مقایسه دانشگاه سراسری، غیرانتفایی و دانشگاه آزاد

مقایسه دانشگاه سراسری، غیرانتفایی و دانشگاه آزاد

• علت پاسخ

رای: 1 100.0%
  • انتقاد یا پیشنهاد دادن

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

peymanarmin

عضو جدید
غیرانتفاعی کجا بودی ؟ این مهمه! بله من هم اگه قزوین یا تهران قبول می شدم می رفتم , 100% بهتره . نه گلوگاه !!!!!!!!!!! آخه رفتی اصلا گلوگاه ببینی ؟ می دونی اصلا کجایه ؟
بله غیرانتفاعی خیلی خوبه , 4 ترمه تمومت می کنن ! هزینش که عالیه ! خلوت ترهم هست ! اما مهم جاشه ! ( از نظر من )
-------------------------------------------------------- خود دانی !! ----------------------------------------------------------------
این جوری که شما جوش میزنی آدم فکر میکنه رئیس دانشگاه دهاقانی
من نظر خودمو گفتم
حرفت درسته
من تو پست قبلی هم می خواستم بگم که ...
اگه رُک بخوام بگم هیچ کدومش خوب نیست انتخاب بین بد و بدتره
اگه میتونی بشین برای سال دیگه بخون

feri.lynn

عضو جدید
این جوری که شما جوش میزنی آدم فکر میکنه رئیس دانشگاه دهاقانی
من نظر خودمو گفتم
حرفت درسته
من تو پست قبلی هم می خواستم بگم که ...
اگه رُک بخوام بگم هیچ کدومش خوب نیست انتخاب بین بد و بدتره
اگه میتونی بشین برای سال دیگه بخون

:biggrin: رئیس :biggrin: جوش زدنم داره ! ok !
دارم می خونم مثله بنز !! توکل به خدا , شما هم دعا کن ما روزانه قبول شیم :smile:

Ali Render

کاربر بیش فعال
MANAM BRAXE DOSTMON peymanarmin HASTAM YANI KARDANIMO AZAD BODAM AMA KARSHENASIMO GEIR ENTEFAEI...MAN MOHITE AZADO BISHTAR GABOL DARAM...TA... are 2ROSTE GEIR ENTEFAEI VAGE@N KARAMONO SARI ANJAM MIDAN AMA 1 SAKHTEMONE ke MESLE ZENDAN MIMONE ADAM REGBATE DARS KHONDAN NADARE ASLAN SHABIHE UNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII NIST...MESLE DABIRESTAN MIMONE AZ UNAM BADTAR... sathesham khobeha albate baz va baz be jash dare...kolan mikham begam harki 1 ehsas @gide va didgahi dare...
shoma ham age to shhre garib bodid nemigoftid azad bade mashalaham to markaz ostan behtarin uni mishe...
kolan uni raftan dige bedard nemikhore chon mesle gadima nabodesh ke az kole ostan 100 nafaro bardaran va be kesi memari yad nmidan...yani be heme mikham begam ke to uni chizi beheton yad nemidan FAGAT TO KAR YAD MIGIRID

آخرین ویرایش:

Ali Render

کاربر بیش فعال
vaghean bade? man to daneshgahe azad rotbam 3 shode . chish bad boood?
SALAM...SHAK NAKON KE HATMANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN BERI AZAD GOLE SARASARIO NAKOR KE KHARJESH KAMTARE AGE BERI GELOGAH UNAM BADTARIN UNI SARASARI KHAJESH BALATAR AZ AZADET MISHE CHON HAMASH HAZINE JANEBIT MISHE TA KHARGE UNIT
SATHESHAM UNJA AZ AZAD KAMTARE...KHEILI HARFA HAST AMA HOSALAM ALAN NEMIKESHE...
KASH MANAM AZAD SHERKAT KARDE BODAM AKHE KHODAM UNI GEIRE ENTE....RASHT MIKHONAM SATHESHAM AZ SORE BEGAM BALATARE 2ROG NAGOFTAM OSTADAYE SORE INJAHAM MI@N...AMA AGE AZADE ATRAFE SHAHRAM BODAM HATA KHARJAM KAMTARAM MISHOD HALA KHARJESH BE KENAR DARS KHONDAN TO UNJA SAKHTE..
MOVAFAG BASHI
NARI GELOGAHAAAAAAAA GOFTE BASHAM...

