معرفی و راهنمایی جهت خرید کتابهای مهندسی عمران

rahimism

عضو جدید
معرفی و راهنمایی جهت خرید کتابهای مهندسی عمرانی

معرفی و راهنمایی جهت خرید کتابهای مهندسی عمرانی

سلام دوستان

برای درس مهندسی زلزله یه کتاب میخوام. شما چی پیشنهاد میکنید؟ حدالامکان دنبال یه کتابی هستم که خیلی هم مسایل عمیق تئوری رو نگفته باشه (هرچی ساده تر و شسته رفته تر باشه که کسی بتونه خودش بخونه و سردربیاره بهتر) اگر مثال و ... هم برای امتحان داشته باشه که چه بهتر.

ممنون

masoodazizi

عضو جدید
سلام دوست عزيز
كتاب جامعي كه در اين زمينه وجود داره و با آئين نامه هاي ايران هم همخوني كامل داره كتاب اصول مهندسي زلزله دكتر حسن مقدم هست البته يه مقدار قيمتش بالاست ولي خيلي مفيده

meshki_0pm0

عضو جدید
منابع مفید و عالی برای" تحلیل 1-مکانیک خاک-مکانیک سیالات"

منابع مفید و عالی برای" تحلیل 1-مکانیک خاک-مکانیک سیالات"

از مهندسین محترم خواهشمندم در مورد سه درس مهم و اساسی( تحلیل 1-مکانیک خاک-مکانیک سیالات) واسه اونایی که ترم بهمن ماه برداشتن ، با این همه حجم سنگین در بازه زمانی کم ترم ، کتابها و منابع و راهکارهای مفیدی رو ارائه کنند تا هم بدرد این ترم بخوره هم بدرد ارشد بخوره.ممنون میشم با پاسخ های مفیدتون این بنده رو راهنمایی کنین.;)

ali-javan

عضو جدید
سلام دوست من!
باید خدمتت عرض کنم که ترم بهمن اصلا کوتاه تر نیست نسبت به ترم مهر ماه بلکه بهتر هم هست!توی این ترم از بازه بازتری برای مطالعه برخوردار هستی که برای نمونش اگر از 20 روز عید بتونی استفاده کنی به نتایج عالی میرسی!
در مورد کتاب باید بهت بگم که کتابهایی رو که بهت معرفی میکنم به نظر خودم بهترین ها هستند و من خودم به نتایج خیلی خوبی رسیدم!
تحلیل:کتاب شاپور طاحونی رو معرفی میکنم! اگر تمرین هایش رو حل کنی تحلیلتو بالای 18 میگیری(همراه با فهم)
مکانیک خاک:کتاب بهنیا و طباطبایی عالی هست و اگر بتونی این کتابو کامل بخونی امکان نداره خاکتو 20 نگیری!به اضافه ی این که اگر قصد ادامه تحصیل داری کتاب خاک گاج رو هم بگیر و همراه با ترم بخون!
کتاب سیالات :این کتابی که میگم بهت فوق العاده هست کتاب حسین افضلی مهر از انتشارات ارکان!

meshki_0pm0

عضو جدید
سلام دوست من!
باید خدمتت عرض کنم که ترم بهمن اصلا کوتاه تر نیست نسبت به ترم مهر ماه بلکه بهتر هم هست!توی این ترم از بازه بازتری برای مطالعه برخوردار هستی که برای نمونش اگر از 20 روز عید بتونی استفاده کنی به نتایج عالی میرسی!
در مورد کتاب باید بهت بگم که کتابهایی رو که بهت معرفی میکنم به نظر خودم بهترین ها هستند و من خودم به نتایج خیلی خوبی رسیدم!
تحلیل:کتاب شاپور طاحونی رو معرفی میکنم! اگر تمرین هایش رو حل کنی تحلیلتو بالای 18 میگیری(همراه با فهم)
مکانیک خاک:کتاب بهنیا و طباطبایی عالی هست و اگر بتونی این کتابو کامل بخونی امکان نداره خاکتو 20 نگیری!به اضافه ی این که اگر قصد ادامه تحصیل داری کتاب خاک گاج رو هم بگیر و همراه با ترم بخون!
کتاب سیالات :این کتابی که میگم بهت فوق العاده هست کتاب حسین افضلی مهر از انتشارات ارکان!

از لحاظ وقت آزاد ترم بهمن خیلی بهتره ولی از لحاظ آموزش توسط اساتید به نسبت کوتاهتر از ترم مهرماست!
ممنون از راهنمایی مفیدت.با این حال خیلی بهتر میتونم برناممو مدیریت کنم.

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از مهندسین محترم خواهشمندم در مورد سه درس مهم و اساسی( تحلیل 1-مکانیک خاک-مکانیک سیالات) واسه اونایی که ترم بهمن ماه برداشتن ، با این همه حجم سنگین در بازه زمانی کم ترم ، کتابها و منابع و راهکارهای مفیدی رو ارائه کنند تا هم بدرد این ترم بخوره هم بدرد ارشد بخوره.ممنون میشم با پاسخ های مفیدتون این بنده رو راهنمایی کنین.;)

سلام
کتاب مکانیک خاک از ابن جلال که قسمت نشست خاک خوب توضیح داده و داس البته کتاب خلاصه وتست ساسان امیر افشاری هم خوبه که به قول شما عمرانی ها همون خاک سرخس
کتاب مکانیک سیالات هم خلاصه وتست راهیان ارشد

meshki_0pm0

عضو جدید
سلام
کتاب مکانیک خاک از ابن جلال که قسمت نشست خاک خوب توضیح داده و داس البته کتاب خلاصه وتست ساسان امیر افشاری هم خوبه که به قول شما عمرانی ها همون خاک سرخس
کتاب مکانیک سیالات هم خلاصه وتست راهیان ارشد
ممنون از راهنماییتون مهندس :)

پینتوریکو

عضو جدید
کتاب نقشه کشی

کتاب نقشه کشی

سلام دوستان لطفآ یک کتاب خوب برای درس نقشه کشی به من معرفی کنید.استاد ما خیلی ناقص درس میده.

mirhamida

عضو جدید
سلام دوستان لطفآ یک کتاب خوب برای درس نقشه کشی به من معرفی کنید.استاد ما خیلی ناقص درس میده.
بهترین و ارزونترین هاش، کتابهای هنرستانیه. شما میتونید حتی از سایت سازمان فنی و حرفه ای هم دانلود رایگان بکنیدشون.

HOmaYon.Niazi

عضو جدید
کتاب پیشنهادی برای دانشجویان عمران و معماری با عنوان مهندسی گرمایش

کتاب پیشنهادی برای دانشجویان عمران و معماری با عنوان مهندسی گرمایش

[FONT=&quot]سلام دوستان عزیز این کتاب ، واقعا کتاب جالبی هست اگه رشته تحصیلیتون [/FONT]([FONT=&quot]عمران و معماری) هست پیشنهاد میکنم یک نسخه از این کتاب رو داشته باشید ضرر نمیکنید[/FONT] .
[FONT=&quot]حتما به لینک زیر یک سر بزنید چون فهرست مطالب موجود در کتاب و یک دمو از مطالب کتاب برای عموم قرار داده شده تا اول ببینید بعد بخرید[/FONT] .
[FONT=&quot]از توجهتون ممنونم برای همتون آرزوی موفقیت میکنم[/FONT] .
http://www.garmayesh.com

Silence

عضو جدید
درخواست راهنمایی در مورد کتاب و...

درخواست راهنمایی در مورد کتاب و...

نزدیک به دو سال هست که کلاً از عمران و مباحث مربوطه به دور می باشم...
برای بازگشت به این وادی...و نیز آمادگی برای بازار کار نیاز به مقداری مطالعه دارم...
چه کتاب هایی پیشنهاد می شه برای آمادگی برای کار؟...
برای مرور و یادآوری دروس چی؟...
به جز کتاب آیا فیلم و جزوه هم پیشنهاد می شه؟...چی؟...

در حال حاضر، نظارت و اجرا هست...اما ا اونجایی که خودم به شدت به طراحی علاقه دارم...درس ها رو بیشتر واسه طراحی می خونم...
شهریور احتمالاً نظام مهندسی شرکت کنم...و ارشد هم امسال به احتمال زیاد عمران می خوام شرکت کنم...

کتاب واسه اجرا و نظارت چی؟...که بخونم به کارم بیاد و به دردم بخوره...کاربردی باشه مثلاً...بتونم توی کارگاه ازش استفاده کنم...و صفر کیلومتر راهی کارگاه نشم...

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
برای بازگشت به این وادی...و نیز آمادگی برای بازار کار نیاز به مقداری مطالعه دارم...

در حال حاضر، نظارت و اجرا هست...اما ا اونجایی که خودم به شدت به طراحی علاقه دارم...درس ها رو بیشتر واسه طراحی می خونم...
شهریور احتمالاً نظام مهندسی شرکت کنم...و ارشد هم امسال به احتمال زیاد عمران می خوام شرکت کنم...

کتاب واسه اجرا و نظارت چی؟...که بخونم به کارم بیاد و به دردم بخوره...کاربردی باشه مثلاً...بتونم توی کارگاه ازش استفاده کنم...و صفر کیلومتر راهی کارگاه نشم...

