معرفی فیلم ذهن زیبا ( زندگینامه پروفسور جان نش Prof John Nash )

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

[h=1]معرفی فیلم ذهن زیبا ( زندگینامه پروفسور جان نش Prof John Nash )[/h]

تاثیری که این فیلم در زندگی من داشت واقعا حیرت انگیز بود.خط بطلانی بود بر تموم افکار های مزخرفی که راجع به مغز شنیده بودم.نابغه ای که یک عمر میجنگه با یک بیماری مهلک توهمی و بعدش جایزه نوبل می گیره.همیشه هم میگم هر سنی و هر جا که هستین می تونید پیشرفت های فوق العاده ای بکنید.در آینده ای نزدیک براتون در مورد خیلی از این افراد خواهم نوشت.پیشنهاد می کنم حتما ببینید. فیلم پر از صحنه های تکان دهنده هستش.جان نش در سن ۲۲ سالگی دکترا ریاضیاتش ُ میگیره.نابغه ای که کوه اراده بود.پروفسور جان نش در سن ۸۶ سالگی فوت کرد.

دانلود قسمتی از فیلم ذهن زیبا :
http://s4.picofile.com/file/8180564318/a_beautiful_mind_goodtoknow_ir.mp4.html

alisepehri1369

عضو جدید
[h=1]قدیمی ترین تخته نرد جهان[/h]“سومریان” از قدیمی ترین اقوام جهان بوده اند كه در نواحی جنوبی بین النهرین(عراق امروزی) زندگی میكردند و حدود ۵٠٠٠ سال قبل به كلی منقرض شده و از بین رفته اند.در سال ١٩٢٠ “سر لئونارد وولی” باستان شناس انگلیسی كاوش ها و اكتشاف های خود را در شهر “اور” كه به نوشته تورات،زادگاه “حضرت ابراهیم” بوده است،آغاز نمود.
در مقبره سلاطین این شهر كهن،پنج نوع آلت بازی كه شبیه تخته نرد امروزی بود كشف كردند.این آلات و ادوات را از چوب ساخته بودند.روی آنها را با صدف،استخوان،لاجورد،و گل سرخ و رنگ پخته، منبت كاری كرده بودند و همچنین با گلهای ریز مزین شده بودند.
كمی بعد از اكتشافات “سر لئونارد وولی” باستان شناس دیگر،نوعی بازی مشابه آنها را در یكی از نواحی “بین النهرین”كشف كردند.این آلات و ادوات به زیبایی و ظرافت اكتشافهای قبلی نبود،اما در زیر آنها چند مهره و چند آلت شبیه تاس یافتند.
تمام مهره ها چهار گوش و سیاه رنگ با طراحی گرافیک زیبا بودند كه بر روی هر یك از آن ها پنج نقطه سیاه با سنگ لاجورد نقش شده بود.مهره های دیگر از صدف های چهار گوش ساخته شده بود كه بر روی آنها تصویر حیوانات نقش شده است.چنین به نظر می رسد كه هر یك از بازیكنان می بایستی صاحب هفت مهره و شش تاس بوده باشد.
ظاهرا هزاران سال بعد،فراعنه مصر نوعی بازی اختراع كردند كه شباهتی با تخته نرد داشت.آلات و ادوات این بازی مربوط به ۴۵٠٠ سال قبل بود كه از مقبره “توتانخ آمون” -از فراعنه مصر- به دست آمده است.بر روی یكی از این ادوات بازی،نام ملكه “هاتشپوت”حك شده و دارای مهره هایی است كه بر روی آنها شكل سر شیر را نقش كرده اند.زیرا شیر را در آن دوران،سمبل و مظهر قدرت شاهانه بود.بر روی دیوار بسیاری از مقبره های مصر،نقش هائی دیده میشود كه بازی با این آلات را نشان می دهد.بنابراین،پیداست كه این نوع بازی نه تنها در خانواده سلطنتی بلكه در بین عوام نیز مرسوم و معمول بوده است.

ادامه در پیج زیر
https://7backgammon.ir/2018/07/10/قدیمی-ترین-تخته-نرد-جهان/

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

معرفی فیلم ذهن زیبا ( زندگینامه پروفسور جان نش Prof John Nash )

تاثیری که این فیلم در زندگی من داشت واقعا حیرت انگیز بود.خط بطلانی بود بر تموم افکار های مزخرفی که راجع به مغز شنیده بودم.نابغه ای که یک عمر میجنگه با یک بیماری مهلک توهمی و بعدش جایزه نوبل می گیره.همیشه هم میگم هر سنی و هر جا که هستین می تونید پیشرفت های فوق العاده ای بکنید.در آینده ای نزدیک براتون در مورد خیلی از این افراد خواهم نوشت.پیشنهاد می کنم حتما ببینید. فیلم پر از صحنه های تکان دهنده هستش.جان نش در سن ۲۲ سالگی دکترا ریاضیاتش ُ میگیره.نابغه ای که کوه اراده بود.پروفسور جان نش در سن ۸۶ سالگی فوت کرد.

دانلود قسمتی از فیلم ذهن زیبا :
http://s4.picofile.com/file/8180564318/a_beautiful_mind_goodtoknow_ir.mp4.html
عالی بود واقعا فیلم خیلی خوبی بود

بالا