مطالعه گروهی دکتری سراسری

smn_ash

عضو جدید
سلام بچه ها ممنون ازینکه اومدید.قراره بچه های شیمی که ارشد و گرفتن یا دارن میگیرن و میخوان اماده بشن برای ازمون دکتری
بیان اینجا و با هم شروع کنیم به درس خوندن تا ازمون دکتری فرا برسه .
قبل از هر چیز بهتره یک برنامه ریزی بکنیم واسه درس خوندنمون.
اولا که میدونیم ما گرایش های مختلف شیمی داریم.
من خودم الی هستم از دوستای گلی که گرایش های دیگه هستن خواهش دارم منابع ازمونش و بزارن تو این تایپیک یک نفر هم بزاره کافیه فقط جامع باشه .بعد هر کسی هر جوری خواست واسه امسالش برنامه ریزی کنه ولی قول بده هر جوری که برنامه ریخت بهش عمل کنه.
برنامه ریزیمونم به صورت هفتگی هست.مثلا من میگم قراره این هفته قراره شیمی الی از این صفحه تا این صفحه بخونم.بعد حتی بچه ها میتونن از هم کمک و راهنمایی از همدیگه بخوان من خودم کلی سوال دارم از بچه های بزرگ شیمی.
و اینکه میشه کتابهای دیگه بخونیم(که کمک بشه به ازمون دکتری)
مثلا من میگم میخوام فلش کارت 504 و بخونم یا مثلا کتاب شیمی الی مقطع لیسانس و بخونم.من خودم یکم پایم ضعیفه یکم احتیاج به مرور انها هم دارم.
منتظر همراهیتون هستم.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ممنون ازینکه اومدید.قراره بچه های شیمی که ارشد و گرفتن یا دارن میگیرن و میخوان اماده بشن برای ازمون دکتری
بیان اینجا و با هم شروع کنیم به درس خوندن تا ازمون دکتری فرا برسه .
قبل از هر چیز بهتره یک برنامه ریزی بکنیم واسه درس خوندنمون.
اولا که میدونیم ما گرایش های مختلف شیمی داریم.
من خودم الی هستم از دوستای گلی که گرایش های دیگه هستن خواهش دارم منابع ازمونش و بزارن تو این تایپیک یک نفر هم بزاره کافیه فقط جامع باشه .بعد هر کسی هر جوری خواست واسه امسالش برنامه ریزی کنه ولی قول بده هر جوری که برنامه ریخت بهش عمل کنه.
برنامه ریزیمونم به صورت هفتگی هست.مثلا من میگم قراره این هفته قراره شیمی الی از این صفحه تا این صفحه بخونم.بعد حتی بچه ها میتونن از هم کمک و راهنمایی از همدیگه بخوان من خودم کلی سوال دارم از بچه های بزرگ شیمی.
و اینکه میشه کتابهای دیگه بخونیم(که کمک بشه به ازمون دکتری)
مثلا من میگم میخوام فلش کارت 504 و بخونم یا مثلا کتاب شیمی الی مقطع لیسانس و بخونم.من خودم یکم پایم ضعیفه یکم احتیاج به مرور انها هم دارم.
منتظر همراهیتون هستم.

واااای دمت گرم رفیق...حال گردم از تاپیکت ..

smn_ash

عضو جدید
من از امروز شنبه شروع میکنم روزی یک فلش کارت 504 میخونم.
میخوام یک جزوه شیمی الی بخونم توی این هفته سی صفحه میخونم.
این اول کارمه ببینم وقت کم میارم یا زیاد.تا هفته های بعد برنامه ریزیم دقیق تر بشه.
ممنون میشم یک نفر پیدا بشه منابع ازمون و برامون بزاره

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از امروز شنبه شروع میکنم روزی یک فلش کارت 504 میخونم.
میخوام یک جزوه شیمی الی بخونم توی این هفته سی صفحه میخونم.
این اول کارمه ببینم وقت کم میارم یا زیاد.تا هفته های بعد برنامه ریزیم دقیق تر بشه.
ممنون میشم یک نفر پیدا بشه منابع ازمون و برامون بزاره
جایی مشغول به کار نیستین ؟
رشته تون شیمی آلی هستش ؟

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها خوشحالم که هستین ;)
منم تا حد ممکن بهتون کمک میکنم. قبلا به بچه های ارشد قول داده بودم ولی بدقولی کردم امیدوارم اینجا جبران شه!
اگه بخواین نکات آلی را بهتون یاد میدم ولی به شرطی که جدی بگیرین.
یه قولی هم بدین، این همه دارین تلاش میکنین قول بدین دکترا هرجا قبول شدین پروژه تون را جدی بگیرین و کار خوبی ازش دربیارین.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تا حد ممکن بهتون کمک میکنم. قبلا به بچه های ارشد قول داده بودم ولی بدقولی کردم امیدوارم اینجا جبران شه!
یه قولی هم بدین، این همه دارین تلاش میکنین قول بدین دکترا هرجا قبول شدین پروژه تون را جدی بگیرین و کار خوبی ازش دربیارین.
ان شاالله من اگه بتونم حتمن هستم...شما لطف دارین

smn_ash

عضو جدید
ممنون دوست عزیز

قول شرف میدم
:w11:

amirdolu

عضو جدید
سلام smn_ash عزیز . سپاس از دعوتتون.
ولی من برای دکترا هنوز تصمیم نگرفتم.و ممکنه نتونم وقت بذارم.ولی خوندن کتابو هستم . موفق باشید

smn_ash

عضو جدید
سلام smn_ash عزیز . سپاس از دعوتتون.
ولی من برای دکترا هنوز تصمیم نگرفتم.و ممکنه نتونم وقت بذارم.ولی خوندن کتابو هستم . موفق باشید
خواهش میکنم.هر چقدرم تونستید کافی هدف ازین کار اینه که کلا به فکرش باشیم نزاریم پشت سر.
بازم ممنون از حضور سبزتون

اسفندانی

عضو جدید
سلام مهندس ممنون از دعوتت.
راستش فکر نمی کنم تصمیمی واسه ادامه تحصیل داشته باشم. چون شاغل هستم و کار تحقیقاتی می کنم. وقتم خیلی پره. موفق و موید باشی
:D

jamalia111

عضو جدید
سلام جمیعا
منم اوضام مثل مهندس اسفندانی هست ولی پایه امتحان دادن هستم رتبه اوردن آسونه شانس هم می خوادالبته.. منابع شیمی آلی را من کمک میکنم..کتاب 504 لازمه ولی اصلا کافی نیست اگه میخوای زبان بالای 15 بزنی باید بیشتر از 504 بخونی.شیمی آلی 1و 2 کری که میدونید کتاب اصلیه ولی اگه جزوه ارشد خوبی دارید بهتونکمک میکنه. قبل از شروع آلی خوندن یا هر گرایش دیگه اول باید باید باید سوالای سالهای قبل را کامل نگاه کنی و براشون پاسخ پیدا کنی اگه تونستی جواب بدی رتبه زیر 150شایدم زیر 50 را میاری ضمنا سوالای درسی دانشگاه پیام نور ( سراسری هستن) معرکه است. الکی شروع نکنید کتاب خوندن ارشدو داری یعنی میتونی بفهمی فهمیدن کلی بسه دیگه سوال بخون جوابشو پیدا کن یادش بگیر قبولی

smn_ash

عضو جدید
سلام.ممنونم.اخه من همون 504 هم کامل بلد نیستم واسه همین از اونجا شروع کردم.بعد از 504 میرم سراغ کتابهای دیگه.سوالهای درسی پیام نور و از کجا بیارم؟
راستی جلد یک و دو کری کل کتاب و بخونیم.اخه یکم کتاباش نامفهومه یجورایی استاد نیاز داره اینطور نیس؟یا من نمیگیرم؟

jamalia111

عضو جدید
بسیار خوب شما سوالای کنکور غیر از سری اول که مزخرف و غیر تخصصی بود را جمع کن بخونشون ببین میتونی جواب بدی..منم سوالای پیام نور را دارم. برات میفرستم.. فقط شیمی آلی را دارم
Good luck

smn_ash

عضو جدید
ببخشید میشه در مورد استعداد تحصیلی نیز اطلاعاتی بدید که چی هست و سوال از کدوم کتاب ها میاد؟؟
قبلش ازتون تشکر میکنم.

jamalia111

عضو جدید
سلام خوبید؟
راستش استعداد تحصیلی یکی دو کتاب داره مخصوص خودشه که یکی از دروس رشته های حسابداری یا..مربوط به دانشکده ادبیات هست. معمولا نخونده حداقل حدود 15 تا 20 درصد میشه زد. انواع سوال تست هوش و درک مطلب فارسی و..هست. نمیشه صد در صد گفت ولی کلا خوندنش وقت تلف کردنه واگه شما وقتتونو رو درس تخصصی بزاری به صرفه تره آخه معمولا یا درس تخصصی بین کنکوری های دکترا فاصله میاندازه یا زبان وتقریبا همه استعداد را تو یه رنجی میزنن. اگه خواستید اسم کتاباشو معرفی میکنم.ضمنا مدرسان شریف هم کتابشو داره. زبان را هم داره. به سایتش یه سر بزن بگرد بخش فروش کتاباشو پیدا کن
موفق باشید

smn_ash

عضو جدید
شروع هفته ی دوم.
خوب من روزی دو تا فلش کارت 504 خوندم.خدایی خیلی هاش و نمیدونستم.شیمی الی هم سی صفحه خوندم.
برنامه این هفته ام هم مطابق قبل هستش.یعنی روزی دو تا فلش کارت و سی صفحه شیمی الی
علت اینکه نمیتونم بیشتر بخونم چون هنوز پایان نامم تموم نشده و کلاس های دیگه هم میرم واسه همین نمیتونم سنگین برنامه ریزی کنم.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
...یه نظر خواهی بکنید که از چی شروع بکنیم اگه گرایش متفاوتی ندارین ...

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ممنونم از حضورت که باعث قوت قلب شدی
من خودم از الی شروع کردم
از آلی زود نیست شروع کردن؟..شیمی عمومی رو نمیخوای بخونی ؟تو کنکور میاد میگن باور کنید من اصلن نگاه هم نکردم .. دروس کنکور فکر کنم زدن شیمی فیزیک آلی ،شیمی آلی 1 ، 2 ،3 کاربرد طیف زبان و استعداد تحصیلی درست میگم ...؟ ولی من از برخی اساتید شنیدم از شیمی عمومی یک هم میاد

smn_ash

عضو جدید
از آلی زود نیست شروع کردن؟..شیمی عمومی رو نمیخوای بخونی ؟تو کنکور میاد میگن باور کنید من اصلن نگاه هم نکردم .. دروس کنکور فکر کنم زدن شیمی فیزیک آلی ،شیمی آلی 1 ، 2 ،3 کاربرد طیف زبان و استعداد تحصیلی درست میگم ...؟ ولی من از برخی اساتید شنیدم از شیمی عمومی یک هم میاد
جدا. من که از خدامه بخونم چون بارم نیس هیچی.من که کلا از پایه ضعیفم دیشب تازه فهمیدم از الی هیچی بارم نیس.چون اموزه های من فقط همون تدریس استادا بوده..........

jamalia111

عضو جدید
سلام
کتاب استعداد تحصیلی برای همه رشته یکسان بوده و فکر کنم باید همون کتاب مدرسان شریف خونده بشه.
شیمی عمومی فقط سال اول دکترا یعنی سال 1390 یکی از دروس بود و دیگر نیست. اگه بشه همون آلی پیشرفته و سنتز کری را خوب خوند کاملا کفایت میکنه
موفق باشید

smn_ash

عضو جدید
سلام
کتاب استعداد تحصیلی برای همه رشته یکسان بوده و فکر کنم باید همون کتاب مدرسان شریف خونده بشه.
شیمی عمومی فقط سال اول دکترا یعنی سال 1390 یکی از دروس بود و دیگر نیست. اگه بشه همون آلی پیشرفته و سنتز کری را خوب خوند کاملا کفایت میکنه
موفق باشید
ممنون پس من همین امروزکتاب مدرسان شریف و میخرم .

smn_ash

عضو جدید
ببخشید تو فلش کارت ها ی504 یکسری ضرب المثل داره که نوشته زنگ تفریح.فکر میکنید لازم باشه بخونم اخه سخته..........

razieh001

عضو جدید
سلام من تصمیم برای کنکور دارم اما منابع و جزوات خوبی ندارم . گرایشم تجزیه است . کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من تصمیم برای کنکور دارم اما منابع و جزوات خوبی ندارم . گرایشم تجزیه است . کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟
توی نت یه سرچ کنی، یسری مصاحبه ها با نفرات برتر کنکور کردن که اونجا منابعشون رو گفتن، برا تجزیه رو یادمه دیدم، من برا کاربردی رو دیدم مصاحبشو با رتبه 4، منابعی رو که گفته بود تهیه کردم و تقریبا هم کامل بود.