مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farraz

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشین انرژیتونو همین طوری حفظ کنین و این سه ماهو تا عید خیلی خوب بخونیم من از کتاب سازه در معماری یه چنتا سوال دارم
فصل 12 شکل های 12-32 و 12-31 به نظر من اسماشو ن جا به جا نوشته شده البته کتاب من چاپ87 شاید تو چاپهای جدید اصلاح شده حالا اگه این شکلا سوال اومدن کدومو بزنیم؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشین انرژیتونو همین طوری حفظ کنین و این سه ماهو تا عید خیلی خوب بخونیم من از کتاب سازه در معماری یه چنتا سوال دارم
فصل 12 شکل های 12-32 و 12-31 به نظر من اسماشو ن جا به جا نوشته شده البته کتاب من چاپ87 شاید تو چاپهای جدید اصلاح شده حالا اگه این شکلا سوال اومدن کدومو بزنیم؟
کتاب من قدیمیه...چاپ 85!! تو کتاب من تصاویر 31-12 و 32-12 سهموی هذلولی چتری و موربه که درسته! اگه از کتابتون عکس بگیرین بذارین خیلی خوب میشه...چون فکر کنم تو هر چاپی شماره عکسها عوض میشه

farraz

عضو جدید
به نظر من اونی که یه ستون داره چتریه و اونی که 5 تا تکیه گاه داره موربه!

farraz

عضو جدید
تو کتاب انگلیسی سازه در معماری زیر اونی که 5 تا تکیه گاه داره نوشته skew hyperbolic paraboloid combination
و زیر اونی که یه ستون مرکزی داره نوشته hyperbolic paraboloid umbrella
اگه کسی بتونه از خوده آقای گلابچی بپرسه خیلی خوب می شه منظورم فقط این سوال نیس کلا از این جور موارد هست تو کتابا مثلا
تو در ک رفتار به جای 4 وجهی نوشته 3 وجهی ... اگه از این جور موارد سوال اومد ما باید اون اشتباهرو بزنیم یا درسترو ؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که دوباره نگاه کردم انگار حق با شماست...
تو متن هم نوشته چهار قطعه سهموی هذلولی که بر روی یک ستون مرکزی قرار داره یک سقف چتری رو به وجود میاره!
البته اون موربه 6 تا تکیه گاه داره..

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها خوندن کتاب های مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی واجبه؟؟ یا از روی جزوه بخونیم؟؟ ساختمان های فولادی و بتنی چی؟؟
من کلا سر انتخاب منابع یکم تردید دارم
تا آخر آذر این کتاب ها رو خوندم الان شروع کردم به دوره >> سازه در معماری - درک رفتار - مبانی سازه - ساختمان ها چگونه عمل میکنند - فناوری های نوین - جزییات ارتقا دهنده - طراحی لرزه ای - مبانی طراحی ساختمان های بلند - سیستم های ساختمانی
میشه بگین به این لیست چه کتاب هایی رو باید اضافه کنم؟؟؟ میخوام تا قبل عید هر کتاب جدیدی که لازمه بخونم بعد عید فقط دوره کنم و جزوه بخونم...
لطفا منابع مهمی که از قلم انداختم رو بهم بگین...ممنونم دوستان :w30:

آخرین ویرایش:

soheil18

کاربر فعال

بچه ها خوندن کتاب های مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی واجبه؟؟ یا از روی جزوه بخونیم؟؟ ساختمان های فولادی و بتنی چی؟؟ :(
کتاب ساختمان های بتنی و فولادی چند فصل اولش در مورد مصالح هست و نکات زیادی داره که حتما باید خونده شه.ونمونه موردیاش هم نگاه بشه.. ولی بخش طراحی تیر و محاسبات اصلا مهم نیست.درکل روی کتاب بتن بیشتر وقت بذارید.
استاتیک کاربردی هم لازم نیست حتما از منبع بخونید. خوندن جزوه کفایت میکنه.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب ساختمان های بتنی و فولادی چند فصل اولش در مورد مصالح هست و نکات زیادی داره که حتما باید خونده شه.ونمونه موردیاش هم نگاه بشه.. ولی بخش طراحی تیر و محاسبات اصلا مهم نیست.درکل روی کتاب بتن بیشتر وقت بذارید.
استاتیک کاربردی هم لازم نیست حتما از منبع بخونید. خوندن جزوه کفایت میکنه.
مرسی دوست عزیز.برای کنکور تکنولوژی هم قسمت های مصالحیش لازمه؟؟

soheil18

کاربر فعال

مرسی دوست عزیز.برای کنکور تکنولوژی هم قسمت های مصالحیش لازمه؟؟
طبیعتا برای تکنولوژی، مصالح ضریب صفر داره. ولی تو بخش سیستم یا طراحی فنی(عناصر و جزئیات) ممکنه ازش یکی دوتا سوال طرح بشه.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها خوندن کتاب های مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی واجبه؟؟ یا از روی جزوه بخونیم؟؟ ساختمان های فولادی و بتنی چی؟؟
من کلا سر انتخاب منابع یکم تردید دارم
تا آخر آذر این کتاب ها رو خوندم الان شروع کردم به دوره >> سازه در معماری - درک رفتار - مبانی سازه - ساختمان ها چگونه عمل میکنند - فناوری های نوین - جزییات ارتقا دهنده - طراحی لرزه ای - مبانی طراحی ساختمان های بلند - سیستم های ساختمانی
میشه بگین به این لیست چه کتاب هایی رو باید اضافه کنم؟؟؟ میخوام تا قبل عید هر کتاب جدیدی که لازمه بخونم بعد عید فقط دوره کنم و جزوه بخونم...
لطفا منابع مهمی که از قلم انداختم رو بهم بگین...ممنونم دوستان :w30:
بچه ها جون کسی جواب نمیده؟؟؟ :w05:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها جون ! میخواستم ببینم چجوری سولات کنکور رو زمانبندی کنم که هم سیستمِ تکنولوژی رو بزنم و هم تنظیمِ انرژی رو.
برای زبان که انگار 35-40 باید گذاشت. بقیش چجوری میشه؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
هانی جان به نظر من نگران زمان نباش...تست های انرژی و تکنو جمعا 105 تا هستن (غیر از زبان)
از 120 دقیقه آزمون اگه فرض کنیم حداکثر 45 دقیقه بره واسه زبان 75 دقیقه میمونه که برای هر تست حدود 42 ثانیه وقت داری که واسه بعضی از تست ها زیادم هست!!
ولی بازم اگه نگرانی تصمیم بگیر که انرژی برات در الویته یا تکنولوژی...که اگه وقت کم آوردی یا سیستم رو بیخیال شی یا تنظیم رو.که البته بعیده وقت کم بیاری

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
به من بی نوا کمک کنید :crying2:
سپیده جون راس میگه... تمرکز من بیشتر رو کنکور معماریه ولی با اجازه اساتید تکنو نحوه تست زدنم و بگم شاید ازش استفاده کردی...من کلا برا هر آزمونی از 10 سال پیش تکنیک ضربدر منفی رو به کار میگیرم، برا همه آزمونا جواب میده (احتمال قریب به یقین باهاش آشنا هستی).روی سوال و می خونی، بلد بودی جواب میدی، وقت گیر بود یه دونه ضربدر کنارش میزنی تا آخر سر بهشون نگا کنی، اگرم مطمئن بودی بلد نیستی و سوال نا آشناس یه دونه علامت منفی کنار سوال میزنی. برا هر سوال یه دقیقه وقت بذار (اگه کمتر از یه دیقه باشه بهتره ولی دقت کن اصلا بیشتر نشه)، اینجوری مثلا قبل از تست زدن یه مبحث میدونی حداکثر تایمی که باید بهش اختصاص بدی چقدره. مثال میزنم، تو کنکور معماری 30 تا سوال برا دروس فنی در نظر گرفته شده، باید تو بازه 30 دقیقه بهشون جواب بدی که مطمئنا کمتر از 30 دیقه طول میکشه چون بعضی از سوالا رو فولی و زیر 10 ثانیه جواب میدی و اونایی که بلد نیستی با تکنیکی گفتم ازشون می گذری تا بعدا به حسابشون برسی
. این درس تموم شد میری سراغ اون یکی و الی آخر...وقتی کل سوالا رو تموم کردی بر می گردی از اول سوالا رو مرور می کنی که مطمئنا بیشترش صرف زبان میشه و سوالای با علامت ضربدر...:)
پ.ن: بچه ها من قسم خوردم از فردا تلوزیون رو تعطیل کنم، لامصب جادو می کنه آدمو. هر دو هفته یه بارم بیام باشگاه...دلم براتون تنگ میشه

elina.a

عضو جدید
دوستان کسی سیستم ساختمانی گلابچی رو خونده؟؟؟؟
ص 144 کتاب تفاوت مواح با کوژچی؟؟؟؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جون بین این 3 تا کتاب خوندن کدومش برای تکنولوژی واجب تره؟؟؟ و اینکه الویتش به چه صورته؟؟
سازه های مشبک فضایی - پوسته و سازه های ورق تاشده - سازه های پارچه ای کششی

سحرس

عضو جدید
منم تفاوت مواج و کوژ رو نفهمیدم...یه سوال دیگه کدوم فصلا از مبانی طراحی ساختمانهای بلند رو باید بخونیم به ترتیب اولویت؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تفاوت مواج و کوژ رو نفهمیدم...یه سوال دیگه کدوم فصلا از مبانی طراحی ساختمانهای بلند رو باید بخونیم به ترتیب اولویت؟
به ترتیب اولویت فصل 3 - 2 - 7 - 8
3 از همه مهمتره اگه قرار باشه یه سوال از این کتاب بیاد به احتمال زیاد از همین فصله
بقیه فصل ها در حد یه دور روخونی کافیه البته نمونه موردی ها با دقت بیشتر ;)

سحرس

عضو جدید
بقیه فصلا منظورتون همین چهار فصل6 دیگه؟البته مرسی از راهنمایی

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جون بین این 3 تا کتاب خوندن کدومش برای تکنولوژی واجب تره؟؟؟ و اینکه الویتش به چه صورته؟؟
سازه های مشبک فضایی - پوسته و سازه های ورق تاشده - سازه های پارچه ای کششی
هرسه تا کتاب واجبه، منتها پرتی های پارچه ای کششی زیادتره
اولویت به نظرم همینجوریه که نوشتین، چون با مشبک بیشتر میتونن اذیت کنن... و اینکه حتما سعی کنین اول از رو یه جزوه بخونین بعد برین سراغ کتابا

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرسه تا کتاب واجبه، منتها پرتی های پارچه ای کششی زیادتره
اولویت به نظرم همینجوریه که نوشتین، چون با مشبک بیشتر میتونن اذیت کنن... و اینکه حتما سعی کنین اول از رو یه جزوه بخونین بعد برین سراغ کتابا
مرسی دوستم :gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:من موقع حل کردن سوالای کنکور ارشد تکنو سال 87 به یه مشکلی برخوردم. به نظرم تو پاسخ نامه ش چنتا سوال رو اشتباهی علامت زدن. پاسخ نامه رو از یه سایتی تو نت دانلود کردم، ممکنه اینطوری باشه؟ینی جواب اشتباهی علامت بزنن؟:question:

morteza*amini

عضو جدید
سلام دوستان:gol:من موقع حل کردن سوالای کنکور ارشد تکنو سال 87 به یه مشکلی برخوردم. به نظرم تو پاسخ نامه ش چنتا سوال رو اشتباهی علامت زدن. پاسخ نامه رو از یه سایتی تو نت دانلود کردم، ممکنه اینطوری باشه؟ینی جواب اشتباهی علامت بزنن؟:question:

سلام قطعا امکان اشتباه هست. کتابهای معتبر گاهی اشتباه دارن دیگه چه برسه به نت.بنظرم پاسخ هارو از یه منبع موثق چک کنید. واسه تکنو رو نمیدونم عصر کنکاش داره یا نه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام قطعا امکان اشتباه هست. کتابهای معتبر گاهی اشتباه دارن دیگه چه برسه به نت.بنظرم پاسخ هارو از یه منبع موثق چک کنید. واسه تکنو رو نمیدونم عصر کنکاش داره یا نه
ازتون ممنونم:gol:....با منابع به قول شما موثق چک می کنم اگه جواب پیدا نشد اینجا از بچه ها می پرسم:w27:

shiva2009

کاربر بیش فعال
دوستان کسی سیستم ساختمانی گلابچی رو خونده؟؟؟؟
ص 144 کتاب تفاوت مواح با کوژچی؟؟؟؟

شکل کتاب واسه چادرهای کوژ مناسب نیست. سازه های مواج از همنشینی فرم های زین اسبی به وجود میان. تفاوت سیستم کوژ با بقیه در فرم تکیه گاه پارچه س. مساحت تکیه گاه ها در رأس بیشتر هست و باعث میشه تنش ها به طور یکنواخت تر و دوبعدی توزیع بشن توی اون ناحیه.( از تمرکز تنش در نوک دکل جلوگیری بشه.)
کوژ:humped tent
مواج:undulating tent
humped.jpghumped2.jpgتقسیم بندی فرای اوتو رو در تصویر می بینین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.