معرفی نرم افزار... (PSCAD )

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

PSCAD (Power System CAD)
نرم افزاریست گرافیکی برای تحلیل گذرای سیستم های قدرت به کمک موتور شبیه ساز EMTDC(Electromagnetic Transient including DC)بر اساس Electromagnetic Transient ProgramFONT به زبان
در این نرم افزار می توان مدارات را به صورت شماتیک طراحی، شبیه سازی و اجرا کرده و پاسخ ها را مورد آنالیز قرار داد. اطلاعات در این نرم افزار در محیطی کاملا گرافیکی ارائه می شود و می توان به طور همزمان نمودار ها را رسم و متغییر های سیستم را اندازه گیری نمود.
این نرم افزار دارای یک کتابخانه از مدل های از پیش طراحی و تست شده است که شامل المان های پسیو ساده، کنترلر های پیچیده، ماشین های الکتریکی، دستگاه های و خطوط انتقال و کابل ها می باشدکاربر در این نرم افزار این امکان را می یابد تا با کمک کتابخانه مدل های مورد نیاز خود را از نو طراحی نماید.نرم افزار PSCAD برای اولین بار در سال 1988 ارائه شد و سیر تکاملی خود را به عنوان یک ابزار برای تولید فایل های اطلاعاتی برای نرم افزار شبیه ساز EMTDC آغاز کرد.
نسخه های اولیه آزمایشی بودند با اینحال این نرم افزار یک حرکت رو به جلو در زمینه ی سرعت و قابلیت های عملکردی را آغاز کرد در نسخه ی نخست کاربران EMTDC به جای آنکه از فایل های متنی به عنوان ورودی استفاده کنند می توانستند شبکه و سیستم های مورد تحلیل را طراحی نمایند.نسخه ی دوم به عنوان یک نرم افزار تجاری در سال 1994 ارائه شد که بر روی سیستم عامل یونیکس اجرا می شد. طراحی مدارات، رسم نمودار ها به شکل همزمان با اجرا کنترل و رسم نمودار به صورت جدا از اجرا از امکانات قابل توجه این نسخه بود.
نسخه ی سوم نرم افزار برای سیستم عامل ویندوز در سال 1999 ارائه شد. در آن هنگامPSCAD تبدیل به یک نرم افزار شبیه سازی با فرم ماژولار شده بود. اکنون سیستم این قابلیت را داشت که بلوک هایی در آن طراحی شوند که این بلوک ها دارای ارتباطات متقابلی با یکدیگر بوده، در عین حال به طور جداگانه کامپایل می شوند و هر کدام دارای فضای اطلاعاتی مخصوص به خود می باشند.این روش باعث بالا رفتن دقت و سرعت شبیه سازی شد.

در عین حال نسخه شماره 3 می توانست به طور کامل مجموعه ای از طراحی ها و سیستم های در حال اجرا را به وجود آورد. این اجتماع ، محیطی مشترک و قابل درک برای طراحی و شبیه سازی ارائه داد.
نسخه چهارم توانست آخرین دست آوردهای شبیه سازی نرم افزاری شبکه قدرت را ارائه دهد.

برخی از مدلهای موجود در PSCAD
مقاومت، سلف وخازن
سیم پیچ های القا متقابل
خطوط انتقال وابسته به فرکانس
منابع ولتاژ و جریان
کلید و مدار شکن
دیود ، تریستور و GTO
کنترلرهای آنالوگ ودیجیتال
ماشینهای DC و AC
ادوات و مدلهایی از باد، توربین و گاورنرهای بادی.

