***::::معرفی و دانلود کتب مواد و متالورژی:::::***

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست مهندس گلم.:gol:
دمت گرم.;)
من به کتاب های زیر نیاز دارم و ممنونت میشم که لینکاش رو بهم بدی:cry:.

1-آزمایشگاه متالوگرافی-افسانه ربيعی
2-اصول ریخته گری متالورژی-تاکنولوژی-جلال حجازی – انتشارات دانشگاه علم و صنعت
3-اصول طراحی مدل ها و قالبهای ریحته گری- هر دو تاش رو می خوام:redface:
4-آشنایی با متالورژی فزیکی- س.ه.اونر.

ممنون میشم ازت دوست عزیز:heart:

سلام

کتب فارسی در سایت قرار نمیگیره مگر اینکه خوده انتشاراتش به صورت فری در نت قرار بده

maryamfroughi

عضو جدید
سلام

سلام

نام كتاب: مقدمه اي بر ترمو ديناميك مواد
نويسندگان: ديويد گسگل ترجمه : دكتر علي سعيدي انتشارات: جهاد دانشگاهي
توضيحات: فهرست مطالب: مقدمه - قانون اول ترموديناميك - قانون دوم ترموديناميك - تعبير آماري آنتروپي - توابع ترموديناميكي - ظرفيت گرمائي ، آنتالپي، آنتروپي و قانون سوم ترموديناميك

نام كتاب: مقدمه اي بر ترمو ديناميك
نويسندگان: ديويد گسگل ترجمه : دكتر علي سعيدي انتشارات: جهاد دانشگاهي
توضيحات: فهرست مطالب: تعادل فاز در سيستم تك جزئي - رفتار گازها - رفتار محلولها - انرژي آزاد - واكنشهاي گازي - واكنشهاي شامل فاز خالص كندانس و يك فاز گازي - تعادل در سيستمهاي واكنش شيميايي - الكتروشيمي

نام كتاب: كتاب جامع مهندسي و علم مواد
نويسندگان محمدي ، واعظيانتشارات:انتشارات فراروي
توضيحات: فهرست مطالب: شيمي فيزيك مواد - ترموديناميك مواد - كريستالوگرافي - خواص فيزيكي مواد - عمليات حرارتي - استحاله فازها - دياگرامهاي تعادلي سه جزئي - خواص مكانيكي مواد 1- خواص مكانيكي مواد 2 - شكل دهي فلزات - ريخته گري - انجماد فلزات

نام كتاب: استحاله فازها در فلزات و آلياژها
نويسندگان: پورتر ، ايسترلينگ ترجمه : محمد رضا افضلي انتشارات:مركز نشر دانشگاهي
توضيحات:فهرست مطالب: ترموديناميك و نمودارهاي فاز - پخش- فصل مشتركهاي بلوري و ريز ساختارانجماد - تبديلهاي پخشي در جامدها - تبديلهاي غير پخشي

نام كتاب: اصول و كاربرد عمليات حرارتي فولادها
نويسندگان: دكتر محمد علي گلعذار انتشارات:دانشگاه صنعتي اصفهان
توضيحات: فهرست مطالب: فازها و ساختارهاي بلوري - فازها و ساختارهاي تعادلي - مارتنزيت و بينيت - نمودارهاي زمان دما و دگرگوني - عمليات حرارتي براي تشكيل ساختارهاي تعادلي - سختي و سختي پذيري - آستنيت در فولادها - باز پخت - تغييرات ابعاد و اثرات آن - سخت كردن سطحي - فولادهاي زنگ نزن - فولادهاي ابزار - نكات عملي و كاربرديعيوب و عمليات حرارتي فولادها

نام كتاب: ترمو ديناميك مواد
نويسندگان:راگون ترجمه : مهندس جعفر خليل علافي انتشارات: دانشگاه صنعتي سهند
توضيحات: فهرست مطالب: قانون اول - قانون دوم - روابط خاص - تعادل - تعادل شيميايي - الكتروشيمي - محلولها - قانون فازها - نمودارهاي فازي - ترموديناميك آماري - زمينه قبلي

نام كتاب: تغيير شكل و مكانيك شكست مواد و آلياژهاي مهندسي
نويسندگان: هرتزبرگ ، ريچارد دبليو ترجمه : دكتر علي اكبر اكرامي انتشارات: دانشگاه صنعتي شريف
توضيحات: فهرست مطالب: پاسخ مواد به كشش - مباني نظريه نابجايي - لغزش و دوقلويي در جامدات بلوري - مكانيسمهاي مقاوم شدن در فلزات - پاسخ جامدات بلورين به تغيير شكل در دماي زياد - پاسخ پلاستيكهاي مهندسي به تغيير شكل - شكست - اجزاي مكانيك شكست - كنترل شكست با دماي تبديل - جنبه هاي ريز ساختاري چقرمگي شكست - ترك خوردن ناشي از محيط - خستگي تحت تنش و كرنش چرخه اي - گسترش ترك خستگي - تحليل شكستهاي مهندسي

نام كتاب: آشنايي با متالورژي فيزيكي
نويسندگان: اونر ترجمه : عبدالوحيد فتي ، محمد عرفاني اننتشارات: مركز نشر دانشگاهي
توضيحات: فهرست مطالب: ابزار كار در متالورژي - ساختار فلز و تبلور - تغيير شكل مومسان - تابكاري و كار گرم - تشگيل آلياژها - نمودارهاي فازي - نمودار تعادلي آهن،آهن كاربيد - عمليات گرمايي فولاد - فولادهاي آلياژي - فولادهاي ابزار - چدن - فلزها و آلياژهاي غير آهني - فلزها در دماهاي بالا و پايين - سايش فلزها - خوردگي فلزها - متالورژي پودر - تحليل شكست

نام كتاب: شكل دادن فلزات (متالورژي و مكانيك)
نويسندگان: ويليام هاسفورد ، رابرت كدل ترجمه : مهندس محمد رضا افضلي انتشارات: دانشگاه صنعتي شريف توضيحات: فهرست مطالب: تنش و كرنش - مومساني ماكروسكوپي و معيارهاي تسليم - كار سختي - ناپايداري مومسان - آهنگ كرنش و دما - كار ايدئال يا انرژي يكنواخت - تحليل قاچي،تراز نيرو - تحليل كران بالايي - نظريه ميدان خط لغزش - شكل هندسي منطقه تغيير شكل - شكلپذيري - خمكاري - ناهمسانگردي خواص مومسان - كاسگري ، باز كشش و اتو كاري - حدود شكل دادن - قالبزنيهاي ورق و آزمونها - خواص ورق فلزي

نام كتاب: حرارت و حركت در مواد
نويسندگان: سيد خطيب الاسلام صدر نژاد ترجمه :انتشارات:مركز چاپ و انتشارات
توضيحات : فهرست مطالب: رابطه خواص با ساختار - قانون اول ترمو ديناميك - قوانين دوم و سوم ترموديناميك - تعادل - جداول ترموديناميكي

نام كتاب: اصول متالورژي فيزيكي
نويسندگان: ريد-هيل ، رضا عباسچيان ترجمه : صالحي ، عبداه پور ، حسيني نسب انتشارات: دانشگاه علم و صنعت ايران
توضيحات: فهرست مطالب: ساختار فلزات - روشهاي تحليل - پيوندهاي بلوري - مقدمه اي بر نابجايي ها - نابجايي ها و تغيير شكل پلاستيك - مفاهيم اوليه مرزدانه ها - جاهاي خالي - آنيل كردن - محلول هاي جامد - نمودارهاي فازي (1)- نمودارهاي فازي (2) - نفوذ در محلولهاي جامد جانشيني - نفوذ بين نشيني - انجماد فلزات

