معنای عشق

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی گفته من وظیفه دارم به برادرم یا خواهرم یا دوستم توجه کنم و مراقبش باشم و ....؟؟؟؟؟؟
من در قبال هیچ کس هیچ وظیفه ای ندارم بجز اینکه به اون فرد عشق بورزم
اگه عاشق کسی باشم اونموقع هست که باید عشقم را ثابت کنم با همین مفهوم ها
بعبارت بهتر این کار شما اسمش نوع دوستی است نه عشق ورزی. ( گفتی عمیق تر بیاندیشم منم اطاعت کردم ):biggrin:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله میرم کمک کنم اما به عنوان یه مسولیت و کمک به همنوع نه بخاطر عشق به اون فرد
تازه اگه کسی باشه که باهاش دشمنم ممکنه هولشم بدم تا بیفته تو چاه :biggrin:
آخه این گفته شما با اون قبلیه منافات داره . اینو کجای دلمون بذاریم . :wallbash:

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعبارت بهتر این کار شما اسمش نوع دوستی است نه عشق ورزی. ( گفتی عمیق تر بیاندیشم منم اطاعت کردم ):biggrin:

نه اینطور نیست ، هنوز به اندازه کافی عمیق نشدی باز هم باید عمیق تر بیاندیشی تا بهتر متوجه میشی :biggrin:

نوع دوستی هم زیر مجموعه ای از عشق هستش

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی گفته من وظیفه دارم به برادرم یا خواهرم یا دوستم توجه کنم و مراقبش باشم و ....؟؟؟؟؟؟
من در قبال هیچ کس هیچ وظیفه ای ندارم بجز اینکه به اون فرد عشق بورزم
اگه عاشق کسی باشم اونموقع هست که باید عشقم را ثابت کنم با همین مفهوم ها

بله میرم کمک کنم اما به عنوان یه مسولیت و کمک به همنوع نه بخاطر عشق به اون فرد
تازه اگه کسی باشه که باهاش دشمنم ممکنه هولشم بدم تا بیفته تو چاه :biggrin:
اینا باهم نمیخونه .

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه فایده نداره نمیشه شما را قانع کرد:biggrin:
برم یه کم استراحت کنم و مطالعه کنم فردا بیام ببینم میتونم ضربه فنیت کنم یا نه:biggrin:

فعلا با اجازه شما
روزتون خوش:gol:

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دوست عزیز عشق چند شکله
یکی عشق به پدر و مادر و نزدیکان هستش که در همه انسانها هست ( یکی بیشتر و یکی کمتر)
یکی عشق به اشاء هستش مثل عشق به موبایل ، عشق به ماشین و ...
یکی عشق به جنس مخالف هستش ، اینجاست که اون شخص که ابتدا یه غریبه هستش کم کم با محبت کردن باعث میشه عاشق بشی و اون چهار مفهوم را براش یاده کنی

اما در کل عشق به هر چیزی باشه این چهار مفهوم در اون هست و ما کاری نداریم به اینکه عشق به چی هست ما منظورمون معنی عشق بود و زمانیکه ما این چهار مفهوم را با درصد بالایی برای کسی یا چیزی پیاده کنیم یعنی به اون کس یا چیز عشق میورزیم

مثلا نگهبان برج این چهار مفهوم را در نگهبانی به کار میبره اما بصورت عادی و چون جزئی از وظیفه اش هست اما اگه همین چهار مفهوم را برای فرد خاصی با شدت خیلی بیشتر انجام بده یعنی به اون فرد عشق میورزه

زمانیکه این چیزها را برای هوس رانی پیاده کنیم میشه از روی غریزه اما اگه عاقلانه باشه میشه فطری
برای این فرمایشات گهربارت منبعی هم داری یا همشو از خودت میگی ؟
این عشق هنوز تعریف خاصی نداشته , یعنی چون ماهیتا بی معنی هست , هر انسانی یه جور ازش میگه و هر انسانی هم یه استنباط هایی ازش میکنه که چون طرف اول معادله بی معنی هست , طرف دوم معادله هم همین میشه که هیچی ش شبیه هیچی در نمیاد و قابل سنجش با معیار خاصی هم نمیشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اینطور نیست ، هنوز به اندازه کافی عمیق نشدی باز هم باید عمیق تر بیاندیشی تا بهتر متوجه میشی :biggrin:

نوع دوستی هم زیر مجموعه ای از عشق هستش
یعنی حیوانات هم که نوع دوستی دارن , رفتن اینو از زیرمجموعه عشق کش رفتن؟ پس اونام عشق رو میشناسن. :twisted::evil:

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای این فرمایشات گهربارت منبعی هم داری یا همشو از خودت میگی ؟
این عشق هنوز تعریف خاصی نداشته , یعنی چون ماهیتا بی معنی هست , هر انسانی یه جور ازش میگه و هر انسانی هم یه استنباط هایی ازش میکنه که چون طرف اول معادله بی معنی هست , طرف دوم معادله هم همین میشه که هیچی ش شبیه هیچی در نمیاد و قابل سنجش با معیار خاصی هم نمیشه.

از خودم گفتم
من خودم یه منبع کاملم:)

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی حیوانات هم که نوع دوستی دارن , رفتن اینو از زیرمجموعه عشق کش رفتن؟ پس اونام عشق رو میشناسن. :twisted::evil:

نمیدونم از خودشون بپرس؟:biggrin:

حیوانات هر کاری انجام بدن از روی عادت و غریزه و بدون اختیار هستش چون قدرت تفکر مثل انسان را ندارند
انسان هم عقل داره هم شعور داره هم اختیار داره و با این سه گزینه میتونه هر تصمیمی بگیره

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم از خودشون بپرس؟:biggrin:

حیوانات هر کاری انجام بدن از روی عادت و غریزه و بدون اختیار هستش چون قدرت تفکر مثل انسان را ندارند
انسان هم عقل داره هم شعور داره هم اختیار داره و با این سه گزینه میتونه هر تصمیمی بگیره
در واقع وقتی از تو میپرسم , دارم همون کارو میکنم. :biggrin:
اینکه از حیوانات تا این حد اطلاعات داری , جای شکر داره.
درست میگی : انسانها ظاهرا باید عقل و شعور داشته باشن ولی صاحبان عقل و شعور در بین انسانها انگشت شماره و همه اونا دارای عقل و شعور نیستند. چیزی که همه انسانها دارند , هوش هست که اونم انواع و اقسام داره .مثه : هوش ریاضی , هوش جنبشی , هوش مکانیکی , هوش تصویری , هوش گرافیکی , هوش تعادلی , هوش هیجانی , هوش تصویری , هوش کلامی و ......

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در واقع وقتی از تو میپرسم , دارم همون کارو میکنم. :biggrin:
اینکه از حیوانات تا این حد اطلاعات داری , جای شکر داره.
درست میگی : انسانها ظاهرا باید عقل و شعور داشته باشن ولی صاحبان عقل و شعور در بین انسانها انگشت شماره و همه اونا دارای عقل و شعور نیستند. چیزی که همه انسانها دارند , هوش هست که اونم انواع و اقسام داره .مثه : هوش ریاضی , هوش جنبشی , هوش مکانیکی , هوش تصویری , هوش گرافیکی , هوش تعادلی , هوش هیجانی , هوش تصویری , هوش کلامی و ......

:w13:

شما داشتن یه چیزی را با بکار بردنش اشتباه گرفتی عزیزم
همه انسانها دارای عقل و ضعور هستند چون بصورت خدادادی بهشون داده شده اما خیلی از اونا این عقل و شعور را بکار نمیگیرن

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعنوان منبع جوک و شادی و انساندوستی آره ولی فک نکنم برای گازوئیل و نفت و آب هم منبع باشی. علمم که نه تنها منبعی بلکه اصلا خود کایناتی .

البته بنده در مقابل شما مثل قطره ای هست در برابر دریا :biggrin: