مطالعه گروهی ارشد مدیریت پروژه و ساخت

hamedzjg

عضو جدید
دوستان این رشته کلا از فاز طراحی میاین بیرون؟؟؟محاسبات هم بیشتر از معماری داره؟؟؟ممنوووووووووووووووووون.ملت یه دور هم کتابا رو خوندن.من هنوز تو فکر انتخابم.اینم از دنیای من.ایشالله موفق بشین.میدونم خیلی زحمت میکشین.راضیم از همتون;)

سلام
بله مدیریت پروژه از فاز طراحی معماری میاد بیرون ولی رشته فوق العاده مفیدیه برای بچه های معماری..مدیریت پروژه یه میان رشتس میتونه مکمل رشته های کارشناسی معماری،عمران و صنایع باشه
مطالبی هم که میخونید فوق العاده جالب و شیرینه و مطمئن باشید خسته نمیشید.
الان هم زمان مناسبیه برای شروع ولی نزارید دیرتر بشه.
اگر برای بار اوله که برای آزمون میخونید با کتاب کنترل پروژه شیرمحمدی و مدیریت پروژه کتی شوالب شروع کنید بهتره

مطالب زیادی در مورد مدیریت پروژه دارم..ایجارو تازه دیدم..حتما براتون میزارم

hamedzjg

عضو جدید
یه خسته نباشید به همه مدیران آینده میدم اول و امیدوارم تو راه شیرینی که قرار گرفتید موفق باشید و نا امید نشید.
من 2 سال تو این آزمون شرکت کردم که تجربه خیلی خوبی بود و متاسفانه نشد مجدد شرکت کنم.
بنظرم اگر با هم همراه بشید و به همدیگه کمک کنید قطعا میتونید دفعه اول تو این آزمون موفق بشید و هرگز ناامید نشید.
امروز برای بار اوله که این تایپیک رو دیدم ،مطالبی میزارم اینجا که شاید یه کمک کوچیک باشه براتون فقط اجازه بدید بتونم دسته بندی کنم که پراکنده نباشه مطالب.
مطالب با کمک دوست خوبی جمع آوری شده که اون سال با هم درس میخوندیم و به هم کمک میکردیم و امروز امیدوارم کمکی هرچند کوچیک باشه در راه زیبایی که شما در اون قدم گذاشتید.
مطالب ، جزوه ها و آزمونها مربوط به 2سال قبله ولی قطعا خوندنش میتونه کمک کنه.
در مورد ایستایی و مدیریت هم مطالبی که به نظرتون نامفهومه حتما مطرح کنید ، مسائل، نمودار و .. حتما اینجا فضای مناسبیه که به هم کمک کنید.
یه دسته بندی انجام بدم مطالبو میزارم به مرور براتون..
کل پستهای تایپیک هم خوندم که تا جایی که امکان داره مطالبم تکراری نباشه
موفق باشید خیلی زیاد در این مسیر

آخرین ویرایش:

hamedzjg

عضو جدید
اولین چیزی که بنظرم میتونه مفید باشه خلاصه و چکیده کتاب سازه در معماریه که مربوط به مرکز معماریه
برای شروع در درس ایستایی این کتاب بهترین نقطه آغازه..پیشنهادم اینه که در مدیریت پروژه از متن اصلی کتاب هرگز غافل نشید و به جزوه و خلاصه اکتفا نکنید، جزوه و خلاصه ها میتونن مکملهای خوبی باشن.
لینک خلاصه کتاب سازه در معماری تالیف مرکز معماریhttp://s5.picofile.com/file/8141324626/saze_dar_memari.pdf.html