نام كتاب: متالورژي مكانيكي
نويسندگان: جورج اي ديتر ترجمه : شهره شهيدي انتشارات: مركز نشر دانشگاهي
توضيحات:فهرست مطالب:مقدمه - روابط تنش و كرنش در رفتار كشسان - مقدمات نظريه مومساني - تغيير شكل مومسان تك بلورها - نظريه نابجايي ها - مكانيزمهاي استحكام دهي - شكست - رفتار مكانيكي مواد پليمر - آزمايش كشش - آزمايش پيچش - آزمايش سختي - خستگي فلزات - خرش و گسيختگي ناشي از تنش - شكست ترد و آزمايش ضربه - اصول فلزكاري - آهنگري - نورد فلزات - فشار كاري - كشيدن مفتول ، سيم و لوله - شكل دادن ورق فلزي - ماشينكاري فلزات - مكانيك شكست

نام كتاب: مسائل ترموديناميك مهندسي مواد
نويسندگان: يوز باشي زاده - واعظي - محمدي ترجمه :انتشارات:فراروي
توضيحات: فهرست مطالب: مسائل قانون اول ترموديناميك - مسائل قانون دوم ترموديناميك - مسائل آنتروپي و احتمالات - مسائل توابع ترموديناميكي - مسائل آنتالپي و آنتروپي استاندارد - مسائل تعادل فازي در سيستمهاي يك جزئي - مسائل گازها - مسائل محلولها - مسائل نمودارهاي انرژي آزاد مسائل واكنشهاي گازي - مسائل واكنشهاي گازي غير ممكن و نمودار الينگهام - مسائل واكنشهاي تعادلي و محلولها - مسائل الكتروشيمي

نام كتاب: ترموديناميك مواد
نويسندگان: دكتر محمد ابراهيم ابراهيمي ترجمه :انتشارات:مولف
توضيحات: فهرست مطالب: مروري بر قوانين رموديناميك و توابع ترموديناميكي - تعادل فاز در سيستمهاي تك جزئي - تعادل فاز در سيستمهاي تك جزئي - واكنشهاي شامل فاز كندانس و يك فاز گازي - ترموديناميك محلولها - نمودار انرژي آزاد - انواع حالتهاي استاندارد

نام كتاب: متالورژي كاربردي چدنها (1)
نويسندگان: مرعش مرعشي انتشارات: شركت نورد و توليد قطعات فولادي
توضيحات: خاكستري - آلاژي - ضد سايش فهرست مطالب: ذوب چدن خاكستري - انجماد چدن خاكستري - چدنهاي آلياژي - عمليات حرارتي چدن خاكستري - خواص ويژه چدن خاكستري غير آلاژي - چدنهاي ضد سايش - خواص مكانيكي ، فيزيكي و الكتريكي چدن خاكستري - تضمين كيفيت در چدن خاكستري

نام كتاب: متالورژي كاربردي چدنها (2)
نويسندگان: مرعش مرعشي انتشارات: شركت نورد و توليد قطعات فولادي
توضيحات: نشكن - چكش خوار - فشرده فهرست مطالب: ذوب چدن نشكن در كوره القايي بدون هسته - روشهاي كروي سازي - چدن نشكن آلياژي - كاربرد قطعات چدن نشكن در صنعت - كاربرد خواص چدن نشكن در طراحي - عمليات كنترل كيفيت در كارخانه ريخته گري چدن نشكن - چدنهاي ماليبل - عمليات حرارتي چدن ماليبل - چدن با گرافيت فشرده

نام كتاب: فولادها
نويسندگان: پروفسور هاني كامب ترجمه : شاخه مهندسي متالورژي جهاد دانشگاهي دانشكده فني دانشگاه تهرانانتشارات: جهاد دانشگاهي توضيحات: ميكرو ساختار و خواص
فهرست مطالب: آهن و محلولهاي جامد بين نشيني - مقاوم كردن آهن و آلياژهاي آن - نمودار تعادلي آهن كربن - مناطق فازي فريت و آستنيت و اثرات عناصر آلياژي - تشكيل مارتنزيت - واكنش بينيت - عمليات حرارتي فولادها ، قابليت سختي پذيري - بازگشت مارتنزيت - عمليات ترمو مكانيكي فولادها - تردي و شكست فولادها - فولادهاي آستنيتي

