معرفی رشته های دانشگاهی مربوط به فیزیک

shahin4

عضو جدید
من به پژوهش و کشف قوانین طبیعت و بکارگیری انها و اختراع و ابتکار علاقه دارم . از انجاییکه که فیزیک علم این کار هست میخواستم بدانم چه رشته های دانشگاهی مربوط به فیزیک هست . مثلا فیزیک هسته ای ، فیزیک کاربردی ،مهندسی هسته ای و... و اگه توضیحی در مورد اینکه هر کدام چیه منظورشون بدید ممنون می شم

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من به پژوهش و کشف قوانین طبیعت و بکارگیری انها و اختراع و ابتکار علاقه دارم . از انجاییکه که فیزیک علم این کار هست میخواستم بدانم چه رشته های دانشگاهی مربوط به فیزیک هست . مثلا فیزیک هسته ای ، فیزیک کاربردی ،مهندسی هسته ای و... و اگه توضیحی در مورد اینکه هر کدام چیه منظورشون بدید ممنون می شم
درود
بد نیس بدونی که خیلی از رشته های مهندسی از فیزیک مشتق شدن مثل مهندسی مکانیک که کاملا فیزیکه و همچنین برق و عمران و امثال اینا...............
محدوده ی فیزیطک خیلی وسیعتر از اونیه که به چشم میاد;)

shahin4

عضو جدید
درود
بد نیس بدونی که خیلی از رشته های مهندسی از فیزیک مشتق شدن مثل مهندسی مکانیک که کاملا فیزیکه و همچنین برق و عمران و امثال اینا...............
محدوده ی فیزیطک خیلی وسیعتر از اونیه که به چشم میاد;)
بله و من با لیسانس برق اشنا هستم و به نظرم انها از قوانین فیزیکی که کشف شده استفاده می کنند و ان را هندسه یا طراحی می کنند برای چیزی ولی فیزیک می اد پژوهش می کنه و قوانین را کشف می کنه . می تونم ارشدم را در همان برق ادامه بدم اما چون به اشنایی با فرمولهای طبیعت و کشف و بعد استفاده و اختراع از قوانین طبیعت علاقه دارم ان را در برق محدود می بینم و رشته یا علمی که دیدم به درد این کار می خوره فیزیک هست . اما ان چه در ذهنم هست از فیزیک که معادلات طبیعت را بررسی می کنه مثل نور و نیرو و موج و ... در شاخه های ان که گرایش اتمی و هسته ای و جامد و اختر هست حداقل به عنوان اسم ندیدم . پس منو بشتر اشنا کنید

iMosi

عضو جدید
http://www.iran-stu.com/f196/سرفصل-دروس-و-منابع-درسی-رشته-فیزیک-کارشناسی-و-تحصیلات-تکمیلی-68895/