معرفي فروشندگان قطعات الكترونيك در ايران و سايت هاي اينترنتي آنها

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
ا تاسف بسيار بايد گفت بر خلاف بسياري از كشورهاي دنيا در ايران هنوز فروشگاه هاي آنلاين رايج نشده است. بازارهاي ايران كماكان به روش هاي سنتي خود اصرار مي ورزند. با اينكه شبكه ي اينترنت(با تمام فقر زيرساخت در كشور) از طريق خطوط تلفن معمولي به دوردست ترين نقاط كشور رسيده است، تبادل كالا در اينترنت به اذهان بسياري از ايرانيان راه نيافته است.
علل اصلي اين عقب ماندگي آشكار را مي توان فقر عمومي اجتماع، نا امني در سرمايه گذاري خصوصي، سرعت اندك اينترنت و عاري بودن بازار ايران از نخبگان و دانش آموختگان با تجربه دانست.
درصد بسيار كمي از اين عقب ماندگي بدليل نبود خبررساني و تبليغات مناسب است كه ما سعي خواهيم كرد با كمك يكديگر اين ضعف را كاهش دهيم.
به اميد روزي كه هر كدام از ما براحتي كالاي خود را در فضاي مجازي با روشي رقابتي عرضه كنيم و نيازهاي خود را با يك كليك تهيه نماييم.
همين تعداد اندك سايت كمك بزرگي براي دوستان خواهد بود تا از وضعيت قطعات مورد نياز خود و قيمت آنها اطلاع يابند. از دوستاني كه فروشگاه آنلاين ديگري مي شناسند خواهشمندم در اين تاپيك اضافه كنند.

1- جوان الكترونيك با سابقه اي چندين ساله بهترين عملكرد را از نظر من بدست آورده است. سايت اين فروشگاه نيز از كيفيت بالايي برخوردار است اما هنوز از سايت هاي پيشرفته و امروزي عقب است. جستجوگر سايت تنوعي در جستجو به ما نمي دهد و نداشتن توضيح براي بيشتر قطعات انتخاب قطعه را سخت كرده است. حتي در بعضي قطعات مثل رله ها بجاي نام قطعه توصيف آن آورده شده!
در گذشته اين فروشگاه با كمك هاي اطلاعاتي به خريداران حضوري، وجهه ي بسياري كسب كرده بود كه اخيرا آنرا از دست داده است. حضور يك متخصص در فروشگاه كه بتواند هم به خريداران حضوري و هم به خريداران آنلاين مشاوره دهد توصيه مي شود.
جوان از نظر قيمت (بجز در بعضي قطعات) قابل قبول است و احتمالا به همين خاطر خشم همكاران خود را بر مي انگيزد. چون در بازار سنتي ايران بيشترين سود از ناآگاهي مشتري نسبت به قيمت ها بدست مي آيد.
خوش فكري و جوان بودن صاحبان جوان الكترونيك باعث شده تا درصدي از قطعات روز دنيا در اين فروشگاه يافت شود. اين نشانه ي قدرت ريسك بالاي آنهاست كه كمتر فروشنده اي در ايران دارد. مجموعه ي كاملي از نرم افزارهاي الكترونيك، انواع ديتا شيت و ابزارهاي الكترونيكي اين فروشگاه را تا حدودي به فروشندگان غربي نزديك كرده است. البته اميدوارم در آينده راهنماي نصب نرم افزارهاي كاملتر شود و باگ هاي متعدد كركها بهبود يابد.
هرچند موانع عجيب و غريب دولتي در ايران، بخش خصوصي را همواره به آينده بدبين مي كند، اما جوان الكترونيك مي تواند با شهامت بيشتر و نگاه به دوردست سهم بزرگي در آينده ي بازار الكترونيك ايران داشته باشد.
آدرس سايت: http://www.javanelec.com

