[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

Mohsen406

عضو جدید
سلام دوستان
دیروز از مرکزی پنجم به من زنگ زدند که تاییدیه تحصیلی از دانشگاه نیومده رفتم دستی گرفتم و آوردم. کم کم دارند برسی می کنند که مدارک هر کس چطوره حالا حالا ها منتظر باشید . نگران نباشید
من نمیدونم این سایت پیگیری وضعیت استخدامی چرا کار نمیکنه؟!!!
از دوستان ممتازین کسی هست که کد ملیش جواب بده تو سایت ممتازین؟؟
سلام مهندس تو طب صنعتی و مصاحبه عقیدتی رفتی؟
منم تو سایت ممتازین کد ملیم جواب نمیده

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به برو بچه های باحال و با معرفت تاپیک...
خوشحالم که اکثر دوستان مشغول بکار شدن و امیدوارم بقیه دوستان که هنوز شروع نکردن زودتر دعوت بشن...

dashhadi

عضو جدید
سلام به برو بچه های باحال و با معرفت تاپیک...
خوشحالم که اکثر دوستان مشغول بکار شدن و امیدوارم بقیه دوستان که هنوز شروع نکردن زودتر دعوت بشن...

سلام حامد؛
چه خبر؟ عسلویه هستی یا رست؟ اوضاع چطوره؟ اونجا دقیقا چیکار می کنین؟ کارتون دفتریه یا سایتی و ...
امیدوار نباش;) معلومه دیگه، یه عده اول شهریور که دعوت شدن، گروه بعدی هم که اول مهر دعوت میشن دیگه! :)

وحید6

عضو جدید
خیالت راحت باشه و اصلا نگران نباش . منم همین مشکل رو داشتم . میری کمیسیون و تایید میشی . چرا الان فرستادنت طب صنعتی ؟ چه شرکتی بودی ؟

من تکمیل ظرفیت مناطق نفتخیز قبول شدم.برای کمیسیون کی خبرمون میکنن؟ چون دکتره حرفی از کمیسیون نزد فقط گفت تست ریه رو خوب ندادی ؟

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پایان هفته اول دوره تخصصی مهندسی عمران

پایان هفته اول دوره تخصصی مهندسی عمران

سلام. امیدوارم که حال همگی خوب باشه. اینجور که تاپیک رو پیگیری کردم، اگه اشتباه نکنم دیگه تکلیف نفرات شهریور و مهر مشخص شده که بازم جای شکرش باقیه!

اول یه خورده از مسائل عمومی حرف بزنیم بعدا وارد تخصصی عمران بشیم.

کلاس ها از تاریخ 7/5/91 شروع شد. ساعت کلاس ها هر روز عوض میشه و زجرآوران! روزی یه اس ام اس میده که ساعت کلاس تغییر پیدا کرد!! ولی فعلا از 8 تا 9.30، 9:45 تا 11:15 و 11:30 تا 13 هست. بعدش دیگه بر می گردیم خوابگاه.

تقارن دوره با ماه مبارک رمضان واقعا مشکلاتی رو واسه کارآموزان ایجاد کرده.

1. کم شدن ساعات کلاس تخصصی
2. وضعیت غذای کاملا نامناسب(البته چیز جدیدی نیست ولی تو ماه رمضون دیگه تشدید میشه)
3. نبودن وعده غذایی نهار!!(آخه بعضی ها نمی تونن روزه بگیرن(جسمانی)، بعضی ها مرجع تقلیدشون اجازه نمیده و بعضی ها هم کلا اعتقادی ندارن). اگه بری سحری هم بگیری بعدا هیچی نداری که ظهر بخوای غذا رو گرم کنی(امکانات در حد صفر). تو عسلویه شرکت pogc رو نمی دونم ولی پتروشیمی ها ماه رمضون نهار میدن.

کلا همچین اوضا خوب نیست و بچه ها سر کلا همه کسل هستن. دیگه دوره برگزار کردن تو ماه رمضون این چیزا رو هم داره

خوشبختانه بر خلاف برنامه قبلی قرار شده روز جمعه 26 ام به جای اعزام به عسلویه همگی بریم رست(هورررررررا:D) و بعد از 14 روز خودمون رو عسلویه معرفی کنیم.
کلاس زبان هم به همون حالت قبلی روزهای فرد ادامه داره...

خوب حالا بریم سراغ مباحث تخصصی عمران:

این هفته دوتا دوره داشتیم. 1. شناخت مصالح 2. روش های اجرا
شناخت مصالح بدک نبود و یه مقدار هم از مسائل اجرایی ازش پرسیدیم که در حد توان جواب داد
روش های اجرا با وجود اینکه مهندس با تجربه ای داشت و ما تصور کردیم که کسی رو که می خواستیم پیدا کردیم، ولی اصلا به نظر من خوب نبود. اولا مدت زمانش خیلی کم بود(3 روز). ثانیا به مباحث فرعی زیاد پرداخته شد. مثلا وقت زیادی رو سر موضوع برگزاری مناقصه گذاشت که اصلا جاش سر کلاس اجرا نبود و میشد سرکلاس متر(هفته دوم) گفته بشه. یا اینکه ساختمان های بنایی بازم تو صنعت اصلا کاربرد نداره. روز سوم که اومد بازم یه سوله رو داد که ما متره کنیم که اینم ربطی به روش اجرا نداشت.

توصیه من اینه که حتما قبل از پایان دوره عمومی با مسئولین برگزاری کلاس ها هماهنگ کنین و یک هفته از دوره تخصصی رو بذارین برای روش های اجرا. و خصوصا سازه هایی که در صنعت کاربرد داره.
همچنین اگه دوست دارین سر کلاس حرفی برای گفتن داشته باشین(ملاک استادا واسه نمره دادن هم همینه) حتما کتابی در مورد تکنولوژی بتن مطالعه کنین که بسیار پر اهمیت هست. اونم به طور دقیق و موشکافانه. مثلا تاثیر هر یک از مواد در بتن با ذکر نام شیمیایی.... بتن ریزی در شرایط محیطی خلیج فارس(در تماس با آب-- دور از ساحل)
در روش های اجرا هم کتاب آقای زمرشدی رو مطالعه کنین. هم تو دوره تخصصی به درد می خوره و هم ایشالا در آینده. مطالبی چون روش های اجرای درز انقطاع و درز انبساط و خیلی چیزای دیگه
ماشین آلات ساختمانی رو هم یه مطالعه داشته باشین بد نیست. مخصوصا انواع دستگاه های بتن ریز و....

nima_4321

عضو جدید

من تکمیل ظرفیت مناطق نفتخیز قبول شدم.برای کمیسیون کی خبرمون میکنن؟ چون دکتره حرفی از کمیسیون نزد فقط گفت تست ریه رو خوب ندادی ؟

کمیسیون یه مرحله فورمالیته و کشکیه ! نیازی نیست خودت حضور داشته باشی . برو خونتون ، اونا هم خودشون نتیججه قبولیت رو میفرستن شرکتتون . اگه کارت مشکل داشت میفرستادن شورای عالی پزشکی .

dashhadi

عضو جدید
خير!! نسبت به پاسخ شيطنت آميزي كه ميشه در خصوص اين واژه ها داد خويشتنداري ميكنم!!:redface:
خداي نكرده به دوستان ممتاز بر نخوره..:thumbsup:

من که واسه اینکه استعدادم از یه سوسوی ضعیف به درخشان تبدیل بشه یه 5 صدمی کم داشتم :w10: اگه ازین نظر گفتین، راحت باشین! :w01:

آخرین ویرایش:

وحید6

عضو جدید
کمیسیون یه مرحله فورمالیته و کشکیه ! نیازی نیست خودت حضور داشته باشی . برو خونتون ، اونا هم خودشون نتیججه قبولیت رو میفرستن شرکتتون . اگه کارت مشکل داشت میفرستادن شورای عالی پزشکی .

ممنون از راهنماییت مهندس.

kamran2008

عضو جدید
سلام. امیدوارم که حال همگی خوب باشه. اینجور که تاپیک رو پیگیری کردم، اگه اشتباه نکنم دیگه تکلیف نفرات شهریور و مهر مشخص شده که بازم جای شکرش باقیه!

اول یه خورده از مسائل عمومی حرف بزنیم بعدا وارد تخصصی عمران بشیم.

کلاس ها از تاریخ 7/5/91 شروع شد. ساعت کلاس ها هر روز عوض میشه و زجرآوران! روزی یه اس ام اس میده که ساعت کلاس تغییر پیدا کرد!! ولی فعلا از 8 تا 9.30، 9:45 تا 11:15 و 11:30 تا 13 هست. بعدش دیگه بر می گردیم خوابگاه.

تقارن دوره با ماه مبارک رمضان واقعا مشکلاتی رو واسه کارآموزان ایجاد کرده.

1. کم شدن ساعات کلاس تخصصی
2. وضعیت غذای کاملا نامناسب(البته چیز جدیدی نیست ولی تو ماه رمضون دیگه تشدید میشه)
3. نبودن وعده غذایی نهار!!(آخه بعضی ها نمی تونن روزه بگیرن(جسمانی)، بعضی ها مرجع تقلیدشون اجازه نمیده و بعضی ها هم کلا اعتقادی ندارن). اگه بری سحری هم بگیری بعدا هیچی نداری که ظهر بخوای غذا رو گرم کنی(امکانات در حد صفر). تو عسلویه شرکت pogc رو نمی دونم ولی پتروشیمی ها ماه رمضون نهار میدن.

کلا همچین اوضا خوب نیست و بچه ها سر کلا همه کسل هستن. دیگه دوره برگزار کردن تو ماه رمضون این چیزا رو هم داره

خوشبختانه بر خلاف برنامه قبلی قرار شده روز جمعه 26 ام به جای اعزام به عسلویه همگی بریم رست(هورررررررا:D) و بعد از 14 روز خودمون رو عسلویه معرفی کنیم.
کلاس زبان هم به همون حالت قبلی روزهای فرد ادامه داره...

خوب حالا بریم سراغ مباحث تخصصی عمران:

این هفته دوتا دوره داشتیم. 1. شناخت مصالح 2. روش های اجرا
شناخت مصالح بدک نبود و یه مقدار هم از مسائل اجرایی ازش پرسیدیم که در حد توان جواب داد
روش های اجرا با وجود اینکه مهندس با تجربه ای داشت و ما تصور کردیم که کسی رو که می خواستیم پیدا کردیم، ولی اصلا به نظر من خوب نبود. اولا مدت زمانش خیلی کم بود(3 روز). ثانیا به مباحث فرعی زیاد پرداخته شد. مثلا وقت زیادی رو سر موضوع برگزاری مناقصه گذاشت که اصلا جاش سر کلاس اجرا نبود و میشد سرکلاس متر(هفته دوم) گفته بشه. یا اینکه ساختمان های بنایی بازم تو صنعت اصلا کاربرد نداره. روز سوم که اومد بازم یه سوله رو داد که ما متره کنیم که اینم ربطی به روش اجرا نداشت.

توصیه من اینه که حتما قبل از پایان دوره عمومی با مسئولین برگزاری کلاس ها هماهنگ کنین و یک هفته از دوره تخصصی رو بذارین برای روش های اجرا. و خصوصا سازه هایی که در صنعت کاربرد داره.
همچنین اگه دوست دارین سر کلاس حرفی برای گفتن داشته باشین(ملاک استادا واسه نمره دادن هم همینه) حتما کتابی در مورد تکنولوژی بتن مطالعه کنین که بسیار پر اهمیت هست. اونم به طور دقیق و موشکافانه. مثلا تاثیر هر یک از مواد در بتن با ذکر نام شیمیایی.... بتن ریزی در شرایط محیطی خلیج فارس(در تماس با آب-- دور از ساحل)
در روش های اجرا هم کتاب آقای زمرشدی رو مطالعه کنین. هم تو دوره تخصصی به درد می خوره و هم ایشالا در آینده. مطالبی چون روش های اجرای درز انقطاع و درز انبساط و خیلی چیزای دیگه
ماشین آلات ساختمانی رو هم یه مطالعه داشته باشین بد نیست. مخصوصا انواع دستگاه های بتن ریز و....

