مطالعه گروهی دکتری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

chobina

عضو جدید
مثلا یه نمونه از درس روش تحقیق که خودم تو تاپیک گذاشته بودم براتون می زارم تا متوجه بشین منظورم چیه...
مثلا واسه جمع آوری و طبقه بندی داده هاتو روش تحقیق بعد مطالعه چند تا جزوه و کتاب اینا رو نوشتم::lol::cool:
9-جمع آوری و طبقه بندی داده ها:
1-روش اسنادی 2-روش میدانی 3- مشاهده 4-مصاحبه
1-روش اسنادی:هر سند مکتوبی که وجود دارد و از آن به عنوان مرجع استفاده شود.مثل مقاله،کتاب و....هر اندازه معتبر و موثق تر باشد بهتر است و ساده ترین و مهمترین روش جمع آوری داده ها حساب میشود.
2-روش میدانی:در این روش جایی را از نزدیک بررسی میکنیم و اطلاعاتی بدست می آوریم و شخصاً در محل حاضر میشویم.بعضی وقتها روش میدانی مکمل و روش کنترل روش اسنادی است.(مثل متر گرفتن ارتفاع گنبد توسط خودمان)
3-مشاهده:در معماری و شهرسازی محصول مشاهده را به شکل عکس نشان میدهیم. عکس هایی که عکس از نگارنده است در چارچوب مشاهده است.اگر عکس ها از آرشیو (مثلاً آرشیو سازمان میراث فرهنگی) باشد در چارچوب روش اسنادی است.
4-مصاحبه:مثلاً میدانیم که آقای............. در مورد بتن متخصص است و کتابی ندارد.با آقای.............مصاحبه کرده و در گزارش میگوییم به نقل از .............

پس اگه موافق بودین این شکلی کار کنیم :w10: از فردا بیایین با هم شروع کنیم...یا علی
:w32::w32::w32::w38::w33:

chobina

عضو جدید
سلام بچه ها من لیسانس ام رشته علمی کاربردی معماری هست که تو سایت سنجش کد نذاشتن واسش چکار کنم؟

MK6

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها من لیسانس ام رشته علمی کاربردی معماری هست که تو سایت سنجش کد نذاشتن واسش چکار کنم؟

سلام دوست عزیز معماري -كارشناسي ناپيوسته علمي كاربردي مرمت واحيابناهاي تاريخي رو فقط داره که کد رشته اش 555، غیر از اونم کد رشته که صرفا فقط برای علمی کاربردی باشه رو نداره.

MK6

کاربر بیش فعال
دوستان کسی در مورد پردیس خود گردان اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟

Disa architect

عضو جدید
سلام به همه دوستان
تجربه 2 سال گذشتمو براتون میزارم :
اولا اینکه وقتتونو با خوندن تاریخ جهان تلف نکنید ! چون سوال زیادی نداره /.... در عوض بیشترین سوالای تاریخ از دوره معاصر میاد
در ضمن خوندن کتابهایی مثل سبک شناسی در حد امتحان ارشده و .به جاش کتاب های مبانی نظری معماری ایران و دوره های اسلامی رو بخونید که سهم بیشتری از سوالای معماری رو داره
کتابهای مفهومی تر رو بخونید نه کتابهای روتین دوره ارشد !
از همون تایپیکی که گذاشتم کتابهای گلابچی رو دان کنید چون نصف سوالای تخصصی از کتابهای ایشونه .....

رتبه پارسال من 103 شد که البته میزان درصد تخصصی هام از رتبه 8 پارسال هم بیشتر شد (49%) ولی درصد زبان انگلیسی ام خیلی پایین بود که رتبه ام رو پایین آورد ... !
دوستانی که علاقه به همکاری در زمینه خلاصه نویسی کتابهای مهم و اصلی تر دارند (و ضمن اینکه متعهد به خلاصه نویسی هستند !) پیام خصوصی بدن تا هماهنگ شیم ...
ممنون

elham_art

عضو جدید
سلام به همه
جزوه کدوم استاد دانشگاه تهران رو باید بخونیم؟

منم واسه خلاصه ها اگه کاری از دستم بر بیاد هستم

MK6

کاربر بیش فعال
سلام به همه
جزوه کدوم استاد دانشگاه تهران رو باید بخونیم؟

منم واسه خلاصه ها اگه کاری از دستم بر بیاد هستم

سلام
لینکش تو ص 19-20 این تایپیک هستش، ولی همش نیاز نیست بخونید سروش نیا برای درسهای سازه خوبه من برای مابقیشون کتاب می خونم. در ضمن من خلاصه نویسی رو از 2 هفته پیش شروع کردم اگه برنامه تون دایمی این کار رو به صورت جدی شروع کنیم، از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش می کنم تجربشون رو در اختیار همه دوستان بزارن، تا به کمک همدیگه بتونیم امسال توی این کنکور موفق بشیم، مرسی.:w27:

parvin24

کاربر فعال
سلام به همه دوستان
تجربه 2 سال گذشتمو براتون میزارم :
اولا اینکه وقتتونو با خوندن تاریخ جهان تلف نکنید ! چون سوال زیادی نداره /.... در عوض بیشترین سوالای تاریخ از دوره معاصر میاد
در ضمن خوندن کتابهایی مثل سبک شناسی در حد امتحان ارشده و .به جاش کتاب های مبانی نظری معماری ایران و دوره های اسلامی رو بخونید که سهم بیشتری از سوالای معماری رو داره
کتابهای مفهومی تر رو بخونید نه کتابهای روتین دوره ارشد !
از همون تایپیکی که گذاشتم کتابهای گلابچی رو دان کنید چون نصف سوالای تخصصی از کتابهای ایشونه .....

رتبه پارسال من 103 شد که البته میزان درصد تخصصی هام از رتبه 8 پارسال هم بیشتر شد (49%) ولی درصد زبان انگلیسی ام خیلی پایین بود که رتبه ام رو پایین آورد ... !
دوستانی که علاقه به همکاری در زمینه خلاصه نویسی کتابهای مهم و اصلی تر دارند (و ضمن اینکه متعهد به خلاصه نویسی هستند !) پیام خصوصی بدن تا هماهنگ شیم ...
ممنون

میشه تاپیکی که برای کتابهای دکتر گلابچی گذاشتین رو بگین؟؟؟ ممنون

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شرایط م مانع از شرکت تو آزمون امسال شد. برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم. از اول بهمن وقتم آزاد میشه و به اینجا سر میزنم :))

nour86

عضو جدید
سلام و خسته نباشین دوستان
من هر بار سوالی پرسیدم هیچ کسی جواب ندااااااااااااااااد
لطفا این یکی رو جواب بدین اگه میدونید
از بین خلاصه هایی که توی این سایت هست کدوم ها خوب و کامل ترن ؟ کسی خونده که اطلاع داشته باشه؟؟
و هیچ کدوم کتابی میشناسین که کنکور چند سال اخیر رو با جوابای تشریحی ش چاپ کرده باشه.... لطفا هر کی میدونه بگه

ممنون موفق باشید همگی

MK6

کاربر بیش فعال
سلام و خسته نباشین دوستان
من هر بار سوالی پرسیدم هیچ کسی جواب ندااااااااااااااااد
لطفا این یکی رو جواب بدین اگه میدونید
از بین خلاصه هایی که توی این سایت هست کدوم ها خوب و کامل ترن ؟ کسی خونده که اطلاع داشته باشه؟؟
و هیچ کدوم کتابی میشناسین که کنکور چند سال اخیر رو با جوابای تشریحی ش چاپ کرده باشه.... لطفا هر کی میدونه بگه

ممنون موفق باشید همگی

سلام دوست عزیز
برای معماری معاصر خوب و کامله، برای درک رفتار سازه هم همینطور برای دکتر گلابچی و سروش نیا و لغات زبانی که دوستان لطف کردن و قرار دادن، من بقیه رو نخوندم چون وقت برای نگاه کردن و جدا کردنشو ندارم ترجیح دادم کتابا رو مطالعه کنم و در مورد سوال دومتون برای سوالات کنکور شما انتشارات عصر کنکاش رو میتونید مطالعه کنید. البته چندتا از انتشارات دیگه هم پاسخنامه تشریحی دارن و لی به نظرم این انتشارات بهتر هستش.
موفق باشید.

irphd.ir

عضو جدید
قابل توجه داوطلبین آزمون دکتری 94: بچه ها این فایل رو برای استعداد تحصیلی دکتری از دست ندین،
آدرس فایل ها:

چگونه برای آزمون استعداد تحصیلی دکتری آماده شویم؟

دانلود پاسخ تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری 90 تا 93

اینم یه لینک که کلید سوالات زبان و استعداد تحصیلی دکتری 90 تا 93 رو داره:

دانلود رایگان کلید سوالات استعداد تحصیلی دکتری 90 تا 93

دانلود رایگان کلید سوالات زبان دکتری 90 تا 93

واسه منابع دکتری 94 هم لینک زیر رو حتما سر بزنید:

منابع پیشنهادی رتبه برترهای آزمون دکتری
برای دانلود رایگان سوالات دکتری 92 و 93 هم لینک زیر:

دانلود رایگان سوالات دکتری 92 و 93

MK6

کاربر بیش فعال
قابل توجه داوطلبین آزمون دکتری 94: بچه ها این فایل رو برای استعداد تحصیلی دکتری از دست ندین،
آدرس فایل ها:

چگونه برای آزمون استعداد تحصیلی دکتری آماده شویم؟

دانلود پاسخ تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری 90 تا 93

اینم یه لینک که کلید سوالات زبان و استعداد تحصیلی دکتری 90 تا 93 رو داره:

دانلود رایگان کلید سوالات استعداد تحصیلی دکتری 90 تا 93

دانلود رایگان کلید سوالات زبان دکتری 90 تا 93

واسه منابع دکتری 94 هم لینک زیر رو حتما سر بزنید:

منابع پیشنهادی رتبه برترهای آزمون دکتری
برای دانلود رایگان سوالات دکتری 92 و 93 هم لینک زیر:

دانلود رایگان سوالات دکتری 92 و 93

ممنون از اطلاعاتتون واقعا عالی بود.

MK6

کاربر بیش فعال
یکی از دوستان (nour86 )برای دکتری کتابهای مهم رو خواسته بودن، که فراموشم شد علاوه بر کتابای روتینمون به کتاب استعداد تحصیلی اشاره کنم، استعداد تحصیلی با اینکه جز درسهایی که ضریب 1 داره ولی ازمهمترینشون، چون جواب دادن به سوالاتش واقعا سخته، من کتاب استعداد تحصیلی هادي مسيح خواه و محمد وكيلي رو میخونم به نظرم عالیه، که البته پیشنهاد استاد پایان نامم برای این درس بود.

آخرین ویرایش:

persapolis

عضو جدید
دوستان من سوالات دانشگاه آزاد رشته معماری سال 93(پارسال)می خواستم کسی داردشون؟

MK6

کاربر بیش فعال
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان، ممنون میشم برای حکمت و هنر اسلامی اگر مقاله هنر و معنویت سید حسین نصر رو دارید لطف کنید و داخل تایپیک بذارید چون غیر از کتاب نقره کار، از مقالات ایشون سوال میاد، باز هم بی نهایت ممنون.

آخرین ویرایش:

Positive Energy

عضو جدید
سلام دوستان.
یه سوال دارم. من خیلی جاها خوندم که ازکتاب نقره کار سوال میاد و مهمه. شما ها هم به همین نتیجه رسیدید؟
لطفا میشه چند تا از سوال هایی که تو کنکور سال های اخیر از این کتاب اومده رو بگید؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم:smile:

MK6

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.
یه سوال دارم. من خیلی جاها خوندم که ازکتاب نقره کار سوال میاد و مهمه. شما ها هم به همین نتیجه رسیدید؟
لطفا میشه چند تا از سوال هایی که تو کنکور سال های اخیر از این کتاب اومده رو بگید؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم:smile:

سلام دوست عزیز
بله کتابای مبانی نظری و حکمت اسلامی نقره کار که 2 جلده مهم هستن و تقریبا سوالای مبانی نظری رو از این دو کتاب نقره کار و کتابای سید حسین نصر مطرح میکنن، من فعلا سوالای کنکور 93 رو خوندم که سوالا و شماره سوالاتی که تو کنکورازاین کتابا اومدن رو براتون گذاشتم ، شماره 15، 13، 11، 9، 5.
موفق باشید.

پیوست ها

• 2502.pdf
    858.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Positive Energy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بله کتابای مبانی نظری و حکمت اسلامی نقره کار که 2 جلده مهم هستن و تقریبا سوالای مبانی نظری رو از این دو کتاب نقره کار و کتابای سید حسین نصر مطرح میکنن، من فعلا سوالای کنکور 93 رو خوندم که سوالا و شماره سوالاتی که تو کنکورازاین کتابا اومدن رو براتون گذاشتم ، شماره 15، 13، 11، 9، 5.
موفق باشید.

ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون.
میشه مشخصات دقیق این کتا ب های که نام بردید رو بگید. لطف می کنید.

• Like
واکنش ها: MK6

MK6

کاربر بیش فعال
ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون.
میشه مشخصات دقیق این کتا ب های که نام بردید رو بگید. لطف می کنید.

بله خواهش می کنم

1. کتاب مبانی نظری معماری ، دانشگاه پيام نور ، سال 1388
  2. کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی برای معاونت آموزشی وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری 1389
  3. کتاب معرفت و معنویت سید حسین نصر، 1381، کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی که من دارم برای سال 1387 اون موقع 2 جلد بود اما الان فکر کنم 1 جلدش کردن، پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونید چون مبانی نظریش زیر مجموعه این کتابه و مطالب اون رو پوشش میده، اگه این کتای رو بخونید فکر نمی کنم به کتاب مبانی نظریش نیاز باشه، البته این نظر شخصی منه، به هر حال موفق باشید.

Positive Energy

عضو جدید
بله خواهش می کنم

1. کتاب مبانی نظری معماری ، دانشگاه پيام نور ، سال 1388
  2. کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی برای معاونت آموزشی وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری 1389
  3. کتاب معرفت و معنویت سید حسین نصر، 1381، کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی که من دارم برای سال 1387 اون موقع 2 جلد بود اما الان فکر کنم 1 جلدش کردن، پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونید چون مبانی نظریش زیر مجموعه این کتابه و مطالب اون رو پوشش میده، اگه این کتای رو بخونید فکر نمی کنم به کتاب مبانی نظریش نیاز باشه، البته این نظر شخصی منه، به هر حال موفق باشید.

ممنون از معرفی دقیق و کاملتون دوستم.:)
امیدوارم همیشه موفق باشید. تشکر.

• Like
واکنش ها: MK6

Positive Energy

عضو جدید
این کتابا امکان دانلود دارن ؟ یا باید خرید ؟

کتاب مبانی نظری اگر که همون پی دی اف 450 صفحه ای ست که تو همین سایت قابل دانلوده.
یه لینکی رو یکی از دوستان لطف کردن تو همین تاپیک گذاشتن که ارجاع میده به یه تاپیک دیگه که مربوط به جزوه های بچه های ارشده(خلاصه ی جزوه هاشون هست اونجا). این فایل هم اونجا هست.

Positive Energy

عضو جدید
یه سوال دیگه.کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی که فرمودید با 3 جلد مجموعه ی مقالات که با این نام هست قرق داره، درسته؟

heaven

عضو
سلام من هم دلم می خواد امسال واقعا قبول بشم
من هم هستم
ولی انگار دیگه کسی با کسی کاری نداره هر کی خودش داره می خونه درسته؟

MK6

کاربر بیش فعال
فکر نمی کنم این کتابا دانلود داشته باشند، ولی میتونید اینترنتی تهیه کنید.

بله دوست عزیز با مجموعه مقالات فرق داره، کتاب حکمت هنر اسلامی دکتر نقره کارکه 2 جلد است، برای انتشارات دانشگاه علم وصنعت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.