد مکانیک چی بخونیم

نتیجه ی کلی اینکه برا ارشد مکانیک چی بخونیم

:heart:سلامی به گرمی آغوش مادر!!:heart:
دوستان عزیز: من تو سایتا و وبلاگای زیادی دنبال همون چیزی گشتم که شما به خاطر اون اینجایین.حاصل کار خودمو تو یه فایل اکسل جمع آوری کردم.توی فایل پیشنهادهای 9 تا رتبه برتری هم هست.دوستان میتونن فایلی رو که در زیر گذاشتم دانلود کنن.
اگه براتون مفید بود یه صلوات برای آمرزش گناهانم بفرستین...
:redface:دوستون دارم:heart::w40:

پیوست ها

• SAEED.F.A.rar
    14.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز: من تو سایتا و وبلاگای زیادی دنبال همون چیزی گشتم که شما به خاطر اون اینجایین.حاصل کار خودمو تو یه فایل اکسل جمع آوری کردم.توی فایل پیشنهادهای 9 تا رتبه برتری هم هست.دوستان میتونن فایلی رو که در زیر گذاشتم دانلود کنن.

اللهم صل علی محمد و آل محمد... :smile:

sabu

عضو جدید
سلام و درود.
من میخواستم کنکور ارشد مکانیک گرایش طراحی کاربردی شرکت کنم. اگر کسی کتاب یا جزوه داره من میخوام.
اینم ایمیلم
14saba14@gmail.com
تشکر از همه دوستان

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود.
من میخواستم کنکور ارشد مکانیک گرایش طراحی کاربردی شرکت کنم. اگر کسی کتاب یا جزوه داره من میخوام.
اینم ایمیلم
14saba14@gmail.com
تشکر از همه دوستان

انشاالله، منابع ارشد کاملاً مشخصه و در بازار موجودن.وقت گران بهاتون رو با فایل تلف نفرمایید.

Zahra_1990

عضو جدید
منابع پیشنهادی کنکور ارشد مکانیک

منابع پیشنهادی کنکور ارشد مکانیک

تشکر از لطف جنابعالی
بسیار عالی بود و قابل استفاده
من طراحی کاربردی شریف قبول شدم، تقریباً اکثر کتب معتبر و مهم بازار را دیدم و نظرم در مورد دروس تخصصی مکانیک اینه:

باکس ترمو و انتقال:
ترمودینامیک: راهیان ارشد(بهزاد خداکرمی)
سیالات: راهیان ارشد(بهزاد خداکرمی)
انتقال حرارت: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)

باکس جامدات:
استاتیک: راهیان ارشد(دکتر حسینی و دکتر صالحی پور) یا پوران پژوهش(دکتر نایی)
مقاومت مصالح: پوران پژوهش(دکتر نایی)
طراحی اجزاء: راهیان ارشد(دکتر حسینی)

باکس دینامیک و ارتعاشات:
دینامیک: راهیان ارشد(دکتر حسینی و دکتر صالحی پور)
دینامیک ماشین: راهیان ارشد(دکتر حسینی و دکتر صالحی پور)
ارتعاشات: راهیان ارشد (دکتر صالحی پور و دکتر حسینی)
کنترل: راهیان ارشد (آریاز برادرانی)

با آرزوی موفقیت برای همگی

hastii69

عضو جدید
دوستان منم یه پیشنهاد به کنکوریای سال دیگه میکنم که حتما ریاضیات (مهندسی،معادلات،عمومی)حتما جزوه و کتاب کریمی با voice ش رو بخونید.واقعا عالیه.

Zahra_1990

عضو جدید
بنظرت از کجا میشه جزوه و voice را پیدا کرد؟

دوستان منم یه پیشنهاد به کنکوریای سال دیگه میکنم که حتما ریاضیات (مهندسی،معادلات،عمومی)حتما جزوه و کتاب کریمی با voice ش رو بخونید.واقعا عالیه.