معرفی نرم افزارهای مهندسی صنايع

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

بنده بخشی از نرم افزارهايی که به نوعی در حيطه مباحث مهندسی صنايع هستن رو معرفی می کنم. البته از دادن توضيحات خودداری کرده و صرفا اسم و شاخه مربوطه رو ذکر می کنم. دوستان ديگه هم اگر اطلاعاتی داشتن ميتونن ذکر کنن تا اين تاپيک کامل بشه.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------​

گروه آمار و رياضيات :
Minitab
Statistica
SPC
S-Plus
SigmaPlot
PHStat
Axume
SPSS
ESBPDF Analysis
ESBStats
MATLAB
MAPLE
SAS
EViews
Mathcad
Mathematica
STATA
Statius

گروه طراحی و تحليل سيستم :
Power Designer
Erwin Stella
Rational Suite Enterprise
Vensim
System Analysis
Easy Case
Fuzzy Gen

گروه برنامه ريزی و کنترل پروه :
MSP
Primavera
Project Scheduler
WBS Pro
Ace Planner

گروه شبيه سازی :
Arena
Taylor
SLAM
SOL
SIMULA
GPSS
DYNAMO
GASP
SIMSCRIPT
SIMUL8
I Think
AnyLogic
Flexim
Stellat

گروه تحقيق در عمليات و بهينه سازی :
QSB
DS
LINGO
LINDO
TORA
WINGAMS
GINO
STORM
QSom
MPL

گروه طرح ريزی و اقتصاد سنجی :
CRAFT
ALDEP
COMFAR
COFAD
CORELAP
Planet
COMLAND

گروه مديريت پايگاه داده ها :
MS ACCESS
ORACLE
SYBASE
SQL/DS
INGRES
DB2
INFORMIX

گروه کنترل توليد و موجودی :
OPT
MPPZI
MPCS
Production Manager
MRP

نرم افزار تصميم گيری :
Expert Choice

نرم افزار های مديريت مالی :
Money Maximizer
Winston
MYOB

ساير نرم افزارهای عمومی که هر مهندس بايد به اونا مسلط باشد :
MS EXCEL
MS WORD
MS VISIO
AUTOCAD

موفق باشين

shahrzad22

عضو جدید
از بین نرم افزارایی که برای طرح ریزی گفتید کدومش قوی تره و تو بازار کاربرد بیشتری داره؟مکانی که این نرم افزارو یاد میدن کجاست ؟

shahrzad22

عضو جدید
از بین نرم افزارایی که برای طرح ریزی گفتید کدومش قوی تره و تو بازار کاربرد بیشتری داره؟مکانی که این نرم افزارو یاد میدن کجاست ؟اگه ادرس یا شماره ای بدید ممنون:smile:

mortezahp

عضو جدید
متاسفانه نرم افزار قوی طرح ریزی که تو بازار کار هم جواب بده خیلی کمه من چون خودم پایان نامم نرم افزارهای طرح ریزی بوده خیلی روش کار کردم
اکثرا نرم افزارها جنبه آموزشی دارن
مثل CRAFT,COFAD,COMLAD,PLANET,Micro CRAFT
یه سری هم تحت ویندوز و جدیدترن مثل : VIP-PLANOPT,FLAP,PLANOPT و ...
یه سری هم تجاری هستن و شدیدا پولی مثل ARCHIBUS
اینم یه صفحه از پایان نامم که لیست نرم افزارها و شرکت توسعه دهنده لیست شده :
نام نرم افزار نام شرکت توسعه دهنده
Archibus Inc. Archibus/FM
Systems Modeling corp. ARENA
SoftDesk AUTO FM
AutoSimulations,Inc. AutoMod
CRIMBO CRIMFLO
Cimtechnologies Factory Flow
Temps Inc. Factory Modeler
Cimtechnologies Factory Plan
Cimtechnologies FactoryCAD
Cimtechnologies FactoryOPT
AESOP GmbH INTALA
High Performance Systems ithink
Production Modeling Corp. LayOPT 1.0
CMS Research MAST/SPAR
Micro Analysis and Design MicroSaint
Network Dynamics Inc. MPX
SDZ GmbH Perfact !
PROMODEL Corp. ProModel
Systems Modeling Corp. SIMAN/CINEMA
CACI Products Comp. SIMFACTORY II.5
AESOP GmbH SIMPLE++
Marc Goetschalckx SPIRAL
High Performance Systems. STELLA II
AT T Witness