صالحی جون من خودم این مدت شما رو زیر نظر داشتم موقع افطار 3 دست میخوری 1 دست هم میبری اتاق. سحری هم 2 دست . تو رستوران هم که میگی غذا خیلی خوبه. از این حرفات تعجب کردم

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
صالحی جون من خودم این مدت شما رو زیر نظر داشتم موقع افطار 3 دست میخوری 1 دست هم میبری اتاق. سحری هم 2 دست . تو رستوران هم که میگی غذا خیلی خوبه. از این حرفات تعجب کردم

آقا فرافکنی نکن. من همش 60 کیلو بیشتر نیستم چطوری اینهمه غذا می خورم :دی :دی

amirelec50

عضو جدید
سلام به همه دوستان
اگه دقت کنین ره آوران همش آموزشه از جمله سر وکله زدن با پیمانکارها چند وقت بود اگه اول وقت رستوران نمی رفتیم فقط قیمه متونستیم بخوریم اما یه شب بعد از کلی بحث که ادعا می کردن هفتاد درصد جوجه زدن و سی درصد قیمه یکی از کارگرها که باهاش رفیق شده بودیم گفت ما سی درصد جوجه زدیم هفتاد درصد قیمه! جالب اینکه شنیدیم پارس برای هر وعده غذا 8500 تومن میده. هر وقت هم که می خوان میوه بدن دوتا آلو میدن انگار که غیر از آلو میوه دیگه ای وجود نداره.
به کنترلیهای عزیز هم خبر بدم که اخیرا کلی لیسانس کنترل دبدم و ظاهرا این سایت عضو نیستن اطلاع بدن.
اما به همه دوستانی که منتظر اعزامن بگم اینجا هیچ مشکل حادی نداره که بابتش بخوان نگران باشن. توی درس های تخصصی خودمون هم ابزار دقیق، PLC ، DCS و محرک ها و شیرهای کنترل قسمت اصلی آموزش هستش که اگه یه آشنایی مختصر داشته باشین کافیه و اگر هم ندارین فدای سرتون مهم نیست!

amirelec50

عضو جدید
آقا چه می کنه این آلو!
امروز سر کلاس زبان استاد از یکی از بچه ها پرسید غذا چی دادن و اتفاقا سحر هم خورشت آلو بود (اسم اون شاهکار آشپزی ظاهرا این بود هر چی قاشق انداختم ته ظرف تا لپه پیدا کنم پیدا نشد ظاهرا پیمانکار خلاقیت به خرج داده بود و یه جورایی ما رو که معترض قیمه بودیم دور زده بود و برای بار n ام در این هفته به ما قالب کرد) خلاصه طرف اومد اسم غذا رو بگه نتونس پرسید آلو به انگلیسی چی میشه استاد هم نمی دونست فکر کنم خواست همین جوری یه چیز بپرونه ضایع نشه گفت cherry اما طرف برگشت گفت اونکه میشه گیلاس! خلاصه یه ضرب المثلی هست این جور وقتا میگن گنه در بلخ کرد آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری حال و روز استاد ما بود پیمانکار آلو داد حالش رو برد یه بدبخت دیگه تو کلاس زبان ضایع شد!
یه خاطره دیگه از آلو بگم. سر میز غذا به دوستم گفتم آلو نمی خورم بیا این آلوها رو هم تو بخور اونم با یه کراهت خاصی رد کرد و گفت ما خودمون باغ آلو داریم و تو رست رفته بودم باغمون گفتم این دیگه چی میکشه از دست ره آوران!

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.. کیان مکس هستم.. که حوصله ندارم با کاربری خودم بیام(سرعت هم پایینه)
اینجا اوضاع خوبه..ما هم بالاخره افتادیم ستاد.همتون رو دوست دارم .اومدین اینجا در خدمتتون هستیم موفق باشید

arash3566

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان خوبم، از عسلویه در خدمت شما هستم.
دوستانی که گروه سوم و چهارم اعزام میشید، برید خدا رو شکر کنید که توی این شرجی و گرما اینجا نیستید. مبالغه نکردم اگه بگم اینجا دارم بخارپز میشم!
اونم توی این ماه مبارک که آدم هیچ کاری هم که انجام نده، باز بیحاله...
میگن از آبان هوا بهتر میشه، توکل بر خدا ...
ولی از وضع هوا که بگذریم، بزرگترین مشکل اینجا صعوبت دسترسی به اینترنته، که تا وقتی ازش محروم نباشی نمیفهمی چه نعمتی رو از دست دادی ...
GPRS هم که آدمو ذله میکنه، صد رحمت به Dial up

tak2750

عضو جدید
سلام به همه دوستان خوبم، از عسلویه در خدمت شما هستم.
دوستانی که گروه سوم و چهارم اعزام میشید، برید خدا رو شکر کنید که توی این شرجی و گرما اینجا نیستید. مبالغه نکردم اگه بگم اینجا دارم بخارپز میشم!
اونم توی این ماه مبارک که آدم هیچ کاری هم که انجام نده، باز بیحاله...
میگن از آبان هوا بهتر میشه، توکل بر خدا ...
ولی از وضع هوا که بگذریم، بزرگترین مشکل اینجا صعوبت دسترسی به اینترنته، که تا وقتی ازش محروم نباشی نمیفهمی چه نعمتی رو از دست دادی ...
GPRS هم که آدمو ذله میکنه، صد رحمت به Dial up
خوب شما که اونجایید یه طوماری اطلاعیه ایی چیزی بنویسید که رسیدگی کنند شاید تا اومدن ما اینترنت درست شد.:cool:

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. بچه های گروه یک:

آقا این دفترچه بیمه چی شد؟ برای شما صادر کردن؟ می تونیم بریم کلینیک های تخصصی طرف قرارداد بیمه نفت و بعدا مدارک مربوط به هزینه ها رو ارائه بدیم یا باید حتما دفترچه بیمه صادر شده باشه؟ چطوری می تونم صدور دفترچه بیمه رو پیگیری کنم؟

Doctor Doctor

عضو جدید
سلام دوستان
خوشحالم از اینکه بچه های نفتی آروم آروم دارن میرن سرکار
اونهایی هم که نرفتن امید به خدا بزودی دعوت میشن
با اجازتون من دیروز رفتم عسلویه که ببینم آب و هوا چه جوریه
فک کنم خدا کسایی رو که گروه سوم و چهارم دعوت شدن و میشن مخصوصا کسایی که با آب و هوای جنوب آشنایی ندارن رو خیلی دوس داره
اصلا قصد ترسوندن کسی رو ندارم ولی واسه من که بار اول بود میرفتم اون طرفا، آب و هوا واقعا اعجاب انگیز بود!!
گرمای جنوب جای خودش ولی شرجی بودن اونجا خیلی تو ذوق میزد من بعد از ظهر فقط 15 دقیقه توی خیابونای عسلویه راه رفتم تمام جونم خیس خیس شد، البته شبها میشه راحت رفت بیرون، من ساعت 8-9 شب رفتم ساحل و برای اولین بار خلیج فارس رو دیدم
ولی در مجموع اونجا رو دوس داشتم
البته اینم بگم نباید زیاد نگران آب و هوا بود چون ما که بیشتر وقتها تو ساختمون زیر کولر هستیم و با محیط بیرون زیاد کاری نداریم

در نهایت یه جمله از مارلون براندو مرحوم!!! تو ذهنم اومد که میگه:
" هر چیزی که شما رو نمیکشه شما رو قویتر میکنه!! "

rezatm

عضو جدید
سلام دوستان
آخرین دوره آموزش ملی-حفاری قراره 28 مرداد برگزار بشه، هرکی هم مدارکش کامل نیست بجنبه که برسه، واسه منم دعا کنید که تو این دوره باشم بلاخره. گفتن که مدارکم تکمیله

خیلی داشت رو دلم سنگینی میکرد

سائل

عضو جدید
سلام دوستان
خوشحالم از اینکه بچه های نفتی آروم آروم دارن میرن سرکار
اونهایی هم که نرفتن امید به خدا بزودی دعوت میشن
با اجازتون من دیروز رفتم عسلویه که ببینم آب و هوا چه جوریه
فک کنم خدا کسایی رو که گروه سوم و چهارم دعوت شدن و میشن مخصوصا کسایی که با آب و هوای جنوب آشنایی ندارن رو خیلی دوس داره
اصلا قصد ترسوندن کسی رو ندارم ولی واسه من که بار اول بود میرفتم اون طرفا، آب و هوا واقعا اعجاب انگیز بود!!
گرمای جنوب جای خودش ولی شرجی بودن اونجا خیلی تو ذوق میزد من بعد از ظهر فقط 15 دقیقه توی خیابونای عسلویه راه رفتم تمام جونم خیس خیس شد، البته شبها میشه راحت رفت بیرون، من ساعت 8-9 شب رفتم ساحل و برای اولین بار خلیج فارس رو دیدم
ولی در مجموع اونجا رو دوس داشتم
البته اینم بگم نباید زیاد نگران آب و هوا بود چون ما که بیشتر وقتها تو ساختمون زیر کولر هستیم و با محیط بیرون زیاد کاری نداریم

در نهایت یه جمله از مارلون براندو مرحوم!!! تو ذهنم اومد که میگه:
" هر چیزی که شما رو نمیکشه شما رو قویتر میکنه!! "

دوست عزیز
شما در گرمترین موقع سال در اینجا حضور پیدا کرده اید.همه ساله دهه دوم مردادماه گرمترین موقع سال در مناطق جنوبی و بالتبع عسلویه می باشد. از خوبی های عسلویه و مناطق بندری شرجی شدن هوا در صورت گرم شدن بیش از حد هوا است.
در ضمن توصیه می کنم تا عسلویه هستید از جنگل های حرا که در سمت جنوب شرقی عسلویه می تونید ببینید دیدن کنید.

kamran2008

عضو جدید
سلام. بچه های گروه یک:

آقا این دفترچه بیمه چی شد؟ برای شما صادر کردن؟ می تونیم بریم کلینیک های تخصصی طرف قرارداد بیمه نفت و بعدا مدارک مربوط به هزینه ها رو ارائه بدیم یا باید حتما دفترچه بیمه صادر شده باشه؟ چطوری می تونم صدور دفترچه بیمه رو پیگیری کنم؟

من با یکی از دوستام که گروه اوله صحبت کردم گفت
1)دفترچه هنوز بهمون ندادن
2) حقوق 1.5 ریختن واسه 2 ماه
3) امکانات ورزشی خوبه
4) وضع غذا خیلی بهتره ره آورانه
5) کار خیلی از بچه ها غیر مرتبط با رشته شونه
6) کلا اونجا همه بیکارن و کار خاصی ندارن
7) بچه هایی که افتادن سکو و یا چغادک هنوز پیش اونا بودن

mohandes851

عضو جدید
سلام دوستان
آخرین دوره آموزش ملی-حفاری قراره 28 مرداد برگزار بشه، هرکی هم مدارکش کامل نیست بجنبه که برسه، واسه منم دعا کنید که تو این دوره باشم بلاخره. گفتن که مدارکم تکمیله

خیلی داشت رو دلم سنگینی میکرد
سلام دوست عزیز واقعا خوشحال شدم ازاینکه مدارکت کامل شده وایشالا که این دوره حتما میری اموزشی
راستی محل برگزاری اموزشی ملی حفاری کجاست؟
برامنم دعاکنید که زودتر برم

DARKANGEL

عضو جدید
بچه های پتروشیمی ماهشهر کسی هست ؟؟؟ تو رو خدا یه خبری از خودتون بدید.... حالتون خوبه ؟؟ خبر آتش سوزی پتروشیمی بندر امام رو همین الان از اخبار شنیدم ... بی نهایت ناراحت و نگران شدم اگه کسی اطلاعاتی داره بذاره ... از خودتون خبر بدید بچه های ماهشهر ...

بالا