نام كتاب: فولاد سازي
نويسندگان: جكسون - هابارد ترجمه و تدوين : مهندس محمود فرازپي انتشارات: جهاد دانشگاهي
توضيحات: فهرست مطالب: كوره القايي - كوره قوس الكتريك - فولادهاي پر آلياژ - گازها در فولاد - سرباره ها و مواد نسوز - پاتيل ها - روشهاي كنترل فرآيند - كنترل كيفيت فولاد سازي در ريخته گري (1)- كنترل كيفيت فولاد سازي در ريخته گري (2)

نام كتاب: فولاد شناسي
نويسندگان: محمد جعفر هاديان فرد ترجمه :انتشارات: نويد شيراز
توضيحات: فهرست مطالب: فولادها و جايگاه آنها - آهن و فولاد - عمليات حرارتي در فولادها - توليد آهن و فولاد - عوامل مهم در انتخاب مواد - تقسيمات فولادها - استانداردهاي رايج فولادها در دنيا

نام كتاب: كتاب مواد
نويسندگان: مهندسين مصاحبي ، ستار انتشارات: اركان اصفهان
توضيحات: چكيده اي از دوازده درس تخصصي مهندسي مواد همراه با حل تشريحي آزمونهاي كارشناسي ارشد برگزار شده

نام كتاب: اصول شكل دادن فلزات
نويسندگان: محمد باقر ليمويي انتشارات: دانش پژوهان فردا
توضيحات: كتاب جهش همرا با تست فهرست مطالب: مباني شكل دادن فلزات - كشش - اكستروژن - نورد - آهنگري - تئوري خطوط لغزش و آناليز حد بالايي

نام كتاب: خواص فيزيكي مواد
نويسندگان:مالك نادري ، معصومه حقي ترجمه :انتشارات:دانش پژوهان فردا
توضيحات: كتاب جهش همراه با تست فهرست مطالب:ساختار بلوري جامدات - نفوذ - نمودارهاي تعادلي - نمودارهاي تعادلي آهن ، كربن - نمودارهاي سه تايي

نام كتاب: انگليسي براي دانشجويان رشته مهندسي مواد
نويسندگان: دكتر محمد فلاحي مقيمي انتشارات: سمت
توضيحات: contents : materials science engineering - history of metallurgy - solidification - heat treatment of metals - survey of mechanical working - general principle of extrusion - powder metallurgy - principles of founding industry - patternmaking - defect in castings - melting furnaces - iron and steel - aluminum - inspection and quality control - principles of metallurgical failures - safety in the foundry
من نمیتونم کتابارو دانلود کنم دلیلش چیه؟؟لطفا بگید چیکار کنم؟؟؟

reza_1364

مدیر بازنشسته
من نمیتونم کتابارو دانلود کنم دلیلش چیه؟؟لطفا بگید چیکار کنم؟؟؟

بعضی از کتابها برای معرفی هستن

و بعضی دیگه دارای لینک می باشند

از کتابهایی که دارای لینک دانلود می باشند اونایی که نمیتونین دانلود کنین را بگین تا لینک جدید بدم

iran57

عضو جدید
اقای مدیر سایت من یه مقاله انگلیسی با ترجمش در مورد نانو سرامیک ها یا persolan یا grain boundaries of ceramics میخوام.خیلی واجبه.لطفا

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل. کسی این کتابه داره، لطف کنه بذاره برامون؟

national board inspection code

turaj

عضو جدید
سلام خسته نباشی
در آزمون فولا ارفع اردکان قبول شده ام
تا چند وقت دیگه مصاحبه تخصصی دارم
تولیدی این واحد شمش فولاد اسفنجیه
کتهب یا مطلب مناسبی در زمینه ریخته گری دائم دارید به من معرفی کنید
اگر هم در قسمت دانلود موجوده آدرسش رو لطف کنید به من بگویید با تشکر

CRYSTALIN

عضو جدید
سلام به همه دوستان من يك كتاب خيلي خوب در مورد XRD مي خوام ايا كسي مي تونه كمكم كنه ممنون

magnet

عضو جدید
سلام به همه دوستان من يك كتاب خيلي خوب در مورد XRD مي خوام ايا كسي مي تونه كمكم كنه ممنون

مبانی پراش پرتو ایکس ، بی دی کالیتی ، ترجمه دکتر بیژن اعتمادی و دکتر جمشید عمیقیان ، انتشارات دانشگاه شیراز

البته یه ترجمه دیگه هم داره.
کتاب فوق العاده ای یه و بسیار سطح خوبی داره . رفرنس ارشد و دکترا محسوب میشه.

armk1368

عضو جدید
خیلی باحالین
جواب که نمیدید
پست ها رو هم پاک میکنید
بابا شما کی هستید دیگه

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی باحالین
جواب که نمیدید
پست ها رو هم پاک میکنید
بابا شما کی هستید دیگه

مهندس magnet که جواب شمارو دادن....
رجوع کنید به اینجا
پستتونو جای مناسب نزده بودید. ایشون زحمت انتقالشو کشیدن....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

metallurgism

عضو جدید
کتابی که من خوندم برا این درس کتاب نفوذ در جامدات نوشته پاول شومن ترجمه دکتر ساعت چی و دکتر رسول صراف ماموری هست

اما این کتاب اون موقع هم موجود نبود و تجدید چاپ نشده بود.اما من کپی این کتاب را دارم

خواستی شماره من را که داری
هماهنگ کن تا درستش کنم

با سلام و خسته نباشید
اگر اصل کتاب در بازار موجود نیست من کپی این کتاب را لازم دارم
لطفا راهنمایی نمایید
متشکرم

sh_agh1

عضو جدید
لینک دانلود کتاب آزمون مواد تالیف ورنون جان کار نمی کنه .ممنون میشم کمکم کنید

joojooooo

عضو جدید
بچه ها کسی کتاب آنچه هر مهندس باید راجع به سرامیک ها بداند را نداشت؟:redface:

saeed1257

عضو جدید
لینک‌های کتاب‌های فارسی هیچ کدوم کار نمی‌کنه. اگه می‌شه برسی‌ کنید

farhad_o2

عضو جدید
سلام
اگه کسی از دوستان کتاب فارسی استحاله فازها در فلزات و آلياژها رو داره لطفاً بگذاره همینجا
اگه هم گذاشتن لینک کتابهای فارسی ممنوعه بگه تا ایمیلم رو بهش بدم تا به ایمیلم بفرسته
دمتون گرم

behdadn88

عضو جدید
poster.jpg
تجربيات ريخته‌گري: 10 قانون ريخته‌گري
نويسنده: جان كمبل
مترجمين: بهزاد نايبي، احمد بهمني، سيد علي دلبري، سيد رضا نوري، بهداد نايبي
تاريخ انتشار: سال 2004 ميلادي
تاريخ انتشار نسخه فارسي: سال 1391 هجري

عناوين ده قانون:

• دستيابي به مذاب با كيفيت
  • جلوگيري از عيوب ناشي از جريان آشفته
  • جلوگيري از عيوب ناشي از جريان آرام
  • طراحي سيستم راهگاهي مناسب
  • طراحي بهينه سيستم تغذيه‌گذاري
  • جلوگيري از توليد گازهاي ناشي از ماهيچه
  • پديده جدايش و آثار آن
  • پديده همرفت و آثار آن
  • كاهش تنش‌هاي پسماند
  • ايجاد نقاط راهنما

kian ahmadi

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد.كسي از دوستان اين سه كتاب داره ؟
Corrosion In The Oil Industry.
. Corrosion Prevention and Control--A Program Management Guide for Selecting Materials
. خوردگی در صنعت نفت

sonya.b

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد.كسي از دوستان اين سه كتاب داره ؟
Corrosion In The Oil Industry.
. Corrosion Prevention and Control--A Program Management Guide for Selecting Materials
. خوردگی در صنعت نفت

کابر عزیز "http://www.www.www.iran-eng.ir/member.php/144779-fardin65" این کتابارو دارن. میتونین از ایشون کمک بگیرین.

tahoom

عضو جدید
1. آبکاری فلزات – اسرافيل بشارت – انتشارات طراح – 1380

2. آزمايشگاه متالوگرافی – افسانه ربيعی – انتشارات جزيل – 1371

3. آزمون مواد – ورنون جان – علی حائريان – انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد – 1375

4. آشنايی با تجزيه شيميايی پلاستيکها - ا.کروس - ا.لانگ - محمود محراب زاده - مرکز نشر دانشگاهی تهران – 1365

5. آشنايی با متالورژی فيزيکی – س. ه. اونر – علی اکبر آهنی – انتشارات فن افراز – 1375

6. آلياژهای سبک : آلومينيوم، منيزيم و تيتانيم – آی. جی. پالمير – رضا محمودی – اردشير طهماسبی – انتشارات ارکان – 1380

7. آماده سازی سطوح فلزی – روشهای رنگ آميزی – سيد محمود کيثريها – حسين ذبيحی – ناشر: سيد محمود کيثريها – حسين ذبيحی - 1365

8. ابزار شناسايی ساختار مواد – يوسف خرازی – امير شيخ غفور – مرکز انتشارات دانشگاه علم و صنعت ايران – 1380

9. استخراج فلزات ( پيرو ، هيدرو و الکترو متالورژی ) – رضا قاسم زاده – مرکز انتشارات دانشگاه علم و صنعت ايران – 1377

10. اصول تئوری و عملی آندايزينگ آلومينيوم – محمدتقی صالحی – حسين بيدختی – مرکز انتشارات دانشگاه علم و صنعت ايران – 1380
11. اصول خوردگی و حفاظت فلزات – جمشيد مفيدی – انتشارات دانشگاه تهران – 1377

12. اصول ريخته گری متالورژی – تکنولوژی – جلال حجازی – انتشارات دانشگاه علم و صنعت – 1375

13. اصول شکل دهی فلزاتاiS.Kumar – عليرضا فلاحی – فتح الله حسينعلی ثانی – انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی امير کبير - 1378

14. اصول طراحی سيستمهای راهگاهی و تغذيه گذاری چدنها – رحمان خسروی – انتشارات جامعه ريخته گران ايران – 1368

15. اصول طراحی قالبهای پلاستيک و باکليت – ال. سورس – مصطفی نجومی – ناشر : قائم – 1373

16. اصول طراحی مدلها و قالبهای ريخته گری – مراد سليمی – ناشر : مؤلف - 1370

17. اصول طراحی مدل و قالب قطعات ريخته گری – محمدحسن جولازاده – انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان – 1372

18. اصول علم مواد( خواص و مهندسی مواد) – حسين تويسرکانی – انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان – 1370

19. اصول متالورژی مکانيکی – و.ج.مک گريگور تگارت – علی حائريان اردکانی – انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد – 1370

20. اصول مهندسی نورد – محمد حسن مشکسار – انتشارات دانشگاه شيراز – 1381
با سلام
دوستان گفته بودن از بین کتابا هر کدوم ذو که دانلود نمیشه بگیم تا دوباره بزارن، من به کتاب اصول تئوری و عملی آندایزینگ آلومینیوم نیاز مبرم دارم
ممنون میشم کسی لطف کنه و برام قرارش بده
با تشکر

maasoudkhan

عضو جدید
درخواست کتاب

درخواست کتاب

به نظر من هم كار خوبيه اما بايد براساس روش درستي باشه
مثلا شما كتابهايي رو كه اصلا به متالور»ي ربطي نداره اينجا اضافه كرديد و يا برخي لينكها كار نميكنه
مثلا
......
باسلام...ازینک اینجا پیام میذارم معذرت میخام.کتابی در باره ی نورد واسه دانلود میخام...ممنونتون میشم کمکم کنید.

mrsos256

عضو جدید
دانلود کتاب Transmission Electron Microscopy

دانلود کتاب Transmission Electron Microscopy

دوستان این هم لینک کتابی که قولش رو داده بودم :
Part1 - 17MB
Part2 - 16MB

مشخصات کتاب :
Transmission Electron Microscopy A Textbook for Materials Science
By:
David B. Williams
C. Barry Carter