!Mohammad!

عضو جدید
بطور معمول بیشتر دانشجویانی که در دانشگاههای غیر انتفاعی موفق به قبولی در دوره های کاردانی شده اند در دانشگاه آزاد اسلامی نیز در مقطع کارشناسی پیوسته قبول شده اند. حال اینگونه دانشجویان با این سوال مواجه هستند: دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی؟ این مسئله ذهن دانشجویان آینده ایران زمین را به خود مشغول نموده است. در این پست به مقایسه دانشگاههای غیر انتفاعی و آزاد خواهیم پرداخت.
دانشگاههای آزاد دارای سطوح مختلفی هستند. بطور مثال برخی از آنها نه تنها جزء بهترین دانشگاههای ایران محسوب می گردند بلکه در رتبه بندی بهترین دانشگاههای خاورمیانه گوی سبقت را از سایر دانشگاههای دولتی ربوده اند. در این دانشگاهها بسیاری از اساتید برجسته دانشگاههای دولتی نیز به طرق مختلف مشغول تدریس بوده که منجر به تربیت نیروهایی با سواد و تخصص بالا خواهد شد. از این میان می توان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و یا واحد نجف آباد اشاره نمود. برخی دیگر از واحدهای دانشگاه آزاد نیز همچون دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد و یا واحد شیراز از دانشگاههای رده متوسط هستند و برخی دیگر همچون دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب و یا بیضا از واحدهای سطح پایین دانشگاه آزاد محسوب می گردند. تقریباْ تمام واحدهای دانشگاه آزاد دارای امکانات آموزشی نسبتاْ خوبی هستند لیکن بسیاری از آنها علیرغم امکانات خوب فاقد اعضاء هیئت علمی و یا مدرسین با کیفیت علمی بالا هستند (بجز واحدهای رتبه الف). این امر به شدت منجر به تربیت افرادی می گردد که فقط دارای مدرک تحصیلی بوده و فاقد هرگونه معیارهای علمی مورد نیاز صنعت کشور می باشند. نکته دیگر قابل ذکر در باره دانشگاههای آزاد شهریه بسیار بالای آنهاست. این شهریه در مقاطع کاردانی و کارشناشی بعضاْ بالغ بر یک میلیون تومان در هر نیمسال نیز می گردد که این وجه جدا از هزینه زندگی دانشجویی می باشد. لذا توجه به این امر نیز در تصمیم گیری نهایی می تواند بسیار مفید فایده باشد.

دانشگاههای غیرانتفاعی نیز دارای رتبه بندی های مختلفی هستند. بطور مثال دانشگاه سوره از جمله دانشگاههای غیر انتفاعی می باشد که رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور سراسری موفق به قبولی در آن خواهند شد. لیکن برخی دانشگاههای غیرانتفاعی نیز در انتهای رتبه بندی دانشگاههای ایران قرار می گیرند. دانشگاههای غیر انتفاعی بطور معمول دارای دو دسته هستند: دانشگاههای خوب و بد. سطح علمی این دوسته از دانشگاههای غیرانتفاعی بسیار با یکدیگر متفاوت است. اعتبار دانشگاههای غیرانتفاعی به شدت بسته به اعتبار اعضاء هیئت موسس آنها می باشد. بطور معمول دانشگاههای غیرانتفاعی بد فقط به فکر توسعه کمی خود می باشند لیکن دانشگاههای خوب علاوه بر توسعه کمی توان خود را بر توسعه کیفی نیز متمرکز کرده اند. اینگونه دانشگاهها علیرغم اینکه ممکن است فاقد مکان مناسب باشند لیکن اعضاء هیئت علمی آنها و یا مدرسین شان بسیار باکیفیت بوده و دانشجویان این دانشگاهها در مقاطع بعدی تحصیلی موفقیتهای بزرگی را کسب نموده اند. نکته دیگر قابل ذکر درباره دانشگاههای غیرانتفاعی شهریه اندک آنها می باشد که بطور معمول در مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف ۴۰۰ هزار تومان در نیمسال است.
با توجه به مطالب ذکر شده مشخص می گردد که دانشگاههای آزاد سطح پایین به جز فضای آموزشی هیچ مزیتی نسبت به دانشگاههای غیرانتفاعی سطح پایین ندارند. درصورتی که به جای دانشگاههای غیر انتفاعی به یکی از واحدهای دانشگاه آزاد رفتید فقط مجبور به پرداخت ۲ الی ۳ برابر شهریه خواهید شد. درصورتی که در واحدهای دانشگاه آزاد سطح متوسط پذیرفته شدید فقط آن را با دانشگاههای خوب غیرانتفاعی تعویض نمایید. و در صورتی که در دانشگاههای آزاد رتبه الف پذیرفته شدید بهتر است به فکر ادامه تحصیل در دانشگاههای غیرانتفاعی نباشید.