hamedzjg

عضو جدید
از درس زبان هرگز در طول مدت مطالعه غافل نشید..اشتباهی که بیشتر بچه ها در این کنکور میکنن غافل شدن از درس زبانه و تو ذهن خودتون هرگز زبانو استاپ نکنید تا ماه یا ماههای آخر ..هر روز زبانو تو برنامه مطالعتون قرار بدید..اگر دیدید زبان داره از برنامه مطالعتون حذف میشه شک نکنید که از مسیر موفقیت تو کنکور مدیریت دارید دور میشید.
این جمله رو با خودتون تکرار کنید که کلید موفقیت من توی آزمون مطاله مستمر زبانه.
مجموعه زیر که براتون گذاشتم دربرگیرنده لغات کتاب 504 و تافله که میتونه برای مرور لغات کمکتون کنه..
به این نکته هم دوستایی که در زمینه ریدینگ ضعیفن توجه کنن که بهترین شیوه راه افتادن در زمینه ریدینگ خوندن ریدینگ های آزمونهای گذشتس..بهترین کاری که میتونید بنظرم انجام بدید اینه که ریدینگهای آزمونهای قبل مدیریت ساخت و معماریو پرینت بگیرید و برای خودتون یه مجموعه ای درست کنید که مثلا 50 ریدینگو شامل بشه..این 50 ریدینگو تو برنامتون قرار بدید که مثلا هر 2 روز درمیون یکیشو به صورت تحلیلی بخونید، لغات جدیدشو یادداشت کنید در حاشیه و روزای بعد متن های قبل رو بصورت روزنامه ای مطالعه کنید. مطمئن باشید مجموعه ای که دارید هم استاندارده( چون همگی ریدینگهای کنکوره) و هم احتمال تکرار لغات و موضوعات خیلی زیاده و رفته رفته با شیوه برخورد با ریدینگ آشنا میشید.
امیدوارم موفق باشید.
لینک مجموعه 1400 لغت که شامل 504 و لغات تافل میشه تقریباhttp://s5.picofile.com/file/8141326118/1400_loghat.pdf.html

hamedzjg

عضو جدید
سلام خسته نباشید به مدیران پروژه آینده

آزمونهای آزمایشی بهتون در راه موفقیت کمک میکنه قطعا، ولی نقش پررنگ این آزمونها در 1 ماه پایانی تایم مطالعه کنکور شماست..بهترین زمان برای پرداختن به این آزمونها زمانیه که دارید جمع بندی میکنید که بطور مثال در پایان هر روز مطالعتون در دوران جمع بندی 1 یا 2 سری از این آزمونها رو مرور کنید ، هر تستیو که میبینید درواقع مرور اون مطلبه که در ذهنتون شکل میگیره..
تا زمان جمع بندی بهتره ذهنتونو زیاد درگیره آزمونهای آزمایشی نکنید، در پایان هر هفته نگاهی به سوالات کنکورهای چند سال اخیر بندازید که جهت گیری مناسبی به نحوه مطالعتون بده و بدونید که با هر کتاب باید چطور مواجه بشید.

تو این پست 3 سری از آزمونهای آزمایشی ایوان خانه معمارو براتون میزارم که سری اول مربوط به 25% اول منابع، سری دوم مربوط به 25% دومه منابع و سری سوم دربرگیرنده 50% اول منابع میشه..
این توضیحو اضافه کنم که آزمونها مربوط به 2 سال پیشه.
امیدوارم به دردتون بخوره و ازش استفاده کنید.
لینک دانلود: http://s5.picofile.com/file/8141426042/azmoon_azmayeshi_ivankhane1.rar.html

hamedzjg

عضو جدید
یه خسته نباشید از ته قلب
امیدوارم اهمیت درس زبان رو فرااموش نکرده باشید، براتون فایل لغاتی از فرهنگ تصویریو میزارم که بیشتر به دامنه مدیریت پروژه میپردازه.
تو بخش بعدی هم که مربوط به درس مدیریت کارگاهی هست یه فایل که شامل فهرست بها و بخشنامه تعدیل هست براتون میزارم. فهرست بها خوندن پیوستهای انتهاییش کفایت میکنه و هر چند سال یکبار یه سوال ازش مطرح میشه، ولی بخشنامه تعدیل اهمیت بالاتری داره و حجمش هم کمه و زیاد وقتتونو نمیگیره، هم تعاریفش خیلی مهمه مثل تعریف شاخص ها و هم فرمولهاش بسیار مهمه که معمولا یه سال درمیون از این بخشنامه سوال مطرح میشه.
بازم خسته نباشید مدیرای عزیز آینده
لینک دانلود لغات زبان ، کتاب فرهنگ تصویری:http://s5.picofile.com/file/8141849276/zaban_farhangtasviri.pdf.html
لینک دانلود فهرست بها و بخشنامه تعدیل:http://s5.picofile.com/file/8141849800/modiriat1.rar.html

hamedzjg

عضو جدید
امیدوارم خسته نباشید و پر از انرژی در حال طی کردن مسیر موفقیتتون در آزمون مدیریت پروژه باشید
تو این پست آزمونهای آزمایشی سنجش تکمیلی (اکسین) که 3 سری هست رو براتون میزارم، امیدوارم کمکی هرچند کوچیک بهتون بکنه..
پر انرژی مسیرو ادامه بدید و هرگز دلسرد نشید که راز موفقیت، عبور از روزهای ناامیدیه، موفق باشید.
لینک دانلود آزمونهای سنجش تکمیلی:http://s5.picofile.com/file/8142416242/oxin.rar.html