سلام
برای شروع ، بهتره از کتاب های 4 جلدی ،اطیابی ( ادغام 2جلد در یک جلد هست ، روی هم دو جلد حساب میشه)(تقریبا به تمام نکاتی که درمورد نظارت و اجرا از طرح اختلاط بتون ، تا ارماتو ر گرفته هست توش !)و بعد از اون ، اگه یه مطالعه اجمالی روی کتابهای طراحی سازه های بتن ارمه و سازه های فولادی طاحونی داشته باشین ، بد نیست !!(البته این یکی رو مطمئن نیستم !! چون کتابای طاحونی هم خوبن ، هم نه !!)نشریه 55 هم خوب هست. البته یه مرور اجمالی به ایین نامه 2800 هم داشته باشین.
امیدوارم مفید باشن !
موفق باشین.

Silence

عضو جدید
سلام
برای شروع ، بهتره از کتاب های 4 جلدی ،اطیابی ( ادغام 2جلد در یک جلد هست ، روی هم دو جلد حساب میشه)(تقریبا به تمام نکاتی که درمورد نظارت و اجرا از طرح اختلاط بتون ، تا ارماتو ر گرفته هست توش !)و بعد از اون ، اگه یه مطالعه اجمالی روی کتابهای طراحی سازه های بتن ارمه و سازه های فولادی طاحونی داشته باشین ، بد نیست !!(البته این یکی رو مطمئن نیستم !! چون کتابای طاحونی هم خوبن ، هم نه !!)نشریه 55 هم خوب هست. البته یه مرور اجمالی به ایین نامه 2800 هم داشته باشین.
امیدوارم مفید باشن !
موفق باشین.
این کتاب که گفتید چاپ کدوم نشره؟...

اصلاً نمی تونم با طاحونی کنار بیام...
«طراحی سازه های فولادی» تالیف «دکتر ازهری» و «دکتر میر قادری» رو گرفتم...«سازه های بتن آرمه» تالیف «دکتر مستوفی نژاد» رو هم گرفتم...

Silence

عضو جدید
ظاهراً این کتاب مفیدیه...
«اجزای ساختمان و کارگاه»...مولف «سیامک ابراهیم زاده حسن آبادی»...نشر «سیمای دانش»...
این رو بهم معرفی کردن...با توجه به فهرستی که گفتن...به نظر میاد کتاب مفیدی باشه...

Silence

عضو جدید
ممنون می شم اگه کسی یه کتاب مناسب برای پی معرفی کنه...

javad.sh

عضو جدید

به نظر من اولین قدم این هست که صفر کیلومتر راهی کارگاه بشی
بعد توی کار هر چی که لازم باشه یاد میگیری

کار طراحی هم همین الان شروع کن
واسه شروع با یه پروژه آماده توی هر زمینه که علاقه داری شروع کن

javad.sh

عضو جدید
این کتاب که گفتید چاپ کدوم نشره؟...

اصلاً نمی تونم با طاحونی کنار بیام...
«طراحی سازه های فولادی» تالیف «دکتر ازهری» و «دکتر میر قادری» رو گرفتم...«سازه های بتن آرمه» تالیف «دکتر مستوفی نژاد» رو هم گرفتم...

ازهری و میرقادری بهترن کتاب سازه فولادی ایرانی هم اگه باشه که همراه با اونا خونده بشن خوبه
بتن هم که مستوفی نژاد عالی هست فقط حل مسائلش هم بگیر تا مسائل رو کامل حل کن
کتاب بتن کی نیا هم خوبه

javad.sh

عضو جدید
ممنون می شم اگه کسی یه کتاب مناسب برای پی معرفی کنه...

این کتابا همشون خوبت
آیین نامه های ایران -نشریه ها -کتاب های مقررات ملی ساختمان و ....
ولی تا زمانی که توی کار نباشی و چیزایی که میخونی همون موقع ازشون استفاده نکنی زود فراموش میشن

Dota_Eng

کاربر فعال
اسم یک کتاب تست برای مقاومت مصالح می خواستم

اسم یک کتاب تست برای مقاومت مصالح می خواستم

سلام
اسم کتاب تست با حل تشریحی برای درس مقاومت مصالح 1 می خواستم
کتابی که از منابع کارشناسی بیشتر مسائل حل شده باشه توش

تشکر ...

baran4

عضو جدید
من پیشنهاد میکنم مقاومت مصالح گاج رو بگیری
نویسنده : دکتر عرفانی و مهندس آهنگر

Dr.peyman

عضو جدید
کمک برای خرید کتاب

کمک برای خرید کتاب

سلام بر همه دوستان و مهندسان عزیز

من دانشجو ترم اولی هستم:redface:

یه عادت خوب یا بدی دارم این هستش که همیشه همراه با درس چند تا کتاب دیگه هم کار میکنم تا قوی تر بشم

خواهشم این هستش که دوستانی که ارشد امتحان دادن و میدونن که چه کتاب هایی خوب هست بهم معرفی کنن برای این که چند تا کتاب عوض نکنم تا یک کتاب خوب پیدا کنم

