مــدافــعان حــرم عــشق

mani24

کاربر ممتاز
شهدای ایرانی «مدافع حرم» کجا آرمیده*اند؟

تعدادی از جوانان کشورمان به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم*های حضرت زینب و حضرت رقیه به سوریه اعزام شدند و در این راه به شهادت رسیدند.

به گزارش صابرنیوز، سایت خبرنامه دانشجویان ایران نوشت: با به راه افتادن جریانی برای رویارویی با متعرضان به حرم*های حضرت زینب(س) و همچنین حضرت رقیه(س)، گروهی*هایی چه از داخل کشور سوریه و چه از خارج کشور سوریه به منظور دفاع از این حرمین شریفین، تحت عنوان مدافعان حرم، به یکدیگر پیوستند.

در این بین افرادی نیز از اقصی نقاط کشور ما به همین منظور داوطلبانه به این گروه*ها پیوستند و به طبع پس از گذشت چندی، یک به یک خبر شهادت برخی از آنها به گوش رسید و پیکرهای مطهر ایشان پس از بازگشت به کشور، با احترام تشییع و در گلزارهای شهدا دفن شد.

بر همین اساس، بر آن شدیم تا در این گزارش، به بررسی تشییع و محل تدفین این شهدا به اختصار بپردازیم که در ادامه متن می*بینید.

شهید مهدی عزیزی، از بسیجیان حوالی میدان خراسان تهران بود که در حال دفاع از حریم حرم حضرت زینب(س) در خاک سوریه به دست تروریست‎های تکفیری به شهادت رسید، و مراسم تشییع و تدفین وی، سیزدهم مرداد سال جاری برگزار شد و این شهید بزرگوار در قطعه ۲۶ بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

شهید محسن حیدری، یکی دیگر از مدافعین حرمین شریفین زینبیین و از فعالان فرهنگی و قرآنی شهرستان خمینی شهر بود که در همین راستا به درجه رفیع شهادت نائل شد و مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید روز ۳۱ مرداد ماه امسال از میدان شهدا خمینی*شهر برگزار و پیکر مطهرش با احترام در گلزار شهدای خمینی*شهر به آغوش خاک رفت.

شهید غلامعلی تولی نیز در دفاع از حرم مطهر عقیله*ی بنی*هاشم، حضرت زینب*کبری(س) و حضرت*رقیه(س) به درجه رفیع شهادت نایل گردید و پیکر مطهرش در ۲۵ خرداد ماه سال جاری در گلزار شهدای شهرستان گنبد به خاک سپرده شد.

پیکر شهید علی عسگری نیز ۱۵ بهمن سال گذشته با حضور مردم شهر طاقانک به سمت گلستان شهدای این شهر تشیع و با احترام به خاک سپرده شد. گفتنی است علی عسگری جوان مجاهدی بود که در خاک سوریه و در دفاع از حرمین شریفین زینبین به درجه رفیع شهادت نایل شد.

اما در میان این شهدا، افرادی نیز بودند که به واسطه رسالت در عرصه کنونی و با اهمیت رسانه، در قالب تهیه تصاویر و اسناد از جنایات تکفیری*های افراطی به سوریه رفته بودند و از جمله این افراد، شهید هادی باغبانی خبرنگار و مستند ساز ایرانی بود که ۲۸ مرداد ماه سال جاری در حومه شهر دمشق سوریه مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید گرانقدر سه روز بعد از شهادت برروی دستان مردم ولایت مدار بابلسر تشییع و در جوار امامزاده ابراهیم (ع) این شهرستان به خاک سپرده شد.

گفتنی است شهید هادی باغبانی متولد ۱۳۶۲ مستند ساز و خبرنگار ایرانی از شهرستان بابلسر تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته حسابداری به پایان رسانده بود.

شهید رضا کارگر برزی نیز دیگر شهیدی بود که در انفجاری که در مردادماه سال جاری در سوریه رخ داد، به شهادت رسید؛ پیکر این شهید در گلزار شهدای شهر نظرآباد به خاک سپرده شد.

اما دو شهید دیگر از استان سمنان که به خیل عظیم شهدای مقاومت پیوستند، مهدی خراسانی و سید علی اصغر شنایی بودند که ۱۹ خرداد امسال با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، از میدان امام خمینی(ره) تا میدان شهدا این دامغان بر دستان مردم تشیع شدند و پس از تشییع، پیکر شهید مهدی خراسانی به روستای خورزان و پیکر شهید سیدعلی اصغر شنایی جهت خاکسپاری به شهر دیباج دامغان منتقل شد.

پیکر مطهر شهید "محمدحسین عطری"، از دیگر مدافعین حرمین شریفین زینبین با حضور گسترده مردم و در جمع مشتاقان به شهادت و جمع زیادی از خانواده*های شهدا تشییع و در جوار قبر میرزاکوچک جنگلی در مسجد سلیمان*داراب رشت به خاک سپرده شد.

سیدمهدی موسوی، دیگر شهدایی بود که در دفاع از حریم آل*الله جانانه به شهادت رسید؛ وی که اهل محله کمپلو اهواز و همچنین جانشین فرماندهی حوزه مقاومت بسیج ۱۰ اهواز بود، نامش در کنار اسامی شهدای مسجدالنبی(ص) منطقه لشکر این شهر جای گرفت و پیکرش نیز در گلزار شهدای اهواز به خاک سپرده شد.

پیکر مطهر شهید محمود بیضایی(حسین نصرتی) که چند روز پیش و همزمان با سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) در دمشق نزدیکی حرم زینب کبری(س) در نبرد با متجاوزان به حرم به شهادت رسیده بود، صبح چهارشنبه دوم بهمن ماه جاری طی مراسمی روی دستان مردم تبریز در تشییع و در گلزار شهدای وادی رحمت واقع در زادگاهش به خاک سپرده شد.

شهید مدافع حرم محمد حسن خلیلی معروف به (رسول) نیز پس از تشییع از فاز ۳ شهرک شهید محلاتی در قطعه*ی ۵۳ بهشت زهرا (ردیف : ۷۸۷ شماره :۴) با احترام دفن شد؛ وی که داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفته بود، عصر روز دوشنبه۲۷ آبان ماه در نزدیکی حرم حضرت رقیه(س) به دست وهابیون تکفیری به آرزوی دیرینه خود رسید و شهد شیرین شهادت را نوشید.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید ابوالفضل شیروانیان شهید مقاومت اسلامی سوریه و مدافع حرم حضرت زینب(س) نیز صبح امروز چهارشنبه ۲۷ آذرماه سال جاری برگزار شد؛ پیکر پاک این شهید نسل سومی دفاع از حریم حرم فرزند اباعبدالله الحسین(ع) در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

دیگر شهید رسانه*ای که در سوریه به شهادت رسید، شهید مستند ساز، اسماعیل حیدری بود که توسط تکفیری*های سلفی در سوریه به شهادت رسید و ۳۱ بهمن ماه سال جاری در شهرستان آمل، از مسجد امام رضا(ع) تا گلزار شهدای امامزاده ابراهیم(ع) تشییع و در جوار امام زاده ابراهیم(ع) با احترام به خاک سپرده شد.

شهید اسماعیل حیدری مستندساز آملی و شهید هادی باغبانی خبرنگار و مستند ساز از شهرستان بابلسر همزمان در عملیاتهای تروریستی تکفیری های سوریه ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

اما شهید علی دراجی، یکی دیگر از شهدای مدافع حرمین شریفین زینبین(س) بود که جزو یگان مدافعان حرم حضرت زینب(س) بود، به شهادت رسید.
 

mani24

کاربر ممتاز
همه*ی مرغان ِ هوا می توانند پرواز کنند،فرقش در این است که بعضی تنها پرنده**اند،بعضی پرنده*اند تا پراننده باشند!

مثل همان کبوتری که یکی از پرهایش،از صحن حرم اربابطی الارض کرده است تا به اینجا، لای مفاتیح*م،تا هر روز دلم را تا حریم*ش پرواز دهد ...

عکس هایی از شهـید مــدافع حـــرم ( محــمد رضــا دهقــان ) :

متـولد : 26/ فـروردین / 74

شهـادت : 21/ آبـــان / 94 

mani24

کاربر ممتاز
گفت: اسكله چه خبر؟


گفتم: «منتظر شماست كه برويد شهيد شويد.»


خنديد ، چند قدم جلو رفت، برگشت نگاهي كرد و دوباره رفت.


جسدش را كه آوردند گريه ام گرفت.


گفتم : من شوخي كردم.

تو چرا شهيد شدي؟

 

mani24

کاربر ممتاز
بسم اللّه الرحمٰن الرحیم

شب خواستگاری به همسرش گفت : از دوازده ماه سال،یازده ماه خدمت شما هستم،یک ماه آخر( اسفند ) مال شهدا ست.

هر سال حداقل یکبار باید به جنوب میرفت ، در عرصه روایتگری ید طولایی داشت؛

چند روز قبل شهادت به او خبر داده می شود که خود را برای روایتگری کاروان های راهیان نور برساند،

حسابی فکرش مشغول بود که میرسد یا نه...؟

میخواست دِین خود را به شهدا ادا کند ولی به علت بیماری فرزندش در مضیقه بود.

به من گفت:تو میای؟

گفتم:مشخص نیست،شاید اومدم.

گفت:بریم....اصلاً هماهنگ کن هر دو با خانواده بریم.

تا اینکه روز روز سه شنبه نهم اسفند ماه ۱۳۹۳ ساعت سه و نیم بعدازظهر به وقت

دمشق فرهاد خودش را به قافله شهدا رساند و همانطور که خودش گفته بود:

ماه آخر برای شهداست!


شهید مدافع حرم فرهاد خوشه بر
 

mani24

کاربر ممتاز
در دعاهایتان
یک گروه را فراموش نکنید.
مدافعان حرم را
همانهایی که سینه سپر کرده اند
تا غریبه پا به حریم دختر مولا نگذارد
برای سلامتیشان،استواریشان و خانواده های بی قرارشان دعا کنید...
 

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر ممتاز
دلم دل تنگ تنگستان شد

رو دوشم درد کوهستان شد

دلم اشوب بین سروستان شد

میان همه معشوق چون گلستان شد

علی رفت و ولی آمد

حسین رفت و رهی آمد

میان هم همه قلبی خرمان شد

که گویی همه کفرش یکجا ایمان شد

دلم دل تنگ تنگستان شد

علی رفت...

ولی رفت...

حسین رفت...

رهی رفت...

اما من...
 
بالا