پاسگاه زيد

عضو جدید
سلام.من چيز زيادي در مورد گلوگاه نميدونم امااساتيدمن معتقدند كه مدرك غيرانتفايي معتبرتر.درضمن 4ترم هم بيشتر نيست وزودتر هم ميتهم ميتوني امتحان نظام مهندسي بدي

eye to eye

عضو جدید
سلام . من خاطره هستم از اصفهان. ازتون کمک می خواستم. من هم مهندسی تکنولوزی معماری دانشگاه غیرانتفاعی توحید گلوگاه مازندران رو قبول شدم و هم ازاد دهاقان اصفهانو. به نظرتون کدومو انتخاب کنم؟ کدوم مدرکش بهتره؟ لطفا راهنماییم کنین. من ساکن اصفهانم. 2/11/89

شک نکن غیر انتفاعی برو من که خیلی راضیم

khatereh1990

عضو جدید
man chon to dolati rotbam khob shode bod vali hija nayvordam vase hamin azad aval khorasgan zadam badam dehaghan chon mitarsidam ghabool nasham dobare. emsalam khorasgan zarfiatesho kam karde shanse man vagarna ghabool mishodam. msn gheire entefaeimo sepehre esfahan bodam.

mahmoud7

عضو جدید
برو آزاد بخون ...موسسات غیزانتفایی بدر نمیخورن همشون تو خونه دوطبقه هستند آیا این شد دانشکاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
همون دانشگاه آزاد بهتره بری

peymanarmin

عضو جدید
man chon to dolati rotbam khob shode bod vali hija nayvordam vase hamin azad aval khorasgan zadam badam dehaghan chon mitarsidam ghabool nasham dobare. emsalam khorasgan zarfiatesho kam karde shanse man vagarna ghabool mishodam. msn gheire entefaeimo sepehre esfahan bodam.
ببخشید تراز آخرین فرد قبولی خوراسگان چند بود؟

رویا خبال

عضو جدید
یک نکته خیلی مهم اینکه مدرک غیر انتفاعی ها رو علوم تحقیقات میده و تو کشورایی خارج قبول دارن ولی بعضی کشورا آزادرو قبول ندارن و در مورد مدرکتون تو ایران هم چون سراسری حساب میشه ارزش بالاتری داره
انتخاب با خودتونه ولی به نظر من غیر انتفاعی با ارزش تره از آزاده

بانوی مهر

عضو جدید
غیر انتفاعی یا ازاد؟

غیر انتفاعی یا ازاد؟

مهندسی معماری دانشگاه ازاد بهتره یا مهندسی معماری غیر انتفاعی؟؟؟
مثلا ازاد شهرستان نور بهتره یا غیر انتفاعیش(علامه محدث نوری)؟؟

آخرین ویرایش:

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من دانشگاه آزاد
بابا داره 25 سال مدرک صادر میکنه و همه جا افتاده
خیلی از کشورها هم مدرک آزاد را قبول دارن

غیر انتفاعی چند سالی بیشتر نیست که تاسیس شده

تازه معلوم نیست چند سال آینده وجود خارجی داشته باشن یا نه

اعتبار مدرکشون هم هنوز در هاله ای از ابهامه

میگن وزارت علوم مدارک را میده
مگه این حرف را در مورد دانشگاههای جامع علمی نزده بودند اما مدرک سایر دانشگاههای وزارت علوم کجا و جامع علمی کاربردی کجا؟ احتمالا غیر انتفاعیها هم یک همچین سرنوشتی خواهند داشت

