معرفی دانشگاههای معماری

mahshid shz

عضو جدید
واقعاً؟! :O
من همیشه فکر میکردم سطح علم و صنعت خیلی بالاتر از دانشگاه تهرانه!!!

البته گرایش هایی در علم و صنعت وجود داره که توی قوطی هیچ دانشگاه دیگه ای پیدا نمیشه!
اما معروفه که بیشتر کسانی که اینجا وارد میشن، جذب دولت و دستگاه ها میشن.
ضمناً اساتیدی باسواد مثل دکتر مرادی هم اینجا تدریس میکنن، ولی خب یکی مثل صدیق هم هست!

mehrazin_f

عضو جدید
واقعاً؟! :O
من همیشه فکر میکردم سطح علم و صنعت خیلی بالاتر از دانشگاه تهرانه!!!

وااااا مشخصه كه سطح دانشگاه تهران بالاتره
ولي من هميشه فكر ميكردم محيط علم و صنعت خيلي بسته است و شهيد بهشتي محيط مثبت و خوبي داره
اينم شنيدم كه محيط تهران خيلي رقابت ناسالم دارن و بهشتي برعكسه جوش خيلي خوبه البته اينو فقط شنيدم هنوز تجربه نكردم:D
ولي اينكه دانشگاه تهران سطحش بالاتره از لحاظ علمي هيچ شكي توش نيست

jhangard

کاربر بیش فعال
وااااا مشخصه كه سطح دانشگاه تهران بالاتره
ولي من هميشه فكر ميكردم محيط علم و صنعت خيلي بسته است و شهيد بهشتي محيط مثبت و خوبي داره
اينم شنيدم كه محيط تهران خيلي رقابت ناسالم دارن و بهشتي برعكسه جوش خيلي خوبه البته اينو فقط شنيدم هنوز تجربه نكردم:D
ولي اينكه دانشگاه تهران سطحش بالاتره از لحاظ علمي هيچ شكي توش نيست
ولی شنیدم بهشتی از نظر سطح علمی و اساتید بهتر از تهرانه. تهران در بین مردم پر آوازه تره...

کاش دانشجوهای این دانشگاه ها بیان اینجا از دانشگاهشون بگن

یاشار معمار

عضو جدید
1دانشگاه شمال آمل تقریبا تو غیر انتفاعی ها بهترین محیط دانشگاهی داره ولی از لحاظ بار علمی سطح زیاد بالایی نداره تو معماری اینو یکی از اساتید اونجا گفت شهر آمل هم برای زندگی تو شهرای شمال بعد نیست تنها خوبی که داره اینه که بالای شهر و پایین شهر داره و سال 89 بارتبه ی 1070 اونجا قبول نشدن
2 علاء الدوله سمنانی گرمسار تقریبا آخرین رتبش خودم هستم 1706 فقط دو رشته ی معماری و عمران اونجان اساتید مهمی اونجا هستن ساختمان معماری تازه راه اندازی شده و خیلی عالیه تقریبا بار علمیش بالا هست چون رئیسش پدر بتن ایران دکتر فامیلی هست تا تهران هم 1 ساعت راه و میشه رفت آمد کرد دانشگاه هم از 4.5 صبح تا 5 غروب سرویس داره
3 مازیار رویان (نور) تا رتبه ی 5500 گرفته پارسال کادر فوق العاده بی ادب و ... اساتید الکی نمره بده و کلا افتضاح
4 جابر ابن حیان رشت تا رتبه ی 2800 میگیره تقریبا جز موسسات خوبه ولی محیط دانشگاهی جالبی نداره اما استیدش با جهاد دانشگاهی رشد یکی و خوبه
5 دانشگاه آزاد قزوین تراز 50 تا از تهران جنوب پایین تره و 7750 تراز میخواد من کاردانی اونجا بودم آکسفرد ایران دیگه خودت تا آخر برو 27000 تا دانشجو داره (بیست و هفت هزار تا)
6 علامه محدث نوری (نور) تا نزدیک 3000 میگیره یه دانشگاه جدید ساختن که کعماریش عالیه و دانشگاه به همچین شکلی نداریم از نظر بار علمی خیلی رو دانشگاه های شمال حساب باز نکن
7 مارلیک نوشهر تا 6000 میگیره و افتضاح
راستی قزوین واسه زندگی دانشجویی عالیه عالیه نداریم رو دستش

سال 87 مارلیک نوشهر قبول شدم اما وقتی رفتم دیدم چه اوضاعی داره انصراف دادم تا اونجایی که خبر دارم الانم زیاد کیفیتش فرقی نکرده اصلا ارزش نداره اون موقع که هزینه ها ی زندگی تو نوشهرخیلی بالا بود الان دیگه خدا میدونه .....

آخرین ویرایش:

shima jo0on

عضو جدید
استاد ما بهشتی خوندن خودش به من پیشنهاد کرد معماریو برا ارشد تهران بخونم میگفت جوش بهتره و برا معماری مناسب تره و جای پیشرفت بیشتری داره

architect_neee

عضو جدید
سلام...بچها در مورد دانشگاه هنر اصفهان اطلاعی دارین؟؟
رشته مرمت هنر اصفهان بهتره یا دانشگاه تهران؟؟؟

padina13

عضو جدید
1دانشگاه شمال آمل تقریبا تو غیر انتفاعی ها بهترین محیط دانشگاهی داره ولی از لحاظ بار علمی سطح زیاد بالایی نداره تو معماری اینو یکی از اساتید اونجا گفت شهر آمل هم برای زندگی تو شهرای شمال بعد نیست تنها خوبی که داره اینه که بالای شهر و پایین شهر داره و سال 89 بارتبه ی 1070 اونجا قبول نشدن
2 علاء الدوله سمنانی گرمسار تقریبا آخرین رتبش خودم هستم 1706 فقط دو رشته ی معماری و عمران اونجان اساتید مهمی اونجا هستن ساختمان معماری تازه راه اندازی شده و خیلی عالیه تقریبا بار علمیش بالا هست چون رئیسش پدر بتن ایران دکتر فامیلی هست تا تهران هم 1 ساعت راه و میشه رفت آمد کرد دانشگاه هم از 4.5 صبح تا 5 غروب سرویس داره
3 مازیار رویان (نور) تا رتبه ی 5500 گرفته پارسال کادر فوق العاده بی ادب و ... اساتید الکی نمره بده و کلا افتضاح
4 جابر ابن حیان رشت تا رتبه ی 2800 میگیره تقریبا جز موسسات خوبه ولی محیط دانشگاهی جالبی نداره اما استیدش با جهاد دانشگاهی رشد یکی و خوبه
5 دانشگاه آزاد قزوین تراز 50 تا از تهران جنوب پایین تره و 7750 تراز میخواد من کاردانی اونجا بودم آکسفرد ایران دیگه خودت تا آخر برو 27000 تا دانشجو داره (بیست و هفت هزار تا)
6 علامه محدث نوری (نور) تا نزدیک 3000 میگیره یه دانشگاه جدید ساختن که کعماریش عالیه و دانشگاه به همچین شکلی نداریم از نظر بار علمی خیلی رو دانشگاه های شمال حساب باز نکن
7 مارلیک نوشهر تا 6000 میگیره و افتضاح
راستی قزوین واسه زندگی دانشجویی عالیه عالیه نداریم رو دستش
مث اینکه قروین بهت خوش گدشته ها!!
منم قزوین خوندم و باید بگم واقعا کار هرکسی نیست.استادتی سخت گیر و سیستم آموزشی پدر در بیار.اینکه میگن ورودت به قزوین دست خودته ولی خروجت با خداست راس میگن.موقع انتخاب رشته تواناییتونو بسنجید..منکه امیدوارم واسه کارشناسی برگردم همونجا چون دانشگاه آسون گیرونمیتونم تحمل کنم
درباره جابر ابن حیان هم چون مال شهرمه میگم...موسسه است دانشگاه نیست پس زیاد ازش انتظار نداشته باشید...جاش کوچیکه و در حد دبیرستانه یعنی خبری از آتیله های بزرگ و اینا نیست...البنه اینو منیکه قزوین درس خوندمو دانشگامون خودش یه شهری بود واسه خودش میگم...شاید بقیه واسشون مهم نباشه

والا مگه میذارن ما قبول شیم؟ میگن 5 نفر بیشتر نمیگیره واسه کارشناسی ناپیوسته!
واقعا؟؟؟؟
حالا چیزی ازش میدونید؟؟
من روش حساب کردم

سلام دیدم عنوانه تاپیک خوبه گفتم 1 مطلبی رو درمورد دانشگاه بنویسم!!!!
من 2ترم دانشگاه جابرابن حیان درس خوندم(کارشناسی ناپیوسته)...سطحه دانشگاه بالاست مخصوصا درس های طرح ها- مرمت-مبانی نظری و روستا رو راحت می افتی مثل خودم...2تا استاد داره که کله این درسها با چند تای دیگه رو فقط فقط اونا ارائه میدن...مثل آزاد نیست که چند تا استاد 1 درسو داشته باشن...پس مجبوری فقط با اون استادا پاسشون کنی....این 2تا استاداهم آدم های بزکین که 1 کیشون شاگرد فرانک گهری بوده یکیشونم مادره هر چی مرمته..کاراشم مرمت ماسوله چغازنبیل ووووو....ولش..
استادا دانشگاه سراسری گیلان و سوره هم درس میدن...
کلا واسه من خیلی بعد پیش رفت که بد شانسی اوردمو و شیطونی...که افتضاح واحد پاس کردم...و از موسسه همش فراری بودم...با جووش با استاداش با بجه هاش حال نمیکردم....اما موسسه به خاطر اینکه خیلی کوچیکه برنامه ریزی خیلی دقیقی داره واقعااا...از هر نظر...و بدیلیل کوچیکیش زیاد اسم در نکرده....اما اگه نزدیکه تهران بود بعده سوره دومین دانشگاه برتر بود....از نظره سطج علمی....
رشت هم بهترین شهره شمال واااااسه زندگیه....حرف نداره واقعاا. اما واسه دخترا خوبنیست دیگه...هه
تازه هم دانشگاه آزادی که میخواستم قبول شدم...دارم از موسسه جابر انصراف میدم که بیام دانشگاه آزاد....که انگیزهی درس خوندنم برگرده و استارتو بزنم...
کلا بچه تهران تو موسسه جابر تو گرئهمون 1کی من بودم و 1 دختر همین...همه رشتی...و اطراف...
تگه از جونتون سیر شدید فقط برید موسسه جابر..همین....
باز اگه سئوالی بود در خدمتیم بروبکس...
عزیزم شما کلن رشتو با خاک یکسان کردیا!!! هموون بهتر پای بچه های تهرانی به شهر ما باز نشه.خداییش شمالو نداشتین چیکار میکردین
جابر اونقدم بد نیست.شما درس خون نبودی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hameeda

عضو جدید
دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران

این تایپیک به بررسی و پیرامون دانشگاه علم و صنعت در رشته معماری می پردازه و هر چیزی که به اون مربوط می شه
1- در مورد گرایش ها
2- در مورد اساتید
3- در مورد خوابگاه ها
4- در مورد محیط دانشگاه
5- در مورد سطح علمی
6- در مورد جو پسرانه دانشگاه
7- و اعلام حضور دانشجویان این دانشگاه و در کل همه چیز که مربوط به این دانشگاه هست می شه صحبت کرد
ممنون

اگر کسی دانشجوی این دانشگاه هست و در مورد خوابگاه ها اطلاعی داره می شه من رو در جریان بذاره ممنون

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دانشجوی کارشناسی اینجا هستم
در مورد خوابگاه ها چی میخوای بدونی؟

farzaneh1990

عضو جدید
سلام
دانشگاه بین الملل قزوین ارشد ،تو کلاسمون رتبه270 و300 و... داریم که روزانه می خونن البته درصد اسکیس هنوز نیومده 370 هم داریم که شبانس.این دانشگاه اول ارشد پیوسته داشته الان چند سالی میشه که به جای ارشد پیوسته کارشناسی و ارشد آورده من که فعلا راضی بودم دانشکده معماری و شهرسازیش حدود20 نفر هیئت علمی داره امکاناتشم بهتر از دانشگاه کارشناسیم بود.کلا میگن سطح دانشکده معماری شهرسازی قزوین بد نیست رتبه 1 شهرسازی دو سه سالی هست از این دانشگاهه امسالم رتبه 7 کاشناسی ارشد و8 دکتری از اینجا بوده...

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها کسی درباره دانشگاه یزد چیزی میدونه؟؟در کل نظرتون چیه؟؟

memar_w

عضو جدید
سلام دیدم عنوانه تاپیک خوبه گفتم 1 مطلبی رو درمورد دانشگاه بنویسم!!!!
من 2ترم دانشگاه جابرابن حیان درس خوندم(کارشناسی ناپیوسته)...سطحه دانشگاه بالاست مخصوصا درس های طرح ها- مرمت-مبانی نظری و روستا رو راحت می افتی مثل خودم...2تا استاد داره که کله این درسها با چند تای دیگه رو فقط فقط اونا ارائه میدن...مثل آزاد نیست که چند تا استاد 1 درسو داشته باشن...پس مجبوری فقط با اون استادا پاسشون کنی....این 2تا استاداهم آدم های بزکین که 1 کیشون شاگرد فرانک گهری بوده یکیشونم مادره هر چی مرمته..کاراشم مرمت ماسوله چغازنبیل ووووو....ولش..
استادا دانشگاه سراسری گیلان و سوره هم درس میدن...
کلا واسه من خیلی بعد پیش رفت که بد شانسی اوردمو و شیطونی...که افتضاح واحد پاس کردم...و از موسسه همش فراری بودم...با جووش با استاداش با بجه هاش حال نمیکردم....اما موسسه به خاطر اینکه خیلی کوچیکه برنامه ریزی خیلی دقیقی داره واقعااا...از هر نظر...و بدیلیل کوچیکیش زیاد اسم در نکرده....اما اگه نزدیکه تهران بود بعده سوره دومین دانشگاه برتر بود....از نظره سطج علمی....
رشت هم بهترین شهره شمال واااااسه زندگیه....حرف نداره واقعاا. اما واسه دخترا خوبنیست دیگه...هه
تازه هم دانشگاه آزادی که میخواستم قبول شدم...دارم از موسسه جابر انصراف میدم که بیام دانشگاه آزاد....که انگیزهی درس خوندنم برگرده و استارتو بزنم...
کلا بچه تهران تو موسسه جابر تو گرئهمون 1کی من بودم و 1 دختر همین...همه رشتی...و اطراف...
تگه از جونتون سیر شدید فقط برید موسسه جابر..همین....
باز اگه سئوالی بود در خدمتیم بروبکس...
من از جونم سیر شدم میخوام دوباره برم دانشگاه جابر بن حیان
اما حیف که ارشد معماری نداره:smile:

8811103

عضو جدید
بچه ها کسی درباره دانشگاه یزد چیزی میدونه؟؟در کل نظرتون چیه؟؟
واسه استاداش اوکی هستن بیشتر تکیه رو مباحث نظری و تئوریک هست و عملی هم حالا..............اما جو بچه هاش بسیار عالیه ;)اما مشکلش شاید برا شهرستانیا پر بودن کل هفته هست یعنی از یکشنبه تا 4شنبه تمام کلاس داری!!:)..................من الان دارم میخونم راضیم:smile:

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عالی ایوانکی میخونم رتبه 1 موسسات عالی دو سال پیش متاسفانه ارشد نداره اما ترمای اول بهترین استادارو داشتیم مثل نیما مکاری سعید شهریان و.....
اینجور که استادامون میگن قزوین از نظر معماری دانشگاهاش قویه

saba911

عضو جدید
سلام
دانشگاه علوم و فن آوری سپاهان

مکانش ته سپاهان شهر هست که دقیق تر بگم آخرین ساختمون هست و بعدش بیابون هست

فضای آموزشی در کل خوبه امکاناتش بد نیست
من اصفهانیم و نیازی به خوابگاه ندارم ولی دانشگاه خوابگاه و سلف داره

اساتیدش میتونم بگم متوسط رو به بالا هستند

یکی از مزایای دانشگاه اینه که ایستگاه اتوبوسش دقیقا جلوی در دانشگاه است ( از در بیای بیرون ایستگاه اتوبوس هست)

در حال حاضر ( بهار 1393) ساختمان جدیدی بغل ساختمان قدیمی در حال ساخت هست و توش کلاس ها برگزار میشه ولی کار ساختش 100% نیست

کلا اعضای دانشگاه با من مودب بودن (کلا اگه مودب باشی کارت ندارن)

کلاس ها مختلط هست

من دارم کارشناسی معماری میخونم و توی تکمیل ظرفیت بهمن اومدم رشته ام هم تجربی بوده پس فکر نکنم واسه قبولی تو دانشگاهش نیاز به رتبه عالی و.... باشه

میتونم بگم دو تا دبیرستان 3 طبقه کنار هم هستن که با یه راهرو در زیر زمین به هم وصل میشه

وای فای داره دانشگاه گیگی 5 تومن هست و تا یک ماه قابل استفاده هست

جا برای پارک ماشین داره کلا اون دور و بر خلوته و یک پارگینگ خاکی هم داره

سطح علمی دانشگاه خوبه
سطح مالی دانشجو ها هم خوبه ( پول دارن اکثرا)

با اتوبوس از دروازه شیراز تا در دانشگاه 30 دقیقه هست

اینم آمار تعداد افراد دانشگاه در فروردین 93

کل دانشجویان : 3,099 نفر
تعداد دانشجویان پسر :
1,850 نفر
تعداد دانشجویان دختر :
1,249 نفر
تعداد کل پرسنل :
269 نفر

خوب سوالی داشتید در خدمتم

ته کار جمع بندی بخواهم بکنم بگم دانشگاهش خوبه من 7 از 10 بهش میدم

sadaf1369

عضو جدید
ایا از دانشگاهی که رفتین راضی هستین؟ به نظرتون سطحش چطوره؟

ایا از دانشگاهی که رفتین راضی هستین؟ به نظرتون سطحش چطوره؟

سلام.بچه ها بیایت برا کسایی که قراره سال دیگه برن یا حتی کسایی که رفتن راجع به دانشگاه هایی که هستین حرف بزنین تا بچه ها بعد قبولی پشیمون نشن و همینطور شاید برا بقیه هم مفید باشه

بالا