2- آرا الكترونيك شايد قديمي ترين فعال در بازار الكترونيك باشد. با تمام حرف و حديث ها درباره اش، من جامعه الكترونيك ايران را مديون اين شركت مي دانم. همچنين اين شركت پيشروترين شركت در فضاي مجازي است و بهترين سايت را نسبت به رقباي خود دارد. يك موتور جستجوي عالي، يافتن قطعات در اين سايت را بسيار آسان كرده است و اگر دوباره قيمت قطعات را در سايت بياورد مي تواند سايت اول در بين رقبا باشد.
معلوم نيست پنهان كردن قيمت ها چه سودي براي اين شركت دارد اما به نظر من ضررها فراواني خواهد داشت. در بازار رقابتي قيمت حرف اول را مي زند و مشتري سراغ كالايي خواهد رفت كه برچسب قيمت داشته باشد.
متاسفانه در سالهاي اخير با اينكه قيمت هايش بسيار معقولتر از ديگران بود، تنوع قطعات آن بشدت تنزل يافته است و بسياري از قطعات روز دنيا اصلا در آن يافت نمي شود. هرچند پوشش همه قطعات، در همه شاخه هاي الكترونيك، توسط يك فروشنده، بسيار مشكل است اما آرا الكترونيك بر خلاف ادعايش پوشش بسيار ضعيفي در هر كدام از اين شاخه ها دارد.
آرا الكترونيك مي تواند با كمك نيروهاي جوانتر و اتكا به سابقه ي بي نظيرش سهم خود را در اين بازار چندين برابر كند و مدرنترين فروشنده ي بازار باقي بماند.
آدرس سايت: http://www.araelectronic.com

3- ايران الكترونيك با قدمتي چند ده ساله، اخيرا به طرز شگفت آوري گوشه گير شده است. صاحبان آن علت را مسائل داخلي عنوان مي كنند و قول رفع اين مشكلات را در آينده اي نامعلوم داده اند.
در گذشته اين شركت شجاع ترين شركت در بازار الكترونيك ايران بود و بعضي از قطعات روز دنيا، با تعجب فراوان، در آن يافت مي شد. حتي هنوز هم بسياري از قطعاتي كه در هيچ جاي ديگر ممكن نيست يافت شود، در اين شركت امكان حضور دارد.
سايت ايران الكترونيك هنوز به همان سبك قديم مانده است و موتور جستجوي تك منظوره آن چنگي به دل نمي زند. قيمت ها در سايت عنوان نشده و پيدا كردن يك قطعه نشانه ي موجود بودن صددرصد آن نيست. مجبوريد با تماس تلفني از موجود بودن و قيمت قطعه آگاه شويد. قيمت هاي اين شركت چندان غير معقول نيستند و با قيمت هاي جهاني كم بيش برابرند.
ما هم چشم به آينده ي اين شركت دوختيم!
آدرس سايت: http://www.sarlinkelec.com

4- پايا الكترونيك نيز از قديمي هاي بازار است اما اخيرا سنت قديمي هاي بازار را كنار گذاشته، سايت پر رنگ و لعابي با موتور جستجوگري كامل مهيا كرده است. وجود قيمت در كنار قطعات كه نشانه موجود بودن قطعه نيز است، مزيتي براي آن محسوب مي شود.
پايا الكترونيك شايد عجيبترين فروشنده ي بازار باشد. گستردگي قطعات آن رتبه ي اول را در بازار دارد. بقول قديمي ها از شير مرغ تا جان آدميزاد در انبار طويل و بي نظم آن يافت مي شود!
از لحاظ قيمت، بسياري از قطعاتش كمترين قيمت بازارند و برخي بيشترين!!!
در مورد بعضي از قطعات، تنها فروشنده بازار است و اين خود نعمتي است براي جامعه مظلوم الكترونيك ايران. در كل مشتريان را راضي نگه مي دارد.
آدرس سايت: http://payaelectronicscomplex.com

5- سلف الكترونيك را تبريك مي گويم براي ورودش به دنياي مجازي. سايت نو و روبه توسعه ي اين شركت، چندين سال سابقه نيكوي آن را كامل كرده است.
القاگرهای الکترونیکی، از ديرباز در ايران بدون شناسنامه بودند و جامعه ي الكترونيك از اين قطعه پرهيز مي كرد. در سالهاي اخير، كمي ديرتر از دنيا، اين قطعات توسط برخي از فروشندگان وارد ايران شد. اما قيمت هاي آنها اصلا با عقل آدميزاد جور در نمي آمد! شايد هم به دليل ماهيت اين قطعات بود كه قابليت توليد انبوه نداشتند.
اما سلف الكترونيك از اين قاعده مستثني بود و هميشه قيمت هاي معقول ارائه مي كرد. سايت شركت با اينكه درحال توسعه است ظاهر جذاب و دسته بندي منظمي دارد. موتور جستجوي سايت هنوز كار نمي كند.
نكته جالب سايت قرار دادن يك ديتاشيت كامل و نيز، نرم افزاري براي طراحي هسته هاست كه مي توانيد آن را از درون سايت دانلود كنيد.
يك مشكل بزرگ هم در بازار القاگرها كه سلف الكترونيك نيز دچارش شده است ورود سلف هاي دست ساز بدون كد است. اين سلف ها ممكن است كارايي بدي نداشته باشند اما بدون هيچ علامت حك شده روي آن عرضه مي شوند. نه ديتاشيت دارند نه خوب روي PCB مي نشينند.
اميدوارم سلف الكترونيك از فروش اين قطعات پرهيز كند و سلف هاي توليد كارخانه و استاندارد را بجاي آنها عرضه كند تا هم ماركدار باشند و هم ديتاشيت داشته باشند. بعضي از هسته هاي كيفيت پايين (احتمالا ساخت چين) هم از مشكلات ديگر در بازار القاگرهاست. اين هسته ها با كوچكترين ضربه اي مي شكنند و سايزهاي ناهمگون دارند.
آدرس سايت: http://www.self-electronic.co.cc