تازه امکانات و فضاهای دانشگاه آزاد را با مراکز غیر انتفاعی مقایسه کنید دوباره این کجا و آن کجا

vioona

عضو جدید
به نظر من نمیشه گفت کدوم کاملا بهتره،بستگی به اساتید داره که بعضی جاها میشه گفت آزاد ،بعضی جاهای دیگه هم غیرانتفاعی.منظورت از ازاد نور،شهر نور؟

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من نمیشه گفت کدوم کاملا بهتره،بستگی به اساتید داره که بعضی جاها میشه گفت آزاد ،بعضی جاهای دیگه هم غیرانتفاعی.منظورت از ازاد نور،شهر نور؟

ولی من بازهم روی حرف خودم هستم

اساتید آزاد 7 خوان رستم میگذرونن تا هیات علمی بشن

اما اساتید غیرانتفاعیها بی هیچ مصاحبه علمی ای راحت استخدام شده اند

vioona

عضو جدید
آره منم یه جورایی حرفت رو قبول دارم مخصوصا بابت کمبود امکانات وبی نظمی های غیرانتفاعی،ولی باور کن نمیشه گفت همه جا اینجوریه.اگه منظور دوستمون از ازاد نور،شهرستان نور باشه ،نظر من اینه که غیرانتفاعیش خیلی بهتره

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره منم یه جورایی حرفت رو قبول دارم مخصوصا بابت کمبود امکانات وبی نظمی های غیرانتفاعی،ولی باور کن نمیشه گفت همه جا اینجوریه.اگه منظور دوستمون از ازاد نور،شهرستان نور باشه ،نظر من اینه که غیرانتفاعیش خیلی بهتره

من که تو همه شهراها نیستم
اما در کلیت به نظر مدرک آزاد قابل اعتمادتره

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که تو همه شهراها نیستم
اما در کلیت به نظر مدرک آزاد قابل اعتمادتره

سلام من خودم موسسه غیر انتفاعی گرمسار درس میخونم الحق دانشگاه خوبی هستند اما دیگه گذشت اون دوران که به مدرک نگاه میکنن الان بعضی جاهای دولتی به معدل و به کار بلد بودن نگاه میکنن
من کاردانی دانشگاه آزاد قزوین بودم و میشه گفت داره تو بعضی رشته ها با دانشگاه علم و صنعت رقابت میکنه
و اینکه مدرک غیر انتفاعی در ایران شاید مورد توجه باشه اما دانشگاه آزاد چون نام دانشگاه را یدک میکشه اونور مورد قبول تر هست اینو با اطمینان میگم چون نمونه این موضوع رو واسه دوستام تو سوئد اتفاق افتاد

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی من هم دانشگاهیام که کاردانی نور بودن میگن فقط از لحاظ پول گرفتن ترمی متفاوت هستند اساتید دانشگاه های مازیار رویان علامه محدث نوری و نیما محمود آباد و دانشگاه آزاد نور تقریبا بیش از 60% اساتید یکی هستن و حتی برخی از استید دانشگاه شمال آمل و دانشگاه آزاد آیت الله آملی

samane20

عضو جدید
مدرک کدام یک مهندسی است غیر انتفاعی یا ازاد؟

مدرک کدام یک مهندسی است غیر انتفاعی یا ازاد؟

سلام بعد از انتخاب رشته دانشگاه برای تحقیق هر چه بیشتر به چند سایت سر زدم بچه ها توتالار معماریش می گفتن دانشگاه غیر انتفاعی مهندسی نمیده وتو مدرکش می زنه کارشناس تکنولوژی معماری ودانشگاه آزاد با عنوان مهندسی تکنولوژی معماری از این مهم یاد می کنه می خوام ببینم راسته؟ کسی اطلاعی نداره؟

Ali Render

کاربر بیش فعال
مهم نیست کی چی میده.....اصلا مهم نیست....فقط درستو بخون و مدرکتو بگیر که اون وقت نظام قفط مدرکتو میخواد....یتونی باهاش همه کار کنی...نظامتو بگیری....کارشناس دادگستری بشی..ووووو خیلی از چیزای دیگه....
منم خودم موسسه غیر انتفاعی دارم انصراف میدم که بیام آزاد فقط نزدیکه خونم باشه..همین..مهم اینه که خوب درس بخونی و تومو کنی...همه چی تو کار کردنه...که یاد میگیری....

