معرفی گرایش های کارشناسی ارشد معماری به صورت مفید و مختصر

architect110

کاربر بیش فعال
کارشناسی ارشد.jpg
با سلام به همه مهندسان عزیز...:gol:
به امید موفقیت همه شما در کارشناسی ارشد...:)

منبع عکس:دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد معماری آکادمی تخصصی معماری

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز بعد مهندسی معماری که زده طراحی منظر و معماری پایدار و .... اونا هم جز گرایش های ارشد؟؟؟

architect110

کاربر بیش فعال
مرسی دوست عزیز بعد مهندسی معماری که زده طراحی منظر و معماری پایدار و .... اونا هم جز گرایش های ارشد؟؟؟
سلام مهندس گرامی خانم 203_fariba...:gol:
بله اون گرایش ها جزو ارشد حساب می شوند،شاید این سوال واستون پیش بیاد که معماری منظر با طراحی منظر چه فرقی می کنه که تفاوت طراحی منظر اینه که ضرایب دروس آزمون تئوری آن همان ضرایب گرایش معماری معماری می باشد و اسکیس این رشته همان اسکیس معماری می باشد اما گرایش معماری منظر ضرایب دفترچه تئوری متفاوت بوده و اسکیس آن نیز اسکیس منظر خواهد بود.
شاید واستون جالب باشه که برای گرایش طراحی منظر دانشگاه تربیت مدرس فقط و فقط 5 نفر نیم سال اول میگیره و گرایش معماری منظر دانشگاه های تهران ، شهید بهشتی ، بین المللی قزوین دانشجو می پذیرد که کل ظرفیت این دانشگاه ها 42 نفر دانشجو می باشد.(البته شاید ظرفیت ها و دانشگاه ها رو امسال زیاد کرده باشند،خبر ندارم!!!)
اگر واستون سوالی باز پیش اومد بگید اگر بلد بودم حتما پاسخ میدم...

منبع گفته هام!!! : دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد معماری آکادمی تخصصی معماری

opal.phoenix

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه بگه واسه گرایشها چه رتبه ایی میخواد؟
معماری داخلی مثلا؟
ممنون

فاطمه86

عضو جدید
سلام دوستان
من به گرایش انرژی خیلی علاقه دارم:w40: .پارسال هم شرکت کردم ولی رتبم 260 شد.:crying::crying:
لطفا راهنمایی کنید در عرض 3 ماه چه جوری میشه درس خوند و چه منابعی در اولویت قرار بدم تا قبول بشم:w10:
لطفا هرکی میدونه بگه از تمام وجودم براش دعا میکنم.:w38:

مهندس saeid

عضو جدید
سلام فاطمه 86
من دانشجوی معماری هستم در مقطع کارشناسی
میخوام برا ارشد انرژی بخونم
اما در مورد پاسخ به سوالات کنکورش چیزی نمیدونم
چون بصورت کلی سوال میاد و من نمیدونم که باید به همش جواب داده بشه یه باید به چهار مبحث کلی انرژِ جواب داده بشه
مابقی ضرایب صفر زده شده تو دفترچه
خواهشا تو و هرکسی که میتونه کمکم کنه
ممنون.

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من به گرایش انرژی خیلی علاقه دارم:w40: .پارسال هم شرکت کردم ولی رتبم 260 شد.:crying::crying:
لطفا راهنمایی کنید در عرض 3 ماه چه جوری میشه درس خوند و چه منابعی در اولویت قرار بدم تا قبول بشم:w10:

سلام فاطمه 86
من دانشجوی معماری هستم در مقطع کارشناسی
میخوام برا ارشد انرژی بخونم
اما در مورد پاسخ به سوالات کنکورش چیزی نمیدونم
چون بصورت کلی سوال میاد و من نمیدونم که باید به همش جواب داده بشه یه باید به چهار مبحث کلی انرژِ جواب داده بشه
مابقی ضرایب صفر زده شده تو دفترچه
خواهشا تو و هرکسی که میتونه کمکم کنه
ممنون.

http://green-architecture.ir/forum.php

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/276716-مشاوره-آزمون-كارشناسي-ارشد/page127#1265

آخرین ویرایش:

s.sis

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوست عزیز میشه بگین ارشد کدوم گرایش بهتره

کژال جون

عضو جدید
سلام بچه ها. می خواستم بدونم به ترتیب به طور کل کدوم گرایشا رتبه بهتری می خوان؟ یعنی کدوم گرایشا بهترن؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. می خواستم بدونم به ترتیب به طور کل کدوم گرایشا رتبه بهتری می خوان؟ یعنی کدوم گرایشا بهترن؟

بهتر و بهتر ترشو شما مشخص ميكني
با علاقه اي كه داري
كلا معماري ظرفيت پذيرشش كمه
از اين بين مديريت و انرژي و تكنولوژي خيلي كم پذيرش دارن

از اون ور داخلي همين طور
مرمت همين طور

تقريبا معماري-معماري و بعدشم منظر يكم ظرفيتشون بالاتره
دقيق اگه ميخاي بدوني بايد دفترچه ها رو مطالعه كني

کژال جون

عضو جدید
بهتر و بهتر ترشو شما مشخص ميكني
با علاقه اي كه داري
كلا معماري ظرفيت پذيرشش كمه
از اين بين مديريت و انرژي و تكنولوژي خيلي كم پذيرش دارن

از اون ور داخلي همين طور
مرمت همين طور

تقريبا معماري-معماري و بعدشم منظر يكم ظرفيتشون بالاتره
دقيق اگه ميخاي بدوني بايد دفترچه ها رو مطالعه كني
مرسی که جواب دادین . من می خوام معماری_ معماری امتحان بدم اما نمی دونستم کار سختیه یا آسون. هر چند به تلاش خودم بستگی داره. روی کدوم منابع باید بیشتر وقت بذارم؟ می دونم که ضرایب چنده اما نمی دونم که خوندن کدوم منابع بهترن برای این گرایش. ممنون میشم کمکم کنید اطلاعاتم کمه.:cry:
فقط یک گرایش می شه انتخاب کرد و امتحان داد؟ یا نه رتبه هر چی شد به ترتیب اولویتات قبول میشیو میری چون اکثر رشته ها اینجورین.
کمکم کنید دعاتون میکنما. مرسی:w27:

Mahdis & Hamid

عضو جدید
بچه ها نظرتون راجع به "مطالعات معماری ایران" برای ارشد چیه؟ کدوم دانشگاها دارن و چه رتبه ای میخواد؟

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون راجع به "مطالعات معماری ایران" برای ارشد چیه؟ کدوم دانشگاها دارن و چه رتبه ای میخواد؟

ظرفیت پارسال مطالعات
10 نفر زن و مرد روزانه شهید بهشتی
10 نفر زن و مرد روزانه هنر اصفهان
2 نفر زن و مرد شبانه هنر اصفهان
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ایی-با-گرایش-های-معماری-در-مقطع-کارشناسی-ارشد

آخرین ویرایش:

memari1900

عضو جدید
بچه ها من علاقه زیاد به معماری پایدار دارم.از طرفی بخاطر ضعفم تو نرم افزار ها دلم میخوادگرایش فناوری برم!فناوری ظاهرا سرفصل دروسش انواع نرم افزار های معماری!درسته؟؟؟؟؟ اگر این طور باشه من باید منابع معماری منظر بخونم؟؟ واینکه اطلاعات بیشتری میخوام از گرایش فناوری .کسی میتونه راهنماییم کنه؟

memari1900

عضو جدید
یک چیز دیگه اگر گرایشی که انتخاب کنم مثلا ها !مثلا پایدار برا ارشد انتخاب کنم .و برا دکتری مثلا پایدار نباشه .من دیگه نمیتونم دکتری بگیرم؟؟؟؟؟؟:cry:

amir.mehraz

عضو جدید
سلام به دوستان کسی هست که یکم اطلاعات در مورد گرایش معماری پایدار داشته باشه کامل من خودم تا حالا چند مطلب در مورد این گرایش خوندم که بدونم چی هست اما کامل تر کسی هست بدونه و آینده ی این گرایش ؟

amir.mehraz

عضو جدید
سلام بهترین گرایش معماری چیه؟

سلام من تا جایی که میدونم اینکه اولا همه ی گرایش های معماری خوب هستن نمیشه مستقیما اسم برد دوما بستگی به علاقه داره که کدوم گرایش رو بعدا می خوایی ادامه بدی از همه مهم تر علاه مندی به اون رشته هست از نظر من هست

amir.mehraz

عضو جدید
یک چیز دیگه اگر گرایشی که انتخاب کنم مثلا ها !مثلا پایدار برا ارشد انتخاب کنم .و برا دکتری مثلا پایدار نباشه .من دیگه نمیتونم دکتری بگیرم؟؟؟؟؟؟:cry:

به نظر من دکترا گرفتن اونم توی معماری کسی معمولا دیگه نمی ره همه با همون مدرک لیسانس و فوق لیسانس هم کار گیرشون می یاد

یه معمار

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
من تصمیم دارم برای ارشد گرایش معماری اسلامی بخونم ولی متاسفانه خیلی سردرگم هستم! کسی از دوستان هست که در این زمینه اطلاع داشته باشه؟

بالا