[ معرفی رشته ] - مهندسی گاز

engineer84

عضو جدید
منظورم كار به عنوان مهندسه نه اينكه به عنوان شيميست در آزمايشگاه.خودم در جاهاي زيادي ديدم كه خانم هاي م شيمي رو براي آزمايشگاه استخدام ميكنن.حالا خانم هايي كه اونجا كار ميكنن واقعا كار مهندسي ميكنن؟
يه سوال ديگه اينكه براي خانم ها محدوديت يا شرط خاصي وجود نداره؟(خانم هايي كه از شهرهاي دور ميخوان برن اونجا كار كنند)

hamidrezachemeng

کاربر فعال
منظورم كار به عنوان مهندسه نه اينكه به عنوان شيميست در آزمايشگاه.خودم در جاهاي زيادي ديدم كه خانم هاي م شيمي رو براي آزمايشگاه استخدام ميكنن.حالا خانم هايي كه اونجا كار ميكنن واقعا كار مهندسي ميكنن؟
يه سوال ديگه اينكه براي خانم ها محدوديت يا شرط خاصي وجود نداره؟(خانم هايي كه از شهرهاي دور ميخوان برن اونجا كار كنند)
والا من جزئیاتشو نمیدونم اما راستش چیزی که تو بازدیدهای مختلف دیدم همیشه آقایون بودن تو بخش کنترل و مهندسی.بازهم نمیدونم به طور دقیق که چه جوریه. محدودیت که بعید میدونم زیاد شنیدم خانم هایی که عسلویه کار میکنن بعیده محدودیت خاصی باشه

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من جزئیاتشو نمیدونم اما راستش چیزی که تو بازدیدهای مختلف دیدم همیشه آقایون بودن تو بخش کنترل و مهندسی.بازهم نمیدونم به طور دقیق که چه جوریه. محدودیت که بعید میدونم زیاد شنیدم خانم هایی که عسلویه کار میکنن بعیده محدودیت خاصی باشه
محدودیت تو آگهی های استخدامیه نه تو کار!!!!
هرکی آشنا داشته باشه کور هم باشه میره سره بهترین کار......

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه عسلویه نمیشه همینجوری اقدام کرد
باید از طرف دانشگاه هماهنگی کنید . شما کدوم دانشگاهید ؟
تا جایی که من اطلاع دارم فقط خلیج فارس بوشهر ، ارتباط دو طرفه با عسلویه داره و تابستون ها گروه های کار آموزی میفرسته . با تمام امکانات هم هست . خوابگاه هم میدن
برای باره هزارم اگه آشنا داشته باشی هر جا میتونی کار آموزی بری....
ای خدا کارآموزی هم پارتی میخواد!!!!!

prianaser

عضو جدید
از نظر کار و شغل میتونم بهت قول بدم که کار 100 % واسه این رشته هست و فراوون . البته همونجوری که گفتی در جنوب بیشتره چون دو میدان عظیم گازی پارس جنوبی و شمالی در جنوب قرار داره (پارس شمالی هنوز ساخته نشده ولی در طرحه )
ولی اگه جای دیگه هم بخای میتونی بری توی پالایشگاه هایی که بهت نزدیک باشه.پالایشگاه نفت یا پتروشیمی . نمی دونم مشهد داره یا نه . ولی پالایشگها گاز تا اونجا که من سراغ دارم بیشتر توی جنوبه . اگه خیلی وابسته به خونه نباشی میتونی بیای جنوب کار کنی . مردمان زیادی از خارج می کوبن میان ایران واسه اینکه برن عسلویه کار کنن!:biggrin:;) اونوقت تو توی مملکت خودتی و نمی خوای بری جنوب ؟!

سلام نزدیک مشهد پالایشگاه خانگیران هست.البته اکه بتونی اونجا مشغول بشی...
موفق باشی...

mahdighasemipour

عضو جدید
سلام
ممنونم
شما در حال حاضر کجا مشغول میباشین ؟
خواستم خواهش کنم یه مقایسه بین شرکت نفت و پتروشیمی و شرکت گاز انجام بدین
من الان خودم امریه (طرح نظام) شرکت نفت کارون زیر مجموعه شرکت مناطق نفت خیز جنوب هستم

mahdighasemipour

عضو جدید
خانم ها رو در قسمت های مهندسی بکار میبرن که لزومش پارتی خفن میباشد
ولی در قسمتهای عملیاتی اصلا به کار نمیبرن
شما بیشتر در پی پتروشیمی های خصوصی باشین راحت ترین