معرفی و راهنمایی جهت خرید کتابهای مهندسی عمران

Silence

عضو جدید
هیچ کتاب خاصی برای پی وجود نداره به جز طاحونی که توی دانشگاه ها معرفی بشه و مفید باشه و ساده و رون توضیح داده باشه؟...

زيگورات

عضو جدید
سلام بر شما دوست عزيز
براي نظارت پيشنهاد من كتابهاي مقررات ملي ساختمان و نشريه 55 است چون در تمام جاها به اينها استناد ميشود و نه به كتاب اساتيد.

همراه اول

عضو جدید
معرفی کتاب هایی برای نظارت

معرفی کتاب هایی برای نظارت

برای نظارت و اجرا چند کتاب و یا مجله لطف کنید معرفی کنید،

با تشکر

reza2011

عضو جدید
برای نظارت و اجرا چند کتاب و یا مجله لطف کنید معرفی کنید،

با تشکر

رشته عمران (محاسبات)
 اصول و مباني بارگذاري ساختمان و مبحث ششم (1385)
 اصول و مباني تحليل سازه‌ها (در حد سرفصل‌هاي رسمي دانشگاهي)
 اصول و مباني مكانيك خاك و مهندسي پي و مبحث هفتم (1388)
 اصول و مباني طراحي و اجراي ساختمانها با مصالح بنايي و مبحث هشتم(1384)
 اصول و مباني طراحي و اجراي ساختمانهاي بتني و مبحث نهم (1388)
 اصول و مباني طراحي و اجراي ساختمانهاي فولادي و مبحث دهم(1387)
رشته عمران (نظارت)
 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان (1374)
 مبحث دوم ( نظامات اداري)(1384)
 مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني) (1382)
 مبحث ششم (بارهاي وارد بر ساختمان)( 1385)
 مبحث هفتم (پي و پي‌سازي) (1388)
 مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي) ( 1384)
 مبحث نهم (طرح و اجراي ساختمانهاي بتن آرمه) مصوب 1388 و تكنولوژي بتن (مطابق سرفصلهاي رسمي دانشگاهي)
 مبحث دهم (طرح و اجراي ساختمانهاي فولادي) (1387)
 مبحث يازدهم (اجراي صنعتي ساختمانها) ( 1383)
 مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا) (1385)
 راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخش‌هاي نظارت و اجرا) (1386)
 راهنماي قالب‌بندي ساختمانهاي بتن‌آرمه (1382)
 * تحليل سازه‌ها و طراحي سازه‌هاي فولادي و بتني (در حد اطلاعات دانشگاهي و كلي)
 * روشها و جزئيات اجرايي ساختمان

peyman4878

عضو جدید
راهنمایی برا انتخاب کتاب استاتیک و ....

راهنمایی برا انتخاب کتاب استاتیک و ....

با سلام خدوت شما دوستان عزیز

من ترم 2 هستم و درس های زیر رو بهم دادن

ریاضی 2
استاتیک
معادلات دیفرانسیل

می خوام چند تا کتاب عالی و سخت با سوال های بسیار متفاوت بهم معرفی کنین

اگه کتاب هایی برای تست هم بهم معرفی کنین ممنون میشم

لطفا دوستانی که ارشد امتحان دادن و واقعا تاثیر کتابشون رو دیدن ذکر کنن

راستی برای استاتیک کتاب مریام کرایگ ترجمه مهندس علی رضا انتظاری رو دارم اگه کتاب خوبی هستش دیگه نخرم اما اگه کتاب هایی هست که خیلی از این بهتر باشه حتما بهم معرفی کنین تا بخرم

مرسی

mahyass

عضو جدید
salam.man terme 4hastam.khoshhal misham betonam komaket konam.bara estatic ketabe mechanic bordari baraye mohandesine estatic tarjomeye ardeshire atyabi virayeshe 8fogholadast.nevisandehasham ferdinand p.beer_e.russell johnston;jr._elliotR.eisenberg aliee.

reza2011

عضو جدید
در تاپيك خودم كتاب خوبي براي درس استاتيك گذاشتم كه ميتونيد مراجعه كنيد و دانلود بكنيد . آدرس تاپيك در امضام هست . ;)

صافدل

عضو جدید
معرفی و راهنمایی جهت خرید کتابهای عمرانی

معرفی و راهنمایی جهت خرید کتابهای عمرانی

سلام بهترین کتاب راهنمای ایتبس چیه ؟ می خوام روی سازه فولادی کار کنم هیچی بلد نیستم ، دستتون درد نکنه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بهترین کتاب راهنمای ایتبس چیه ؟ می خوام روی سازه فولادی کار کنم هیچی بلد نیستم ، دستتون درد نکنه

کتاب ایتبس چاپ خانه عمران که آقایان هادیزاده و سیفی نوشتن خیلی مناسبه دو جلدی هست جلد آبی رنگ برای فولاد و جلد سبز برا بتنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام عزیزم-من کتاب استاتیک جانستون رو توصیه می کنم-ولی باید تمام سوالاش رو حل کنی-اگه میخوای واسه خوشگلی بخری گرونه نخر :)

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدوت شما دوستان عزیز

من ترم 2 هستم و درس های زیر رو بهم دادن

ریاضی 2
استاتیک
معادلات دیفرانسیل

می خوام چند تا کتاب عالی و سخت با سوال های بسیار متفاوت بهم معرفی کنین

اگه کتاب هایی برای تست هم بهم معرفی کنین ممنون میشم

لطفا دوستانی که ارشد امتحان دادن و واقعا تاثیر کتابشون رو دیدن ذکر کنن

راستی برای استاتیک کتاب مریام کرایگ ترجمه مهندس علی رضا انتظاری رو دارم اگه کتاب خوبی هستش دیگه نخرم اما اگه کتاب هایی هست که خیلی از این بهتر باشه حتما بهم معرفی کنین تا بخرم

مرسی
اگه رشتت عمرانه استاتیک بیر جانسون بهتره چون مسئله هاش کاربردی تر وعمرانی تره اما اگه رشتت مکانیکه کتاب مریام بهتره .

amiraliiii

عضو جدید

ضمن عرض سلام و ادب و خسته نباشيد

من در مقاله خود نياز به تحليل و طراحي چند قاب فولادي دو بعدي با سيستم تركيبي(قاب خمشي + مهاربند همگراي هشت) از 10 طبقه تا 22 را در SAP يا ETABS دارم با توجه به تفاوت تركيبات بار در سازه هاي با طبقات بالا و ساير حزئيات از دوستان تقاضا دارم چنانچه فايل یا مثال در اين زمينه داريد ممنون می شوم به اينجانب بفرستند. اگر کتابی که چنین سازه ای تحلیل کرده می دانید ممنون می شوم راهنمایی فرمایید. اين نرم افزارها اميد حل اين با تشكر و تقديم احترام

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sonia_pme

عضو جدید
درخواست انواع کتاب

درخواست انواع کتاب

سلام نمی دونم همچی تاپیکی هست یا نه
خیلی عجله دارم برا همین این تاپیک رو باز کردم

کتاب آموزشی خوب برای هیدرولیک کسی سراغ داره؟ یه کتابی که مثال باشه بیشتر:w46:
برا گاج چطوره؟:book::w06:

middbox

کاربر بیش فعال
سلام نمی دونم همچی تاپیکی هست یا نه
خیلی عجله دارم برا همین این تاپیک رو باز کردم

کتاب آموزشی خوب برای هیدرولیک کسی سراغ داره؟ یه کتابی که مثال باشه بیشتر:w46:
برا گاج چطوره؟:book::w06:

سلام

هیدرولیک کانالهای باز دکتر ابریشمی

مرجع بسیار مفیدی از سالهای دور...

protonboy

عضو
معرفی کتاب مکانیک سیالات

معرفی کتاب مکانیک سیالات

عنوان کتاب: مکانيک سيالات با کاربردهای مهندسی
مولف: ئی جان فينه مور ،جوزف بی فرانزينی
مترجم: دکتر عباس قاهری، مهندس علی ظفری
ناشر: اداراه انتشارات دانشگاه علم و صنعت
تاريخ انتشار: 1389
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: 970
قيمت پشت جلد: 140000

ويرايش دهم از کتاب درسی مکانيک سيالات با کاربردهای مهندسی، روش بيان مفاهيم فيزيکی مکانيک سيالات و کاربرد اصول بنيادی آن در ساده ترين و واضح ترين حالت، بدون استفاده از رياضيات پيچيده دنبال کرده و بهبود بخشيده است.
اين کتاب روی مسايل مهندسی عمران ، محيط زيست و کشاورزی تمرکز می‌کند.با اين حال به مفاهيم مهندسی مکانيک و هوا فضا نيز نيرومندانه توجه کرده است.
با اين که اين کتاب برای اولين دوره مکانيک سيالات برای دانشجويان مهندسی نگاشته شده، مطالب آن در صورت نياز برای استفاده در دوره های بالاتر نيز به صورتهای مختلف قابل استفاده است.
درباره پيشينه اين کتاب می‌توان گفت که هزاران دانشجوی مهندسی و مهندس شاغل در سراسر دنيا بيش از 85 سال است که از اين کتاب استفاده کرده اند.

فهرست مطالب :
فصل يک: مقدمه
فصل دو :ويژگی های سيالات
فصل سه : ايستايی سيالات
فصل چهار : سينماتيک سيال
فصل پنجم : انرژی در جريان پايدار
فصل ششم : اندازه حرکت و نيروها در جريان سيال
فصل هفتم : تشابه و تحليل ابعادی
فصل هشتم : جريان تراکم ناپذير پايدار در لوله های تحت فشار
فصل نهم : نيروهای وارد بر اجسام غوطه ور
فصل دهم : جريان پايدار در کانالهای باز
فصل يازدهم : اندازه گيری ويژگی های سيالات
فصل دوازدهم : مسايل جريان گذرا
فصل سيزدهم : جريان پايدار سيالات تراکم پذير
فصل چهاردهم : رياضيات جريان ايده ال
فصل پانزدهم : ماشينهای هيدروليکی پمپها
فصل شانزدهم : ماشين های هيدروليکی توربين ها
پيوست ها

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه کتاب مرجعی را برای طراحی سازه های بتنی پیشنهاد میکنید؟؟؟ بجز کتاب طاحونی

با سلام
كتاب دكتر مستوفي نژاد

سلام دوست عزيز منم به قول دوستمون جناب كمالي كتاب : تاليف دكتر داود مستوفي نژاد رو به شما پيشنهاد ميكنم كلا 10 فصل داره هر فصلش كاملا توضيحات را در خصوص طراحي سازه هاي بتني ارائه كرده من از اين كتاب خيلي راضي هستم

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
چه کتاب مرجعی را برای طراحی سازه های بتنی پیشنهاد میکنید؟؟؟ بجز کتاب طاحونی

با سلام
كتاب دكتر مستوفي نژاد

سلام دوست عزيز منم به قول دوستمون جناب كمالي كتاب : تاليف دكتر داود مستوفي نژاد رو به شما پيشنهاد ميكنم كلا 10 فصل داره هر فصلش كاملا توضيحات را در خصوص طراحي سازه هاي بتني ارائه كرده من از اين كتاب خيلي راضي هستم

من هم کتاب دکتر مستوفی نژاد روپیشنهاد میکنم . ، البته کتاب آقای مهندس طاحونی ، روانتر و آسانتر از کتاب دکتر مستوفی نژاد هست .

خانم صفری

عضو جدید
نظارت بر ساختمان سازی در آینه تجربه

[FONT=&quot]برای دانشجویان و مهندسین عمران و معماری[/FONT]
[FONT=&quot]مهندس نیما پیشرو[/FONT]
[FONT=&quot]چاپ اول/ 95000 ريــال [/FONT]
[FONT=&quot]در کتاب نظارت بر ساختمان سازی در آینه تجربه اصول فنی نظارت بر ساختمان سازی ارائه شده است همچنین علاوه بر جمع بندی مفاهیم حقوقی و عرفی حرفه نظارت به روش ها و راهکارهایی برای تضمین عملکرد و مصون نگه داشتن مهندس ناظر پرداخته است.[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]کتاب حاضر تلاشی است برای ارائه هر آنچه که مهندس ناظر باید بداند مانند اینکه :[/FONT] [FONT=&quot]--مهندس ناظر در هنگام بازدید به کجا توجه کند و چه چیزهایی را مد نظر قرار دهد.[/FONT] [FONT=&quot]--ممانعت از فرو ریختن بناهای مجاور در هنگام گودبرداری و راهکارهای دقیق برای مصون ماندن مهندس ناظر در صورت وقوع حادثه.[/FONT] [FONT=&quot]--نحوه حضور در کارگاه و چگونگی رفتار با پیمانکار و مالک ساختمان.[/FONT] [FONT=&quot]--اشکالات رایج در کار ساختمان سازی و چگونگی رفع نقص یا برخورد با اشکالات فنی به وقوع پیوسته.[/FONT] [FONT=&quot]--آشنایی با فن گزارش نویسی و به حداقل رساندن چالش های مرسوم در حرفه نظارت بر ساختمان سازی.[/FONT]

الماس آبی

عضو جدید
کلید اکسل برای مهندسان عمران ( ویراست دوم )

کلید اکسل برای مهندسان عمران ( ویراست دوم )

بخشی از مطالب این کتاب به توابع و ابزارهایی می پردازد که در روند تهیه متره و صورت وضعیت ، محاسبه تعدیل و موارد مربوط به آن بسیار کارساز است و سرعت قابل توجهی به کار می بخشد . در این بخش از ابزارهای پیشرفته و جدید اکسل که گاه کاربران با سابقه اکسل نیز با ان اشنا نیستند استفاده شده است . البته لازم است خواننده یک آشنایی متوسط با ابن برنامه داشته باشد . اگر می خواهید آموزش را از قدم صفر شروع کنید پیشنهاد می کنم ابتدا کتاب " کلید اکسل 2007 – 2010 " از همین مجموعه و نگارنده را مطالعه کنید .
در بخش دیگری از مطالب نیز به کاربردهای اکسل در زمینه های محاسباتی سازه و طراحی اتصالات پرداخته شده است که می تواند هم برای دانشجویان و هم برای مهندسان حرفه ای بسیار جذاب و کاربردی باشد و در نهایت انچه فرآیند آموزش را برای شما هموار و عمیق تر می سازد CD موجود در آن است که فیلم ها و فایل های بسیار مفیدی را در خود جا داده است .
دراین کتاب این نوید و اطمینان را یه شما میدهیم که با فراگیری اکسل و مهارت های سطح بالا در آن می توانید چه در امور حرفه ای و چه در امور تحصیلی چند گام جلوتر از دیگران باشید excel omran new.jpg

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
معرفی کتابهای عمرانی

معرفی کتابهای عمرانی

با سلام

این تایپیک برای معرفی کتاب های رشته ی عمران ایجاد شده و مجموعه ای از تایپیک هایی هست که توی این مدت در تالار مهندسی عمران به وجود اومدن ، به طور کلی میشه گفت ، مرجع معرفی کتاب های عمرانی هست .

زحمت جمع اوری رو هم دوست عزیزمون ، Rahpardaz کشیدن
:gol:

با نهایت تشکر
:gol:

SogandCIVIL

عضو جدید
سلام به همگی
دوستان می خواستم بدونم بهترین منبع ارشد برای سازه های فولادی واسه ارشد کدوم کتاب و انتشاراته؟
ممنونم

REZALOVEKING

عضو جدید
سلام ببخشید اسم تالیفشو میگید و همینطور اسم انتشاراتش ممنون میشم دوست عزیز:gol:

hadighoreyshi

عضو جدید
سلام دوستان.
من یه کتاب خوب واسه تحلیل سازه میخوام که خیلی هم روون گفته باشه و راحت بشه فهمید.
طاحونی بهتره یا اطیابی؟یا گزینه ی دیگه؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.