معماری پیام نور یا علمی کاربردی ؟

aof41

عضو جدید
من میخوام معماری بخوانم و چون شاغلم مجبورم بین پیام نور و علمی کاربردی را انتخاب کنم . کدام بهتره است برای تحصیل رشته معماری . میخوام مدرکش معتبرتر و یادگیری و تخصص بهتر باشه که درکنار یادگیری بیرون از دانشگاه که دنبالش هستم بتونم فن لازم برای کار روهم داشته باشم.

azadefarahi

عضو جدید
سلام
بستگی داره که شما فقط بخواین مدرک بگیرین یا نه
من یه روزی دانشجوی پیام نور بودم الان اگه برگردم به اون روز ترجیح میدم دانشگاه نرم اما پیام نور هم نخونم
حجم درس تو پیام نور خیلی بالاست و استاد هم بالا سرت نیست که یه سوال ازش بپرسی
و این که رشته شما رشته سخت و کار بریه
شما باید تو زمان کم و محدود با استادایی که امید میره که خوب باشن هر ترم یه پرژه بدین .که با استاداش رو دیدم توش موندن
بعضی از درس هاتون مسل متر و برآورد،فلز،بتنو... نیاز به محاسبات و درک درست داره که پیام نور اجازه برگذاری کلاسهای زیادی براش نداره
حداقلش اینه که دانشگاه های دیگه منبع دسته استاده و حجم درس ها رو پایین تر میاره
البته این نظر شخصی منه که میگم هر دانشگاهی غیر پیام نور

(F(X

عضو جدید
من میخوام معماری بخوانم و چون شاغلم مجبورم بین پیام نور و علمی کاربردی را انتخاب کنم . کدام بهتره است برای تحصیل رشته معماری . میخوام مدرکش معتبرتر و یادگیری و تخصص بهتر باشه که درکنار یادگیری بیرون از دانشگاه که دنبالش هستم بتونم فن لازم برای کار روهم داشته باشم.

مسلماً مدرک پیام نور معتبر تر هست... خواهر من معماری پیام نور هست واز نظر خودش که خیلی خوبه وواقعا هم تقریبا ترم های اول دانشگاه همیشه کلاس داشتن(وبه نظرمن پیام نور تورشته کشاورزی ومعماری واقعا کلاساش رو فعال برگزار میکنه)...البته درمورد رشته های دیگه هم پیام نور کلاس های حضوری مناسبی داره ومثل قبلا نیست که چند جلسه کوتاه باشه(من خودم به شخصه پیام نور میخونم راضی نیستم چون استاد هایی که داریم ازلحاظ علمی واقعا ضعیف هستن)... ویه مورد دیگه پیام نوراز لحاظ علمی درهر استان یا شهری واقعا متفاوت هست...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیادفرقی نداره!ضمنامدرک پیام نورازعلمی کاربردی معتبرترنیست .چون اصلامدرک پیام نوراعتباری نداره که بخوادبیشترازعلمی کاربردی باشه!!!چون علمی کاربردی،پیام نور،غیرانتفاعی،آزادهمشون پولی هستن
به نظرمن اگه تجربه برات مهمه بروعلمی کاربردی چون واحدهای عملی زیادداره.کاروازنزدیک میبینی

