مطالعه گروهی دکتری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Art & Design

عضو جدید
فعلا همینا
+ اگه میدونستم قدمم اینقد سنگینه و تاپیک استاپ میکنه نمیوممااا

ممنون از اطلاعاتی که جمع آوری کردید
قدم شما هم سنگین نیست، من فکر می کنم چون تعداد کسانی که برای دکترا شرکت می کنن به نسبت ارشد کمتره خب تاپیک هم خلوت تره
منم خیلی دوست دارم که کسانی که دکترا قبول شدند بیشتر به این تاپیک سربزنند تجربه هاشونو بگن ...

chobina

عضو جدید
نقل قول ها از تاپیک همسایه گرفته شده
مو به مو خوندم و چیزایی که لازم بود رو از توش کشیدم بیرون
اما توجه کنین این اطلاعات برای سالهای گذشته هست
و هر سال با تغییراتی مواجه هستیم
خوده من علی رغم پاسخ دقیق دوستان به نتیجه نرسیدم

برای متمرکز شدن باید اول: سوالات اخرین سال ازمون رو بررسی کرد
سوالات رو تحلیل کرد
منابع رو بیرون کشید
وضعیت پذیرش،تعداد پذیرش،دانشگاه های پذیرش کننده
سوالات پرسش شده حین مصاحبه
نحوه معرفی و رزومه
مدت زمان دوره دکترا
واحد های درسی
اموزش یا پژوهش محور بودن
دروسی که طی تحصیل گذرونده میشه
شرایط کاری حین تحصیل
نحوه برگزاری اسکیس
میزان تسلط به زبان خارجی
و هزینه های متحمل شده حین تحصیل و احتمالا چند مورد که دیگه یادم نمیاد رو بررسی کرد
استارت رو. دوستان زدن
تا ببینیم چقد برای ادامه گرمایش دارید تا با هم ادامه بدیم

آفرین به شما دست گلتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدین واقعا مرسی از صمیم قلب دوست عزیزم :w27::w27::w27::w27::w27::w27:
این روزا یه مشکلی برام پیش اومده به سختی می تونم فرصت کنم بیام ولی میام حضور شما، من رو و صددرصد دوستای دیگرمونو خیلی خیلی خوشحال می کنه پس باشید و قوت قلبی برای این تاپیک و ما باشید..:w30::w30:

fereshte1111

عضو جدید
take off عزیز مرسی. حرف های خوشحال کننده مارو امیدوار میکنه و حرفای ناراحت کننده بالطبع ناراحت. تو ایران همینه.
نری جلو عقب میوفتی. بری جلو بیشتر شکست میخوری. چاره های نیس جز پیش رفتن و اکثرا شکست خوردن! برای من که اینجور بوده

chobina

عضو جدید
تجربیات مصاحبه آزاد 93

سلام به همگی. نگران نباشید این هم یک مرحله از زندگی است !در حال حاضر شما بیش از هر چیز به استراحت وانرژی مثبت احتیاج دارید.حتما روز قبل از مصاحبه خوب استراحت کنید وتمام مدارکتان را طبقه بندی وآماده کرده باشید.شما همه ی اطلاعات مربوط به رشته تان را دارید ودر آن روز خودرا نمایان خواهند کرد!واگر در درسی زیاد قوی نیستید در این فرصت کم شما نمی توانید همه چیز را بیاموزید وفقط این کار استرس شما را افزون خواهد کرد.یادتان باشد در روز مصاحبه زود نروید !زیرا برخیاز دوستانباحرف هایشان هاروحیه ی شما را بهم میریزند.خودتان باشید از تصنع گری دوری کنید.انعطاف پذیرباشید.احترام به اساتید رافراموش نکنید،ظاهری مرتب ومعقول داشته باشیدواز خدا بخواهید که یاورتان باشدوبعد از جلسه از خودتان راضی باشید!چون اگر اینچنین نباشد یک خاطره ی بد در ذهنتان ماندگارخواهد شد وآشوبی در دلتان بپاخواهد گردید.واین نکته را فراموش نکنید اگر اونخواهد نمی شود که نمی شود .امید وارم که خواسته شما باحکمت الهی یکی باشد .التماس دعا

به نقل از http://phdtest.ir/

آخرین ویرایش:

chobina

عضو جدید
تجربیات مصاحبه آزاد 93
من رتبه ام از ۱۶۰ نفر ۳۰ شده
۴تا isi
4تا مقاله بین المللی و ۲ تا سخنرانی و ۱۰ تا کنگره ملی داخلی داشتم
رتبه ۳ ارشد و شاگرد سوم بودم
معدلم ۱۸/۶۲
از پایان نامه هر چی پرسیدن جواب دادم. ولی یه متن دادن گفتن ترجمه کن که نصف و نیمه ترجمه کردم. گفتن در مورد اهدافت به انگلیسی حرف بزن که اونم نصف و نیمه جواب دادم...

:eek::cry::surprised::eek:

آخرین ویرایش:

fereshte1111

عضو جدید
من رتبه ام از ۱۶۰ نفر ۳۰ شده
۴تا isi
4تا مقاله بین المللی و ۲ تا سخنرانی و ۱۰ تا کنگره ملی داخلی داشتم
رتبه ۳ ارشد و شاگرد سوم بودم
معدلم ۱۸/۶۲
از پایان نامه هر چی پرسیدن جواب دادم. ولی یه متن دادن گفتن ترجمه کن که نصف و نیمه ترجمه کردم. گفتن در مورد اهدافت به انگلیسی حرف بزن که اونم نصف و نیمه جواب دادم...

:eek::cry::surprised::eek:
این الان قبول نشد؟!!!

chobina

عضو جدید
این الان قبول نشد؟!!!

فرشته جان اینا مربوط به تجربیات مصاحبه سال 93 بود که بچه ها از رشته های مختلف نوشته بودند منم اینا رو گلچین کردم واسه تجربه گرفتن....:w26::w26::w26::w24:
ولی فک کنم صد در صد با این همه پشتکار قبول میشن، ایشاالله...:w17::w16:

chobina

عضو جدید
تجربیات مصاحبه آزاد 93

نه تنها ریز نمرات کارشناسی ارشد و کارشناسی رو نخواستن بلکه هیج مدارک حتی رزومه ای که خودمون از فبل تهیه کرده بودیم رو نگاه نکردن حتی پایان نامه رو نه نگاه کردن نه موضوعش روپرسیدن، پس خواهشا نگران مدارک نباشین همچنان که دوستان در روزای قبل هم اعلام کردن جو مصاحبه خیلی صمیمی و دوستانه است و مواردی که مد نظر مصاحبه کنندگان محترم هستش به نظر من که خودم دیروز رفتم مصاحبه و علاوه بر خودم از دوستانی هم که حضور داشتن به این شرح میشه نتیجه گرفت:
۱- رتبه اولین سوال که مد نظر تمامی مصاحبه کننده ها می باشد- لازم به ذکر است که رتبه من ۱۳۴ هست و دیروز رتبه ۷۰ هم داشتیم و رتبه های ۲۵۰ به بالا هم که این در مورد همه صدق می کنه.
۲- دومین سوالی که دیروز عموما از همه پرسیده شده فقط معدل کارشناسی ارشد- لازم به ذکر است که معدل کارشناسی زیاد براشون مهم نبود
۳- سوال بعدی که باز از همه پرسیده درصد زبان که در آزمون دکتری زدیم
۴- مورد بعدی که در مورد همه مشترک بود متن زبان انتخاب می کرد و خواندن و معنی متن رو می خواستن که در این مورد هم تمامی مصاحبه کنندگان محترم حتی به تلفظ هم با دقت بررسی می کردند
۵- و بعد اینا سوالی که پرسیده می شد این دیگه به خود فرد مصاحبه شونده بستگی داشت که مثلا کدوم درسا رو تدریس می کنه در مورد اون پرسیده می شد و یا اگه تدریس نمی کنین حیطه ای که فعالیت می کنین در مورد اون پرسیده می شد
و یکی دوتا سوال هم آقای دکتر ی که به نظر همه دیروز رئیس جلسه بود هر چیزی که به نظرش می رسید می پرسیدن …
ولی در کل باید خدمت دوستان عرض کنم که توکل تان به خدا باشه و در نهایت آرامش تشریف ببرین جلسه و دیدتان را به مصاحبه مثبت کنین چون واقعا جو خیلی خوبه

منبع با کمی ویرایش:http://phdtest.ir/

آخرین ویرایش:

chobina

عضو جدید
بچه ها کجا رفتین پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w34::w34::w34: کجایین؟؟؟ کسی صدامو میشنوه....:w40::w40::w40:

chobina

عضو جدید
آب که قطره‌قطره می‌چکد با پایداری و سماجت، سنگ ِ بزرگ را سوراخ می‌کند. با پشتکار و استقامت، موش به‌پاره کردن رشته آهنین موفق می‌شود و ضربات پی در پی تبر کوچک، درخت کهن را از پای در می‌آورد.:w17::w17::w17::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w11::w11::w11::w11:

chobina

عضو جدید
خوب دیگه بچه ها بیاین با هم شروع کنیم دیگه.... اول منابع رو مشخص کنیم بعد در این بین جواب سوالامون هم پیدا میکنیم دیگه ....
این منابع رو که مرکز معماری گذاشته چجوریه؟؟ کم داره زیاد داره نظرتونن چیه ؟؟؟
http://iacenter.ir/index.aspx?fkeyid...d=1&pageid=334
خوب ما هم مثل بچه های ارشد شروع کنیم هر جا نکته جالب یا مشکلی داشتیم مطرح کنیم ....
خوب دکتری هم یه کنکوره فقط کمی متفاوت تر از ارشد که سوابق پژوهشی + مصاحبه رو داره ولی تا زمانی که ما از مرحله تنوری رد نشیم هیچ وقت نمی تونیم به مرحله مصاحبه و ارائه توانایی هامون برسیم پس بچه ها بیایین با هم شروع کنیم هر کی پایه است یاعلی...
:w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w14::w14::w14::w33:

آخرین ویرایش:

chobina

عضو جدید
احساس می کنم جو تاپیک یکم سنگین شده که هیچ کس نظری نمی زاره یا حرفی نمیگه .. :surprised::surprised::confused:خوب منم هی میام اسپم می دم چون شماها هستین وگرنه کم کم منم دیگه دارم ناامید می شماااااااااااااااااااااا خوب بیان دیگه.............:cry::cry::w20::w05::w04:

ali.metal.eng

عضو جدید
من میگم این دکتری هم خوب جا افتاده ها فکر میکنم بعد چند سال بخاییم پسادکتری رو مد کنیم طرف تا اخر عمرش میره درس میخونه دیگه...
یه سوال دارم از شما کنکوریهای دکتری میشه لطفا بگید وافعا بعد از اتمام دکتری میخایید چیکاره بشید؟ به نظرتون بازم جا برای این همه دکتری تو دانشگاه ها وجود داره یا بعد 5 سال وجود خواهد داشت؟؟

chobina

عضو جدید
من میگم این دکتری هم خوب جا افتاده ها فکر میکنم بعد چند سال بخاییم پسادکتری رو مد کنیم طرف تا اخر عمرش میره درس میخونه دیگه...
یه سوال دارم از شما کنکوریهای دکتری میشه لطفا بگید وافعا بعد از اتمام دکتری میخایید چیکاره بشید؟ به نظرتون بازم جا برای این همه دکتری تو دانشگاه ها وجود داره یا بعد 5 سال وجود خواهد داشت؟؟

سلام دوست عزیز من، نمی دونم چقدر با رشته معماری آشنا هستین که این سوال رو اینجا مطرح کردین یک معمار می تونه با یک ترم درس خوندن معمار بشه و برای اینکه بتونه به هنر و مملکتش خدمت کنه باید میران اطلاعات و درجه تحصیلی خودش رو ارتقا بده.. مثل بقیه رشته ها نیست که تا لیسانس یا فوق نگیری نمی تونی کاری از پیش ببری (که جالبه که دکتری های بیسواد هم داریم)
به عنوان کسی که عاشق معماری سنتی و تاریخی ایران هستم و عاشق پژوهش حتما باید به درجه ای برسم که بتونم نظرات و ایده هامو بیان کنم برام مهم نیست که تو دانشگاه جا برای کسانی که فقط مدرک گرفتن براشون مهم است هست یا نه... ما هدف مهمی داریم و این هدف خدمت به معماری ایران است و دکتری یکی از پله های نردبان موفقیت در رشته معماری است کل رشته معماری نیست.....

زهرا تقوی

عضو جدید
سلام میتونم بپرسم مطالعات شما در چه زمینه ای بوده ؟ منم می خواهم دکتری شرکت کنم ولی خیلی نا امیدم احساس می کنم از نظر علمی پر نیستم ....لطفا راهنماییم کنید چه کتاب هایی رو بخونم؟؟؟؟

chobina

عضو جدید
سلام میتونم بپرسم مطالعات شما در چه زمینه ای بوده ؟ منم می خواهم دکتری شرکت کنم ولی خیلی نا امیدم احساس می کنم از نظر علمی پر نیستم ....لطفا راهنماییم کنید چه کتاب هایی رو بخونم؟؟؟؟

سلام دوست عزیزم؛ خیلی خوش اومدین ناامید نباشین ایشاالله که می تونین، اگه بخواهیم حرف حق رو بزنیم اینه که تو دانشگاه هیچی یاد نمی دن ولی در این بین تعداد خیلی کمی استاد که خدا سلامتشون کنه این بی محبتی بقیه اساتید رو جبران می کنند...:D
خلا علمی فقط با مطالعه ، مطالعه و مطالعه پر مییشه ، اینها یه سری کتابهایی هستند که مرکز معماری ایران واسه دکتری معرفی کرده که به نظر شخصی من خوب هستن می تونین با اینا شروع کنین:
http://iacenter.ir/index.aspx?fkeyid...d=1&pageid=334

سلام دوستان سوالی دارم ازتون ممنون میشم جواب بدید؟
من کاردانی معماری خوندم کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری برای گرفتن پروانه نظام مهندسی در بخش طراحی تا پایه 2 بهم دادن
ارشد هم میخام تکنولوژی معماری(معماری دیجیتال) بخونم که مدرک ارشد معماری دیجیتال تو نظام تاثیری نداره میخام بعدش دکتری معماری بخونم آگه دکترا معماری رو بگیرم اون وقت تو پروانم میشه محل تحصیل دکتری رو بزنن و از پایه 2 طراحی بالاتر برم
ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره توضیح بده

arame1

عضو جدید
سلام
همین تاپیک هست که گام به گام برای دکتری همه باهم میخونیم؟

nour86

عضو جدید
]چرا نا امیدی!!!

]چرا نا امیدی!!!

سلام به همه دوستان

من با خوندن این تایپیک ها نا امید شدم که.....
رزومه پژوهشی رو توی این مدت باقیمانده چطور میشه تقویت کرد و اصلا چقدر باید تقویت کرد ؟؟؟
حد اقل تعداد مقالات و پژوهش ها برای قبول شدن چقدر هست؟.....میخوام بدونم از وقتی که داریم چقدر باید برای تقویت رزومه و چقدر برای خواندن برای کنکور صرف بشه

لطفا دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن ممنونم
موفق باشید همگی

arame1

عضو جدید
سلام به همه دوستان

من با خوندن این تایپیک ها نا امید شدم که.....
رزومه پژوهشی رو توی این مدت باقیمانده چطور میشه تقویت کرد و اصلا چقدر باید تقویت کرد ؟؟؟
حد اقل تعداد مقالات و پژوهش ها برای قبول شدن چقدر هست؟.....میخوام بدونم از وقتی که داریم چقدر باید برای تقویت رزومه و چقدر برای خواندن برای کنکور صرف بشه

لطفا دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن ممنونم
موفق باشید همگی

سلام
به نظر من خیلی قانون خاصی نمیشه گفت چون ممکنه کسی مطالعات زیادی داشته و الان خیلی نیاز به مطالعه نداشته باشه یا....

arame1

عضو جدید
دوستان یکی از مهندسین توی همین تاپیک فرموده بودند جزوات مدرسان شریف خوبه، من خودم برای کارشناسی ناپیوسته خوندم عالی بود و حتی آزمونهای آزمایشی اون برخی سوالاتش دقیقاً توی کنکور بود. اما دکتریشو نمیدونم خوبه یا نه؟
کسی اطلاعات دیگه ای داره ممنون میشم اینجا بیان کنه اینکه ماهان و پارسه و... خوب هستند نیستند؟
من اول میخواستم کتاب بخونم ولی الان تصمیم گرفتم ان شاالله جزوه آماده بخونم.

chobina

عضو جدید
ده راه شناحت منابع آزمون دكتري

قبولي در كنكور نيازمند دو چيز است : خوب درس خواندن و درس خوب خواندن. براي كسب رتبه خوب بايد حسابي بخوانيم اما اينكه چه بخوانيم هم مهم است. انتخاب نادرست منابع باعث هدر رفتن وقت و انرژي است. اما منابع درست را چطور تشخيص دهيم؟
پاسخ به اين سوال هم مثل خيلي از سوالات كنكوري ديگر بستگي زيادي به رشته و درس مورد نظر شما دارد. در برخي رشته ها منابع كاملا مشخص و متمايز هستند و در برخي رشته ها منابع خاصي را نمي توان جامع و مانع دانست. در اين مطلب راههاي مختلي را به شما معرفي مي كنيم كه مي توان از آنها براي انتخاب منابع كمك گرفت. توجه داشته باشيد كه ميزان مفيد بودن روش

هاي مختلف هم بستگي به رشته شما دارد :
1- منابع آزمون كارشناسي ارشد
در بسياري از رشته ها يك يا دوعنوان از دروس بخش تخصصي مربوط به مقطع كارشناسي ارشد است. با توجه به اينكه اين دروس در آزمون كارشناسي ارشد نيز مورد سوال قرار مي گيرند و با در نظر گرفتن قدمت اين آزمون معمولا مشكلي در شناخت منابع اين گونه دروس وجود ندارد و باكمي پرس و جو از دوستان و يا گشت و گذار در نت مي توان منابع اين دروس را شناخت. بندهاي بعدي اين مطلب نيز بيشتر در مورد دروس مقطع كارشناسي ارشد است.

2- بررسي سوالات سالهاي گذشته
به گفته مسولان سازمان سنجش آموزش كشور منابع آزمون سال جاري همانند سال گذشته است. اين موضوع سوالات كنكور را به منبع مهم شناخت منابع تبديل مي كند. با شناخت تحليلي سوالات تقسيم بندي مناسبي در سرفصل هاي مختلف مطرح در آزمون بدست مي آيد كه زير بناي خوبي براي انتخاب منابع مطالعاتي است.
براي اينكه جاي يك هشدار جدي خالي نماند اين را هم بگوييم كه تغيير روال سوالات هم ناممكن نيست پس صد در صد هم روي آن حساب نكنيد. به ويژه اگر روال قبلي چندان منطقي به نظر نمي رسد.

3- صحبت با اساتيد
به طور معمول اساتيد هم با مشكل منابع درسي دست به گريبان هستند. شناخت كتابهاي مناسبي كه مبناي تدريس قرار گيرند مستلزم مطالعه يا دست كم مرور آنها است. پس تجربيات اساتيد را هم از دست ندهيد. اگر هم به قول معروف با اساتيد رله هستيد سوالها را هم به آنها نشان دهيد. اين كار دقت جواب هايشان را افزايش مي دهد.

4- سرفصل هاي مصوب وزرات علوم
در زمان تصويب هر رشته تحصيلي سرفصل هاي مطرح در هر درس نيز ارائه و تصويب مي شوند. مرور اين سرفصل ها مي تواند كمك ديگري در شناخت منابع باشد. براي دسترسي به اين سرفصل ها به سايت motaleat.sanjesh.org مراجعه فرماييد.

5- استفاده از تجربه كنكوري هاي موفق
ما سعي كرده ايم در حد توان تجربيات دوستان موفق را به شما انتقال دهيم و اين رويه ادامه خواهد داشت. اما تعدد بسيار بالاي رشته ها مانع از آن است كه در همه رشته ها مصاحبه انجام پذيرد. اگر برايتان امكان پذير است به يكي از كلاسهاي دكتري رشته خودتان سر بزنيد و با بچه ها صحبت كنيد. قطعا فوايد زيادي خواهد داشت. البته به زودي و پس از فعال شدن انجمن هر رشته از پذيرفته شدگان آن رشته ها هم خواهيم خواست با حضور در انجمن هاي تخصصي تجربيات خود را در زمينه منابع در اختيار داوطلبان سال جاري قرار دهند.

6- استفاده از اينترنت
شما همين الان هم در حال بهره گيري از اين روش هستيد. اگر به منوهاي سمت راست خود مراجعه فرماييد در بسياري از رشته هاي علوم انساني و علوم پايه عنوان منابع كلي گردآوري شده و در اختيار شما عزيران قرارگرفته است.

7- جزوات دانشگاه هاي مطرح
جزوه درسي دانشگاه هاي برتر معمولا منبع مناسبي براي كنكور به شمار مي روند.

8- جزوات موسسات كنكور
اگر مشكل مالي نداشته و فرصت كافي در اختيار داشته باشيد مطالعه جزوات موسسات مطرح در زمينه آزمون دكتري هم خالي از لطف نيست. اين جزوات معمولا چكيده كتابهاي مختلف مطرح در هر رشته هستند.

9- كتابهاي چاپ شده در انتشارات دولتي
انتشارات سمت شايد معروف ترين ناشر در اين طبقه بندي باشد. كتابهاي اين انتشارات به ويژه آنهايي كه عنوان كتاب دقيقا با عنوان درس مورد آزمون يكسان است معولا مفيد و موثر هستند.
كتابهاي انتشارات دانشگاه پيام نور نيز تا حد زيادي سرفصل هاي مصوب وزارت علوم را رعايت كرده اند و از اين لحاظ قابل تأمل هستند. نكته ديگر اينكه با توجه به تستي بودن آزمون اين دانشگاه (چه در آزمون فراگير و چه امتحانات پايان ترم) مي توان از تست هاي اين دانشگاه براي دروس ارشد بهره گرفت.

10- بحث و تبادل نظر
"همه چيز را همگان دانند". بحث و گفتگو با ديگر داوطلبان آزمون دكتري يكي از كاربردي ترين روشهاي كشف منابع و حتي شناخت طراحان سوال است.

برگرفته از تاپیک بچه های برق :cap::cap::w35:

nour86

عضو جدید
دوستان اینجا همه داوطلب کنکور دکتری هستن ؟ کسی هست که دانشجوی دکتری باشه و بتونیم از تجربه هاش استفاده کنیم ؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من که به جزوات بر خی اساتید ایمان اوردم
به جای اینکه ده کتاب رو هزار بار بخونیم و نره تو مغز
بهتره یکی از این جزوات رو در حد مرگ بخونیم
دلایلشم واضحه

اینکه این جزوه رو کسی نوشته که به کارش واقفه و کار بلده
خودش نوشته و چکیده ی هر ان چیزیه که مهم هست و احتمال سوال خیز بودنش زیاده
اغلب این اساتید با اساتید طراح سوال در ارتباط هستن و میدونن چه بخشی از چه بحثی ممکنه ازش سوال بیاد
مباحث رو یکجا گرد اوری کردن ک ه به خواننده انسجام ذهنی میده

همچنین سر کلاس با استفاده از فیلم های اموزشی و تصاویر طوری مطالب رو اموزش میدن که عمیقا در ذهن فرو میره
من ادمی هستم که به شدت به جزوات بی اعتنام
اما اگه خودم لمس نکرده بودم ارزش این جزوات رو باورم نمیشد
من در کنکور92 17 سوال فن زدم که 16 تاش درست بود و درصد فن من 57 شد
باور نکردنی بود

truth_6000

عضو جدید
در مورد سراسری اطلاعی ندارم ولی من امسال رفتم مصاحبه آزاد در مورد سابقه تدریس پرسیدن. فکر نکنم امتیازش حذف شده باشه.

من امسال مصاحبه های سراسری رفتم. تدریس هنوز امتیاز داشت. منبع موثقی برای اینکه امتیاز تدریس رو حذف کردن دارید؟ شاید برنامه برای سالهای دیگه باشه؟

nastaran-m

عضو جدید
من امسال مصاحبه های سراسری رفتم. تدریس هنوز امتیاز داشت. منبع موثقی برای اینکه امتیاز تدریس رو حذف کردن دارید؟ شاید برنامه برای سالهای دیگه باشه؟

سلام
اینجور که گفتید شما دعوت به مصاحبه شدید، می‌شه اگه امکانش هست لیست منابع (یا جزواتی) رو که خونده بودید با ما به اشتراک بگذارید.
پیشاپیش ممنونم :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.