مطالب روز در مورد سیستم عامل ها...

ali.ali

عضو جدید
پارتیشن بندی سیستم عامل ویستا

پارتیشن بندی سیستم عامل ویستا

سلام به همه مهندسا میخواستم بدونم سیستم عامل ویستا با چه برنامه هایی پارتیشن بندی میشه;)

russell

مدیر بازنشسته
رونمايي از نخستين نسخه سيستم‌عامل Windows 7

شرکت مايکروسافت نسخه آلفاي سيستم‌عامل Windows 7 را در همايش Microsoft PDC2008 در روز 27 اکتبر ارايه کرد تا آخرين پيشرفت‌هاي خود را در اين حوزه نشان دهد.

غول نرم‌افزاري جهان که Windows 7 را يکي از موفقيت‌هاي عمده خود مي‌داند، در نظر دارد از اين سيستم‌عامل به عنوان يک اسب تروجان براي شکست دادن گوگل در اين حوزه استفاده کند.

شرکت گوگل که همچنان بازار اصلي جست‌وجوهاي اينترنتي را در اختيار گرفته، مدتي است که اقدامات گسترده‌اي را در حوزه نرم‌افزار انجام داده است.

در اين ميان، "استيو بالمر"(Steve Ballmer) مديرعامل مايکروسافت چندي پيش اعلام کرد که شرکت وي قصد دارد طي چند سال آينده بين 5 تا 10 درصد از سرمايه‌گذاري‌هاي خود در حوزه سيستم‌عامل کاهش دهد و آن را معطوف به بخش جست‌وجوهاي اينترنتي بکند. در اين ميان، گوگل در تلاش است با ارايه نرم‌افزارهايي نظير Google Docs، برنامه‌ها و ابزارهاي کاربردي اينترنتي خود را جايگزين برنامه‌هاي کاربردي مايکروسافت نظير Office بکند.

اما در اين ميان، عرضه سيستم‌عامل Windows 7 مي‌تواند به عنوان گامي مهم براي مايکروسافت محسوب شود و اجازه ادامه فعاليت براي گوگل را در اين حوزه غيرممکن کند.

سلاح مخفيانه جديد مايکروسافت که همان سيستم‌عامل Windows 7 است، شامل بخش‌هاي کنوني اين ويندوز نمي‌شود. مايکروسافت در جريان عرضه اين سيستم‌عامل قصد دارد با تمرکز بيشتر بر بخش‌هايي که تاکنون به آن‌ها توجه نکرده بود، Windows 7 را به ابزاري در مقابل فعاليت‌هاي اينترنتي گوگل تبديل کند.

زماني که Windows 7 عرضه شود، ابزارهايي نظير Windows Mail، Windows Photo Galleryو Windows Movie Maker که از ابزارهاي محبوب و کاربردي Windows Vista بودند را شامل نمي‌شود. در سيستم‌عامل جديد مايکروسافت، Windows Movie Maker بخشي از يک نرم‌افزار پيچيده و بزرگ خواهد بود که به کمک آن مي‌تواند فايل‌هاي ويديويي و DVD درست کرد. نرم‌افزار Windows Photo Gallery نيز با کيفيت بهتر براي نمايش عکس‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نرم‌افزار Windows Mail نيز بخشي از برنامه گسترده و کاربردي Outlook Express خواهد بود.

منبع:سیستم گروپ

ali.ali

عضو جدید
سلام بچه ها اگه میشه اسم نرم افزار ها رو بگین ممنون میشم;)

gonzo

عضو جدید
ای بابا ما که هرچی با نرم افزار داخل ویندوز ور رفتیم نشد ! نرم افزار تحت ویستا نیست؟

t0tem

عضو جدید
آقا درمورد سیستم عامل جدید Microsoft به نام Azure کسی مطلبی داره !!!
ممنون

ali.ali

عضو جدید
سلام
این یه تحقیقه معلممون گفته اسم نرم افزار رو بگین من هم پیدا نکردم خواهشن هر کس بلده بگه;)

PC-ENG

عضو جدید
اسم چند تا نرم افزار برای پارتیشن بندی ویستا :
Acronis Disk Director 10.0
Paragon Hard Disk Manager
EASEUS Partition Manager Home Edition
EASEUS Partition Manager Professional Edition

دوستانی که با پارتیشن بندی ویستا مشکل دارند لینک های زیر رو ببینند (آموزش با Disk Mangment )​

آخرین ویرایش:

zma_1364

عضو جدید
سلام

خسته نباشيد

بچه ها كسي در مورد سيستم عامل os2 چيزي نمي دونه؟اگه چيزي دارين به ايميلم بفرستين.مرسي...:gol::gol::gol:

zma_1364@yahoo.com

smart man

عضو جدید
مابلین رقیب ویندوز!

مابلین رقیب ویندوز!

در روزهای اخیر با توجه به برگزاری نمایشگاه یک هفته قبل اینتل در سانفرانسیسکو و معرفی نسخه 2.1 سیستم عامل مابلین همه جا صحبت از این سیستم عامل به میان می آمد.
پیش از این نسخه آلفا و بتای این سیستم عامل توسط اینتل ارائه شده بود.
هدف اصلی این سیستم عامل تلفن های همراه، نت بوک ها و دستگاههای اینترنت موبایل (MIDs) می باشد.به نظر می رسد این سیستم عامل رقیب خوبی برای آندروید گوگل باشد.همچنین با توجه به قیمت پایین نت بوک ها و نیز قیمت بالای سیستم عامل هایی مثل ویندوز 7 و ویستا به نظر می رسد مابلین در قسمت نت بوکها بتواند عملکرد خوبی داشته باشد کما اینکه چند وقت قبل هم خبری داشتیم مبنی بر اینکه دل محصول اینسپایرون مینی 10 وی خود را با ترکیب اوبونتو مابلین ارائه کرد. وبه قول یکی از سایتها moblin is the soul for every netbook
اینتل همچنین فاش کرد مابلین 2.1 که یک سیستم عامل لینوکسی است از فلش و سیلورلایت پشتیبانی می کند.
به گفته اینتل مابلین 2.1 تا انتهای سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.

پیوست ها

• Moblin-2-0-UI.jpg
    Moblin-2-0-UI.jpg
    73.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

voju

عضو جدید
با سلام
اگر کسی در مورد برنامه نویسی هم روند مطلبی داره ، لطفا در اختیار من قرار بده
این موضوع تحقیق سیستم عامله. با تشکر

asbm1382

عضو جدید
برنامه‌هاي اپل براي پشتيباني از ويندوز 7 اعلام شد

برنامه‌هاي اپل براي پشتيباني از ويندوز 7 اعلام شد

همزمان با عرضه ويندوز 7 اپل اعلام كرد از ويندوز 7 در سيستم عامل Mac OS X Snow Leopard خود پشتيباني خواهد كرد، اما اين پشتيباني شامل برخي مدل هاي رايانه مك كه در سال 2006 و قبل از آن فروخته شده اند، نخواهد شد.

به نقل از اپل اينسايدر، اپل به همين منظور قابليتي موسوم به Boot Camp را به سيستم عامل خود اضافه كرده است. از اين طريق تنظيمات سخت افزاري و تراشه هاي اينتل دستخوش تغيير شده و بوت كردن سيستم هم بر مبناي سيستم عامل مك و هم با استفاده از ويندوز ممكن مي شود.
با تنظيم اين قابليت، سيستم براي نصب سيستم عامل ويندوز هم آماده شده و كاربران در صورت تمايل مي توانند از ويندوز 7 هم بر روي رايانه هاي مك خود بهره ببرند.
Boot Camp مجموعه اي از درايورهاي مورد نياز براي نصب بر روي رايانه پس از نصب ويندوز را نيز در دسترس كاربر قرار مي دهد.
از اين طريق پشتيباني از سخت افزارهاي مك در حين استفاده از ويندوز نيز ممكن مي شود. از جمله سخت افزارهاي مورد پشتيباني مي توان به دوربين iSight، trackpad، بلوتوث، سخت افزارهاي گرافيكي، امكانات شبكه اي و سخت افزارهاي صوتي اشاره كرد.

jafary64

عضو جدید
سلام
من ويندوز xp service pack 3 را نصب كرده ام اما وقتي برنامه يا پنجره اي را باز مي كنم در task bar چيزي نمي آيد و اگر بخواهم از يك پنجره به يك پنجره ديگر بروم مجبورم از Alt+ Tab استفاده كنم اگه ممكنه راهنمايي ام كنيد
ممنون:que:

nasrin_ahmadi

عضو جدید
درخواست مقاله انگلیسی در مورد "سیستمهای توزیع شده "

درخواست مقاله انگلیسی در مورد "سیستمهای توزیع شده "

سلام

برای مقاله درس سیستم عاملم نیاز ضروری به چند تا مقاله انگلیسی در مورد "سیستمهای توزیع شده " دارم

nasrin.ahmadi63@gmail.com

sadas

عضو جدید
سیستم عامل

سیستم عامل

یه پروژه برای سیستم عامل احتیاج دارم ممنون میشم
کمک کنید

wisewoman

عضو جدید
سلام
بچه ها من یه مشکلی دارم
چند روز پیش میخواستم ویندوزم رو درست کنم ولی یه مشکلی پیش اومد نشدو منم منصرف شدم ولی تو صفحه بوت سیستمم (همون صفحه مشکی اول راه اندازی سیستم )یه حالت انتخاب غیر از حالت انتخاب خود ویندوز نورمال، برای setup ویندوز ایجاد شده که حالت defult هم هست:confused:
دیشب فرصت کردم ویندوز xp رو فرمت کردم ویندوز seven ریختم ولی هنوز اون حالت انتخاب setupویندوز xp هست و پاک نشده:cry:
اونو چطور میتونم از صفحه بوت پاک کنم؟؟؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
چی می خوای انگلیسی ..فارسی... اردو... پشتو....؟؟؟ (شوخی کردم..)
درضمن اگه تویه اینترنت رو یه سرچ کوچیکی کنید خیلی مطلب براتون پیدا میشه...
با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه پروژه برای سیستم عامل احتیاج دارم ممنون میشم
کمک کنید
سلام...
چه پروژه ای می خواهید ؟؟؟
اگه موضوع پروژه بخواهید که تویه اینترنت موضوع زیاد هستش...
یکم بیشتر توضیح بدید....