aof41

عضو جدید
مسئله شاغل بودن است . و اینکه از امتحان کنکوری که من بشینم درس بخونم جدی را نمی تونم . اگر بشه بری دانشگاه ازاد که خوب میرم انجا ولی خوب مسئله شاغل بودن (چه تعداد روز یا ساعت باید مرخصی بگیری ؟) و اینکه مثل جوانی بشینم یه کنکور حسابی بخونم باشه نمی تونم . بخاطر همین سمت پیام نور و علمی کاربردی میخوام برم . مدرک معتبر میخوام چون تجربه و تخصص را میخوام در دورهای ازاد بیرون دانشگاه برم . با این وجودکدام دانشکاه برم؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئله شاغل بودن است . و اینکه از امتحان کنکوری که من بشینم درس بخونم جدی را نمی تونم . اگر بشه بری دانشگاه ازاد که خوب میرم انجا ولی خوب مسئله شاغل بودن (چه تعداد روز یا ساعت باید مرخصی بگیری ؟) و اینکه مثل جوانی بشینم یه کنکور حسابی بخونم باشه نمی تونم . بخاطر همین سمت پیام نور و علمی کاربردی میخوام برم . مدرک معتبر میخوام چون تجربه و تخصص را میخوام در دورهای ازاد بیرون دانشگاه برم . با این وجودکدام دانشکاه برم؟
دوست عزیزیک کلام ختم کلام اگرفرصت نمیکنی کلاس بری ومشکل حضورغیاب داری بروپیام نورواگرمیخوای محیط کارولمس کنی وتجربه برات مهمه بروعلمی کاربردی!
درزمینه مدرک هردودانشگاه زیرنظروزارت علوم هستن پس مدرکشون رسمیه!حتی برای ادامه تحصیل درخارج ازکشور

aof41

عضو جدید
دوست عزیزیک کلام ختم کلام اگرفرصت نمیکنی کلاس بری ومشکل حضورغیاب داری بروپیام نورواگرمیخوای محیط کارولمس کنی وتجربه برات مهمه بروعلمی کاربردی!
درزمینه مدرک هردودانشگاه زیرنظروزارت علوم هستن پس مدرکشون رسمیه!حتی برای ادامه تحصیل درخارج ازکشور

برای لمس محیط کار و تجربه مگه نمیشه دوره های تخصصی ازاد رفت ؟ اگر نشه ان تجربه یا تخصص لازم را از طریقهای دیگه بدست اورد شاید علمی کاربردی بهتر باشه ولی یه چیزه دیگم هست اینکه من یه جا خواندم که علمی کاربردی برای کارشناسی معماری هم وقتی بگیری وزارت علوم ان را از گروه مهندسی دراورده و مثل اینکه زیر مجموعه هنر کرده این یعنی اجازه زدن دفتر و گرفتن پروانه را نمیدن

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای لمس محیط کار و تجربه مگه نمیشه دوره های تخصصی ازاد رفت ؟ اگر نشه ان تجربه یا تخصص لازم را از طریقهای دیگه بدست اورد شاید علمی کاربردی بهتر باشه ولی یه چیزه دیگم هست اینکه من یه جا خواندم که علمی کاربردی برای کارشناسی معماری هم وقتی بگیری وزارت علوم ان را از گروه مهندسی دراورده و مثل اینکه زیر مجموعه هنر کرده این یعنی اجازه زدن دفتر و گرفتن پروانه را نمیدن
خب مگرمدرک دانشگاهی براتون مهم نیست؟مراکزآزادکه مئرک دانشگاهی نمیدن!مثلادوره های کوتاه مدت یامراکزفنی وحرفه ای مدرک مهارتی میدن امادانشنامه نمیدن!
ودرمورداینکه گفتین اجازه زدن دفتر نمیدن فکرکنم کلابه کارشناسی های ناپیوسته اجازه امضا نمیدن!ربطی به دانشگاه جامع نداره.تاجایی که من میدونم البته!

aof41

عضو جدید
خب مگرمدرک دانشگاهی براتون مهم نیست؟مراکزآزادکه مئرک دانشگاهی نمیدن!مثلادوره های کوتاه مدت یامراکزفنی وحرفه ای مدرک مهارتی میدن امادانشنامه نمیدن!
ودرمورداینکه گفتین اجازه زدن دفتر نمیدن فکرکنم کلابه کارشناسی های ناپیوسته اجازه امضا نمیدن!ربطی به دانشگاه جامع نداره.تاجایی که من میدونم البته!