ma$ter

عضو جدید
سلام
فکر کنم بهترین جا برای این سوال من اینجا باشه
هرکی میدونه جواب بده

من دانشجوی کارشناسی معماری هستم
برای ارشد میخواستم گرایش مدیریت پروژه روبخونم ولی چون ظرفیت دولتی خیلی کمه امیدی به قبول شدنش ندارم.
بنابراین سراغ دانشگاه آزاد رفتم.از شانس ما دانشگاه آزاد این رشته رو نداره ولی گرایش مدیریت ساخت میگن خیلی به این نزدیکه.

به نظر شما یه معمار توانایی خوندن ارشد رشته مدیریت ساخت رو داره؟ سخت نیست؟ چه کنکورش چه درس هاش!

به نظر شما هیچ راه دیگه ای برای خواندن ارشد رشته مدیریت پروژه ندارم؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام
فکر کنم بهترین جا برای این سوال من اینجا باشه
هرکی میدونه جواب بده

من دانشجوی کارشناسی معماری هستم
برای ارشد میخواستم گرایش مدیریت پروژه روبخونم ولی چون ظرفیت دولتی خیلی کمه امیدی به قبول شدنش ندارم.
بنابراین سراغ دانشگاه آزاد رفتم.از شانس ما دانشگاه آزاد این رشته رو نداره ولی گرایش مدیریت ساخت میگن خیلی به این نزدیکه.

به نظر شما یه معمار توانایی خوندن ارشد رشته مدیریت ساخت رو داره؟ سخت نیست؟ چه کنکورش چه درس هاش!

به نظر شما هیچ راه دیگه ای برای خواندن ارشد رشته مدیریت پروژه ندارم؟

سلام دوست عزیز.....باید خدمتتون عرض کنم طبق شنیده های بنده 2 واحد از دانشگاههای ازاد استهبان و اردستان این رشته رو آوردن و همچنین دانشگاه ازاد ابهر و یزد هم تو تکمیل ظرفیت همین چند روزه اعلام آمادگی پذیرش کردن......واقعا باید برای اینهمه ظرفیت بی حساب و فکر نشده تاسف خورد و باید فاتحه این رشته رو هم خوند:(

آخرین ویرایش:

hamedzjg

عضو جدید
سلام..
خلاصه نکات مهم کتاب (سیستمهای ساختمانی آینده) رو براتون میزارم که هم در کنکور معماری و هم هنرهای ساخت حداقل یه سوال از این کتاب میاد.. فایل پی دی اف شامل کلیه عکس های کتاب که در کنارش توضیحات اصلی هر شکلو نوشتم..خیلی برای مرور کمک میکنه..
میتونید تو کاغذ a5 پرینت بگیرید و بصورت فلش کارت داشته باشید که مرور کل این کتاب با این کارتها در حد 5 تا 10 دقیقه زمان بیشتر نمیبره.
امیدوارم به دردتون بخوره.
لینک دانلود: http://s5.picofile.com/file/8145033892/سیستم_ساختمانی_آینده.pdf.html

marijuana

عضو جدید
امکانش هست یه نمونه کارنامه از قبولی مدیریت بذارید؟ که ببینیم هر درسی رو چند درصد بزنیم مثلا قبول می شیم؟!

hamedzjg

عضو جدید
امکانش هست یه نمونه کارنامه از قبولی مدیریت بذارید؟ که ببینیم هر درسی رو چند درصد بزنیم مثلا قبول می شیم؟!

چند نمونه درصدها بصورت زیر بوده پارسال:

رتبه 1: زبان91 ایستایی 73 مدیریت 68 مصالح 65
رتبه 3: زبان40 ایستایی78 مدیریت77 مصالح 72
رتبه10: زبان53 ایستایی75 مدیریت80 مصالح54
رتبه18: زبان38 ایستایی75 مدیریت84 مصالح 37
رتبه 31: زبان41 ایستایی62 مدیریت80 مصالح45
رتبه40: زبان15 ایستایی76 مدیریت76 مصالح60

در کل میانگین درصد حدود 63 تضمین کننده قبولیه.. (میانگین درصد با ضریب 2 برای دروس زبان،ایستایی و مصالح و ضریب 4 برای مدیریت کارگاهی)
امیدوارم خسته نباشید و پر انرژی ادامه بدید این راه شیرین و دوست داشتنیو..

farraz

عضو جدید
سلام
کدوم موسسه آزمون های آزمایشیش برا مدیریت پروژه خوبه؟

atrali

کاربر ممتاز
سلام
کدوم موسسه آزمون های آزمایشیش برا مدیریت پروژه خوبه؟

سلام....اول این نکته رو بگم که کنکورهای آزمایشی هیچ کدوم از موسسات استاندارد نیست ولی به نظر من کنکورهای آزمایشی موسسات مرکز معماری و آکادمی تخصصی از بقیه بهترن

atrali

کاربر ممتاز

farraz

عضو جدید
کمک:cry:
مسئله های مدیریت پروژه رو از کجا میشه یاد گرفت:confused:نگین کتاب حاج شیر محمدی؟!من یه کتاب می خوام پر مسئله باشه. من با یه مثال نمی تونم یاد بگیرم:(
یادتونه دوران دبیرستان از یه مسئله کلی مثال حل میکردیم یاد می گرفتیم برا این جور مسائل از این جور کتابا سراغ ندارین:redface:
کلاسم نمی تونم برم چون تو شهر ما از این جور کلاسا خبری نیس:que:

atrali

کاربر ممتاز
کمک:cry:
مسئله های مدیریت پروژه رو از کجا میشه یاد گرفت:confused:نگین کتاب حاج شیر محمدی؟!من یه کتاب می خوام پر مسئله باشه. من با یه مثال نمی تونم یاد بگیرم:(
یادتونه دوران دبیرستان از یه مسئله کلی مثال حل میکردیم یاد می گرفتیم برا این جور مسائل از این جور کتابا سراغ ندارین:redface:
کلاسم نمی تونم برم چون تو شهر ما از این جور کلاسا خبری نیس:que:

دوست من واسه این رشته که نمیخواد معادله سه مجهولی حل کنید و در ضمن کتاب اقای شیر محمدی خیلی مسائلش برای ما نیاز نیست....برای ما در حد شناخت مسیر بحرانی (که جمع و تفریق) و تبدیل زمانهای سه گانه pert به یک زمان برای حل مسئله بصورت شبکه cpm،.....اگه سختته میتونی با کتاب عصر کنکاش یا مرکز معماری ایران بخونی این قسمت رو....ولی در کل آسونترین مبحث مدیریت همین قسمت..... توصیه میکنم حتما سوالهای کنکور رو بررسی کنید :smile:

anwer

عضو
دوستان عزیز سلام
یک رشته جدید برای مهندسان معماری و عمران به اسم مهندسی بیمارستان که هر سال توسط وزارت بهداشت پذیرش می شود که امسال نیز برای سومین سال کنکور این رشته برگزار شد دانشگاه های مورد پذیرنده امسال این رشته دانشگاه های علم و صنعت و امیرکبیر خواهند بود برای اطلاع بیشتر و دانلود منابع به تایپک زیر مراجعه نمایید ./.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...AA%D8%A7%D9%86

• Like
واکنش ها: z312

matinurmia24

عضو جدید
سلام بچه ها.خسته نباشین .
بچه ها کی کلاس مصالح ساختمانی استاد کزازی یا خانم اسدیان میره؟
لطفا بهم خبر بدین، چند سوال دارم.خیلی ممنون.

pendasht

عضو جدید
با سلام به همه دوستان

به نظر شما دوره مجازی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت در دانشگاه مهر البرز و چند دانشگاه دیگه برگزار میشه ... اعتبار داره؟ چونکه شنیدم بدون پایان نامه است.. کسی میدونه؟

atrali

کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان

به نظر شما دوره مجازی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت در دانشگاه مهر البرز و چند دانشگاه دیگه برگزار میشه ... اعتبار داره؟ چونکه شنیدم بدون پایان نامه است.. کسی میدونه؟

اعتبار که مسلما داره ولی این دوره ها اموزش محورن و در دوره دکترا با توجه به قوانین به مشکل برخورد میکنن....اینا اطلاعات من بود اگه کسی اطلاعات دقیق تری داره ممنون میشم توضیح بده

