مقایسه دو ربات

stafazoli

عضو جدید
سلام دوستان،

پارامترها یا شاخص هایی که برای مقایسه دو ربات(مقایسه ساختار و حرکتشون تا بتونیم ربات بهتر رو انتخاب کنیم) وجود دارد را میخواستم.
لطفا اگر کلیدواژه مناسبی برای سرچ به نظرتون میرسه بگید.

ممنون

matak49

عضو جدید
سلام
نظر من اینکه اگه بخوای دوتا رباتو مقایسه کنی ی سری چیزا هس که کلیه مثل سرعت عمل و عکس العمل، دقت، حداکثر زمانی که ربات میتونه کار کنه (اگه از باتری استفاده کنه)، قطعات استفاده شده از لحاظ کیفیت، جایگذاری قطعات یا به عبارت دیگه design ربات (از نظر من این یکی از عوامل مهمه چون میتونه رو خیلی از چیزای دیگه هم تاثیر بذاره) و ی سری چیزا هم هست که مربوط به رباتای خاص میشه مثلا برای یک صنعتی باید به درجه آزادی بازوهاهم دقت کرد یا برای ربات حل ماز الگوریتم و میکرو خیلی مهمه و از این جور قبیل حرفا
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم. اطلاعاتم خیلی کمه، دوستان دیگه هستن ایشاا... که کمک کنند و اگه جاییو اشتباه کردم تصحیح کنند خوشحال میشم !

stafazoli

عضو جدید
ممنون از پاسختون
من یه سری پارامتر یا شاخص میخواستم برای مقایسه، که بتونم به صورت عددی مقایسه رو در نرم افزار (ADAMS) انجام بدم.
دو تا ربات کارتزین دارم که طراحیش رو انجام دادم و میخوام یه سری تحلیل روی این ربات ها انجام بدم. مثلا هر دو برای طی یک مسیر S شکل چطور عمل میکنن؟
هرچی سرچ کردم بیشتر این مقایسه های عددی برای ربات هایی بود که revolute joint دارن، مثلا از ماتریس ژاکوبین استفاده میکنن که برای ربات های کارتزین این مقایسه بی استفاده است.
ممنون میشم اگر حداقل چنتا keyword خوب به من بدید برای سرچ.

با تشکر :)

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
برای کارتزین:

لختی محرکه ها
نسبت فضای کاری به فضای محفوظ
حداکثر شتاب (با آدامز نمی شود)
حداکثر نیروی لحظه ای (فدر مطلق) محرکه ها در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
انتگرال زمانی قدر مطلق نیروی محرکه ها در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
حداکثر خطای مکان (فدر مطلق) با محدودیت نیرو در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
انتگرال زمانی قدر مطلق خطای مکان با محدودیت نیرو در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
زمان طی شده ار مبدا به مقصد با محدودیت نیرو در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی

stafazoli

عضو جدید
برای کارتزین:

لختی محرکه ها
نسبت فضای کاری به فضای محفوظ
حداکثر شتاب (با آدامز نمی شود)
حداکثر نیروی لحظه ای (فدر مطلق) محرکه ها در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
انتگرال زمانی قدر مطلق نیروی محرکه ها در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
حداکثر خطای مکان (فدر مطلق) با محدودیت نیرو در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
انتگرال زمانی قدر مطلق خطای مکان با محدودیت نیرو در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی
زمان طی شده ار مبدا به مقصد با محدودیت نیرو در مسیر های تعیین شده مانند دایره، مربع،سینوسی

خیلی خیلی ممنون
امکانش هست منبع یا کلیدواژه ای برای paper به من معرفی کنید که بتونم کاملتر مطالعه کنم و رفرنس مناسبی باشه؟

با تشکر

بالا