خوب اینجا مسئله اینه که اخرش کاربلد باشی . اگر دوره های ازاد بیرون از دانشگاه بهت تجربه و تخصص را میدن که فرقی نداره پیام نور و علمی کابردی .
اما اگر از نظر یاد دهی و سواد کار بین علمی کاربردی و پیام نور فاصله قابل ملاحظه ای باشه خوب باید رفت علمی کاربردی.
من این تفاوت را نمیدانم چون در هر صورت دوره های بیرون از دانشگاه را میرم

یه مطلب دیگرم این است که اگر یه مهندس معمار به امضا حتما احتیاج داشته باشه و علمی کابردی این حق امضا را بهش نده ناگزیری که پیام نور بری
که باز هم من نمیدانم حق امضا برای یه مهندس معمار از چه اهمیتی برخورداره و اصلا می ارزه بخاطرش برم پیام نور

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اینجا مسئله اینه که اخرش کاربلد باشی . اگر دوره های ازاد بیرون از دانشگاه بهت تجربه و تخصص را میدن که فرقی نداره پیام نور و علمی کابردی .
اما اگر از نظر یاد دهی و سواد کار بین علمی کاربردی و پیام نور فاصله قابل ملاحظه ای باشه خوب باید رفت علمی کاربردی.
من این تفاوت را نمیدانم چون در هر صورت دوره های بیرون از دانشگاه را میرم

یه مطلب دیگرم این است که اگر یه مهندس معمار به امضا حتما احتیاج داشته باشه و علمی کابردی این حق امضا را بهش نده ناگزیری که پیام نور بری
که باز هم من نمیدانم حق امضا برای یه مهندس معمار از چه اهمیتی برخورداره و اصلا می ارزه بخاطرش برم پیام نور

دقیقاهمینه دانشگاه چیزی یادنمیده خودتون بایدپیگیرباشین.یعنی استاداروبه چالش بکشین.
بالاخره مدرکم مهمه.سعی کنین تجربه روتوام بامدرک باهم بدست بیارین.تجربه بدون مدرک ارزش نداره
شمااگرکنکورسراسری هم شرکت کنین ومهندسی بگیرین برای گرفتن حق امضابایددرآزمون نظام مهندسی شرکت کنین وچندسال ازتاریخ مدرک لیسانستون گذشته باشه.البته پیشنهادمیکنم سوالتون روازبچه های تالارمهندسی عمران معماری بپرسین خیلی بهترباشه

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقی نداره ! نه تنها این دوتا ،آزادو سراسری هم فرقی نداره !همشون وقت تلف کردنه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سخته ...
ببین معماری رشته ای نیس که بدون داشتن راهنما و خوندن تئوری چیزی یاد بگیری یعنی خودت و استادات خیلی تاثیر دارن تا اونجایی که من شنیدم تو پیام نور کلاس نداریم ولی فک کنم اعتبار مدرک پیام نور بالا باشه
در مورد تفاوت بین سراسری و آزاد هم مطمئن باش زمین تا آسمونه البته اگه دنبال یادگیری باشه
از بین همه اینها من توصیه میکنم بری آزاد از همه بهتره

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

علمی کاربردی!!
من دانشجوی معماری داخلی علمی-کاربردی ام
اساتیدم پیام نور هم تدریس میکنن و خودشون معتقدن ک پیام نور هرگز نباید رشته ای مث معماری رو ارائه بده.این از جنبه یادگیری و مهارت آموزی
ی نکته دیگه هم اینکه چون شاغلید علمی-کاربردی ازین لحاظ ک حجم دروس کمتره هم بهتره واستون
الان 95% همکلاسیای من شاغل و متاهلن!! دانشگاه علمی-کاربردی با مشکلات شاغلین کنار میاد
اگه گزینه های انتخابتون فقط این دوتاس علمی-کاربردی واقعن بهتره!! پیام نور فقط واسه رشته های نظری خوبه

درضمن بنظرم هیچ دانشگاهی ب اندازه علمی-کاربردی ب مهارت آموزی اهمیت نمیده

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

از دانشجوی دکترای معماری بعیده این حرف!!!گه وقت تلف کردنه چرا تا دکترا پیش رفتید؟!:cool:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دانشگاه سراسری :d
دانشگاه پیام نور ترجیحا بهتره
چرا ب غیر انتفاعی فکر نمیکنی خیلی دانشگاهای قوی هستن نسبت ب پیام و علمی کاربردی
نیاز ب کنکور دادنم نداره از امسال ی سری رشته ارایه کردن ک برا بدون کنکورا هست
من داداشم شاغله و امسال رفته غیر انتفاعیخیلی راضیه میگه استادایی داریم ک خیلی قوین و حتی مدرک از خارج کشور دارن