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست کی چی میده.....اصلا مهم نیست....فقط درستو بخون و مدرکتو بگیر که اون وقت نظام قفط مدرکتو میخواد....یتونی باهاش همه کار کنی...نظامتو بگیری....کارشناس دادگستری بشی..ووووو خیلی از چیزای دیگه....
منم خودم موسسه غیر انتفاعی دارم انصراف میدم که بیام آزاد فقط نزدیکه خونم باشه..همین..مهم اینه که خوب درس بخونی و تومو کنی...همه چی تو کار کردنه...که یاد میگیری....
نظام واسش مهم نيس مدركت چي باشه؟

zzeuss

عضو جدید
نظام واسش مهم نيس مدركت چي باشه؟
پیوسته ها از هر دانشگاهی باشن فرقی نمیکنه میتونن هم طراحی شرکت کنند هم نظارت.
به مهندسی تکنولوژی معماری فقط پروانه نظارت تعلق میگیرد و وقتی پایه 2 نظارت رو گرفت آنوقت اجازه شرکت در طراحی هم دارد آن هم فقط پایه 3 و نه بیشتر... از هر دانشگاهی هم باشی فرقی نمیکنه/ ارشد خونده باشی یا دکترا هم فرقی نمیکنه/// بالا برید پایین بیاید همین آشه و همین کاسه//.... الان فقط مدرک ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در بین همه ناپیوسته ها که "معماری" خالی هست اجازه طراحی و نظارت دارد و لاغیر.

• Like
واکنش ها: n!mv

n!mv

عضو جدید
پیوسته ها از هر دانشگاهی باشن فرقی نمیکنه میتونن هم طراحی شرکت کنند هم نظارت.
به مهندسی تکنولوژی معماری فقط پروانه نظارت تعلق میگیرد و وقتی پایه 2 نظارت رو گرفت آنوقت اجازه شرکت در طراحی هم دارد آن هم فقط پایه 3 و نه بیشتر... از هر دانشگاهی هم باشی فرقی نمیکنه/ ارشد خونده باشی یا دکترا هم فرقی نمیکنه/// بالا برید پایین بیاید همین آشه و همین کاسه//.... الان فقط مدرک ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در بین همه ناپیوسته ها که "معماری" خالی هست اجازه طراحی و نظارت دارد و لاغیر.

حرف دوستمون کاملا درسته مواظب باشید که با تصمیم اشتباه زحماتتون به هدر نره،واسه نظام مدرک خیلی مهمه...

سلام.من خودم موسسه غیر انتفایی درس میخونم اتفاقاتومدرک موسسه قید شده مهندسی تکنولوزی معماری.بعدش مدرک موسسه چون از طریق ازمون میری معتبرتر

سلام.عزیزم مدرک غیر انتفاعی معتبرتر.شک داری گوشی رو بردار زنگ بزن سازمان سنجش.بعدش رسمیترین آزمونی که در کشور برگزار میشه کنکور سراسری.حالا از خودت یه سوال دارم بچه های آزاد ازطریق آزمون سراسری میرن دانشگاه یابچه های غیر انتفاعی.خوب معلوم بچه های غیر انتفاعی.من همه دوستام وقتی موسسه قبول نشدند رفتند آزاد

یک نکته خیلی مهم اینکه مدرک غیر انتفاعی ها رو علوم تحقیقات میده و تو کشورایی خارج قبول دارن ولی بعضی کشورا آزادرو قبول ندارن و در مورد مدرکتون تو ایران هم چون سراسری حساب میشه ارزش بالاتری داره
انتخاب با خودتونه ولی به نظر من غیر انتفاعی با ارزش تره از آزاده
کاملن موافقم.چون مدرک غیرانتفاعی از طریق آزمون رسمی خود وزارت علوم تحقیقات

بالا