الان نیاز به کتاب هایی دارم که اموزش خیلی خوب و سطح بالایی داشته باشن تا پایه ام قوی بشه و همچنین یه سری سوال های سخت هم میخوام اخه عاشق سوال های سخت هستم

خلاصه این که کتاب هایی بهم معرفی کنین که هم از نظر اموزش خیلی خوب باشن هم از نظر مسائلی که دارن

درس هایی که این ترم به ما دادن::

1-رسم فنی و نقشه کشی ساختمان
2-زمین شناسی مهندسی
3-ریاضی 1
4-فیزیک 1

از دوستان خواهش میکنم بهترین کتاب هایی که خودشون استفاده کردن و نتیجه گرفتن رو بهم معرفی کنن

یه دنیا ممنون از همه دوستان;):)

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه دوستان و مهندسان عزیز

من دانشجو ترم اولی هستم:redface:

یه عادت خوب یا بدی دارم این هستش که همیشه همراه با درس چند تا کتاب دیگه هم کار میکنم تا قوی تر بشم

خواهشم این هستش که دوستانی که ارشد امتحان دادن و میدونن که چه کتاب هایی خوب هست بهم معرفی کنن برای این که چند تا کتاب عوض نکنم تا یک کتاب خوب پیدا کنم

الان نیاز به کتاب هایی دارم که اموزش خیلی خوب و سطح بالایی داشته باشن تا پایه ام قوی بشه و همچنین یه سری سوال های سخت هم میخوام اخه عاشق سوال های سخت هستم

خلاصه این که کتاب هایی بهم معرفی کنین که هم از نظر اموزش خیلی خوب باشن هم از نظر مسائلی که دارن

درس هایی که این ترم به ما دادن::

1-رسم فنی و نقشه کشی ساختمان
2-زمین شناسی مهندسی
3-ریاضی 1
4-فیزیک 1

از دوستان خواهش میکنم بهترین کتاب هایی که خودشون استفاده کردن و نتیجه گرفتن رو بهم معرفی کنن

یه دنیا ممنون از همه دوستان;):)

سلام به شما دوست عزیز

انشا ا.. مراحل تحصیل رو با موفقیت طی نمائید

برای کتاب ها می خوام بگم که تقریبا همه کتاب ها خوب هستند و نمیشه گفت کتابی بد هست چون هر مولف کتاب سعی میکنه قسمتی از مطلب رو خوب شرح بده پس اگه کتاب های مختلفی رو بخونی بنظرم بهتر میتونه بهت کمک کنه.

برای ارشد بهت پیشنهاد میکنم که از همون ترم اول که ریاضی و .. داری بشینی تست های همون درس رو هم بزنی تا درسا روی هم انباشته نشه.

برای انتخاب کتاب ها هم بهت این سایت رو معرفی میکنم http://www.adinebook.com

امیدوارم تونسته باشم خوب برات توضیح دهم.

بازم کاری داشتی در خدمتیم

Dr.peyman

عضو جدید
سلام به شما دوست عزیز

انشا ا.. مراحل تحصیل رو با موفقیت طی نمائید

برای کتاب ها می خوام بگم که تقریبا همه کتاب ها خوب هستند و نمیشه گفت کتابی بد هست چون هر مولف کتاب سعی میکنه قسمتی از مطلب رو خوب شرح بده پس اگه کتاب های مختلفی رو بخونی بنظرم بهتر میتونه بهت کمک کنه.

برای ارشد بهت پیشنهاد میکنم که از همون ترم اول که ریاضی و .. داری بشینی تست های همون درس رو هم بزنی تا درسا روی هم انباشته نشه.

برای انتخاب کتاب ها هم بهت این سایت رو معرفی میکنم http://www.adinebook.com

امیدوارم تونسته باشم خوب برات توضیح دهم.

بازم کاری داشتی در خدمتیم

مرسی از شما دوست عزیز

واقیت امر این هستش که من بودجه خیلی زیادی برای خرید کتاب ندارم و می خوام برای هر درس یه کتاب خیلی خوب پیدا کنم و اون رو بخونم یا اگه هیچ کتاب جامعی نیست تا تمام مباحث رو خوب پوشش بده چند کتاب خوب بهم معرفی کنید تا اگه بخوام با چند کتاب بخونم بدونم باید چه کتاب هایی بخرم

شما ارشد امتحان دادین؟

برای این درس ها از چه کتاب هایی استفاده کردین؟

خواهش میکنم واسه تست هم کتاب خوب بهم معرفی کنید تا از اون ها استفاده کنم:redface:

خیلی ممنون از وقتی که بهم دادین:)

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

hossein civil

عضو جدید
سلام
من پیشنهاد می کنم کتاب ایگور پوپوف با ترجمه شاپور طاحونی را مطالعه کن.این کتاب از منابع ارشد نیز میباشد.