معرفی نرم افزارهای مهندسی شیمی و مقایسه شبیه سازها

جوجو13

اخراجی موقت
منظور شما استفاده از عملگرهای منطقی کنترل ها می باشد؟ اگر این منظورتون هست که باید همه ی اون عملیاتی رو که در هایسیس برای یک پارامتر انجام می دادید رو انجام دهید بعد مد رو به مد در حالت دینامیک تغییر دهید..:D
دوستان کسی در مورد عملیات های منطقی در hysys اطلاعاتی داره؟؟؟متاسفانه در همه ی کتب آموزش hysys از این قسمت فقط set,balance,adjust,recycle,spreadsheet توضیح دادن و در مورد بقیه عملگر ها توضیح ندادن.اگه مسی اطلاعاتی در این زمینه داره خوشحال میشم که راهنماییم کنه.

mohammad_che_eng

عضو جدید
مثلا massbal که جز sub_flowsheet
یاselect blockوdigital pointوcontrol opsوboolean opsوextrnal data linker که همه ی اینها جز logical هستن.
اینهایی که نام بردم در سومین قسمت از paletteقرار دارن.
در کتابهایی که من در مورد hysys از مهندس باغمیشه و سرکار خانوم خلجی که کتاب دوم از انتشارات دیباگران هست و کتاب خوب و تقریبا کاملیه هیچ توضیحی در این موارد داده نشده.
اگر کسی کتابی داره که این موارد را توضیح داده باشه .خیلی ممنون میشم اگه به من معرفی کنه.

با تشکر.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
یاselect blockوdigital pointوcontrol opsوboolean opsوextrnal data linker که همه ی اینها جز logical هستن.
در کتابهایی که من در مورد hysys از مهندس باغمیشه و سرکار خانوم خلجی که کتاب دوم از انتشارات دیباگران هست و کتاب خوب و تقریبا کاملیه هیچ توضیحی در این موارد داده نشده.
اگر کسی کتابی داره که این موارد را توضیح داده باشه .خیلی ممنون میشم اگه به من معرفی کنه.

با تشکر.
من هم کتابی ندیدم که این ها رو به صورت جمع توضیح داده باشه
البته شاید هم باشه و من ندیده باشم . . .

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

با تشکر.

مونم يه مدتي دنبال اينا بودم ولي چيزي پيدا نكردم ولي به قول بكتاش كار نشد نداره ;)

mozilla

عضو جدید
نرم افزار اسپن

نرم افزار اسپن

سلام
من تقريبا 1 ماه است كه مي خوام يكي از فرايند هاي برج هاي پر شده (packed tower ) رو شبيه سازي كنم ...

ولي تا به حال با نرم افزار اسپن كار نكردم و بيشتر با hysys كار كردم

مي خواستم بدونم كه كاتاكيست رو از كجا ميشه مشخص كرد ؟
و ثانيا به چه صورت ميشه اين خوراك يا feed رو مشخص كرد ؟

چون در hysys همون اول معادله حالت و feed رو ميشه مشخص كرد ...

خواهشا كمك كنيد ...

ممنون

imansamiee

عضو جدید
ايمان

ايمان

sسلام من دنبال نرافزار aspen pipe هستم خوده aspenرا هم نصب كردم اما خبري ازaspen pipe نيست جي كار كنم ايمان

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
sسلام من دنبال نرافزار aspen pipe هستم خوده aspenرا هم نصب كردم اما خبري ازaspen pipe نيست جي كار كنم ايمان

این شاخه را شما در نرم افزار HTFS می توانید پیدا کنید: از این نرم افزار برای محاسبات افت فشار و طراحی سیستم های لوله کشی در مبدل ها و کلیه تجهیزات استفاده می شود ولی بیشتر برای مبدل ها طراحی شده است.. زیرا کار اصلی مهندسی شیمی طرای لوله کشی در قسمت مبدل ها می باشد.

جوجو13

اخراجی موقت
سلام
من تقريبا 1 ماه است كه مي خوام يكي از فرايند هاي برج هاي پر شده (packed tower ) رو شبيه سازي كنم ...

ولي تا به حال با نرم افزار اسپن كار نكردم و بيشتر با hysys كار كردم

مي خواستم بدونم كه كاتاكيست رو از كجا ميشه مشخص كرد ؟
و ثانيا به چه صورت ميشه اين خوراك يا feed رو مشخص كرد ؟

چون در hysys همون اول معادله حالت و feed رو ميشه مشخص كرد ...

خواهشا كمك كنيد ...

ممنون
اه من این رو ندیده بودم... شرمنده خب حالا توضیش میدم تا اگهر هم کسی با این قضیه روبرو شد مشکلش حل بشه ببین::D
برای اضافه کرردن کاتالیست میتونی در حالت پایا حالش کنی در اسپن پلاس بعدش ببریش در مد پلیمر.. ولی فکر کنم که در ایران فقط تعداد محدودی با اسپن پلیمر آشنا باشند..اگر به استاد امیر محسنی( معروف به پدر محلول های پلیمری) :D
دسترسی داری میتونی ازش کمک بگیری.. اگر هم نداری که می تونی به اسپن ورژن های بالا مراجعه کنی که در اون تعبیه شده..بعد از اضافه کردن مقدار کاتالیست

برو Dead Zone ش رو فعال کن... تا مقدارش مشخص بشه و بعدش که در حالت پایا شبیه سازیش کردی برو کنترلرهاش رو نصب کن...:D:D:D

alireza0990

عضو جدید
کمک :آموزش نرم افزارهای شبیه سازی مخازن نفت و گاز cmg
و دانلود این نرم افزار

toop95

عضو جدید
دوست من اولا سی ام جی کرکش خیلی کمه.دوما برو اکلیپس بیاموز که شرط مردانگی است :D

valentine_18h

عضو جدید
درباره برج های خنک کننده در همین تالار در تاپیک های اولی که مهم شناخته شده اند در نرم افزارهای هایسیس و اسپن درباره شون کتاب قرار داده ام. اگر برای طراحی می خواهید! بهتره که با اسپن water این کار رو انجام دهید.
شما خودتونم با Aspen water کار کردین؟ کسی رو میشناسین تو این زمینه وارد باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

hiceco

عضو جدید
شما خودتونم با Aspen water کار کردین؟ کسی رو میشناسین تو این زمینه وارد باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز

من با ماژول aspen water تا حالا کار نکردم، ولی گفتم شاید راهنمای این ماژول که جزو tutorial خود شرکت اسپن هست و داخل cd سوم نصب نرم افزار موجود هست به دردتون بخوره. امیدوارم مفید واقع بشه و شما هم اگه اطلاعات جدیدی کسب کردید ما رو بی نصیب نگذارید.
ممنون. شاد باشید.

لینک دانلود:
http://rapidshare.com/files/157921980/Aspen_water.rar.html

zoha

کاربر فعال
CFD

CFD

سلام دوستان

دنبال شبیه ساز CFD می گردم!اگه کتابی!! آموزشگاهی ! هرچیزی که من باهاش بیشتر آشنا بشم معرفی کنین ممنون میشم!:gol:

leonidas

عضو جدید
سلام دوستان

دنبال شبیه ساز CFD می گردم!اگه کتابی!! آموزشگاهی ! هرچیزی که من باهاش بیشتر آشنا بشم معرفی کنین ممنون میشم!:gol:

از جمله نرم افزارهای مهم شبیه ساز cfd میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:
1. cfx
2. fluent
3. femlab
femlab محصول دست بیشتر مهندسان شیمی و بر مبنای زبان matlab
میتونید کد نویسی انجام داده و اگه چیزی میخوای اضافه کنید با matlab
عملیات user defined انجام بدید. fluent برمبنای ++c طراحی شده و بر
اکثر رشته های مهندسی که با شبیه سازی hydrodynamic سر و کار
دارن قابل کاربرد است.
اصول کار به این ترتیب است که شما ابتدا باید مش یا طراحی مجازی geometric
سیستم مورد نظر را در واحد gambit انجام بدید و بعد برای شبیه سازی به خود fluent
بفرستید. کتاب (دینامیک سیالات محاسباتی به کمک نرم افزار fluent )همراه با cd
از نشر طراح در بازار موجود است.

leonidas

عضو جدید
کمک :آموزش نرم افزارهای شبیه سازی مخازن نفت و گاز cmg
و دانلود این نرم افزار

آموزش نرم افزار های شبیه سازی مخازن نفت و گاز cmg
از انتشارات طاهریان همراه با cd
مولفان: ارسلان ذوالفقاری, خلیل افسری
tel:تهران
66974152
66492733

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
معرفي نرم افزارهاي اكتشافي

نويسنده : دکتر قاسم العسکري

دو گونه نرم افزار اكتشافی رایج در صنعت وجود دارد كه تحقیقاتی و صنعتی میباشند نرم افزارهای تحقیقاتی بیشتر برای مدلسازی ساختمان زمین شناسی با استفاده از داده های چاه نگاری و ژئوفیزیكی، به كار میروند.

انواع نرم‌ افزارهای تحقیقاتی:

MRM2 يا NORMAL RAY MODELLING
این نرم افزار یكی از قدیمیترین نرم افزارهای تحقیقاتی است كه امواج كه به حالت زمان از لایه ها بازتاب میشوند را (Reconstract) بازسازی میكند و بوسیله این بازسازی، مدل سازی را انجام داده و داده های لرزهای را به صورت مصنوعی یا از طریق محاسبات تولید میكند. كاربرد این نرم افزار در تعیین سطوح جدائی لایه های نازك (نقطه های كور) و مدل سازی ساختمانهای پیچیده (مانند faulting,folding,pinehout) است.

SGV2 يا Smooth Grid Velocity Programs
این نرم‌افزار می‌تواند مدل هندسی مخازن گردید و مش بندی كند و شكل‌هندسی آنها را با تغییر شرایط روئت شده لایه‌ها در چاه‌های مهم بسته (Gorrelated) و مشخص می‌كند. از این نرم‌افزار برای پیدا كردن نقاط حد واسط (interpolation) یا پیدا كردن نقاط حد خارج از محدوده (entrapolatiou) استفاده می‌كند و ساختمان خارج از محدود مخازن را با داده‌های چاه هم بسته می‌نماید و از طریق این همبستگی یا تعمیم به روش دورنیای دوبعدی یا برون‌یابی دو بعدی نقاط مجهول مربوط به هندسه ساختمان مخزن را پیدا می‌كند.

Wide Angle Ray Moel eling يا WAR2
این نرم‌افزار برای مدل‌سازی امواج لرزه‌ای و مقایسه آن با داده‌های لرزه‌ای به كار می‌رود و برای آرایش ‌های مختلف چشمه و گیرنده‌ها به كار می‌رود و در طراحی عملیات لرزه‌ای كاربرد دارد. نرم‌افزار Omni كه توسط شركت‌ها صنعتی به كار می‌رود براساس تئوری‌های WAR2 نوشته و تنظیم شده است و برای طراحی عملیات لرزه‌ای و QC (كنترل كیفیت) و ثبت عملیات لرزه‌ای استفاده می‌شود.

Vertieal Seismis Profiling يا VSP
این نرم‌افزار براساس نظریه‌های انتشار امواج لرزه‌ای در محیط‌های نامتجانس و ناهمگن كاربرد دارد. این نرم‌افزار می‌تواند میدان انتشار امواج لرزه‌ای را بازسازی و داده‌های لرزه‌ای را در محل دیواره چاه برای گزنده‌های مختلف كه آرایش‌های متفاوت دارند محاسبه نماید این نرم‌افزار همچنین برای تصویر برداری از پیرامون و ساختمان اطراف چاه و یا بازسازی بین دو یا چند چاه توسط انتشار امواج لرزه‌ای به كار رود. با استفاده از اطلاعات نمودارهای سرعتی سنجی و چگالی قادر است مدل‌های ساختمانی زمین را منعكس نماید و برای مقایسه داده‌های سطحی لرزه‌ای به كار رود.

VSP-NIDC
این یك نرم‌افزار برای شركت ملی‌حفاری نوشته شده است كه با استفاده از اطلاعات نمودار‌ها مدل‌سازی ساختمان‌های زمین را انجام می‌دهد. دارای 30 زیر برنامه می‌باشد كه یكی براساس میدان پرتو و دیگری براساس میدان امواج كار می‌كند. كه هر كدام كاربردهای خاصی دارد. میدان پرتو (PVSP) برای مقایسهای بزرگ به عنوان مثال اطراف مخزن یا Zero offset و زیر برنامة FDVSP مقیاسهای كوچك یعنی پیرامون چاه یا nonzero offset مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Electro -Micro Imaging Packege يا EMID
این نرم‌افزار برای تحلیل نمودارهای تصویری در فرمت las و یا فرمت Delis داده‌های تصویری را به عنوان ورودی می‌گیرد و مورد پردازش و تحلیل قرار می‌دهد. این نرم‌افزار در اصل برای شركت ملی‌حفاری نوشته شده و اصلاحات نگاره‌های تصویری را با دقت بالا انجام می‌دهد و نگاره‌های برای تغییر بهینه آماده می‌سازد.

