مقاله نویسی

mohsen_522

عضو جدید
سلام بر دوستان همانطور که خبر دارید میخوایم یک مقله بدیم برای کنفرانس تا اونجای پیش رفتیم که من به بچه ها گفتم نطریه خودمونو بدیم ولی چند شب پیش فکر کردم دیدم خیلی کار داره نظریه ولی یک فکر خوب به ذهنم رسید و اون اینکه
موضوع مقاله ما یکپارچه کردن واحد های صنعتی مرغداری یا گاو داری باشه یا (واحد صنعتی تولیدی پروتئین) همون بحثی که در تاپیک مشکلات اقتصادی ایران بحث شد بنظرم میگیره و اگر خوب تحلیل و مقدماتشو بنویسیم مقام هم بیاره انشالله
با تشکر
بچه ها امادگی خودتون بگید تا برنامه ریزی کنیم
راستش فکر میکنم خیلی اینجور کارها رو نمیشه تو فروم پیش برد! گرچه من خیلی دوست دارم باشم و کمک کنم ولی سه چهار تا مقاله شروع کردن به خوندن(الگوریتم های فراابتکاری) باید تمومشون کنم !

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
راستش فکر میکنم خیلی اینجور کارها رو نمیشه تو فروم پیش برد! گرچه من خیلی دوست دارم باشم و کمک کنم ولی سه چهار تا مقاله شروع کردن به خوندن(الگوریتم های فراابتکاری) باید تمومشون کنم !

خیلی زحمت روی دوشت نمیزاریم فقط یک فصل کوچیک خوبه یا اصلا مقدمه ؟

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا چه کنیم دیگه حرفی نیست!:Dفقط زیاد نشه ها من قلبم ضعیفه ها!:biggrin:
شما صفحه فهرست رو تنظیم کنین.خوبه؟منم منابع و مواخذ رو ذکر میکنم...باقیش هم با آقا حمید...خیلی شیک و عادلانه تقسیم کار شد:)

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر تیم همیشه فعال مقاله نویسی - از تحقیقات نظریه اسلامی در بخش نهج البلاغه تقریبا 200 حدیث دیگه هست تا نهج البلاغه به اتمام برسه از اونجای که حجم مطالب زیاد شده است و هنوز کامل حوضه های این نظریه پیدا و مشخص نشده هست برای جمع بندی و نتیجه گیری به مشکل میخوریم نظرتون چی من میخوام فقط از احادیث امام علی (ع) استفاده نشه و محدوده این تحقیقات گسترده تر باشه
ما 2 تا حالت بیش رو داریم 1 - نهج البلاغه جمع بندی بشه و تقریبا خلاصه نویسی انجام بدیم 2 در همین حالت باقی بماند تا بقی کتب انلیز شود
نظرتون چی ؟
سلام
خداقوت مهندس
منم با ایده جمع بندی موافق ترم

nima_285

عضو جدید
سلام. منم بدم نمياد اگه كمكي از دستم بر مياد انجام بدم، اين ميل منه ......
ممنون از همه:heart:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایمیل شما به درد کی می خوره ؟

اینجا مکان عمومیه و همه با هم کار می کنن و گذاشتن ایمیل خلاف قوانین هست .

hamid051

کاربر ممتاز

در ارتباط باشین در همین تاپیک بعد با هم هماهنگ میشیم
یک خبر خوبی دیگه ای هم که دارم یک مسابقه بزرگ دیگه هم هست که اذر ماه برگزار میشه درباره لجستیک هست انشالله اونجا هم شرکت میکنیم

mohsen_522

عضو جدید
شما صفحه فهرست رو تنظیم کنین.خوبه؟منم منابع و مواخذ رو ذکر میکنم...باقیش هم با آقا حمید...خیلی شیک و عادلانه تقسیم کار شد:)
نه آقا! طراحی بسم الله اولش بامن ! میدونم کار سختیه ولی مرد و سختی دیگه!:biggrin:

hamid051

کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید که دارم فضولی میکنم یکسری از کارهای که باید انجام بدیم رو متذکر میشم البته دوستان منو از پیشنهادشون بی نصیب نزارن
فکر کنم که اگر با پروتیئن سفید (مرغ ) شروع کنیم اسان تر است
1- مقدمه ( فکر کنم اگر بتونیم به تاریخ فرهنگ واسطه گری رو اشاره داشته باشیم خوب و اینکه از چه زمانی شروع شد بعد به سراغ اینکه چقدر مفید و صرفه اقتصادی داره که واسطه ای وجود نداشته باشه و هدف از ارائه مقاله چی )
2- طراحی استرارتژیک شرکت (نقاط قوت و ضعف 6W3H & SWOT و جایابی و 4M همون نیروی انسانی و ماشین الات و...) و دیگه خوده بچه ها از من وارد تراند
3- بخش قبل از ورودی یا ورودی (تامین منابع و انتخاب بهترین محصول و بهداشت محصولات ورودی و...) خود این تامین به پرورش مرغ ها هم اشاره داره - انتخاب بهترین نژاد مرغ )
4- بخش فرایند (کشتار ها و نظارت بهداشتی روی کشتار ها و محاسبات برای جایگزینی مرغ ها و...)
5- بخش خروجی ( توزیع مستقیم و بی واسطه و کنترل خروجی برای تورم و ...)بسته بندی و حمل و نقل
6- بخش پشتیبانی از محصولات و بخش ارتباط دهنده با مردم و مصرف کنندگان
7- بخش توسعه و تحقیق یا همان R&D
این به ذهن من رسید حالا اگر بچه ها اماده اند تک تک مراحل رو بحث و تحلیل کنیم تا بیشتر اشنا بشیم
منتظر جوابتون هستم:w27:

mohsen_522

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید که دارم فضولی میکنم یکسری از کارهای که باید انجام بدیم رو متذکر میشم البته دوستان منو از پیشنهادشون بی نصیب نزارن
فکر کنم که اگر با پروتیئن سفید (مرغ ) شروع کنیم اسان تر است
1- مقدمه ( فکر کنم اگر بتونیم به تاریخ فرهنگ واسطه گری رو اشاره داشته باشیم خوب و اینکه از چه زمانی شروع شد بعد به سراغ اینکه چقدر مفید و صرفه اقتصادی داره که واسطه ای وجود نداشته باشه و هدف از ارائه مقاله چی )
2- طراحی استرارتژیک شرکت (نقاط قوت و ضعف 6W3H & SWOT و جایابی و 4M همون نیروی انسانی و ماشین الات و...) و دیگه خوده بچه ها از من وارد تراند
3- بخش قبل از ورودی یا ورودی (تامین منابع و انتخاب بهترین محصول و بهداشت محصولات ورودی و...) خود این تامین به پرورش مرغ ها هم اشاره داره - انتخاب بهترین نژاد مرغ )
4- بخش فرایند (کشتار ها و نظارت بهداشتی روی کشتار ها و محاسبات برای جایگزینی مرغ ها و...)
5- بخش خروجی ( توزیع مستقیم و بی واسطه و کنترل خروجی برای تورم و ...)بسته بندی و حمل و نقل
6- بخش پشتیبانی از محصولات و بخش ارتباط دهنده با مردم و مصرف کنندگان
7- بخش توسعه و تحقیق یا همان R&D
این به ذهن من رسید حالا اگر بچه ها اماده اند تک تک مراحل رو بحث و تحلیل کنیم تا بیشتر اشنا بشیم
منتظر جوابتون هستم:w27:
بسم الله!

hamid051

کاربر ممتاز
محسن جان خودت شروع کن مقدمه :

hamid051

کاربر ممتاز
جایابی برای احداث کارخانه تولید پروتیئن

جایابی برای احداث کارخانه تولید پروتیئن

اولین موضوعی که به نظرم اومد جایابی برای احداث واحد تولید پروتئین است
مطمئنا باید در جای کارخانه قرار بگیره که موارد زیر را رعایت کنه:
1- رعایت فاصله از مناطق مسکونی به دلیل پرورش و کشتار
2- پیدا کردن بهترین نقطه برای ارتباط با شهر یا نمایندگی
3- پیدا کردن بهترین نقطه برای امکانات و تجهیزات (اب و برق و گاز و...)
4- همجوار نبودن با کارخانه جات های شیمیایی و مکان های که از نظر بهداشتی بر روی کشتار مرغ ها تاثیر می گذارد
من به ذهنم این چهار مورد رسید بچه ها اگر نظری دارن اضافه کنند
ممنون

mohsen_522

عضو جدید
آقا من در طی تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که عامل واسطه توی مرغ خیلی تاثیرگذار نبوده!
این لینک رو ببینید:http://www.asriran.com/fa/news/41838/%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF
البته واسطه توی پخش مرغ های یارانه ای که بعدا دادن نقش داشتن و 30 درصد کل مرغ ها رو کش رفتن نامردا :biggrin:
حالا من در مورد واسطه صحبت کنم یا عامل اصلی تو مقدمه؟ البته همین کمبود غذای مرغ هم ناشی از نبود سیستم صحیحه دیگه:w10:

hamid051

کاربر ممتاز
آقا من در طی تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که عامل واسطه توی مرغ خیلی تاثیرگذار نبوده!
این لینک رو ببینید:http://www.asriran.com/fa/news/41838/%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF
البته واسطه توی پخش مرغ های یارانه ای که بعدا دادن نقش داشتن و 30 درصد کل مرغ ها رو کش رفتن نامردا :biggrin:
حالا من در مورد واسطه صحبت کنم یا عامل اصلی تو مقدمه؟ البته همین کمبود غذای مرغ هم ناشی از نبود سیستم صحیحه دیگه:w10:

خوندم جالب بود میدونی توی این گزارش گفته شده علت اصلی گرانی یارانه ای نبودن و نبودن یا قیمت زیاد دان مرغ بوده که به ورشکستگی مرغداران روی اورده شدنند خوب دقیقا ما روی همین نکته کار میکنیم الان واسطه بین مرغدارن و دولت وزارت کشاورزی بوده نه شرکت یا واسطه شخصی اما بعد از ساپورت نکردن دان معلوم نیست که تهیه مواد از کجا تامین میشود و قیمت انها هم نوسان داشته بود
الان به نظرم اگر توی مقدمه به این مورد اشاره کنی که اگر یک واحد مرغ داری بدون واسطه دان خود را تهیه کند به منظورمون نزدیک شدیم
البته این نظر منه من که همیشه نظرهای فضایی میدم :biggrin:

mohsen_522

عضو جدید
خوندم جالب بود میدونی توی این گزارش گفته شده علت اصلی گرانی یارانه ای نبودن و نبودن یا قیمت زیاد دان مرغ بوده که به ورشکستگی مرغداران روی اورده شدنند خوب دقیقا ما روی همین نکته کار میکنیم الان واسطه بین مرغدارن و دولت وزارت کشاورزی بوده نه شرکت یا واسطه شخصی اما بعد از ساپورت نکردن دان معلوم نیست که تهیه مواد از کجا تامین میشود و قیمت انها هم نوسان داشته بود
الان به نظرم اگر توی مقدمه به این مورد اشاره کنی که اگر یک واحد مرغ داری بدون واسطه دان خود را تهیه کند به منظورمون نزدیک شدیم
البته این نظر منه من که همیشه نظرهای فضایی میدم :biggrin:
یعنی بریم تو مایه های بازار آزاد!یکمی سخته چون حتما یه مشکلی وجود داره که آزادش رو نمیخرن دیگه! احتمالا قیمت بالاشه که دولت روش یارانه میده و حالا ورش داشته اینجوری شده!
باشه آقا من رفتم دنبال مقدمه 2-3 صفحه خوبه دیگه؟

hamid051

کاربر ممتاز
یعنی بریم تو مایه های بازار آزاد!یکمی سخته چون حتما یه مشکلی وجود داره که آزادش رو نمیخرن دیگه! احتمالا قیمت بالاشه که دولت روش یارانه میده و حالا ورش داشته اینجوری شده!
باشه آقا من رفتم دنبال مقدمه 2-3 صفحه خوبه دیگه؟

نه یعنی اینکه ما خودمون دان و تولید کنیم مگه چی داره یک هکتار سویا میخواد... و بعد از اون یک واحد تولید دان که مخلوط کنه این سوبا و... رو البته اینو توی مقدمه نیار چون این موضوع رو توی بخش ورودی و تهیه مواد میخوایم اشاره کنیم و این واحد هم به صورت بیرون سپاری اما در نزدیکترین محل به کارخانه احداث میشه مثلا فاصله 100 متری

sarasaj

عضو جدید
سلام به همه
من این ده صفحه رو که مطالعه کردم دیدم بچه ها کار خوبی رو استارت زده بودن. البته اگر با تلاش و همت بیشتر ادامه بدن بدون شک پذیرش گرفتن از ژورنالهای معتبر هم کار چندان سخت و نشدنی نیست. برا اونایی که قصد دارن به داشتن مقاله ISI هم فکر کنن و یا بهش نیاز دارن من یه سری مطلب توی بلاگم گذاشته بودم که فکر می کنم ممکنه اینجا هم به درد بعضی دوستان بخوره.
یه دانش نامه برای ارائه مقاله به نشریات معتبر آماده کردم که اینجا می تونید ببینیدش و یه فایل آموزشی نحوه ی ارائه مقاله به نشریات که اونو هم اینجا می تونید مطالعه کنید.
امیدوارم براتون مفید باشه:)

hamid051

کاربر ممتاز
سلام من چند مورد درباره پروژه به فکرم رسید درباره نقاط قوت و ضعف و...

1- نقاط قوت

1-1- برای اولین بار در ایران این طرح اجرا می شود
1-2- تهیه مواد مورد نیاز به صورت آنی
و از همه مهم تر
1-3- نبود واسطه ازاد یا دلال برای تهیه مواد

2- نقاط ضعف

2-1-بزرگی و سنگینی بیش از حد اجرای پروژه که موجب مشارکت ملی میشود و در حد اجرای شخصی نمیباشد یا حداقل کم می باشد

3- فرصت ها

3-1- با راه اندازی این واحد به شدت میزان کیفیت زیاد و قیمت پایین می شود به دلیل یکپارچگی این واحد تولیدی
3-2- احاطه کامل بازار با در نظر گرفتن کیفیت ، قیمت ، کمیت

4- تهدیدات

4-1- زمان بندی برای این واحد بسیار بسیار امر مهم و حیاطی است به صورتی که حتی غفلت در چند ساعت باعث تاثیر عجیب در قیمت دارد .

دوستان عزیر من این موارد به ذهنم رسید خواهش میکنم ازتون مشارکت کنید واقعا پروژه سنگینی و نیاز به هم فکری است
با تشکر:gol:

mohsen_522

عضو جدید
سلام من چند مورد درباره پروژه به فکرم رسید درباره نقاط قوت و ضعف و...

1- نقاط قوت

1-1- برای اولین بار در ایران این طرح اجرا می شود
1-2- تهیه مواد مورد نیاز به صورت آنی
و از همه مهم تر
1-3- نبود واسطه ازاد یا دلال برای تهیه مواد

2- نقاط ضعف

2-1-بزرگی و سنگینی بیش از حد اجرای پروژه که موجب مشارکت ملی میشود و در حد اجرای شخصی نمیباشد یا حداقل کم می باشد

3- فرصت ها

3-1- با راه اندازی این واحد به شدت میزان کیفیت زیاد و قیمت پایین می شود به دلیل یکپارچگی این واحد تولیدی
3-2- احاطه کامل بازار با در نظر گرفتن کیفیت ، قیمت ، کمیت

4- تهدیدات

4-1- زمان بندی برای این واحد بسیار بسیار امر مهم و حیاطی است به صورتی که حتی غفلت در چند ساعت باعث تاثیر عجیب در قیمت دارد .

دوستان عزیر من این موارد به ذهنم رسید خواهش میکنم ازتون مشارکت کنید واقعا پروژه سنگینی و نیاز به هم فکری است
با تشکر:gol:
ببین حمید من خیلی فک کردم فک میکنم ما کارمون ایراد داره! ایده تولید همه چیز از ابتدا تا انتها به نظرم کار درستی نیست و در نهایت قیمت نهایی رو افزایش میده! مثلا چه نیازی داره مرغداری خودش غذای مرغ رو تهیه کنه به جای خرید از بایار آژاد!طبعا باید گرونتر تموم بشه!اصلا نقش بازار آزاد این وسط چیه!تازه ما داریم یه شرکت رو درگیر حجم بالایی از کارها میکنیم که خیلی به هم ربطی ندارن مثل:کشاورزی,مرغداری و....
من فکر میکنم راه از بین بردن دلال این نیست!حتی به نظرم واسطه باید وجود داشته باشه و تو تمام دنیا هم هست اما نقشش مثل ایران اینقدر پررنگ نیست...:cool:

hamid051

کاربر ممتاز
ببین حمید من خیلی فک کردم فک میکنم ما کارمون ایراد داره! ایده تولید همه چیز از ابتدا تا انتها به نظرم کار درستی نیست و در نهایت قیمت نهایی رو افزایش میده! مثلا چه نیازی داره مرغداری خودش غذای مرغ رو تهیه کنه به جای خرید از بایار آژاد!طبعا باید گرونتر تموم بشه!اصلا نقش بازار آزاد این وسط چیه!تازه ما داریم یه شرکت رو درگیر حجم بالایی از کارها میکنیم که خیلی به هم ربطی ندارن مثل:کشاورزی,مرغداری و....
من فکر میکنم راه از بین بردن دلال این نیست!حتی به نظرم واسطه باید وجود داشته باشه و تو تمام دنیا هم هست اما نقشش مثل ایران اینقدر پررنگ نیست...:cool:

خوب میدونی شاید برای کوتاه مدت هزینه زیادی داشته باشه اما توی بلند مدت این یک امتیاز حساب می شه خیلی از مدیرای ما فکر میکنند که اگر ما همه مواد اولیه رو از دلال ها به دست بیاریم خیلی ارزان تر میشه ولی این در صورتی که کسب و کار ما کسب و کاره زود بازده باشه یا اینکه مجبور بشه به زودی محصول را تزریق و به محصول دیگه ای رو بیاره مثل محصولاتی الکترونیکی که تکنولوژی خیلی مهمه و زود به زود این محصولات پیشرفت داده می شوند اما شرکتی مثال کشتار گاه مرغ از 1500 سال پیش فقط مرغ میکشتن تا 10000 سال دیگه هم مرغ میکشن و تقریبا میتونیم بگم که شرکت زود بازده نیست بلکه دیر بازده است البته توی قیمت فرق میکنه من دارم روی محصول بحث میکنم الان خیلی از شرکتها رو میشناسم که بعضی از زیر مجموعه هاشون هیچ ربطی به هم دیه ندارند مثلا چینی مقصود چینی مقصود به نظرتون با شرکت قالب بندی ربطی داره یا مثلا دستگاههای CNC به چینی مقصود ربط داره ؟نه ولی این شرکت زیر مجموعه چینی مقصود و فاصله 500 متری از کارخانه چینی مقصود احداث شده پس لزوما فرقی نمیکنه که کشاورزی یا صنعت یا واحد خدماتی نزاریم کنار هم دیگه فقط لازمه بیرون سپاری نیاز واحد اصلی است (البته توی گفته شما که قیمت بالای داره راست میگد اما توی کوتاه مدت که اونم میشه با ساپورت دولت جلوی گیری کرد )

hasanrahmani

عضو جدید
با سلام
اول معذرت می خوام بی مقدمه وارد صحبتتون شدم
بنده هم با نظر mohsen_522 موافقم
تولید از ابتدا تا انتها باعث حجیم شدن شرکت میشه وتنها در برخی موارد کاربرد مناسبی دارد عموما کارخانجات سعی می کنند به جای راه اندازی یک واحد ، مواد مورد نیاز خودشون رو تا اونجا که براشون صرف می کنه از بازار تهیه کنند مگر اینکه راه اندازی اون واحد توجیه اقتصادی و یا هزینه ی پایینی رو به شرکت تحمیل کنه
حتی برخی شرکت ها هم در حدود 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز رو ترجیح میدن به جای تولید در داخل از بیرون تهیه کنن
مثله اینه که یه نونوا برای نونوایی خودش یک آسیاب خریداری کند یا چیزی شبیه همین!
البته در مواردی هم با وجود توجیه مالی مناسب این عمل انجام میشه
اما در مورد مرغداری راستش تجربه ی خاصی ندارم اما توی محصولاتی مثل قارچ بازده اقتصادی خوب تنها با راه اندازی واحد تولید کمپوست اتفاق میفته و محصولات مشابه نیز به همین صورت
پوزش به خاطر طولانی شدن متن!

mohsen_522

عضو جدید
خوب میدونی شاید برای کوتاه مدت هزینه زیادی داشته باشه اما توی بلند مدت این یک امتیاز حساب می شه خیلی از مدیرای ما فکر میکنند که اگر ما همه مواد اولیه رو از دلال ها به دست بیاریم خیلی ارزان تر میشه ولی این در صورتی که کسب و کار ما کسب و کاره زود بازده باشه یا اینکه مجبور بشه به زودی محصول را تزریق و به محصول دیگه ای رو بیاره مثل محصولاتی الکترونیکی که تکنولوژی خیلی مهمه و زود به زود این محصولات پیشرفت داده می شوند اما شرکتی مثال کشتار گاه مرغ از 1500 سال پیش فقط مرغ میکشتن تا 10000 سال دیگه هم مرغ میکشن و تقریبا میتونیم بگم که شرکت زود بازده نیست بلکه دیر بازده است البته توی قیمت فرق میکنه من دارم روی محصول بحث میکنم الان خیلی از شرکتها رو میشناسم که بعضی از زیر مجموعه هاشون هیچ ربطی به هم دیه ندارند مثلا چینی مقصود چینی مقصود به نظرتون با شرکت قالب بندی ربطی داره یا مثلا دستگاههای CNC به چینی مقصود ربط داره ؟نه ولی این شرکت زیر مجموعه چینی مقصود و فاصله 500 متری از کارخانه چینی مقصود احداث شده پس لزوما فرقی نمیکنه که کشاورزی یا صنعت یا واحد خدماتی نزاریم کنار هم دیگه فقط لازمه بیرون سپاری نیاز واحد اصلی است (البته توی گفته شما که قیمت بالای داره راست میگد اما توی کوتاه مدت که اونم میشه با ساپورت دولت جلوی گیری کرد )
بازم معتقدم کار درستی نیست! چینی مقصود خیلی فرق میکنه! مطمئن باش اگه جایی بود که براش تامین منابع خوب انجام بده محال بود خودش مواد اولیه بسازه! اصلا به فرض محال اومدیم یه سال به خاطر مثلا صاعقه همه محصولات اولیه مرغداری از بین رفت اون وقت چی! چون ما در این حالت کلا داریم بازار آزاد رو نفی میکنیم. در حالتی که به نظرم بازار آزاد و حتی دلال در جای خودش انسان محترمیه و نیاز جامعست!(چه حالی دادم بهشون :Dالبته گفتم که در جای خودش!) به نظرم بازم هرجور حساب کنیم قیمت به جای کاهش افزایش پیدا میکنه.راه جلوگیری از دلالی این نیست. اتفاقا چون تو کشور اقتصاد مبتنی بر دولت داریم وبازار آزاد نیستیم این جوری میشه وگرنه طبعا تو کشورهای با اقتصاد باز این حالت کمتره چون اینقدر دسترسی به منابع هست که دیگه دلال نمیتونه قیمتو بالا ببره و اصولا بازار حالت خودتنظیمی داره...

با سلام
اول معذرت می خوام بی مقدمه وارد صحبتتون شدم
بنده هم با نظر mohsen_522 موافقم
تولید از ابتدا تا انتها باعث حجیم شدن شرکت میشه وتنها در برخی موارد کاربرد مناسبی دارد عموما کارخانجات سعی می کنند به جای راه اندازی یک واحد ، مواد مورد نیاز خودشون رو تا اونجا که براشون صرف می کنه از بازار تهیه کنند مگر اینکه راه اندازی اون واحد توجیه اقتصادی و یا هزینه ی پایینی رو به شرکت تحمیل کنه
حتی برخی شرکت ها هم در حدود 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز رو ترجیح میدن به جای تولید در داخل از بیرون تهیه کنن
مثله اینه که یه نونوا برای نونوایی خودش یک آسیاب خریداری کند یا چیزی شبیه همین!
البته در مواردی هم با وجود توجیه مالی مناسب این عمل انجام میشه
اما در مورد مرغداری راستش تجربه ی خاصی ندارم اما توی محصولاتی مثل قارچ بازده اقتصادی خوب تنها با راه اندازی واحد تولید کمپوست اتفاق میفته و محصولات مشابه نیز به همین صورت
پوزش به خاطر طولانی شدن متن!
سلام اول اینکه خوش اومدین دوم اینکه خیلی کار خوبی کردین نظرتون رو گفتید خوشحال میشیم از نظرات و تجاربتون بهره مند بشیم!:gol:

hamid051

کاربر ممتاز
بازم معتقدم کار درستی نیست! چینی مقصود خیلی فرق میکنه! مطمئن باش اگه جایی بود که براش تامین منابع خوب انجام بده محال بود خودش مواد اولیه بسازه! اصلا به فرض محال اومدیم یه سال به خاطر مثلا صاعقه همه محصولات اولیه مرغداری از بین رفت اون وقت چی! چون ما در این حالت کلا داریم بازار آزاد رو نفی میکنیم. در حالتی که به نظرم بازار آزاد و حتی دلال در جای خودش انسان محترمیه و نیاز جامعست!(چه حالی دادم بهشون :Dالبته گفتم که در جای خودش!) به نظرم بازم هرجور حساب کنیم قیمت به جای کاهش افزایش پیدا میکنه.راه جلوگیری از دلالی این نیست. اتفاقا چون تو کشور اقتصاد مبتنی بر دولت داریم وبازار آزاد نیستیم این جوری میشه وگرنه طبعا تو کشورهای با اقتصاد باز این حالت کمتره چون اینقدر دسترسی به منابع هست که دیگه دلال نمیتونه قیمتو بالا ببره و اصولا بازار حالت خودتنظیمی داره...

خوب برای توجیه اقتصادی ما هنوز کار نکردیم ها اصلا توی بحث یکپارچگی و زنجیره کردن فقط چند کارایی رو میشه بهبود داد یک قیمت 2 زمان 3 کیفیت 4 انحصار کامل بازار
الان خیلی از شرکتهای بزرگ با بیرون سپاری دارند کار میکنند
مثلا شیرین عسل
میدونستید یک شهرک صنعتی رو قرق کرده ( تمامی شرکتها مربوط به شیرین عسل هست )بعدش هم ما اصلا محاسبات اقتصادی رو انجام ندادیم که بخوایم طرح و رد کنیم
اینطوری من اطلاع دارم راه اندازی یک واحد و زنجیره کردن اون و یکپارچه کردن اون یکی از مهمترین عوامل پیشرفت یک واحد صنعتی هست حالا من منظورم به این نیست که حتما باید بخش پرورش مرغ داخل کارخانه باشه خوب این واحد پرورش میتونه به صورت بیرون سپاری انجام به پزیره اصلا شما یک واحد صنعتی به من معرفی کن که بیرون سپاری نداشته باشه بیان تهیه مواد اولیه برای هر واحد رو به دید یک واحد بیرون سپاری نگاه کنیم یعنی هر واحد برای واحد بعدی خود نقش بیرون سپار داشته باشه یا به قول پرفسور دمینگ هر واحد اقتصادی مشتری واحد اقتصادی قبلی خودشه
اگر مشکلی هست میشه محاسبات اقتصادیشو الان انجام بدیم و بعد به بقی کار ها برسیم البته به نظرم اگر توی مسیر حرکت کنیم و مشکلات رو یکی یکی حل کنیم بهتر جواب میگیریم تا الان طرحو رد کنیم
با تشکر
:gol:

hamid051

کاربر ممتاز
سلام من 6W3H رو میخوام امشب تحلیل کنم فقط مشکل اینجاست که تکمیل نیست حالا من سوال ها رو میزارم و فردا با هم به اونا پاسخ میدیم
1- چرا تولید می کنیم ؟
2- چه تولید میکنیم
3- چه کسانی مصرف کننده هستند؟
4- چگونه تولید میکنم ( بر چه پایه ی سیاستی کوتاه مدت یا بلند مدت)
5- ؟
6-؟

1- چقدر نیروی انسانی داریم
2- چقدر سرمایه پایه داریم
3- پقدر بر احاطه محیط و بازار اطمینان داریم ؟

mohsen_522

عضو جدید
سلام من 6W3H رو میخوام امشب تحلیل کنم فقط مشکل اینجاست که تکمیل نیست حالا من سوال ها رو میزارم و فردا با هم به اونا پاسخ میدیم
1- چرا تولید می کنیم ؟
2- چه تولید میکنیم
5- ؟
6-؟

فک میکنم روش فردا شب میجوابم

melika02

عضو جدید
1- چرا تولید می کنیم ؟
2- چه تولید میکنیم
5- ؟
6-؟

6w3h چیه؟!