KARA_DENIZ

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی که در مورد معرفی نرم افزار های مهندسی صنایع نوشته بودید برای من مفید بود.چون من بعضی از نرم افزار های صنایع و زمینه ی کاری مربوط به آنها رو نمی شناختم.

sszz23

عضو جدید
نرم افزار Crystal ball

نرم افزار Crystal ball

معرفی نرم افزارکریستال بال Crystal ball :یکی از نرم افزارهای گرافیکی است که در محیط نرم افزار اکسل به کاربردرمورد پیشبینی ونیز آنالیز ریسک کمک میکند.به عبارت دیگربااستفاده از این نرم افزار میتوان عدم قطعیتهای آینده را آنالیز کرد وتصمیمات مدیریتی را بهره ور کرد.با استفاده از شبیه سازی که این نرم افزار انجام میدهدکاربر میتواند جواب سوالاتی چون:این پروژه با چه احتمالی در محدوده زمان و هزینه تعریف شده تمام میشود و با چه احتمالی این سطح از سود آوری نصیب ما
میشود و...را پیداکند.
منبع:سیستم مدیریت پروژه.

sszz23

عضو جدید
نرم افزار مدیریت پروژه کلک(KELCK):
برای آگاهی بیشتر در مورد این نرم افزار به سایت زیر مراجعه فرمایید. با سپاس.
www.aca.co.ir

sszz23

عضو جدید
نرم افزار کنترل پروژه HPM :
HPM=Harvard Project Manager :رسم نمودارهای پرت و گرت به اندازه دلخواه-محاسبه محدودیتهای FF و SF - قابلیت تعریف 350 فعالیت با حداکثر 12 کاراکتر-آنالیز مقادیر بدست آمده تجمعی و گراف آن-هزینه بندی انواع پروژه ها-تعریف تقویم برای هر منبع-تعیین زمان استفاده از منبع در تخصیص منابع.

sszz23

عضو جدید
نرم افزار کنترل پروژه Time Line یا (TL6)
رسم انواع نمودارها با اندازه دلخواه-در نظر گرفتن محدودیتهای (زودتر از.....شروع نشود) و یا (دیرتر از.....شروع نشود)-آنالیز پرت-تعیین مدت زمان استفاده از منبع و به تاخیر انداختن آنها با تخصیص تقویم به منابع-استفاده از بانکهای اطلاعاتی برای ایجاد پروژه ها-تهیه گزارش راجع به منبع-قابلیت مهم نمودار پرت زمانبندی شده به همراه MSP و قابلیت جانبی Guide Line 2

sszz23

عضو جدید
نرم افزارهای گرافیک و ترسیم

نرم افزارهای گرافیک و ترسیم

Visio For Business Graphics
(VISIO) رسم نمودارهای OPC و FPC و مونتاژ و CPM و گانت چارت/امکان تغییر شکل و ویرایش و تغییر رنگ/ارتباط با Word و Excel /مرتب کردن اجزا مانند رسم چیدمان تولید و پر کردن فضاهای خالی.