آخرین ویرایش:

majid_msp

عضو جدید
سلام اگه مطلبي در مورد آموزش pscad دارين برام بفرستين ممنون ميشم.

foodaji

عضو جدید
مهمترين و با قابليت ترين و قابل اعتمادترين نرم افزار محاسبات شبکه که در حال حاضر شرکتهاي برق از آن استفاده مي کنند نرم افزار DIgSILENT يا ديگسايلنت است
اين نرم افزار قيمتي بالاي ميليون تومان دارد ولي جديدا براي آن کرک ساخته شده.
براي دريافت به آدرس: http://foodaji.blogfa.com مراجعه کنيد

mhz_ir

عضو جدید
سلام دوستان.آیا PSCAD تو ویندوز7 نصب میشه؟کسی تست کرده؟برا من که جواب نداد!

mhz_ir

عضو جدید
نصب PSCAD در ویندوز7

نصب PSCAD در ویندوز7

مثل اینکه از آخرم خودم باید جوابشو پیدا می کردم!:)

فیلم آموزشی اون رو هم آماده کردم.

داونلود فیلم آموزشی نصب PSCAD در ویندوز7

پیمان2

عضو جدید
اقا نصب نشد که نشد
این تا 15 گره کار میکنه و بعدش میگه بیشتر از 15 گره رو نمیتونه تحلیل کنه

samahezri

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من عضو جدید سایتم. میشه بی زحمت همین ورژن جدید pscad رو برای منم میل کنید بینهایت ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

molavi-m

عضو جدید
سلام تو را به خدا نرم افزار و کرکشو برای بچه ه بذار رو سایت خدا خیرت بده مهندس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali124657

عضو جدید
سلام

سلام

آقا دمت گرم این کرک جواب داد. منو خوشحال کردی انشالله خدام خوشحالت کنه

s-karimi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
برای شبیه سازی سیستم قدرت نرم افزار dig بهتره یا pscad ؟ من در مورد میکروگریدها کار میکنم به نظرت برای انچام شبیه سازی ها ی شبکه از کدومشون استفاده کنم ؟

PSCAD (Power System CAD)
نرم افزاریست گرافیکی برای تحلیل گذرای سیستم های قدرت به کمک موتور شبیه ساز EMTDC(Electromagnetic Transient including DC)بر اساس Electromagnetic Transient ProgramFONT به زبان
در این نرم افزار می توان مدارات را به صورت شماتیک طراحی، شبیه سازی و اجرا کرده و پاسخ ها را مورد آنالیز قرار داد. اطلاعات در این نرم افزار در محیطی کاملا گرافیکی ارائه می شود و می توان به طور همزمان نمودار ها را رسم و متغییر های سیستم را اندازه گیری نمود.
این نرم افزار دارای یک کتابخانه از مدل های از پیش طراحی و تست شده است که شامل المان های پسیو ساده، کنترلر های پیچیده، ماشین های الکتریکی، دستگاه های و خطوط انتقال و کابل ها می باشدکاربر در این نرم افزار این امکان را می یابد تا با کمک کتابخانه مدل های مورد نیاز خود را از نو طراحی نماید.نرم افزار PSCAD برای اولین بار در سال 1988 ارائه شد و سیر تکاملی خود را به عنوان یک ابزار برای تولید فایل های اطلاعاتی برای نرم افزار شبیه ساز EMTDC آغاز کرد.
نسخه های اولیه آزمایشی بودند با اینحال این نرم افزار یک حرکت رو به جلو در زمینه ی سرعت و قابلیت های عملکردی را آغاز کرد در نسخه ی نخست کاربران EMTDC به جای آنکه از فایل های متنی به عنوان ورودی استفاده کنند می توانستند شبکه و سیستم های مورد تحلیل را طراحی نمایند.نسخه ی دوم به عنوان یک نرم افزار تجاری در سال 1994 ارائه شد که بر روی سیستم عامل یونیکس اجرا می شد. طراحی مدارات، رسم نمودار ها به شکل همزمان با اجرا کنترل و رسم نمودار به صورت جدا از اجرا از امکانات قابل توجه این نسخه بود.
نسخه ی سوم نرم افزار برای سیستم عامل ویندوز در سال 1999 ارائه شد. در آن هنگامPSCAD تبدیل به یک نرم افزار شبیه سازی با فرم ماژولار شده بود. اکنون سیستم این قابلیت را داشت که بلوک هایی در آن طراحی شوند که این بلوک ها دارای ارتباطات متقابلی با یکدیگر بوده، در عین حال به طور جداگانه کامپایل می شوند و هر کدام دارای فضای اطلاعاتی مخصوص به خود می باشند.این روش باعث بالا رفتن دقت و سرعت شبیه سازی شد.

