معرفی برنامه ی شبیه سازی ریخته گری (Procast)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

امروزه شبیه سازی فرآیند ریخته گری به جهت بهبود قابل ملاحظه ایی که در کیفیت قطعات ریختگی ایجاد می شود، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
نرم افزار ProCast به مدد حل کننده ی قوی اجزا محدود و همچنین جمع آوری تجارب و یافته های موسسات تحقیقاتی و صنایع ریخته گری، مجموعه ایی دقیق و کارا فراهم نموده تا بتواند بسیاری از نیاز های صنعت ریخته گری را مرتفع سازد.
به کمک نرم افزار ProCast می توان کلیه ی مراحل ریخته گری اعم از فرآیند پر شدن قالب، انجماد، کنترل ریز ساختار و شبیه سازی های حرارتی – مکانیکی را در مراحل پیش از تولید مورد بررسی قرار داده و کلیه ی اصلاحات مورد نیاز را بر روی طرح انجام داد.
ProCast دامنه ی وسیعی از روش های ریخته گری و آلیاژ های متعددی را تحت پوشش قرار می دهد:

- دایکست فشار بالا و فشار پایین
- ریخته گری در ماسه
- ریخته گری ثقلی
- ریخته گری دقیق و ریخته گری با مدل فوم
- ریخته گری گریز از مرکز

متالکست

عضو جدید
من پک Procast 2008 رو از سایت Castingsr.webs.com تازه شروع بکار کرد تهیه کردم ،و همه امکانات برای شبیه سازی رو داره دوستان این پک شامل نرم افزار های زیره که خیلی با هم هماهنگ و مفید هستند.

1- نسخه ویندوز Xp سرویس پک سه (برای نصب سالیدورک)
2- برنامه های جانبی جهت نصب و اجرای بدون نقص برنامه های CAD,CAM 3
3- نسخه 2009 نرم افزار استاندارد مهندسی سالیدورک(CAD,CAM) برای طراحی قطعات و قالب های ریخته گری و ...
4-نرم افزار مش بندی با نام GEOMesh v.5.0 بعد از نصب سالیدورک
5-نرم افزار شبیه سازی ProCast
6 - آموزش تصویری (اما بدون صدا) از طراحی قطعه ، سیستم راهگاهی و قالب در سالیدورک – گرفتن خروجی از سالیدورک جهت مش بندی -مش بندی آنها در Geomesh – و وارد کردن در پروکست و طی کردن مراحل بصورت کلی(ادغام قطعه –قالب-ماهیچه)،تخصیص متریال، انتخاب فصل مشترک-نحوه تعریف شرایط مرزی و ... و انجام یک شبیه سازی با نرم افزار پروکست جهت آشنای کاربران به شیوه کار برنامه پروکست (کاربران گرامی به این نکته توجه داشته باشید که به علت تخصصی بودن بیش از حد پروکست بیان کامل کلیه جزئیات کاری دشوار است.و نیاز به زمان بیشتری دارد.
کرک کردن این برنامه ها هم خیلی ساده بود فقط با یک کلیک روی یک دکمه کرک می شدن.

csiran

عضو جدید
ProCAST یک نرم افزار شبیه سازی برای اساس بکارگیری آنالیز اجزای محدود (FEM) می باشد. که به شما اجازه مدلسازی انتقال حرارت (جریان گرما) ، جریان سیال، شامل پر شدن قالب ، آنالیز تنش های ایجاد شده بواسطه محلول های حرارتی(ترمومکانیک) بعلاوه مدلسازی میکروساختار و تخلخل را می دهد.

مفدمه ای بر ProCAST 2009.1
Quikcast نیز یک نرم افزار کامل و یکپارچه برای شبیه سازی فرایند های پر شدن و انجماد شامل تغییرات فاز و سرد شدن می باشد.این نرم افزار یک تکنولوژی قدرتمند است که بر اساس اختلاف انحلال محدود طراجی شده است.
مفدمه ای بر QuickCAST2009
دریافت Brochure_Casting Simulation Solutions.pdf
Visual-Environment یک نرم افزار تحلیل گر و نمایشگر قدرتمند برای مشاهده نتایج حاصل از شبیه سازی در نرم افزار procast ، Quikcast با ابزار های قدرتمند و مفید برای بررسی هرچه بیشتر نتایج بدست آمده می باشد.

Geomesh نرم افزاری برای آنالیز و المان یندی مدل ، قالب و ... و صادر کردن آنها در نرم افزار های شبیه سازی استفاده می گردد.این نرم افزار می تواند یک رابط مفید بین برنامه های CAD و برنامه های شبیه سازی procast ، Quikcast باشد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت CSiran.webs.com مراجعه نماید.

آخرین ویرایش:

متالکست

عضو جدید
محاسبات سیستم راهگاهی

محاسبات سیستم راهگاهی

دوستان همچنین می تونند برای محاسبه سیستم راهگاهی از ماکرو موجود در سایت زیر استفاده کنید ، این ماکرو با اکسل 2007 به بالا کار می کنه و فعلاً نسخه آزمایشی ، برای دانلود اون روی لینک زیر کلیک کنید.

MACROCS For Gating System Calculator

گارداش

عضو جدید
آقا میشه یه آموزش این برنامه رو برامون بزاری برا دانلود؟یا برای من بفرستی؟

mehdihadian

عضو جدید
دوستان همچنین می تونند برای محاسبه سیستم راهگاهی از ماکرو موجود در سایت زیر استفاده کنید ، این ماکرو با اکسل 2007 به بالا کار می کنه و فعلاً نسخه آزمایشی ، برای دانلود اون روی لینک زیر کلیک کنید.

MACROCS For Gating System Calculator

ضمن تشکر این نرم افزار پسورد داره و باید ابتدا پسوردش رو برداری تا نرم افزار کار کنه. اگه پسوردش رو گیر آوردین در همین تاپیک بگذارید تا ما هم استفاده کنیم.

netspyking

عضو جدید
Ftech III

Ftech III

با سلام

نرم افزار FTech III كاملترين نرم افزار در زمينه محاسبات سیستم راهگاهی و موارد تكميلي ميباشد , براي كسب اطلاعات بيشتر فايل هاي ضميمه شده را مطالعه و يا به سايت زير مراجعه فرماييد .

مشاهده پیوست Productsheet_FtechIII.PDF
مشاهده پیوست Ftech III Manual.pdf

http://www.novacastfoundry.se/index1.asp?siteid=3&pageid=122

:)

mani_hs

عضو جدید
سلام پایاننامه من درموردآموزش پروکسته ممنون میشم اگه بتونی کمکم کنی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پایاننامه من درموردآموزش پروکسته ممنون میشم اگه بتونی کمکم کنی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

نگاهی به تاریخ پست های قبلی بندازید مهندس. حدوداً مربوط به 10 ماه پیش هست...
اگه از این کاربران کمک میخواید، بهتره بهشون پیغام خصوصی بزنید

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
آموزش فارسی پروکست

آموزش فارسی پروکست

سلام دوستان
اگه کسی آموزش فارسی این نرم افزار رو می خواد من در خدمت هستم ...

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
اوهوم، حسین آقا چطوری میشه گرفت فایل رو؟

بالا