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم

تو ایران درس خوندن ارزش خاصی نداره

یعنی ارزشی که دیگر کشور ها به درس میدن تو ایران نمیدن

و ترجیحا تنها رشته ای که کمی بها میدن پزشکیه و بقیه رشته ها بلمعطل اند

تو مجلسی که مدرک تحصیلی شو از کشور دیگه میخرن تا

تو مراکز دولتی که گاهن تو نوشته هاشون غلط املایی دارن و غیره

درس در ایران یعنی پول و پارتی در کار دولتی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط شهرساااازی/خخخخخ

aof41

عضو جدید
چون من یه رشته در پیام نور میخوانم فکر کنم نتونم همزمان باش یه رشته علمی کاربردی بخوانم و این باعث میشه به پیام نور سوق داده بشم . چون میزاره همزمان دو رشته را بخوانی . پس شرایط من اینه که یه رشته دارم میخوانم و شاغل هم هستم . حالا اگر غیر از پیام نور راه دیگه ای برام میمانه که بگید اگر نه چون مدارک همشون یکیه من میتونم از طریق حساب کردن روی دوره های تخصصی خارج از دانشگاه روی مهندسی که از پیام نور میگیرم حساب کنم و کار بلد بشم؟

XBoy69

عضو جدید
از من میشنوی برو علمی کاربردی چون خودمم علمی کاربردی ام
دوستم رفت پیام نور مثل چی پشیمونه

aof41

عضو جدید
از من میشنوی برو علمی کاربردی چون خودمم علمی کاربردی ام
دوستم رفت پیام نور مثل چی پشیمونه

میگم که چون یه رشته پیام نور دارم میخوانم نمی تونم به طور همزمان برم علمی کاربردی وگرنه می رفتم . چاره ای ندارم که برم پیام نور منتهی میخوام درکنارش ببینم اگه دوره های تخصصی بیرون رو برم یه مهندس بدرد بخور میشم یا نه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من تشکر می کنم از حضور همه ولی این سوال اینقدر سوراخ سمبه داره و پرچالشه که نمشه تو یک کلمه بهش پاسخ داد.
ب نظر من در هر رشته ی تحصیلی حضور اساتید خوب و جو دانشگاهی مناسب بسیار عالی هست اما خاص رشته مماری 90 درصد تلاش خوده دانشجو هست
دوستان در جریان هستن، خوده ادم نخاد کار کنه دانشگاه امریکا هم ک بره بی سواد میمونه
پیام نور برای معماری کلیه ی کلاسای تخصصیش برگزار میشه، من ورودی سال 86 پیام نور معماری هستم، ینی دومین دوره ای ک پیام نور معماری اورده بود. تمامی کلاس ها برگزار میشد و بچه ها واقعا کار می کردن.
الان شنیدم تو همون دانشگاه سطح اساتید ک خیلی بد شده و دانشجو ها هم خیلی کم کار هستن

دوستم مدرس علمی کاربردی هست میگه بچه ها فوق العاده ضعیف و تنبل هستن

حتی ازاد شیراز که یه زمانی اسم و رسم داشت هم الان مالی نیست

حت یحتی دانشگاه های دوره روزانه از تهران گرفته تا انتها درسته که مهر دانشگاه روزانه بر پیشانیشون هست اما هیچ هیچ سندی دال بر با سواد بودنشون وجود نداره
این حرف هم در مورد دوره کاردانی،کارشناسی،ارشد و دکترا صادقه
کلا وضع دانشگاه ها خراب شده

من ک نظرم اینه شما اگه میخای تحصیل رو بزاری در مرحله دوم اصلا چه نیازی داری درس بخونی؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سوالاتون رو جزئی بپرسید تا جامع تر پاسخ بگیرید.

بالا