در عین حال نسخه شماره 3 می توانست به طور کامل مجموعه ای از طراحی ها و سیستم های در حال اجرا را به وجود آورد. این اجتماع ، محیطی مشترک و قابل درک برای طراحی و شبیه سازی ارائه داد.
نسخه چهارم توانست آخرین دست آوردهای شبیه سازی نرم افزاری شبکه قدرت را ارائه دهد.

برخی از مدلهای موجود در PSCAD
مقاومت، سلف وخازن
سیم پیچ های القا متقابل
خطوط انتقال وابسته به فرکانس
منابع ولتاژ و جریان
کلید و مدار شکن
دیود ، تریستور و GTO
کنترلرهای آنالوگ ودیجیتال
ماشینهای DC و AC
ادوات و مدلهایی از باد، توربین و گاورنرهای بادی.

esraesra

عضو جدید
سلام بچه ها. خدا خیرتون بده. کمک بزرگی بهم کردید. خیلی دنبال کرک PSCAD گشتم و تونستم اینجا پیداش کنم. ممنونم

hoseinsagha

عضو جدید

mghodsi

عضو جدید
سلام دوستان من این نرم افزار رو میخوام تو 7 نصب کنم نمیتونم
فیلم آموزش هم که نمیشه دانلود کرد این زبان فرترن و....اینا چه چیزه دیگه؟
ممنون میشم طریقه نصب و کرک رو پله به پله توضیح بدید

morteza1477

عضو جدید
نرم افزارpscad 14 bus

نرم افزارpscad 14 bus

با سلام به دوستان.من نرم افزارpscad14باسه را می خواستم خیلی دنبالش گشتم پیداش نکردم.هر کی ازدوستان داره بزاره

morteza1477

عضو جدید
pscad 14bus

pscad 14bus

سلام.اقا من نرم افزار pscad 14busخیللی سریع للازم دارم اگر دارید برام بفرستید.کجا میتونم گیرش بیارم.لین دانللودی ازش داررین برام بفرستید
با تشکر

mena

عضو جدید
سلام دوستان.
من با نصب این برنامه مشکل دارم. مشکلمم در مورد ادرس دهی fortran هستش. چه طوری باید این مشکل رو رفع کنم.

th13

عضو جدید
سلام.اقا من نرم افزار pscad 14busخیللی سریع للازم دارم اگر دارید برام بفرستید.کجا میتونم گیرش بیارم.لین دانللودی ازش داررین برام بفرستید
با تشکر[/د.ست عزيز منم احتياج فوري بهش دارم اگر پيدا کردين بهم خبر بدين ممنون

th13

عضو جدید
سلام دوستان میشه به منم کمک کنید. من ورژن 4.2.1 را نصب کردم ولی تا تعداد مشخصی گره کار میکنه باید چکار کنم؟

saeedacc13

عضو جدید
سلام
کسی بلده چه طوری چندتا پروژه رو با هم ترکیب کرد طوری که داده های هر پروژه از بین نره

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه به منم کمک کنید. من ورژن 4.2.1 را نصب کردم ولی تا تعداد مشخصی گره کار میکنه باید چکار کنم؟

کرک این نرم افزار در این تاپیک وجود داره که کار میکنه;)

ho3ina89

عضو جدید
salam, man pscado ru windows 7 64 bit home , crackesho nemitunam berizam, yani kar nemikone, mishe kasi mano rahnamayi kone chikar bayad bokonam, mamnun.

بالا