منابع و نتایج کنکور ارشد مهندسی نفت 92

منابع و نتایج کنکور ارشد مهندسی نفت 92

• دیگر موسسه ها(لطفا بصورت کامنت بگویید)

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    23

rman1871

عضو جدید
سلام مهندسای گل:heart::w17:
این تاپیک رو ایجاد کردم تا بچه هایی که کنکور دادن (ترجیحا امسال)
و( یا سالهای قبل )و رتبه ی تک یا دو رقمی شدند بیان بگن که چه منابعی رو خوندن ؟؟؟;)

راست و صادق باشید تا از تجربه های شما دیگران هم استفاده کنند:gol:

((لطفا منابع از سایتی کپی پیست نکنید!! ))

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام مثل اينكه امسال بچه ها نفتي باشگاه تك رقمي نداشتن

نه متاسفانه. امسال فقط من کنکوری بودم که منم چندان تعریفی نداشت.
کاربرهای نفتی یه مقداری کم لطفی میکنن و فعالیتی نمیکنن و من هم اشخاص زیادی رو نمیشناسم.

• Like
واکنش ها: jpt
ارشد92

ارشد92

سلام بر دوستان نفتی.کنکور ارشد92 رشته مخازن رتبه 16 شدم بچه هایی که میخوان کنکور 93 شرکت کنند

آخرین ویرایش توسط مدیر:
آزمون

آزمون

ماهان.البته اصلا به درد نمیخوره.پارسال شرط معدل گذاشت و 87 درصد تخفیف داد واسه همین شرکت کردم.

rman1871

عضو جدید
من مدرسان نوشتم بنظرت خوبه ؟ جاهای دیگه مثل مرزبان پترو انرِژی یا راهیان ارشد گروه نفتش چطوره ؟؟

مدرسانو نمیدونم.البته راهیان نفت امسال میخواد آزمون بگیره و اکثر بچه های تک رقمی کنکور باهاش همکاری دارن

jpt

عضو جدید
ارشد نفت

ارشد نفت

من امسال حفاری بودم دور بر 50 شدم آزمون هم هیچ چیز شرکت نکردم ولی توصیه اکید دارم شرکت کنید رو درسای عمومی هم زیاد وقت نزارید اختصااصی ها خیلی مهم تر اند من تازه جدی نخوندم باور کنید حفاری رتبه سه چهار رقمی شدن خیلی سخت تر از رتبه دو رقمی شدنه (البته برای بچه های نفتی) . آزمون و کتاب هم مدرسان به نظرم بد نیست باز سوالی داشتین در خدمتم

کتاب های مدرسان رو شما تایید می کنی؟!!!!!!!!!! کتاباشون رو دیدی؟؟؟ من یکی از دوستام پارسال خرید و خودش می گفت که یک بار هم نخوندشون!
دوست عزیز تبلیغ الکی نکن... سرنوشتمونه

babi_121

عضو جدید
سلام بر دوستان
من رتبه یک حفاری شدم، الان هم واسه آزمون ها هم واسه تالیف کتاب با مجموعه راهیان همکاری می کنم، به احتمال قوی بهتر از ماهان و مدرسان باشه. اگر کسی هست که میخواد منابع مفید و به درد بخور رو بشناسه ایمیلش رو پیام خصوصی کنه تا براش بفرستم!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سلام آقای مهندس
اگه براتون زحمتی نیست منابع مفید برای کنکور ارشد مخازن برام معرفی کنین
از اطفتون ممنونم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

emranfotovat

عضو جدید
با سلام
من سال گذشته ترم 7 بودم و هنوز درسهای اصلی رو نخونده بودم و رتبه ام 240 شد امسال میخوام کامل بخونم خواهشمندم اگر منابع مفیدی دارید که بتونه من رو از سرگیجه این که کدام کتاب ها را بخوانم نجات بده دریغ نکنید باتشکر و آرزوی موفقیت روز افزون برای شما

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام خدمت تمام دوستان
با عرض معذرت یه نکته رو اشاره کنم:
اینجا یعنی باشگاه مهندسان ایران یک فروم هست و همگانی. پس خواهشا اگر مطلبی قرار هست گفته بشه خواهشا در تاپیکها گفته بشه تا همه بتونن استفاده کنن حتی اشخاصی که بعدها هم میان تا مرتب کاربران تازه ایمیلهاشون رو در تاپیکها قرار ندن. چون هم نظم تاپیکها به هم میخوره و هم فکر میکنم که برای خود شخص هم سخت باشه که مدام بخواد به تاپیک سر بزنه و دونه دونه برای همه مطلب مورد نظر رو بفرسته.
از همکاری و توجهتون متشکرم

nilo0ofun

عضو جدید
دوستان کسی درباره بین الملل یا همون پردیس دانشگاه شیراز اطلاعاتی داره؟من لیسانس مکانیکم امسال ارشد نفت شرکت کردم مخازن هیدروکربوری ولی رتبه ام به شبانه شهرستان و پردیس میخوره فقط. حالا میخوام بدونم:
1- برای دوره دکترا چه ایران چه خارج و همچنین اشتغال مدرکش چقدر اعتبار داره؟
2- استاداش ربطی یه دانشگاه شیراز دارن یا نه؟
3- وضعیت شهریه و هزینه ها چجوریه؟ وام و ...
4- امکانش هست حین تحصیل کار کرد یا باید فول تایم در خدمت دانشگاه باشی؟
5- اصلا اوضاع کار نفت چطوره؟ البته من 3 سال سابقه کار مرتبطم دارم
خیلی برام مهمه این تصمیم ممنون میشم اگه جواب بدید :gol:

rman1871

عضو جدید
دوستان کسی درباره بین الملل یا همون پردیس دانشگاه شیراز اطلاعاتی داره؟من لیسانس مکانیکم امسال ارشد نفت شرکت کردم مخازن هیدروکربوری ولی رتبه ام به شبانه شهرستان و پردیس میخوره فقط. حالا میخوام بدونم:
1- برای دوره دکترا چه ایران چه خارج و همچنین اشتغال مدرکش چقدر اعتبار داره؟
2- استاداش ربطی یه دانشگاه شیراز دارن یا نه؟
3- وضعیت شهریه و هزینه ها چجوریه؟ وام و ...
4- امکانش هست حین تحصیل کار کرد یا باید فول تایم در خدمت دانشگاه باشی؟
5- اصلا اوضاع کار نفت چطوره؟ البته من 3 سال سابقه کار مرتبطم دارم
خیلی برام مهمه این تصمیم ممنون میشم اگه جواب بدید :gol:

تا اونجایی که من میدونم شهریه ی بسیار سنگینی داره استاداشون تقریبا یکیه ولی در مدرک قید میشه که پردیس هست.و قطعا صد در صد شبانه بهتره تا پردیس ! چون شبانه با روزانه هیچ فرقی نداره فقط یمقدار پول میدی اونم یک دهم شهریه پردیس موفق باشید:)

rman1871

عضو جدید
سلام خدمت تمام دوستان
با عرض معذرت یه نکته رو اشاره کنم:
اینجا یعنی باشگاه مهندسان ایران یک فروم هست و همگانی. پس خواهشا اگر مطلبی قرار هست گفته بشه خواهشا در تاپیکها گفته بشه تا همه بتونن استفاده کنن حتی اشخاصی که بعدها هم میان تا مرتب کاربران تازه ایمیلهاشون رو در تاپیکها قرار ندن. چون هم نظم تاپیکها به هم میخوره و هم فکر میکنم که برای خود شخص هم سخت باشه که مدام بخواد به تاپیک سر بزنه و دونه دونه برای همه مطلب مورد نظر رو بفرسته.
از همکاری و توجهتون متشکرم

سلام مهندس عزیز من این تاپیک رو ایجاد کردم ولی نمیدونم شما چی میگید :redface: بیشتر توضیح بدید ممنون :smile: ;)

nilo0ofun

عضو جدید
تا اونجایی که من میدونم شهریه ی بسیار سنگینی داره استاداشون تقریبا یکیه ولی در مدرک قید میشه که پردیس هست.و قطعا صد در صد شبانه بهتره تا پردیس ! چون شبانه با روزانه هیچ فرقی نداره فقط یمقدار پول میدی اونم یک دهم شهریه پردیس موفق باشید:)

ممنونم
درسته که شبانه بهتره ولی آخه شهراش خیلی دوره مثلا سمنان و کرمان و... بعدم نمیدونم تو این شهرا کار هست یا نه؟ اینه که مردد شدم یعنی اگه پردیس بخونم برای دکترا دچار مشکل میشم؟

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم
درسته که شبانه بهتره ولی آخه شهراش خیلی دوره مثلا سمنان و کرمان و... بعدم نمیدونم تو این شهرا کار هست یا نه؟ اینه که مردد شدم یعنی اگه پردیس بخونم برای دکترا دچار مشکل میشم؟
تا اونجا که می دونم.......دکترا در دو گرایش اکتشاف و مخزن ظرفیتش کمتر از 20 نفر پردیس وآزاد هم نداره!...........بعدم تو این رشته کار برای خانومها به سختی گیر میاد!

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام مهندس عزیز من این تاپیک رو ایجاد کردم ولی نمیدونم شما چی میگید :redface: بیشتر توضیح بدید ممنون :smile: ;)

سلام
روی سخنم با عزیزی هست که گفته بودن هر کسی راهنمایی میخواد ایمیلش رو بذاره یا اینکه پیام خصوصی بگه نه شما.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ممنونم

پردیس کیش یا قشم از لحاظ اعتبار مدرک فرقی با دوره روزانه یا شبانه خود اون دانشگاه نداره. منتها خرجش خیلی زیاده. یه مقداری وام میدن ولی نه خیلی.
برای کار اگر شرکت خصوصی بتونید برید سرکار که گواهی معافیت دوساله از سربازی رو ببرید که برای خانمها اصلا نیازی نیست. کار نفتی توی کیش و قشم کمه و اگر هم باشه عملیاتی هست قسمت بیشترش.
شهریه دانشگاهها حدود25میلیون میشه.
اوضاع کار توی صنعت نفت هم روز به روز داره بدتر میشه ولی برای ادم زرنگ همیشه کار هست. سابقه خیلی خوب و مهم هست و روی حقوقتون هم تاثیر زیادی خواهد داشت. یه مقداری سمج باشید کر هم پیدا میکنید. سعی کنید زبان انگلیسی و یا زبانهای دیگرو هم حتی خوب بلد باشید. نرم افزار یاد بگیرید. هر چیزی که پوئن مثبت برای شما باشه تا بعدش بتونید راحت تر برید سرکار. البته چون کارشناسی مکانیک بودید توی ارشد خیلی سختتون هست. من فکر نکنم بتونید کار کنید.

nilo0ofun

عضو جدید
پردیس کیش یا قشم از لحاظ اعتبار مدرک فرقی با دوره روزانه یا شبانه خود اون دانشگاه نداره. منتها خرجش خیلی زیاده. یه مقداری وام میدن ولی نه خیلی.
برای کار اگر شرکت خصوصی بتونید برید سرکار که گواهی معافیت دوساله از سربازی رو ببرید که برای خانمها اصلا نیازی نیست. کار نفتی توی کیش و قشم کمه و اگر هم باشه عملیاتی هست قسمت بیشترش.
شهریه دانشگاهها حدود25میلیون میشه.
اوضاع کار توی صنعت نفت هم روز به روز داره بدتر میشه ولی برای ادم زرنگ همیشه کار هست. سابقه خیلی خوب و مهم هست و روی حقوقتون هم تاثیر زیادی خواهد داشت. یه مقداری سمج باشید کر هم پیدا میکنید. سعی کنید زبان انگلیسی و یا زبانهای دیگرو هم حتی خوب بلد باشید. نرم افزار یاد بگیرید. هر چیزی که پوئن مثبت برای شما باشه تا بعدش بتونید راحت تر برید سرکار. البته چون کارشناسی مکانیک بودید توی ارشد خیلی سختتون هست. من فکر نکنم بتونید کار کنید.

یه ذره ناامید شدم ولی ممنون:redface:
راستش من یکم سابقه کار مکانیکی دارم البته تو شرکت های تولید کننده تجهیزات نفتی جزء وندور لیست شرکت نفت. ولی یه جورایی از کار تو صنعت زده شدم تصمیم گرفتم برم دنبال رشته ای که از اول دوسش داشتم دکتراشو بگیرم تدریس کنم. پس باید دانشگاهی رو انتخاب کنم که بعدا واسه مصاحبه دکترا بهم نخندن!
برای تامین شهریه هم باید تو شهری باشه که تو مدت تحصیل بتونم با همون مدرک مکانیکم یه کاری پیدا کنم دانشگاهم اذیتم نکنه خلاصه اینجوریه که باید همه چیو در نظر بگیرم دیگه گیج شدم اینجوری :surprised:

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من یکم سابقه کار مکانیکی دارم البته تو شرکت های تولید کننده تجهیزات نفتی جزء وندور لیست شرکت نفت. ولی یه جورایی از کار تو صنعت زده شدم تصمیم گرفتم برم دنبال رشته ای که از اول دوسش داشتم دکتراشو بگیرم تدریس کنم. پس باید دانشگاهی رو انتخاب کنم که بعدا واسه مصاحبه دکترا بهم نخندن!
برای تامین شهریه هم باید تو شهری باشه که تو مدت تحصیل بتونم با همون مدرک مکانیکم یه کاری پیدا کنم دانشگاهم اذیتم نکنه خلاصه اینجوریه که باید همه چیو در نظر بگیرم دیگه گیج شدم اینجوری :surprised:
دوست عزیزم بهتره از اساتید مطرح این رشته هم بپرسی.............بالاخره داری هزینه ی سنگینی میشه هم وقتت رو میذاری......تو ایران که دکترا گرفتن سخته
خارج از کشور خیلی آسونتره ولی اینقد از مالزی،سوئد نروژ اتریش و خیلی از کشورای دیگه دکترا گرفتن که فکر کنم تا سالها نیاز کشور تامین باشه نسبت به درجه ی تحصیلی دکترا تو این رشته
اگه علاقه داری ادامه بده ولی همه چیز رو در نظر بگیر
ما هم اینقدر بی وجدان نیستیم امید الکی بدیم.......چون شما داری وقت و هزینه ی خودت رو میزاری

asma_

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال کسی (مهندسیه بازرسی ورودیه 88)تو دانشگاه صنعت نفت آبادان میگردم شما دوستی اونجا ندارید؟
اگه ممکنه کمک کنید لطفا​

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار

تدریس هم سختیای خاص خودشو داره ولی من تدریس رو خوب میدونم چون ادم همیشه یه پاش تو دانشگاه هست و با علم اکادمیک سروکار داره.
من نخواستم ناامیدتون کنم. من خودم به شخصه شاید دانشگاههای پردیس رو انتخاب کنم البته اگر مجبور بشم. باید ارادتون خیلی قوی باشه تا موفق بشید. من همیشه گفتم و باز هم میگم برای ادم با سواد و زرنگ کار هست. اگر سوادتون خوب باشه بالاخره کار براتون پیدا میشه حتی توی دانشگاهها. در دانشگاهها که بسته نمیشه که. هر دانشگاهی میخواد استادهای خوب داشته باشه شما خوب باشید تا شما جذب دانشگاه بشید.
کتاب ترجمه کنید. چندتا زبان مختلف یاد بگیرید (انگلیسی و آلمانی و فرانسوی و ...). نرم افزار یاد بگیرید. توی سمینارها شرکت کنید. مقاله بنویسید بعدش اگر نتونستید تو حتی دانشگاه شریف یا صنعت نفت یا تهران یا هرجای دیگه مشغول بشید اون موقع ناامید بشید.

سعید جوادی

عضو جدید
سلام بر دوستان نفتی.کنکور ارشد92 رشته مخازن رتبه 16 شدم بچه هایی که میخوان کنکور 93 شرکت کنند
ی
سلام مهندس
آقا خیلی خیلی تبریک میگم بابت رتبه خیلی خوبت از بچه ها شنیدم که چقدر زحمت کشیدی . نوش جونت
نمیدونم شناختی یا نه اما از همکلاسی های دوره کارشنای هستم
میخواستم بدونم چه منابعی رو بیشتر توصیه میکنی چون من سربازم هستم روزی 5 ساعت بیشتر نمیتونم درس بخونم
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سعید جوادی

عضو جدید
سلام ویژه بر مهنس ملک شاهیان
خداروشکر خوبم .
مهندس متأسفانه شمارت ندارم نمیدونم کدوم یکی از بچه ها هم شمارت داره اما شماره و ایمیل خودم رو برات فرستادم
منتظر هستم:)

بالا