nasrin_arch

عضو جدید
سلام...خوندن نشریه 55و مبحث5برای مصالح کافیه؟؟؟؟؟

سلام امیر خان
سال قبل استاد فنم برای کسانی که مدیریت میخواستن امتحان بدن راجع به مصالح بعضی موارد رو تاکید میکردن . تا جایی که یادمه میتونم بگم :
سوالات مصالح به دو قسمت تقسیم بندی میشن :
1 ) مصالح سنتی
2 ) مصالح نوین
برای مصالح سنتی به قول خودتون اول باید نشریه 55 و مبحث 5 رو مطالعه کنید + مطالب زیر رو باید حتما بخونی :
فصول ابتدایی کتاب بتن برای معماران . مخصوصا شکلهاش
فصول ابتدایی کتاب ساختمان های فولادی
کتاب سیستم های ساختمانی اینده ( مثلا سر در ورودی پارک چیسویک یکبار سوال اومده که جنسش از چی بوده : الومنیوم )
همینطور وقتی برای درس ایستایی و فن ساختمانتون نمونه های موردی کتاب هارو مطالعه میکنید باید مصالح مورد استفاده اونارو دقت کنید . مثلا در قصر کریستال پالاس از کدام مصالح استفاده نشده است ؟
برخی سوالات تحلیلی که برامون توی کلاس طرح میشد میتونه در قسمت مصالح شناسی سوال بیاد : مثلا برای طرح خرپای هاو در خرپای یک پل قطار کدامیک از مصالح زیر اقتصادی خواهد بود
روی سیمان / بتن / فلزات / قیر / شیشه خیلی تاکید داشتن . هم به لحاظ سنتی و هم نوین . رفتار فولاد و انواع خصوصیاتشم تاکید داشتن
و اما مصالح نوین : حتما باید کتاب نانوفناوری رو بخونید مخصوصا فلز و بتن رو ( این دو مصالح هم در قسمت مصالح سنتی اهمیتشون زیاده هم در قسمت مصالح نوین )
فصل 4 سیستمهای پارچه ای کششی رو حتما باید بخونید
مصالح رو دست کم نگیر . خیلی موذی هست . با یه کم کم کاری میبینی درصدت خیلی اومد پایین . خیلی برای مصالح باید سرمایه گذاری کنی
باز سوالی داشتین بپرسین . نهایتش میپرسم براتون میگم
امیدوارم براتون مفید باشه

آخرین ویرایش:

amir-21

عضو
سلام امیر خان
سال قبل استاد فنم برای کسانی که مدیریت میخواستن امتحان بدن راجع به مصالح بعضی موارد رو تاکید میکردن . تا جایی که یادمه میتونم بگم :
سوالات مصالح به دو قسمت تقسیم بندی میشن :
1 ) مصالح سنتی
2 ) مصالح نوین
برای مصالح سنتی به قول خودتون اول باید نشریه 55 و مبحث 5 رو مطالعه کنید + مطالب زیر رو باید حتما بخونی :
فصول ابتدایی کتاب بتن برای معماران . مخصوصا شکلهاش
فصول ابتدایی کتاب ساختمان های فولادی
کتاب سیستم های ساختمانی اینده ( مثلا سر در ورودی پارک چیسویک یکبار سوال اومده که جنسش از چی بوده : الومنیوم )
همینطور وقتی برای درس ایستایی و فن ساختمانتون نمونه های موردی کتاب هارو مطالعه میکنید باید مصالح مورد استفاده اونارو دقت کنید . مثلا در قصر کریستال پالاس از کدام مصالح استفاده نشده است ؟
برخی سوالات تحلیلی که برامون توی کلاس طرح میشد میتونه در قسمت مصالح شناسی سوال بیاد : مثلا برای طرح خرپای هاو در خرپای یک پل قطار کدامیک از مصالح زیر اقتصادی خواهد بود
روی سیمان / بتن / فلزات / قیر / شیشه خیلی تاکید داشتن . هم به لحاظ سنتی و هم نوین . رفتار فولاد و انواع خصوصیاتشم تاکید داشتن
و اما مصالح نوین : حتما باید کتاب نانوفناوری رو بخونید مخصوصا فلز و بتن رو ( این دو مصالح هم در قسمت مصالح سنتی اهمیتشون زیاده هم در قسمت مصالح نوین )
فصل 4 سیستمهای پارچه ای کششی رو حتما باید بخونید
مصالح رو دست کم نگیر . خیلی موذی هست . با یه کم کم کاری میبینی درصدت خیلی اومد پایین . خیلی برای مصالح باید سرمایه گذاری کنی
باز سوالی داشتین بپرسین . نهایتش میپرسم براتون میگم
امیدوارم براتون مفید باشه
عالی بود...دستت درد نکنه

parisa-m69

عضو جدید
چررررررررررررررررررررررررررررا انقدر گروه هنرو ساخت خلوتههههههههههههههههههه...بچه ها کجایییییییییییییییییننننننن :wallbash: