مطالعات تخصصي مشعل

ali kalashi

عضو جدید
همکاری

همکاری

سلام من کوره سازم اگه کمکی از دستم بر میاد در خدمتم.kh_doozandeh@yahoo.com
دوست عزیز واقعا از آشنایی با شما خوشبختم
ما مراجعات بسیار زیادی در زمینه ساخت و اصلاح کوره داریم اما سوال من این است که
اولا در زمینه چه نوع کوره هایی شما تخصص دارید و ثانیا در چه بخشی از ساخت کوره بیشتر مهارت دارید
در طراحی کوره هم آیا سابقه ای دارید یا خیر
در صورت امکان با شماره موبایل من تماس حاصل فرمائید 09121351220

afshin2003

عضو جدید
سلام

سلام

من كار تحقيقاتيم در مورد برگشت گازهاي خروجي به محفظه احتراق و بررسي آلاينده ها و راندمان احتراق بوده
كار شبيه سازي يا حل عددي هم روي نرم افزار هاي Fluent و chemkin بوده
اگه دوستان موضوع براي تحقيقات مي خوان
afshin_fahimi_rad@yahoo.com
ميل بديد لطفا در خدمتم

senatormehran

عضو جدید
سلام
من برای پروژه درس سوخت و احتراق مطالعاتی در مورد مشعل ها داشتم و یه نیمچه مقاله ای در مورد مشعل ها تهیه کردم.
این مقاله رو میتونید از هرمزگان مکانیک دریافت کنید.

ehsan-p30

عضو جدید
با سلام.من شدیدا نیاز به یه سری اطلاعات در مورد طراحی سوپر هیتر دارم هر چی هم میگردم چیزی پیدا نمی کنم.اگه میشه کمکم کنین.با تشکر

موسی طلاوری

عضو جدید
من با مشکلی مواجه شدم یک نوع مشعل گازی اتوماتیک ساخت شرکت sookook دارم که میخواهم دمای بالاتری ایجاد کند ولی نمیدانم چکار کنم اگه میتونید اطلاعاتی به من بدیهد . با تشکر:gol:

anishtain4

عضو جدید
از دوستانی که اعلام همکاری کردن خیلی تشکر می کنم و از دوستانی که منابعی رو معرفی کردن بیشتر ممنون. اگه کسی راجه به مشعل های موجود تو بازار هم اطلاعاتی بده خیلی ممنون می شم.

اینم چندتا کتاب برای دوستان:
http://ifile.it/jw38bp/industrial_burners_handbook.rar
http://ifile.it/9klcop/gas.burners.for.forges.furnaces.and.kilns-1879535203.rar
http://ifile.it/jksa8he/7451___heat_transfer_in_industrial_combustion.rar

babak farhadi

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگر دوست داشتی یه مقدار اطلاعات بیشتر بده تا کمکت کنم.
09121260743 فرهادی

misi.tensai

عضو جدید
سلام،
من اطلاعاتی راجع به فنهای نیروگاه میخوام،خصوصآ فن هایی که برای دمنده ی بویلرها استفاده میشه.اگه اطلاعاتی تو این زمینه بم بدی یا کتابی بم معرفی کنی که تو این زمینه باشه ممنون کمک بزرگی به من کردی.

elmira jadidi

عضو جدید
من سال یک مکانیک سیالات هستم. می خام یه موضوع برای تحقیق انتخاب کنم.
اگه درست متوجه شده باشم از مشعل های صنعتی در کوره های ذوب استفاده میشه .لطفا در مورد کاربرد های دیگه مشعل بیشتر توضیح بدین.

babak farhadi

عضو جدید
برای مشاهده انواع تورچ های گازی فشار بالا و مشعل های هوا و گاز به وبلاگ Babakfarhadi.blogfa.com سر بزنید.

ali kalashi

عضو جدید
بطور کلی همه کورها از جمله کوره دیگ بخار جهت ایجاد جریان به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.
1- force draft به معنی ایجاد جریان با استقرار فن در کنار مشعل و ایجاد فشار مورد نیاز با فن مشعل
2- induce draft به معنی ایجاد جریان و یا افت فشار لازم در محفظه احتراق با استقرار فن در مسیر خروج گازهای حاصل از احتراق (دودکش)
3- natural draft یا درفت طبیعی که طی محاسبات با نصب دودکش با ارتفاع مناسب می توان آن را ایجاد نمود.
لازم به ذکر است با محاسبات دینامیک سیال در بویلرها به خصوص بویلر های نیروگاهی می توان مشخصات فنی دقیق جهت ارائه پیشنهاد استفاده از یکی از روشهای بالا و یا ترکیبی از دو و یا هر سه مورد بالا را ارائه نمود.
این محسبات از درجه اهمیت بسیار بالایی چه از نظر بهینه سازی مصرف سوخت و ایجاد احتراق کامل و هم از نظر ایمنی و عدم ایجاد فشار منفی که بسیار خطرناک است برخوردار می باشد.

ali kalashi

عضو جدید
بطور کلی همه کورها از جمله کوره دیگ بخار جهت ایجاد جریان به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.
1- force draft به معنی ایجاد جریان با استقرار فن در کنار مشعل و ایجاد فشار مورد نیاز با فن مشعل
2- induce draft به معنی ایجاد جریان و یا افت فشار لازم در محفظه احتراق با استقرار فن در مسیر خروج گازهای حاصل از احتراق (دودکش)
3- natural draft یا درفت طبیعی که طی محاسبات با نصب دودکش با ارتفاع مناسب می توان آن را ایجاد نمود.
لازم به ذکر است با محاسبات دینامیک سیال در بویلرها به خصوص بویلر های نیروگاهی می توان مشخصات فنی دقیق جهت ارائه پیشنهاد استفاده از یکی از روشهای بالا و یا ترکیبی از دو و یا هر سه مورد بالا را ارائه نمود.
این محسبات از درجه اهمیت بسیار بالایی چه از نظر بهینه سازی مصرف سوخت و ایجاد احتراق کامل و هم از نظر ایمنی و عدم ایجاد فشار منفی که بسیار خطرناک است برخوردار می باشد.​

سلام،
من اطلاعاتی راجع به فنهای نیروگاه میخوام،خصوصآ فن هایی که برای دمنده ی بویلرها استفاده میشه.اگه اطلاعاتی تو این زمینه بم بدی یا کتابی بم معرفی کنی که تو این زمینه باشه ممنون کمک بزرگی به من کردی.

ali kalashi

عضو جدید
دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می بایستی به مطالعه در مورد بویلرهای واتر تیوب بپردازید. منابع متعددی در این رابطه وجود دارد. اگر سری به سایت شرکت آذر آب هم بزنید بد نیست.

با سلام.من شدیدا نیاز به یه سری اطلاعات در مورد طراحی سوپر هیتر دارم هر چی هم میگردم چیزی پیدا نمی کنم.اگه میشه کمکم کنین.با تشکر

simaaaa

عضو جدید
سلام، موضوع پروژه کارشناسی منم تقریبا مربوط به مشعل ها می شد که در مورد مشعل کوره های پخت کاشی و سرامیک اطلاعات زیادی پیدا کردم. البته پروژه من بیشتر مربوط به تحلیل انتقال حرارت بود که با نرم افزار انسیس حالت قرار گیری مشعل ها ( زاویه مشعل ها) که به بحث بهینه سازی کوره ها هم مربوط میشد بررسی کردم. اگه به دردتون بخوره ممنم میتونم کمک کنم.

ali kalashi

عضو جدید
من فکر می کنم در این زمینه کار زیاد نشده و موضوع خیلی با همیتی هست .
اگر بتونیم بیشتر در این مورد با هم صحبت کنیم شاید بتونیم تو بعضی پروژه ها با هم همکاری کنیم.
لطفا با من تماس بگیرید 02166008083
سلام، موضوع پروژه کارشناسی منم تقریبا مربوط به مشعل ها می شد که در مورد مشعل کوره های پخت کاشی و سرامیک اطلاعات زیادی پیدا کردم. البته پروژه من بیشتر مربوط به تحلیل انتقال حرارت بود که با نرم افزار انسیس حالت قرار گیری مشعل ها ( زاویه مشعل ها) که به بحث بهینه سازی کوره ها هم مربوط میشد بررسی کردم. اگه به دردتون بخوره ممنم میتونم کمک کنم.

simaaaa

عضو جدید
من فکر می کنم در این زمینه کار زیاد نشده و موضوع خیلی با همیتی هست .
اگر بتونیم بیشتر در این مورد با هم صحبت کنیم شاید بتونیم تو بعضی پروژه ها با هم همکاری کنیم.
لطفا با من تماس بگیرید 02166008083

لطفا به این آدرس ایمیل بزنید..sima_nightstar@yahoo.com

fatemechitgar

عضو جدید
سلام بچه ها ، من ی پروژه با عنوان (حل عددی احتراق در کوره های افقی با مشعل دیواره ای به روش مدل سازی تعادلی ) دارم نمیدونم از کجا و چه جوری شروع کنممممممم! اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم.

eghbali.mahyar

عضو جدید
دوست عزیز بنظرم بهتر است تفاوتهای مشعلهای جدید مدولار (آنالوگ) را با مشعلهای on-off (دیجیتال) را بنویسید
امروزه در دنیا جهت بهینه سازی مصرف سوخت در برنر ها اقدامات مناسبی شده که متاسفانه در ایران بازخور مناسبی نداشته لذا سرفصلها را میگویم اگر مناسب بود که کمکی نیز به کشور کرده اید اگر مناسب نبود که میتوانید از روی ان بگذرید
1-کنترل هوای اضافه در مشعلها ومکانیزمهای کنترلی روی مشعلها بحث داغی در دنیاست همانطور که میدانید افزایش هوای اضافه احتراق میتواند تا 30 درصد مصرف سوخت را افزایش دهد پس مکانیزمهای ایجاد شده دردنیا که توسط اندازه گیری اکسیژن نسوخته یا میزان دی اکسید کربن رقیق شده کار میکنند مورد مناسبی است
2- تاثیر دما روی حجم مخصوص هوا میتواند مشعل را بسمت هوای اضافه زیاد وکم سوق دهد لذا اندازه گیری دمای هوای بیرون وانتقال آن به دمپر ورودی هوا میتواند راهکار مناسبی باشد
3- امروزه در دنیا بحث برابر کردن دیماند یا تقاضا با ظرفیت مشعل بسیار داغ است وهر گاه مشعل بتواند بصورت کاملا آنالوگ این عمل را انجام دهد از افتهای عظیم حاصله دوری مینماییم
4- کنترل NOx در مشعلها خود راهکار مناسبی در حفظ محیط زیست وبهینه سازی است
و............................................................

ali kalashi

عضو جدید
لازم است در اينجا به عرض برسانم كه ميزان NOX به عوامل زير وابسته مي باشد ١-نوع طراحي مشعل و شكل شعله كه دماي ايجاد شده را مشخص ميكند.٢-نوع سوخت كه مشخص كننده ميزان نيتروژن موجود در آن است٣-شكل و حالت محفظه احتراق كه مي تواند بر روي ميزان NOXتأثير بگذارد٤- در محفظه احتراق هايي كه از چند مشعل استفاده مي كنند توجه به فاصله مشعلها از هم يا همان over lapمسأله بسيار تاثير گذاريست

ali kalashi

عضو جدید
بطور كلي مشعلها از بابت load يا حجم كاركرد به سه دسته تقسيم مي شوند ١-مشعلهاي تك مرحله ياone stage كه با يك مرحله كار ميكنند كه به قول دوستمان on -offهستند٢-مدل دو مرحله اي كه يك شعله پايين ياlow و شعله بالا يا highدارند كه اصطلاحا دو مرحله يا two stag گفته ميشود٣-مشعلهاي چند مرحله ياmultimodulation كه قابليت تنظيم بين صفر تا صد رصد را دارند بطور معمول در حالت دوم وسوم مشعل از load control فرمان ميگيرد .

jomand

عضو جدید
من تازه وارد هستم ......ولی موضوع پایانامه من درباره مشعلهای نسل جدید و دنبال اینم که یک تکانی به این تکنولوژی پوسیده 100 سال پیش تو ایران بدم .اگه کسی در رابطه با این موضعات اطلا عات حرفه ای دارید به من بدید flameless -hicut -hitac-mild combustion ...........من به دنبال ساخت این نوع از مشعلها هستم

mr.rahjou

کاربر فعال
دوست عزیز به نظر من شما روی انواع شکل گیری شعله در مشعل ها کار کنید زیرا واقعا گسترده است و میتوانید از روش های نوین نیز استفاده کنید.