مطالعه گروهی کارشناسی ارشد 97

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها کسی می دونه آزمون های پردیس معماری سطح سوالاش چطوره؟ استاندارده یا نه؟
می خوام آزمون آزمایشی ثبت نام کنم اما نمی دونم مرکز برم یا پردیس
هیچ کدوم از آزمون آزمایشیا کیفیت لازم و کافی رو ندارن، فقط در صورتی ارزش دارن که 1: همه جزوه ها رو تهیه کنید و کلاسای لازمو ثبت نام کرده باشین و پول اضافی داشته باشین برا آزمون! ...2: آزمون خودسنجی شرکت کنید و رتبه اول بشین رایگان ازتون ثبت نام کنن... و گرنه هیچ کدوم ارزش هزینه ای که میگیرن رو ندارن حتی مرکز ... تنها فایده آزمون برنامه دادن به مطالعات شما هست و یه ارزیابی حدودی، اگه دسترسی به سوالای سالای قبل یکی از موسسات هم داشته باشین کافیه :smile:

در مورد مباحث فن ساختمان من دیدم پارسال سبک سوالا عوض شده یه کم و چند روز پیش از دوستم که بهشتی بود شنیدم سوالات این مباحث از انحصار گلابچی خارج شده گویا!!! پس رو مفاهیم کلیدی هم خوب تمرکز کنید و فقط به حفظیات جزوات اکتفا نکنید چون مث سالای قبل جواب نمی ده دیگه با حذف ایستایی و مفاهیم پایه، فقط با حفظ کردن عکسا بالا 70 بزنید ...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کدوم از آزمون آزمایشیا کیفیت لازم و کافی رو ندارن، فقط در صورتی ارزش دارن که 1: همه جزوه ها رو تهیه کنید و کلاسای لازمو ثبت نام کرده باشین و پول اضافی داشته باشین برا آزمون! ...2: آزمون خودسنجی شرکت کنید و رتبه اول بشین رایگان ازتون ثبت نام کنن... و گرنه هیچ کدوم ارزش هزینه ای که میگیرن رو ندارن حتی مرکز ... تنها فایده آزمون برنامه دادن به مطالعات شما هست و یه ارزیابی حدودی، اگه دسترسی به سوالای سالای قبل یکی از موسسات هم داشته باشین کافیه :smile:

در مورد مباحث فن ساختمان من دیدم پارسال سبک سوالا عوض شده یه کم و چند روز پیش از دوستم که بهشتی بود شنیدم سوالات این مباحث از انحصار گلابچی خارج شده گویا!!! پس رو مفاهیم کلیدی هم خوب تمرکز کنید و فقط به حفظیات جزوات اکتفا نکنید چون مث سالای قبل جواب نمی ده دیگه با حذف ایستایی و مفاهیم پایه، فقط با حفظ کردن عکسا بالا 70 بزنید ...
پس فرزانه جون به نظرت اصلا لازم نیس؟:cry:. میشه تو خونه هم درصد گرفت. فقط اینکه مثلا بدونیم تو استان و کل کشور رتبمون چن ده لازم نیس؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
پس فرزانه جون به نظرت اصلا لازم نیس؟:cry:. میشه تو خونه هم درصد گرفت. فقط اینکه مثلا بدونیم تو استان و کل کشور رتبمون چن ده لازم نیس؟
وجود آزمونی برای ارزیابی وضعیت و پیشرفت شما و نظم دادن به مطالعات تون کاملا لازم هست من گفتم هیچ کدوم از آزمون های موجود کیفیت مورد نیاز رو ندارن متاسفانه... رتبه که کاملا شوخیه حتی آزمونای با کیفیت دوران دبیرستان مث قلم چی با جامعه آماری بالا هم رتبه و درصداشون به درد نمی خورد و ربط زیادی به رتبه نهایی کنکور نداشت، چه برسه به آزمونای آنلاین ارشد که یه عده مخصوصا تو آزمونای جامع عمدا با تقلب سعی می کنن درصدای فوق فضایی کسب کنن و دم کنکور روحیه رقبا رو پایین بیارن!!! فی الواقع حتی اگه آزمون شرکت کردی هم بهتره خودت درصد بگیری ببینی چی کار کردی جای اینکه بری تو سایت رتبه تو چک کنی :D منظور من از مفید بودن آزمون، بررسی وضعیت خودت هست (ببینی چه جور سوالایی رو غلط زدی و روش مطالعت اگر غلطه اصلاحش کنی!) رتبه، ارزیابی وضعیت رقبا هست که فایده خاصی نداره و از آخرین اولویت هاست...

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان قدیمی و جدید
خوشحالم ک ازهمین تریبون اعلام کنم منم امسال همراهتون هستم برای کنکور 97
هدفمم مشخصه:معماری داخلی دانشگاه هنر تهران و لاااااااا غیررررررر:)
زبان دست و پا شکسته از ممرایز شروع کردم اما تاامروز مرتب نبوده خوندنم
از امروز قراره مرتب و با برنامه شروع کنم
فعلا فقط میخوام زبان بخونم و بقیه منابعمو دسته بندی و آماده کنم

الان ک تاپیکو خوندم ی سوال واسم پیش اومد: حالا ک انحصار سوالات فن از گلابچی گرفته شده، ایا هنوز روش خوندن جزوات اساتید جواب میده یا بریم سراغ کتابها؟
من میخوام فن رو با جزوات اقای خرسند شروع کنم اما الان بااین وضعیت کمی مردد شدم:w22:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان قدیمی و جدید
خوشحالم ک ازهمین تریبون اعلام کنم منم امسال همراهتون هستم برای کنکور 97
هدفمم مشخصه:معماری داخلی دانشگاه هنر تهران و لاااااااا غیررررررر:)
زبان دست و پا شکسته از ممرایز شروع کردم اما تاامروز مرتب نبوده خوندنم
از امروز قراره مرتب و با برنامه شروع کنم
فعلا فقط میخوام زبان بخونم و بقیه منابعمو دسته بندی و آماده کنم

الان ک تاپیکو خوندم ی سوال واسم پیش اومد: حالا ک انحصار سوالات فن از گلابچی گرفته شده، ایا هنوز روش خوندن جزوات اساتید جواب میده یا بریم سراغ کتابها؟
من میخوام فن رو با جزوات اقای خرسند شروع کنم اما الان بااین وضعیت کمی مردد شدم:w22:
نه نه نه!!! یه وقت این اشتباهو نکنی. منظورم این بود که مث قدیما مفاهیم رو حذف نکنید یه وقت، یعنی الان فقط حفظ سیستم های ساختمانی بناهای مختلف و ویژگی های هر نوع سیستم ساختمانی کافی نیست -کاری که من خودم باهاش به درصد بالای 75 ایستایی رسیدم سالی که کنکور دادم!!!- باید مفاهیم پایه ایستایی رو هم یاد بگیرید، یادگیری جزوات ایستایی اساتید+یه کتاب خلاصه مث عصر کنکاش کافیه به نظرم، اگه سوالات پارسال رو نگاه کنید متوجه منظورم می شین. این کارو هم پشت گوش نندازید ایستایی حجم زیادی نداره حجیم ترین جزوه هاش حداکثر 200 صفحه ان ولی یه مقدار باید زمان بذارید برای درک و یادگیری، کلاس بتونید برید فقط برای ایستایی هم خیلی خوبه... منظورم از مفاهیم موضوعات پایه ای ایستایی بود نه توضیحات داخل کتابای گلابچی که بخوایین به جای جزوه کتاب بخونین!

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممم بچه هااااا
براتون بهترین ها رو می خواممممممممممممم
مطمئنم که همتون بهترین نتیجه رو میگیرید:) فقط کافیه که خودتون بخوایید ...
فقط اینو بدونید که خدا با خواستنه شماهاست که می خواد ...پس بخوایید تا خدا هم براتون بخواد :smile:

سلام
از الان برای ارشد خوندن کار بس اشتباهی است.
پیشنهادم اینه که زبان رو شروع کنید از الان کم کم. و در دو سه ماه آخر جدی بخونید و مطمئن باشید که یه جای خوب قبول می شید.
موفق باشید
سلام خوبید؟ منابع گکنکور ارشد هنرهای ساخت انرژی چیه؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همگی ....
بعد مدت ها اینجا اومدم و یاد ایام خیلی قدیم افتادم. و البته این بارم باز با نکاتی که شاید گفتنش بد نباشه. اولا از هر چیزی لطفا دو فایل در امضام را کامل بخونید تا با روند کلی آزمون آشنا بشید.
آزمون واقعا راحته و تنها ایرادی که ممکنه در مسیر براتون رخ بده استرس هست. قطعا اگر استرس را دور کنید به خیلی از مشکلات غلبه می کنید. پس سعی کنید آرامش خودتون را حفظ کنید. کلاس ورزش برید و حدود یک یا دو روز در هفته استراحت مطلق انجام بدید و حتی سینما، کوه و ... با دوستاتون برید (این قسمت را دوست خیلی خوبم علی طباطبایی عزیز توصیه می کرد). پس از همین امروز به مرور شروع کنید و فشار آخر را برای دو ماه آخر نگه دارید و سعی کنید فعلا نهایت لذت را از زندگیتون ببرید.
موفق و شاد باشید. دعا کنید منم در کنکور دکتری استرس نداشته باشم. :smile:

Simam21

عضو جدید
سلام به همگی
من امسال میخوام ارشد معماری هنرهای ساخت بدم (انرژی) لیسانسم سخت افزار هست تو اینترنت برای منابع و اینها خیلی پشتم اما واقعیتش رو بخوایید یه چیزی رو متوجه نشدم
اینکه مثلن درس فن ساختمان شامل چه درس هایی میشه یا طراحی فنی و اجزا
اگر امکانش هست لطفن منو راهنمایی گنید

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام به همگی
من امسال میخوام ارشد معماری هنرهای ساخت بدم (انرژی) لیسانسم سخت افزار هست تو اینترنت برای منابع و اینها خیلی پشتم اما واقعیتش رو بخوایید یه چیزی رو متوجه نشدم
اینکه مثلن درس فن ساختمان شامل چه درس هایی میشه یا طراحی فنی و اجزا
اگر امکانش هست لطفن منو راهنمایی گنید

سلام دوست عزیز
پست بالایی،تو لینکها منابع اومده
از ابتدای تاپیک هم مطالعه کنید ب پاسخ سوالتون میرسید
موفق باشید;)

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
با سلام به همگی ....
بعد مدت ها اینجا اومدم و یاد ایام خیلی قدیم افتادم. و البته این بارم باز با نکاتی که شاید گفتنش بد نباشه. اولا از هر چیزی لطفا دو فایل در امضام را کامل بخونید تا با روند کلی آزمون آشنا بشید.
آزمون واقعا راحته و تنها ایرادی که ممکنه در مسیر براتون رخ بده استرس هست. قطعا اگر استرس را دور کنید به خیلی از مشکلات غلبه می کنید. پس سعی کنید آرامش خودتون را حفظ کنید. کلاس ورزش برید و حدود یک یا دو روز در هفته استراحت مطلق انجام بدید و حتی سینما، کوه و ... با دوستاتون برید (این قسمت را دوست خیلی خوبم علی طباطبایی عزیز توصیه می کرد). پس از همین امروز به مرور شروع کنید و فشار آخر را برای دو ماه آخر نگه دارید و سعی کنید فعلا نهایت لذت را از زندگیتون ببرید.
موفق و شاد باشید. دعا کنید منم در کنکور دکتری استرس نداشته باشم. :smile:

سلااااااام
حالتون چطوره؟خوب هستید؟
ممنون ک بازم هوای مارو دارید و ب ما سر میزنید
انشالا در ازمون دکتری هم موفق باشید و خبرای خوبی ازتون بشنویم:gol:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
من لغات زبان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی رو با ممرایز تموم کردم.و لغات 504 رو شروع کردم
از فردا هم گرامرو شرو میکنم
مطالعه تاریخ و فن هم انشالا از ابتدای اذرماه شروع میشه
راستی سایت کافه تدریس یکشنبه ی کلاس آنلاین حفظ لغات گذاشته.پیشنهادمیکنم ازدست ندید
البته باید ثبت نام کنید
باارزوی موفقیت همگی :gol:

فرزند ققنوس

عضو جدید
فقط با یک نگاه عاقلانه و هدف درست برای خواندن ارشد برید و گرنه ارشد و دکتری خوندن آش دهن سوزی نیست الان . روز اول اساتید پرسیدن هدف شما از امدن به مقطع تحصیلات تکمیلی چه بود کسی هدف درست و معقولی نداشتن یا می خواستن استاد بشوند یا از سربازی فرار کنن از اتفاق یک دختر خانم بلند گفت شوهر نیست مجبور شدنم وقتم رو با درس خوندن پر کنم و امثال مشابه این اهداف از بقیه دوستان . با اینکه ارشد معماری دانشگاه دولتی روزانه بودم و به بهانه معماری اومدم از اتفاق از اول تا آخر ما روی انرژی کار کردیم از طرح معماری بگیرید تا بقیه درس ها تا پایان نامه چون فیلد تخصصی اون اساتید انرژی بود طرح یک موضوع ما ساختمان های ارزان قیمت با کانتینر بود فقط اگر هدفتون بازار کار کار هست همون مدرک لیسانس هم کفایت می کنه به قول استادم اینترنت خودش یک دانشگاه بزرگه مهم اینه که فیلد کاری شما در چه حوزه ای می خواد باشه که بخواد از اینترنت کمک بگیرید.

af sun

عضو جدید
فقط با یک نگاه عاقلانه و هدف درست برای خواندن ارشد برید و گرنه ارشد و دکتری خوندن آش دهن سوزی نیست الان . روز اول اساتید پرسیدن هدف شما از امدن به مقطع تحصیلات تکمیلی چه بود کسی هدف درست و معقولی نداشتن یا می خواستن استاد بشوند یا از سربازی فرار کنن از اتفاق یک دختر خانم بلند گفت شوهر نیست مجبور شدنم وقتم رو با درس خوندن پر کنم و امثال مشابه این اهداف از بقیه دوستان . با اینکه ارشد معماری دانشگاه دولتی روزانه بودم و به بهانه معماری اومدم از اتفاق از اول تا آخر ما روی انرژی کار کردیم از طرح معماری بگیرید تا بقیه درس ها تا پایان نامه چون فیلد تخصصی اون اساتید انرژی بود طرح یک موضوع ما ساختمان های ارزان قیمت با کانتینر بود فقط اگر هدفتون بازار کار کار هست همون مدرک لیسانس هم کفایت می کنه به قول استادم اینترنت خودش یک دانشگاه بزرگه مهم اینه که فیلد کاری شما در چه حوزه ای می خواد باشه که بخواد از اینترنت کمک بگیرید.
شما که لاس وگاسین! بعیده این حرفا دم از بی هدفی و نداشتن برنامه بزنید.هرآدمی خوب هدفشو میدونه که قدم برمیداره. مشکلات تحصیلی و آزمون همه جای دنیا هس. کار و ... بدون تخصص و علم و سواد کافی هیچ چیزی به درد نمیخوره چه مدرک از یه دانشگاه کوچیک ایرانی باشه چه هر کجا
نمیدونم هدف شما چیه هی میاین میگین آش دهن سوزی نیست_ دلگرمی که نمیدین لااقل کاسه داغ تر از آش نباشین.ممنون

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااااام
حالتون چطوره؟خوب هستید؟
ممنون ک بازم هوای مارو دارید و ب ما سر میزنید
انشالا در ازمون دکتری هم موفق باشید و خبرای خوبی ازتون بشنویم:gol:
مرسی خانم مهندس. انشالهه شما هم نتیجه تلاش هاتون را بگیرید. :gol:

nasrin.72

عضو جدید
سلام به دوستاااااان معمااااار عزیز.
من یه سوالی در مورد تاریخ معماری داشتم:smile:
چجوری تاریخو برا ارشد معماری مطالعه میکنین؟؟
من هر چی بیشتر میخونم، بیشتر قاطی میکنمو بیشتر نمیفهمم :cry:
ممنون میشم اگه از تجربه هاتون در اختیار کسایی که برا ارشد میخونن بزارین :gol:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

توانایی های هر فردی با فرد دیگه متفاوته .

?????? ببین واقعیت اینه که همه شما تو بعضی کارا یه سری توانایی دارید و تو بعضی کارا ندارید . بقیه افراد هم همینن . ضعف یکسری قوت دیگری هست و برعکس .

?????? پس روی توانایی هات مانور بده و اون کاری رو که بلدی به نحو احسن انجامش بده و روی ضعفات هم کار کن .
یکی تاریخ رو 2 ساعت میخونه
یکی همونو 6 ساعت .
این ضعف نیست
یک جور ری اکشن نسبت به موضوعه جدیده .

?????? دقت کن ?????? فردی اطلاعات پایه ای از تاریخ داره ، پس ایشون میتونه تاریخ رو دوساعته بخونه چون نحوه ارتباط با تاریخ رو بلده .
اما فردی چون اطلاعات پایه ای نداره از تاریخ و مبهم و گنگ هست براش ، همونو تو 6 ساعت میخونه .

?????? اسم روی خودت نذار !!
من خنگم ، نمیفهمم ، مشکل دارم با این درس ! ضعیفم ! ??????

?????? نه ، تو هیچکدوم از اینا نیستی !
توفقط راه ارتباط گرفتن با اون درس رو یاد نگرفتی .

روند کلی ک اساتید توصیه کردن اینطوریه:
دور اول روزنامه وار و درک کلی مطالب
دور دوم: خط کشیدن و هایلایت کردن نکات مهم و یادگیری جزئیات
دور سوم: پیدا کردن شناخت عمیق-خلاصه نویسی-دیاگرام کشیدن
حداقل باید 5بار بخونید تا تسلط نسبتا کاملی پیدا کنید و باید نگاه تحلیلگرانه ب تاریخ داشته باشید

negin777

عضو جدید
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
من سال اول که میخوام کنکور بدم لطفا برای درس درک عمومی معماری و زبان عمومی راهنمایم کنید ممنونم

negin777

عضو جدید
کیا موافقن هماهنگ با انرژی و برنامه هامونو پیش ببریم پیام بدید همدیگرو پیدا کنیم:gol:

من هم معماری و هم هنرهای ساخت و معماری شرکت کردم
منتظرتون هستم بهم پیام بدین تیم شیم​

negin777

عضو جدید
سلام دوستان کسی جزوات مرکز معماری که خلاصه کتاب های استاد گلابچی داره ؟ تو باشگاه هستش؟

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D سلام
من اومدم
دقیقه 90 کنکور ثبت نام کردم کنکور . دو سال درس نخوندم :D
امسال خیلی آرومم اصلا استرس ندارم :w08:
از امروز جدی میخونم
به امید موفقیت همگی:w17:

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیا موافقن هماهنگ با انرژی و برنامه هامونو پیش ببریم پیام بدید همدیگرو پیدا کنیم:gol:

من هم معماری و هم هنرهای ساخت و معماری شرکت کردم
منتظرتون هستم بهم پیام بدین تیم شیم​

نظر منو میخواید توی این وقت کم نمیشه هم درک عمومی بخونی هم منظر هم زبان هم ایستایی هم اون همه کتاب گلابچی هم اون همه تاریخ. مگه اینکه پایه تون قوی باشه اطلاعی از سطح توانایی تون ندارم ... نظر منو بخوای امسال فقط گلابچی بخون با زبان تمرکزتون رو کنکور هنرهای ساخت باشه فقط

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخ عصر کنکاش بخون . یا جزوه مانا قابوسی یا نسیم عسگری . اصلا منابع اصلی نخون برای تاریخ باید یه منبع خلاصه بخونی
پیدا نکردی بگو آپلود کنم

negin777

عضو جدید
سلام

پاسخنامه کنکور 96 هنرهای ساخت که واسه مرکز معماری کسی داره ؟ لینکش توی سایتش واسه من کار نکرد