[ معرفی گرایش ] - ترموسنتیک

kebrit

عضو جدید
دوستان اگه کسی میتونه لطفاً توضیح بده هر چی تو اینترنت میگردم چیز خاصی نیست همش یه تعریف جزئیه

من میخوام بدونم درساش چیه - یکی میگفت سخته بیشتر رو زمینه ملکولی و ترمودینامیکه که مخلوط بشن با سنتیک حالا ببین چی میشه

اگه کسی میتونه ساده توضیح بده لطفاً؟

batimhr

عضو جدید
دروسش : رﻳﺎﺿﻴﺎت ﻋﺪدي ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ - طﺮاﺣﻲ راﻛﺘﻮر ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ - ﺗﺮﻣﻮدﻳﻨﺎﻣﻴﻚ م. ﺷﻴﻤﻲ ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ - اﺻﻮل ﻛﺎﺗﺎﻟﻴﺴﺘﻬﺎ در ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺷﻴﻤﻲ - ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻓﺮآﻳﻨﺪﻫﺎي اﻟﻜﺘﺮوﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ - ﻣﻜﺎﻧﻴﻚ ﺳﻴﺎﻻت ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ ﻳﺎ ا ﻧﺘﻘﺎل ﺟﺮم ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ ﻳﺎ اﻧﺘﻘـﺎل ﺣـﺮارت پیشرفته (یکی از این 3 درس رو باید بردارید) - ﺗﺮﻣﻮدﻳﻨﺎﻣﻴﻚ ﻣﺤﻠﻮﻟﻬﺎ - ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺳﻄﺢ ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ - ﺗﺮﻣﻮدﻳﻨﺎﻣﻴﻚ آﻣﺎري ﻛﺎرﺑﺮدي - ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ ﭘﻴﺸﺮﻓﺘﻪ
البته این دروس در شریف ارائه میشه .
از نظر سختی به دلیل دروس ترمودینامیک محلول ها و ترمودینامیک آماری این گرایش سخت محسوب میشه ... اگه به فوگاسیته و اینا (آخر ترمودینامیک 2 کارشناسی) علاقه داری رشته ی خوبیه برات.

hamidrezachemeng

کاربر فعال
دوستان اگه کسی میتونه لطفاً توضیح بده هر چی تو اینترنت میگردم چیز خاصی نیست همش یه تعریف جزئیه

من میخوام بدونم درساش چیه - یکی میگفت سخته بیشتر رو زمینه ملکولی و ترمودینامیکه که مخلوط بشن با سنتیک حالا ببین چی میشه

یکی از گرایش های ارشده. در مورد مباحث ترمودینامیک و سینتیک بیشتر تمرکز داره. گرایش خوبیه اما میشه گفت جزو گرایش های پژوهشی محسوب میشه بار تئوریش قویتره.

kebrit

عضو جدید
یه نفر در مورد موفقیتها و همچنین ترک تحصیلها یه چیزایی بهم گفت که فقط میخوام رو علاقه ام تصمیم بگیرم - ختم کلام
لذا دارم تحقیق میکنم - ترموسنتیک هم خوب گرایشیه - یه نگاه به پروژهای کاری اساتید ترموسنتیک بیندازید موضوعاتش جالبه
شاید یه رشته واسه یه نفر سخت باشه و نفر دیگه بخاطر علاقه آسون

kebrit

عضو جدید
یه نفر در مورد موفقیتها و همچنین ترک تحصیلها یه چیزایی بهم گفت که فقط میخوام رو علاقه ام تصمیم بگیرم - ختم کلام
لذا دارم تحقیق میکنم - ترموسنتیک هم خوب گرایشیه - یه نگاه به پروژهای کاری اساتید ترموسنتیک بیندازید موضوعاتش جالبه
شاید یه رشته واسه یه نفر سخت باشه و نفر دیگه بخاطر علاقه آسون

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تو دانشگاههای مختلف درسها ممکنه کمی تفاوت داشته باشه
ولی به طور کل درسهاش شامل: کاتالیست، مهندسی سطح پیشرفته، ترمودینامیک محلول ها ، راکتورهای هتروژن، ترمودینامیک آماری، مهندسی الکتروشیمی، (و دروس مشترک ترمو پیشرفته، راکتور پیشرفته، محاسبات عددی، و یکی از پدیده های انتقال ) هست. در بعضی دانشگاه ها مهندسی محیط زیست پیشرفته و راکتورهای پلیمریزاسیون هم ارائه میشه .

به طور کل کارهای جدید توش زیاد انجام میشه و برا مقاله دادن خوبه ولی خیلی سخته و مغز ادمو داغون می کنه!

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو دانشگاههای مختلف درسها ممکنه کمی تفاوت داشته باشه
ولی به طور کل درسهاش شامل: کاتالیست، مهندسی سطح پیشرفته، ترمودینامیک محلول ها ، راکتورهای هتروژن، ترمودینامیک آماری، مهندسی الکتروشیمی، (و دروس مشترک ترمو پیشرفته، راکتور پیشرفته، محاسبات عددی، و یکی از پدیده های انتقال ) هست. در بعضی دانشگاه ها مهندسی محیط زیست پیشرفته و راکتورهای پلیمریزاسیون هم ارائه میشه .

به طور کل کارهای جدید توش زیاد انجام میشه و برا مقاله دادن خوبه ولی خیلی سخته و مغز ادمو داغون می کنه!

تشکر. ولی این سرفصلای شریفه و زمین تا آسمون با مال ما فرق داره

بالا