Harvard Graphics
(HG3) رسم نمودارهای میله ای-سازمانی چندگانه و نمودارهای آماری/ایجاد جدولها و طرحها-اساس کار استفاده از منوها /تهیه اسلایدهای 35 میلی متری با یک Film Recorder

MS Powerpoint :رسم نمودارهای مختلف-قابلیت ایجاد فایلهای نمایشی-انیمیشن و گرافیکی-راهنمای ارائه مقاله،سمینار و پروژه و همچنین قابلیت استفاده های تبلیغاتی و آموزشی در شبکه های جهانی Internet .

maghorbani

عضو جدید
من نرم افزار Criterium decision plus را می خواستم. کسی می تونه کمکم کنه؟ از طریق سایتش تقاضا دادم، اما نمی دونم چرا برام نمی فرسته. تشکر

woodywood

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
راستش من آموزش این نرم افزارو نمی خوام چون بلدم
فقط من توی یک مقاله از این نرم افزار استفاده کردم که حالا باید توی توضیحاتم معرفی این نرم افزار و کاربردهاشو بنویسم
اگه lingo 8 بود بهتر
ولی هیچ متنی ندارم.
کسی می تونه کمکم کنه ؟
لطفا خیلی حیاتیه .

sszz23

عضو جدید
من نرم افزار Criterium decision plus را می خواستم. کسی می تونه کمکم کنه؟ از طریق سایتش تقاضا دادم، اما نمی دونم چرا برام نمی فرسته. تشکر

این نرم افزار که مربوط به مهندسی معدنه و اگر در اونجا خواستتون رو مطرح کنید بهتر بهتون کمک میکنند.

Esi_jo0on

عضو جدید
سلام به مهندسين من با اينكه اين ترم ميشم ترم 5 ولي تا الان هيچ بحثي راجع به نرم افزارهاي مهنسي صنايع نشده و هيچ واحدي هم در اين زمينه ارائه نشده ميشه دوستان كمك كنند كه آيا اين نرم افزارها و كار باهاشون به عنوان واحد براي دانشجو ارائه ميشه و چه ترمي؟!

mbmd_13

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال !

برای دانلود نرم افزار microsoft SQL server باید به چه سایتی مراجعه کنم ؟

gokeh

عضو جدید
با سلام
لطفاً نرم افزاری که در زمینه بهینه سازی لی اوت (layout) باشد به من معرفی نمایید

با تشکر​

rkhos

عضو جدید
سلام دوست عزيز عمده نرم افزار هاي بهينه سازي لي اوت تحت dos مي باشند ولي شما مي توانيد ازنرم افزار update شده QSBتحت عنوان WIN QSB براي حل مشكلت استفاده كني. البته براي اين كار بايد ديتاهاي مورد نياز از جمله ضريب وميزان وابستگي دپارتمانها به همديگر ابعاد هر دپارتمان و... داشته باشي. موفق باشي اگه نرم افزارش رو نداشتي بگو تا برات بفرستم. موفق باشي.

a_arsenal

عضو جدید
tnx 4 your information

tnx 4 your information

hi too all
behet tabrik migam ke inghadr perfect liste narm afzaraye reshtamoono neveshte boodi
ama chanta narm afzaro az ghalam endakhte boodi ke lazem midoonam be 1kish eshare konam
1ki az narm afzaraye kheyli khoobi ke behesh eshare nakarde boodi nam afzare (PERT MASTER) dar hozeye project controle ke bishtar rooye pert o cpm focus mikone
nice too meet u
bye 4 now

مهرآذین

عضو جدید
سلام بچه ها
درباره نرم افزار شوفلو چیزی به گوشتان خورده؟
این نرم افزار برای درس شبیه سازی است و من درباره این نرم افزار قراره کنفرانس بدم اگر کسی اطلاعاتی داره درباره این نرم افزار دریغ نکنه
ممنون.

white

عضو جدید
سلام.
ببخشید می شه یه سایتی معرفی کنین که آموزش visio رو داشته باشه:w27:

atefe1212

عضو جدید
سلام ببخشید من نیاز شدید و سریع به کمک یک مهندس صنایع دارم من تو پروژه ای نیاز دارم با نرم افزار vensimکار کنم کسی می تونه کمکم کنه لطفا:(:gol:

Pro

عضو جدید
سلام. ممنون از تاپیکتون. منم با Arena آشنایی دارم. موفق باشید

بالا