A Roch Image Pack
این نرم‌افزار نیز برای شركت ملی ‌حفاری نوشته شده است و داده‌های تصویری صوتی را با فرمت‌های استاندارد صنعتی می‌گیرد و مورد پردازش و تحلیل قرار می‌دهد. از سیستم های كار آمدی برای بهینه‌سازی تصویر در این نرم‌افزار استفاده می‌شود. در واقع این نرم‌افزار داده‌های تصویری گرفته شده از چاه‌ را پس از اصلاحات و پردازش و بهینه‌سازی تصویر برای تعبیر و تفسیر آماده می‌كند. قابل ذكر است كه داده‌های تصویری برای تعیین لایه‌بندی طبقات و شكافهای اعمال شده توسط مته حفاری و مناطق شسته شده دیواره چاه و شكافهای اولیه دیواره چاه و فرم لایه‌های جداه دیواره چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Rock etatic yimulator Packayu
این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی كلیه نگاره‌های مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از نمودارهای متداول كه از چاه گرفته می‌شود نرم‌افزار فوق اینگونه داده‌ها را به عنوان ورودی می‌پذیرد در نگاره‌های كشتان را برای همان چاه محاسبه می‌كند و به استناد الگوریتم انتخاب شده این نگاره‌ها را شبیه سازی می‌كند.

Rock DLT
نرم‌افزاری است كه برای نگاره‌های بهره‌بردار مورد استفاده قرار می‌گیرد این نرم‌افزار قادر است کدهای مذكور را با فرمت استاندارد بخواند و اصلاحات محیطی را روی آنها انجام داده و پس از پردازش و آماده‌سازی لاگهای تصحیح شده را همبسته نماید. این نرم‌افزار برای شركت ملی‌حفاری نوشته شده است.

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

نويسنده : دکتر قاسم العسکري

دو گونه نرم افزار اكتشافی رایج در صنعت وجود دارد كه تحقیقاتی و صنعتی میباشند نرم افزارهای تحقیقاتی بیشتر برای مدلسازی ساختمان زمین شناسی با استفاده از داده های چاه نگاری و ژئوفیزیكی، به كار میروند.

انواع نرم‌ افزارهای تحقیقاتی:

MRM2 يا NORMAL RAY MODELLING
این نرم افزار یكی از قدیمیترین نرم افزارهای تحقیقاتی است كه امواج كه به حالت زمان از لایه ها بازتاب میشوند را (Reconstract) بازسازی میكند و بوسیله این بازسازی، مدل سازی را انجام داده و داده های لرزهای را به صورت مصنوعی یا از طریق محاسبات تولید میكند. كاربرد این نرم افزار در تعیین سطوح جدائی لایه های نازك (نقطه های كور) و مدل سازی ساختمانهای پیچیده (مانند faulting,folding,pinehout) است.

SGV2 يا Smooth Grid Velocity Programs
این نرم‌افزار می‌تواند مدل هندسی مخازن گردید و مش بندی كند و شكل‌هندسی آنها را با تغییر شرایط روئت شده لایه‌ها در چاه‌های مهم بسته (Gorrelated) و مشخص می‌كند. از این نرم‌افزار برای پیدا كردن نقاط حد واسط (interpolation) یا پیدا كردن نقاط حد خارج از محدوده (entrapolatiou) استفاده می‌كند و ساختمان خارج از محدود مخازن را با داده‌های چاه هم بسته می‌نماید و از طریق این همبستگی یا تعمیم به روش دورنیای دوبعدی یا برون‌یابی دو بعدی نقاط مجهول مربوط به هندسه ساختمان مخزن را پیدا می‌كند.

Wide Angle Ray Moel eling يا WAR2
این نرم‌افزار برای مدل‌سازی امواج لرزه‌ای و مقایسه آن با داده‌های لرزه‌ای به كار می‌رود و برای آرایش ‌های مختلف چشمه و گیرنده‌ها به كار می‌رود و در طراحی عملیات لرزه‌ای كاربرد دارد. نرم‌افزار Omni كه توسط شركت‌ها صنعتی به كار می‌رود براساس تئوری‌های WAR2 نوشته و تنظیم شده است و برای طراحی عملیات لرزه‌ای و QC (كنترل كیفیت) و ثبت عملیات لرزه‌ای استفاده می‌شود.

Vertieal Seismis Profiling يا VSP
این نرم‌افزار براساس نظریه‌های انتشار امواج لرزه‌ای در محیط‌های نامتجانس و ناهمگن كاربرد دارد. این نرم‌افزار می‌تواند میدان انتشار امواج لرزه‌ای را بازسازی و داده‌های لرزه‌ای را در محل دیواره چاه برای گزنده‌های مختلف كه آرایش‌های متفاوت دارند محاسبه نماید این نرم‌افزار همچنین برای تصویر برداری از پیرامون و ساختمان اطراف چاه و یا بازسازی بین دو یا چند چاه توسط انتشار امواج لرزه‌ای به كار رود. با استفاده از اطلاعات نمودارهای سرعتی سنجی و چگالی قادر است مدل‌های ساختمانی زمین را منعكس نماید و برای مقایسه داده‌های سطحی لرزه‌ای به كار رود.

VSP-NIDC
این یك نرم‌افزار برای شركت ملی‌حفاری نوشته شده است كه با استفاده از اطلاعات نمودار‌ها مدل‌سازی ساختمان‌های زمین را انجام می‌دهد. دارای 30 زیر برنامه می‌باشد كه یكی براساس میدان پرتو و دیگری براساس میدان امواج كار می‌كند. كه هر كدام كاربردهای خاصی دارد. میدان پرتو (PVSP) برای مقایسهای بزرگ به عنوان مثال اطراف مخزن یا Zero offset و زیر برنامة FDVSP مقیاسهای كوچك یعنی پیرامون چاه یا nonzero offset مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Electro -Micro Imaging Packege يا EMID
این نرم‌افزار برای تحلیل نمودارهای تصویری در فرمت las و یا فرمت Delis داده‌های تصویری را به عنوان ورودی می‌گیرد و مورد پردازش و تحلیل قرار می‌دهد. این نرم‌افزار در اصل برای شركت ملی‌حفاری نوشته شده و اصلاحات نگاره‌های تصویری را با دقت بالا انجام می‌دهد و نگاره‌های برای تغییر بهینه آماده می‌سازد.

A Roch Image Pack
این نرم‌افزار نیز برای شركت ملی ‌حفاری نوشته شده است و داده‌های تصویری صوتی را با فرمت‌های استاندارد صنعتی می‌گیرد و مورد پردازش و تحلیل قرار می‌دهد. از سیستم های كار آمدی برای بهینه‌سازی تصویر در این نرم‌افزار استفاده می‌شود. در واقع این نرم‌افزار داده‌های تصویری گرفته شده از چاه‌ را پس از اصلاحات و پردازش و بهینه‌سازی تصویر برای تعبیر و تفسیر آماده می‌كند. قابل ذكر است كه داده‌های تصویری برای تعیین لایه‌بندی طبقات و شكافهای اعمال شده توسط مته حفاری و مناطق شسته شده دیواره چاه و شكافهای اولیه دیواره چاه و فرم لایه‌های جداه دیواره چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Rock etatic yimulator Packayu
این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی كلیه نگاره‌های مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از نمودارهای متداول كه از چاه گرفته می‌شود نرم‌افزار فوق اینگونه داده‌ها را به عنوان ورودی می‌پذیرد در نگاره‌های كشتان را برای همان چاه محاسبه می‌كند و به استناد الگوریتم انتخاب شده این نگاره‌ها را شبیه سازی می‌كند.

Rock DLT
نرم‌افزاری است كه برای نگاره‌های بهره‌بردار مورد استفاده قرار می‌گیرد این نرم‌افزار قادر است کدهای مذكور را با فرمت استاندارد بخواند و اصلاحات محیطی را روی آنها انجام داده و پس از پردازش و آماده‌سازی لاگهای تصحیح شده را همبسته نماید. این نرم‌افزار برای شركت ملی‌حفاری نوشته شده است.

تشکر سرمد جون

به لینک زیر برو
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=15841&page=8

پست 78 و 94 و 107

یه فکری به حال سرچ سایت کنید چون موتور جسنجوگر قویی نداره.

آخرین ویرایش:

peyman4736

عضو جدید
سلام
من یک شبیه سازی با hysys انجام دادم برای من اهمیت اینکه درصد گاز و مایع محصول خروجی از راکتور چقدره خیلی اهمیت داشت.وقتی مشخصات جریان رو با همون معادله حالت به aspen میدم تفاوت خیلی زیادی توی componentha در فاز گاز و مایع در مقایسه با hysys مشاهده میکنم؟فکر میکنید دلیلش چیه؟
یه سوال دیگه این که:من سنتیک واکنش رو ندارم اما می تونم تو hysys درصد تبدیل رو وارد کنم و reactor خودش دما و فشار رو با تقریب خیلی خوبی با واقعیت به ما میده اما من تو aspen نتونستم همچین راکتوری pیدا کنم در واقع از ما دما و فشار واکنش رو می خواد میتونین تو این زمینه به من کمک کنید
با تشکر

این مشکلیه که منم دارم. کلا اسپن و هایسیس مخصوصا تو راکتور پلاگ نتایج مشابهی نمیدند. حتی اگه مدل های یکسان هم انتخاب شده باشه. علتشم اینه که پارامترهای مدل ها تو اسپن و هایسیس یکی نیستند.
در ضمن شما اگه سینیتیک واکنش رو نداشته باشی نمیتونی set واکنش ران کنی و به راکتور بدی در hysys. مگه اینکه راکتور yield انتخاب کرده باشی .چون در غیر این صورت با درصد تبدیل دادن نمیشه از راکتور جواب گرفت.
یه نکته خیلی مهم تعریف واکنشها هست تو اسپن و هایسیس. در اسپن پارامترهای A B C D هست تو تعلریف واکنش که برمیگرده به معادله LnK=A+B/T+.... اما تو هایسیس این جوری نیست و فقط A وE میخواد که برمیگرده بهK=K0EXP(-e/RT) و تبدیل پارامترها به هم میطلبه که از لحاظ ریاضی روش وقت بذاری.
پروژه من در حال حاضر تبدیل یه فایل اسپن به هایسیس هست که واقعااااااا کار سختیه.
اگه کسی تجربه ای داره از این کار ممنون میشم بدونم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این مشکلیه که منم دارم. کلا اسپن و هایسیس مخصوصا تو راکتور پلاگ نتایج مشابهی نمیدند. حتی اگه مدل های یکسان هم انتخاب شده باشه. علتشم اینه که پارامترهای مدل ها تو اسپن و هایسیس یکی نیستند.
در ضمن شما اگه سینیتیک واکنش رو نداشته باشی نمیتونی set واکنش ران کنی و به راکتور بدی در hysys. مگه اینکه راکتور yield انتخاب کرده باشی .چون در غیر این صورت با درصد تبدیل دادن نمیشه از راکتور جواب گرفت.
یه نکته خیلی مهم تعریف واکنشها هست تو اسپن و هایسیس. در اسپن پارامترهای A B C D هست تو تعلریف واکنش که برمیگرده به معادله LnK=A+B/T+.... اما تو هایسیس این جوری نیست و فقط A وE میخواد که برمیگرده بهK=K0EXP(-e/RT) و تبدیل پارامترها به هم میطلبه که از لحاظ ریاضی روش وقت بذاری.
پروژه من در حال حاضر تبدیل یه فایل اسپن به هایسیس هست که واقعااااااا کار سختیه.
اگه کسی تجربه ای داره از این کار ممنون میشم بدونم.

منظورتون از تبدیل فایل اسپن به هایسی این هستش که یه برنامه با هایسیس ران کنید و بعدش توی اسپن هم باز شود و ران شود؟ اگر این منظورتون هستش که من شنیده بودم یه کمپایلر شرکتش زده بود.. روی یکی از روژن ها یه بار که داشتم دستکاری می کردم دیدم.... اما الان یادم نمیاد که چکار کردم ایجاد شد...:(

peyman4736

عضو جدید
منظورتون از تبدیل فایل اسپن به هایسی این هستش که یه برنامه با هایسیس ران کنید و بعدش توی اسپن هم باز شود و ران شود؟ اگر این منظورتون هستش که من شنیده بودم یه کمپایلر شرکتش زده بود.. روی یکی از روژن ها یه بار که داشتم دستکاری می کردم دیدم.... اما الان یادم نمیاد که چکار کردم ایجاد شد...:(

یک فایل اسپن دارم. باید همونو تو هایسیس شبیه سازی کنم.به نظر کار آسونی میاد اما واقعا سخته. چون نتایج یکسان نمیشه. پارامتر های مدل رو باید یکی یکی تغییر داد تا جور بشه. اون ووقت مال یه equipment دیگه به هم میخوره!

واقعا همچین چیزی هست که فایل اسپن رو با هایسیس باز کنه و بعد بشه با فرمت hsc ذخیرش کرد؟ اگه باشه و برام پیگیریش کنی که واقعا دمت گرمه و یه شیرینی توپ پیش من داری.منتظر جواب هستم.

peyman4736

عضو جدید
من باید تا سه روز دیگه تحویل بدم لطفا زودتر پیگیری کن واسم الهی بری مکه ;)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
یک فایل اسپن دارم. باید همونو تو هایسیس شبیه سازی کنم.به نظر کار آسونی میاد اما واقعا سخته. چون نتایج یکسان نمیشه. پارامتر های مدل رو باید یکی یکی تغییر داد تا جور بشه. اون ووقت مال یه equipment دیگه به هم میخوره!

واقعا همچین چیزی هست که فایل اسپن رو با هایسیس باز کنه و بعد بشه با فرمت hsc ذخیرش کرد؟ اگه باشه و برام پیگیریش کنی که واقعا دمت گرمه و یه شیرینی توپ پیش من داری.منتظر جواب هستم.

اون رو که هر کاری کردم نتونستم پیداش کنم، ولی ببینید، میتونید از این قسمتش استفاده کنید و فایل شبیه سازی شده رو ببرید داخل Aspen Icars ...... البته من خودم هنوز این روش رو امتحان نکردم.

nazanin1811

کاربر فعال
سلام
من ميخوام بدونم يك واحد تصفيه خونه(آب يا فاضلاب) رو چجوري طراحي ميكنند؟ با همون نرم افزارهاي معمول طراحي فرآيند يا خودش يك نرم افزار مخصوص داره؟ و اينكه روند طراحي اين واحدها به چه شكله؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
من ميخوام بدونم يك واحد تصفيه خونه(آب يا فاضلاب) رو چجوري طراحي ميكنند؟ با همون نرم افزارهاي معمول طراحي فرآيند يا خودش يك نرم افزار مخصوص داره؟ و اينكه روند طراحي اين واحدها به چه شكله؟

سلام، بستگی به تجهیزات اون واحد داره، توصیه می کنم با این دو نرم افزار طراحیش کنید، یا Fluid Flow یا Pipe Flow

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اگر تصویه خانه از تکنولوژی بیولوژیکی استفاده می کنه بهتره که با Aspen Water استفاده بشه.

nazanin1811

کاربر فعال
نرم افزار piping fluid flow خيلي كامل نيست
ولي درمورد aspen water ، تا حالا حتي محيطش رو هم نديدم (متاسفانه)خيلي با خود اسپن فرق داره؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نرم افزار piping fluid flow خيلي كامل نيست
ولي درمورد aspen water ، تا حالا حتي محيطش رو هم نديدم (متاسفانه)خيلي با خود اسپن فرق داره؟

نه زیاد فرقی نداره، متاسفانه جزوش رو گم کردم، اگر پیداش کنم حتما براتون میذارمش.

Flamenc0

عضو جدید
سلام...من ترم 6 پتروشیمی هستم...تا الان کم و بیش فقط با MATLAB کار کردم . اما حالا می خوام نرم افزارهای مرتبط با رشتم رو یاد بگیرم....به نظر شما با چه نرم افزاری شروع کنم بهتره؟؟؟ و اینکه برای یادگیری این نرم افزارها کلاس آموزشی برم بهتره یا اینکه خودم با کتاب بخونم؟ ... ممنون می شم اگه راهنماییم کنین

بالا