باسپاس
منتظر نقطه نظرات دوستان و فروشندگان عزيز براي تكميل بيشتر بحث هستم.

maverick

عضو جدید
ا تاسف بسيار بايد گفت بر خلاف بسياري از كشورهاي دنيا در ايران هنوز فروشگاه هاي آنلاين رايج نشده است. بازارهاي ايران كماكان به روش هاي سنتي خود اصرار مي ورزند. با اينكه شبكه ي اينترنت(با تمام فقر زيرساخت در كشور) از طريق خطوط تلفن معمولي به دوردست ترين نقاط كشور رسيده است، تبادل كالا در اينترنت به اذهان بسياري از ايرانيان راه نيافته است.
علل اصلي اين عقب ماندگي آشكار را مي توان فقر عمومي اجتماع، نا امني در سرمايه گذاري خصوصي، سرعت اندك اينترنت و عاري بودن بازار ايران از نخبگان و دانش آموختگان با تجربه دانست.
درصد بسيار كمي از اين عقب ماندگي بدليل نبود خبررساني و تبليغات مناسب است كه ما سعي خواهيم كرد با كمك يكديگر اين ضعف را كاهش دهيم.
به اميد روزي كه هر كدام از ما براحتي كالاي خود را در فضاي مجازي با روشي رقابتي عرضه كنيم و نيازهاي خود را با يك كليك تهيه نماييم.
همين تعداد اندك سايت كمك بزرگي براي دوستان خواهد بود تا از وضعيت قطعات مورد نياز خود و قيمت آنها اطلاع يابند. از دوستاني كه فروشگاه آنلاين ديگري مي شناسند خواهشمندم در اين تاپيك اضافه كنند.

با سلام :smile:
ممنون از آدر سایتها :) علاوه بر موارد فوقی که ذکر کردید نبود ساختار درست خرید اینترنتی هم به نظر من خودش یه مشکل اساسی هست .

شاد باشید

Pooreia

عضو جدید
سلام. آقا من باید برای درس میکرو یک تسلامتر با ای وی آر بسازم برای اندازه گیری میدان مغناطیسی هم دی سی و هم ای سی. یکی بهم گفت باید با سنسور اثر هال کار کنم. در واقع خودم هنوز هیچی نمیدونم که باید چیکار کنم و از مجا شروع کنم. کسی میتونه راهنماییم کنه؟ ممنون میشم.در ضمن من نتونستم دیتا شیتی برای سنسور اثرهال 3505 پیدا کنم.

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

1- جوان الكترونيك با سابقه اي چندين ساله بهترين عملكرد را از نظر من بدست آورده است. سايت اين فروشگاه نيز از كيفيت بالايي برخوردار است اما هنوز از سايت هاي پيشرفته و امروزي عقب است. جستجوگر سايت تنوعي در جستجو به ما نمي دهد و نداشتن توضيح براي بيشتر قطعات انتخاب قطعه را سخت كرده است. حتي در بعضي قطعات مثل رله ها بجاي نام قطعه توصيف آن آورده شده!
در گذشته اين فروشگاه با كمك هاي اطلاعاتي به خريداران حضوري، وجهه ي بسياري كسب كرده بود كه اخيرا آنرا از دست داده است. حضور يك متخصص در فروشگاه كه بتواند هم به خريداران حضوري و هم به خريداران آنلاين مشاوره دهد توصيه مي شود.
جوان از نظر قيمت (بجز در بعضي قطعات) قابل قبول است و احتمالا به همين خاطر خشم همكاران خود را بر مي انگيزد. چون در بازار سنتي ايران بيشترين سود از ناآگاهي مشتري نسبت به قيمت ها بدست مي آيد.
خوش فكري و جوان بودن صاحبان جوان الكترونيك باعث شده تا درصدي از قطعات روز دنيا در اين فروشگاه يافت شود. اين نشانه ي قدرت ريسك بالاي آنهاست كه كمتر فروشنده اي در ايران دارد. مجموعه ي كاملي از نرم افزارهاي الكترونيك، انواع ديتا شيت و ابزارهاي الكترونيكي اين فروشگاه را تا حدودي به فروشندگان غربي نزديك كرده است. البته اميدوارم در آينده راهنماي نصب نرم افزارهاي كاملتر شود و باگ هاي متعدد كركها بهبود يابد.
هرچند موانع عجيب و غريب دولتي در ايران، بخش خصوصي را همواره به آينده بدبين مي كند، اما جوان الكترونيك مي تواند با شهامت بيشتر و نگاه به دوردست سهم بزرگي در آينده ي بازار الكترونيك ايران داشته باشد.
آدرس سايت: http://www.javanelec.com

2- آرا الكترونيك شايد قديمي ترين فعال در بازار الكترونيك باشد. با تمام حرف و حديث ها درباره اش، من جامعه الكترونيك ايران را مديون اين شركت مي دانم. همچنين اين شركت پيشروترين شركت در فضاي مجازي است و بهترين سايت را نسبت به رقباي خود دارد. يك موتور جستجوي عالي، يافتن قطعات در اين سايت را بسيار آسان كرده است و اگر دوباره قيمت قطعات را در سايت بياورد مي تواند سايت اول در بين رقبا باشد.
معلوم نيست پنهان كردن قيمت ها چه سودي براي اين شركت دارد اما به نظر من ضررها فراواني خواهد داشت. در بازار رقابتي قيمت حرف اول را مي زند و مشتري سراغ كالايي خواهد رفت كه برچسب قيمت داشته باشد.
متاسفانه در سالهاي اخير با اينكه قيمت هايش بسيار معقولتر از ديگران بود، تنوع قطعات آن بشدت تنزل يافته است و بسياري از قطعات روز دنيا اصلا در آن يافت نمي شود. هرچند پوشش همه قطعات، در همه شاخه هاي الكترونيك، توسط يك فروشنده، بسيار مشكل است اما آرا الكترونيك بر خلاف ادعايش پوشش بسيار ضعيفي در هر كدام از اين شاخه ها دارد.
آرا الكترونيك مي تواند با كمك نيروهاي جوانتر و اتكا به سابقه ي بي نظيرش سهم خود را در اين بازار چندين برابر كند و مدرنترين فروشنده ي بازار باقي بماند.
آدرس سايت: http://www.araelectronic.com

3- ايران الكترونيك با قدمتي چند ده ساله، اخيرا به طرز شگفت آوري گوشه گير شده است. صاحبان آن علت را مسائل داخلي عنوان مي كنند و قول رفع اين مشكلات را در آينده اي نامعلوم داده اند.
در گذشته اين شركت شجاع ترين شركت در بازار الكترونيك ايران بود و بعضي از قطعات روز دنيا، با تعجب فراوان، در آن يافت مي شد. حتي هنوز هم بسياري از قطعاتي كه در هيچ جاي ديگر ممكن نيست يافت شود، در اين شركت امكان حضور دارد.
سايت ايران الكترونيك هنوز به همان سبك قديم مانده است و موتور جستجوي تك منظوره آن چنگي به دل نمي زند. قيمت ها در سايت عنوان نشده و پيدا كردن يك قطعه نشانه ي موجود بودن صددرصد آن نيست. مجبوريد با تماس تلفني از موجود بودن و قيمت قطعه آگاه شويد. قيمت هاي اين شركت چندان غير معقول نيستند و با قيمت هاي جهاني كم بيش برابرند.
ما هم چشم به آينده ي اين شركت دوختيم!
آدرس سايت: http://www.sarlinkelec.com

4- پايا الكترونيك نيز از قديمي هاي بازار است اما اخيرا سنت قديمي هاي بازار را كنار گذاشته، سايت پر رنگ و لعابي با موتور جستجوگري كامل مهيا كرده است. وجود قيمت در كنار قطعات كه نشانه موجود بودن قطعه نيز است، مزيتي براي آن محسوب مي شود.
پايا الكترونيك شايد عجيبترين فروشنده ي بازار باشد. گستردگي قطعات آن رتبه ي اول را در بازار دارد. بقول قديمي ها از شير مرغ تا جان آدميزاد در انبار طويل و بي نظم آن يافت مي شود!
از لحاظ قيمت، بسياري از قطعاتش كمترين قيمت بازارند و برخي بيشترين!!!
در مورد بعضي از قطعات، تنها فروشنده بازار است و اين خود نعمتي است براي جامعه مظلوم الكترونيك ايران. در كل مشتريان را راضي نگه مي دارد.
آدرس سايت: http://payaelectronicscomplex.com

5- سلف الكترونيك را تبريك مي گويم براي ورودش به دنياي مجازي. سايت نو و روبه توسعه ي اين شركت، چندين سال سابقه نيكوي آن را كامل كرده است.
القاگرهای الکترونیکی، از ديرباز در ايران بدون شناسنامه بودند و جامعه ي الكترونيك از اين قطعه پرهيز مي كرد. در سالهاي اخير، كمي ديرتر از دنيا، اين قطعات توسط برخي از فروشندگان وارد ايران شد. اما قيمت هاي آنها اصلا با عقل آدميزاد جور در نمي آمد! شايد هم به دليل ماهيت اين قطعات بود كه قابليت توليد انبوه نداشتند.
اما سلف الكترونيك از اين قاعده مستثني بود و هميشه قيمت هاي معقول ارائه مي كرد. سايت شركت با اينكه درحال توسعه است ظاهر جذاب و دسته بندي منظمي دارد. موتور جستجوي سايت هنوز كار نمي كند.
نكته جالب سايت قرار دادن يك ديتاشيت كامل و نيز، نرم افزاري براي طراحي هسته هاست كه مي توانيد آن را از درون سايت دانلود كنيد.
يك مشكل بزرگ هم در بازار القاگرها كه سلف الكترونيك نيز دچارش شده است ورود سلف هاي دست ساز بدون كد است. اين سلف ها ممكن است كارايي بدي نداشته باشند اما بدون هيچ علامت حك شده روي آن عرضه مي شوند. نه ديتاشيت دارند نه خوب روي PCB مي نشينند.
اميدوارم سلف الكترونيك از فروش اين قطعات پرهيز كند و سلف هاي توليد كارخانه و استاندارد را بجاي آنها عرضه كند تا هم ماركدار باشند و هم ديتاشيت داشته باشند. بعضي از هسته هاي كيفيت پايين (احتمالا ساخت چين) هم از مشكلات ديگر در بازار القاگرهاست. اين هسته ها با كوچكترين ضربه اي مي شكنند و سايزهاي ناهمگون دارند.
آدرس سايت: http://www.self-electronic.co.cc

باسپاس
منتظر نقطه نظرات دوستان و فروشندگان عزيز براي تكميل بيشتر بحث هستم.
ممنون خیلی عالی بود اما همونطور که خودتون هم اشاره کرده بودین هنوز خیلی کار داره تا تبدیل به فروشگاه الکترونیکی بشن

maverick

عضو جدید
سلام. آقا من باید برای درس میکرو یک تسلامتر با ای وی آر بسازم برای اندازه گیری میدان مغناطیسی هم دی سی و هم ای سی. یکی بهم گفت باید با سنسور اثر هال کار کنم. در واقع خودم هنوز هیچی نمیدونم که باید چیکار کنم و از مجا شروع کنم. کسی میتونه راهنماییم کنه؟ ممنون میشم.در ضمن من نتونستم دیتا شیتی برای سنسور اثرهال 3505 پیدا کنم.

با سلام

سنسور اثر هال برای اندازه گیری شار مغناطیسی بکار میره - ، من از این سنسور برای اندازه گیری جریان استفاده کردم ، همینطور که میدونی چگالی شار با جریان متناسبه ، پس به نظر من میتونی با اندازه گیری جریان چگالی شار رو بدست بیاری ( فرمولش دقیقاٌ تو کتاب ماشین هست و مغناطیس هست ) میتونی یه نگاهی هم برای اندازه گیری جریان به اینجا بندازی

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=34838&page=29

در ضمن مطمئنی شماره ای سی ای که دادی درسته !؟
ببین بحای 3505 اینها رو سرچ کن

LTS25-np -UGN3503 -UGN 3506- UGN3501-UGN3507-UGN3508-A3516-A3515-UGN3113

شاد باشی

Pooreia

عضو جدید

با سلام

سنسور اثر هال برای اندازه گیری شار مغناطیسی بکار میره - ، من از این سنسور برای اندازه گیری جریان استفاده کردم ، همینطور که میدونی چگالی شار با جریان متناسبه ، پس به نظر من میتونی با اندازه گیری جریان چگالی شار رو بدست بیاری ( فرمولش دقیقاٌ تو کتاب ماشین هست و مغناطیس هست ) میتونی یه نگاهی هم برای اندازه گیری جریان به اینجا بندازی

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=34838&page=29

در ضمن مطمئنی شماره ای سی ای که دادی درسته !؟
ببین بحای 3505 اینها رو سرچ کن

LTS25-np -UGN3503 -UGN 3506- UGN3501-UGN3507-UGN3508-A3516-A3515-UGN3113

شاد باشی

سلام. ممنونم از راهنماییت.
اتفاقا مشکل منم همین جاست که نمیدونم این شماره سنسوری که بهمن داده درسته یا اصلا وجود داره یانه.فقط فکر میکنم سنسور هال افکت به درد این پروژه میخوره.به هر حال یکبار باید برم جمهوری. بعد یک سوال دیگه اینکه من رشتم کامپیوتره و هیچ اطلاعاتی در زمینه میدان مغناطیسی و این ها ندارم. اما باید بتونم با استفاده از سنسور و میکرو ای وی آر میدان مغناطیسی محیط رو اندازه بگیرم و در واقع توی برنامه میکرو سنس سنسور رو بایاس کنم. از کجا باید شروع کنم کتابی هست در این زمینه یا سایتی که توضیح داده باشه؟

maverick

عضو جدید
فقط فکر میکنم سنسور هال افکت به درد این پروژه میخوره.به هر حال یکبار باید برم جمهوری. بعد یک سوال دیگه اینکه من رشتم کامپیوتره و هیچ اطلاعاتی در زمینه میدان مغناطیسی و این ها ندارم. اما باید بتونم با استفاده از سنسور و میکرو ای وی آر میدان مغناطیسی محیط رو اندازه بگیرم و در واقع توی برنامه میکرو سنس سنسور رو بایاس کنم. از کجا باید شروع کنم کتابی هست در این زمینه یا سایتی که توضیح داده باشه؟

با سلام :smile:
این برنامه میکرو سنس رو که میگی من تا حالا باهاش کار نکردم واسه همین نمی دونم چقدرت کار می بره پروژه ات :lol:

اما اگه میخوای با میکرو آی وی ار کار کنی به دو روش میتونی ( بیسیک و یا سی + اسمبلی ) برای تازه کارا کتاب علی کاهه کتاب خیلی خوبیه ( به زبان بیسیک ) چون علاوه بر نرم افزار یه سری ریزه کاریهای سخت افزاری رو هم توضیخ داده - نحوه بایاس میکرو و ... - . برای زبان سی هم به نظر من بهترین مرجع خود کامپایلر کد ویژن هست . شخصاٌ خودم سی رو ترجیح میدم چون دست آدم کاملاٌ بازه تو برنامه نویسی البته موقع برنامه نویسی با سی حتماٌ مجبور میشی یکم اسمبلی هم استفاده کنی ( که البته خیلی ساده است ) .

مهمترین قضیه پروژه ات اینه که بتونی مدارت رو درست ببندی (دست به هویه ات خوب باشه ) خیلی وقتها کدت درسته و تو شبیه ساز هم حواب میده اما چون مدارت رو درست نبستی جواب نمیگیری ،

- پروگرممر هم شرطه ( نباید انتظار داشته باشی پروگرمرهای ارزون تو بازار - بنام STK200-300 - بدون مشکل کار کنند :lol:)

- در مورد سنسور هم شاید بغیر از سنسور هال سنسور دیگه ای هم باشه ولی من خبر ندارم درضمن دقت کن سنسور هال شعاع مغناطیسی (فی) رو اندازه میگیره اما شما تو پروژه ات میخوای چگالی شار مغناطیسی (B بر حسب تسلا ) رو اندازه بگیری پس باید یه رابطه ای برای تبدیلش پیدا کنی که فکر کنم تو فیزیک هالیدی باشه . این شماره سنسورهایی رو هم که پایین نوشتنم همشون سنسور هال هستند و بسته به نوغ طراحی مدارت میتونی از هر کدوم که خواستی استفاده کنی البته LTS25 سنسور جریان بر مبنای اثر هال هست ...

- اگه یه مقدار اطلاعات در مورد مدار منطقی مثل گیتها و همچنین یکم از درس ریزپردازنده هم در مورد رجیسترها و .. بلد باشی یکم سریعتر میکرو رو یاد میگیر

شاد باشی

Pooreia

عضو جدید
درسته حق با شماست. شماره آی سی 3505 اشتباهه. اونی که گفتی 3503 مد نظرش بوده. ممنون بابت راهنماییهات.حالا پروژه رو که شروع کنم باز میام ازت راهنمایی میپرسم.
موفق باشی.;)

Reza_Fallah

عضو جدید
درود بر همه دوستان و علاقمندان به الکترونیک
با توجه به عدم وجود سایت مناسب برای خرید قطعات الکترونیکی و مشکلات دوستداران الکترونیک به خصوص شهرستانی های عزیز در تهیه قطعات و موفق بودن لیون کامپیوتر درراستای کمک به افراد در دنیای مجازی این بار شرکت لیون کامپیوتردر راستای گسترش اهداف خود اقدام به افتتاح سایت خرید و فروش قطعات الکترونیکی به نام لیون الکترونیک کرده است با امید به اینکه همه دوستداران الکترونیک در هر نقطه ای از کشور به قطعات و محصولات الکترونیکی دسترسی داشته باشند

فرزانه 2

عضو جدید
با سلام
از ایده جالبتون خیلی ممنونم.خرید اینترنتی و فروشگاه های اینترنتی بخصوص برای بچه های شهرستانی که کمتر به قطعات مورد نیازشون دسترسی دارند مفید است.
منم از فروشگاههای اینترنتی خریدهام را انجام میدهم ولی از بین این فروشگاهها یه فروشگاه pll هست که کارش فروش قطعات تخصصی مخابراتی و سوئیچینگه ودر زمینه کاری من بسیار کمکم کرده نحوه ساپورت نرم افزاری و کمک در زمینه طراحیهاشون هم حرف نداره چون کادر مجربی داره که از نظر فنی هر مشکلی را حل میکنند وجالب اینه برای مشاوره هیچ هزینه ای هم نمیگیرند بین تموم این سایتها تنها سایتی که مشکلات مخابرات وسوئیچینگ را تلفنی حل میکنند .
www.pll.ir

mojsen

عضو جدید
سلام
آره لیون الکترونیک خیلی خوبه من امتحان کردم
سایتش طبقه بندی کامل شده و قیمت هاش هم به روزهه
فقط مشکلش اینه که بعضی از قطعات تو سایتشو آماده نداره و حدودا دو هفته ای طول می کشه
یعنی باید حتما باهاش تماس بگیرید ببینید قطعه مورد نظرو داره یا نه
کلا جای در و پیکر داریه و پاسخدهی خوبی داره

kahroba2006

عضو جدید
معرفی فروشگاه قطعات الکترونیک

معرفی فروشگاه قطعات الکترونیک

سلام به همه دوستداران الکترونیک
میخواستم فروشگاه کهربا الکترونیک پارسیان را بهتون معرفی کنم.
از نظر تنوع محصول در حد قابل قبولی قرار داره و قیمتهاش هم مناسبه.
سایتش هم هست : http://www.kepshop.com
با آرزوی موفقیت برای شما

nshoeyb

عضو جدید
سلام دوستان یک فروشگاه توپ در تهران که قطعات الکترنیکی نایاب هم داره فروشگاه اینتر نتی بسیار قویی داره
آدرس
www.sprshop.ir
آدرس : تهران میدان امام خمینی پاساژ فتوت طبقه 3 پلاک 3.21

بقیه اطلاعات رو از سایتش بگیرید
یا علی مدد

farid499

عضو جدید
دمت گرم مطلبی خیلی خوب بود خیلی دنبال یه همچین سایتایی میگشتم که هم فروشگاه واقعی داشته باشن هم محصولاشونو تو اینترنت معرفی کرده باشن
اینم هست:فروشگاه جهان کیت www.jk-sensor.com آدرس : تهران -خيابان جمهوری ، بين خیابان حافظ و خیابان سی تير ، پاساژ فرشته پلاک 269
خدا قوت

solhenobel

عضو جدید
جالب بود با این که مدت زیادی از این بحث می گذرد اما ظاهرا همچنان مشکل عمده سایت های موجود همین هاست
البته من چند روز پیش به بازار رفته بودم و یکی از دوستان فروشگاهی را به من معرفی کردکه بعد از رجوع به آن با موارد جالبی برخورد کردم
مثل امکان سفارش قطعاتی که در کشور یافت نمی شود و یا حتی به کشور ما فروخته نمی شود و ...
قطعات به نسبت جالبی رو موجود داشتن همین طور استپ موتورهای خاصی دیدم داشتن
سایتشونم امروز چک کردم بدک نیست
امکانات سرچ خاصی هم داره
یه سری بهش بزنید
آهان راستی اسمش کایتو هستش
اینم آدرس سایتشه
www.kaito.ir
امیدوارم برای شما هم جالب باشه
موفق باشید
یا علی

aminanet

عضو جدید
سلام
سايت www.marvelectronics.com هم سايت جالبيه.بعضي قطعات كمياب و ناياب رو داره.وارد كننده هم هست و سفارش واردات رو با هر تعدادي ميگيره.
ميتونين در مورد قطعات ازشون مشورت و راهنمايي هم بگيرين.با جستجوي قطعات توي سايت ديتاشيت اونها رو هم ميتونين دانلود كنين.

solhenobel

عضو جدید
سایت مرو رو دیدم
خوبه
اینی که قیمت داره چیز خوبی هست
اکثر این سایت ها قیمت قطعات دارن
کار واردات هم توی این ها تا اون جایی که من می دونم یکی جوان هستش یکی کایتوالید
یا علیکترونیک و یکی پایا که اینا از بزرگترین وارد کننده ها هستند
شاید بشه گفت دوتای آخری بهترینند
هر سه تاشون هم سفارش همه نوع قطعه ای رو قبول می کنن
اما بازم سر حرفم برای سرچ سایت هستم
سرچ سایت و دیتا شیت قطعات موجود فقط کایتو
موفق باش

solhenobel

عضو جدید
سایت مرو رو دیدم
خوبه
اینی که قیمت داره چیز خوبی هست
اکثر این سایت ها قیمت قطعات دارن
کار واردات هم توی این ها تا اون جایی که من می دونم یکی جوان هستش یکی کایتو
الکترونیک و یکی پایا که اینا از بزرگترین وارد کننده ها هستند
شاید بشه گفت دوتای آخری بهترینند
هر سه تاشون هم سفارش همه نوع قطعه ای رو قبول می کنن
اما بازم سر حرفم برای سرچ سایت هستم
سرچ سایت و دیتا شیت قطعات فقط کایتو
سری آخری هم که رفتم شرکتش دیدم یکی از دوستانمو دیدم که یه سری پی سی بی مولتی لایر طراحی کرده بود داده بود براش چاپ کنن بیارن
از کیفیتش هم راضی بود
پایا ندیدم سفارش پی سی بی بگیره اما جوان هم ظاهرا این کارو انجام میده
موفق باشید

mehdidabestani

عضو جدید
رله,کانورتور(مبدل ولتاژ),میکروسوئیچ,لیمیت سوئیچ,تک سوئیچ,رید سوئیچ,رید سوئیچ جیوه ای,سنسور,سلونوئید,قطعات خاص و کمیاب,آی سی,رله ماشینی,اس اس آر,رله الکترونیکی,دی سی به دی سی,ای سی به دی سی,و قطعات خاص و کمیاب
www.sprint-elec.com

13661987

عضو جدید
سایت جدید جوان الکترونیک هم بالا اومده ظاهرا که بسیار نسبت به قبل ارتقا پیدا کرده پیشنهاد می دم حتما ببینید سایت رو
www.javanelec.com

Gali

عضو جدید
چهره الكترونيك
با سابقه اي چندين ساله بهترين عملكرد را از نظر من بدست آورده است. قیمت مناسب از مزایای این فروشگاه است ضمن اینکه سايت اين فروشگاه اخیرا راه اندازی شده است.
آدرس سايت:
http://www.chehrehelec.com

آخرین ویرایش:

sanup2006

عضو جدید
بنظر من بهترین و با سرعت ترین فروشگاه روبوبازار هست. http://www.roboeq.ir
خیلی پیگیر هستن
بر خلافش iran-micro.com خیلی مزخرفه و اعصاب آدم رو بهم میریزه.

sepahan92

عضو جدید
فروشگاه مایکروالکام قطعات خاص داره مثل ماژول مخابراتی و...بر عکس بقیه فروشگاه ها بیشتر تخصصی کار میکنه

[url]www.microele.com[/URL]

petter

عضو جدید
IC BT66

IC BT66

سلان بر دوستان عزیز
ممنون می شم منو راهنمای کنین.
مدتیست بدنبال IC bt66-12 (ملودی LOVE STORY) می گردم که متاسفانه هر چه می گردم پیدا نمی کنم و در سایت های مختلف هم جستجو کردم اما!!!!:(

ali mara

عضو جدید
ربوایکیو

ربوایکیو

فروشگاه الکترونیک ربوایکیو رو جا انداختین! خیلی خوب با جوان رقابت میکند و واقعا هم به عنوان یک فروشگاه کاملا مجازی خوب عمل کرده است. قیمت های خوبی هم دارد.
http://www.roboeq.ir/

PFMZ

عضو جدید
فروشگاه قطعات الکترونیک پارساف هم خیلی خوبه من تا بحال قطعات کمیابی را از انجا خریدیم در ضمن خیلی خوب راهنمایی میکنند
http://www.parsaf.ir

ahmad6870

عضو جدید
سلام من میکرو PIC 16F688 میخوام ار کجا گیر بیارم این سایتا نداشت
PLZ HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP