مشکل کریستال ریپورت در vb.net

hojatty

عضو جدید
من کریستال آخرین ورژن کریستال ریپورت رو در vs.net 2010 نصب کردم ولی crystal report viewer در toolbox نیست برای اضافه کردنش چه کار کنم ؟
لطفا کمک کنید .

MojtabaDinarvand

عضو جدید
با سلام.

تو نسخه 2010 مایکروسافت تصمیم گرفت که Crystal Report رو بعنوان یک نرم افزار جانبی به برنامه اضافه کنه که شما باید اونو دانلودش بکنید و نصب بکنید سپس بهش اضافه میشه و دیگه مستقیما نمیتونید اونو با VS نصب کنید. کافیه تو اینترنت جستجو کنید لینکش زیاد هست تو سایت ها.

موفق باشید...

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من کریستال آخرین ورژن کریستال ریپورت رو در vs.net 2010 نصب کردم ولی crystal report viewer در toolbox نیست برای اضافه کردنش چه کار کنم ؟
لطفا کمک کنید .

راستش تا جایی که من دیدم، حتی بدون نصب کريستال هم در جعبه ابزار هست اما وقتی یک فایل کریستال اضافه میکنید پيغام میده بهتون که باید نصبش کنید. شما هم با کليک راست روی جعبه ابزار و انتخاب Choose Item میتونید کریستال رو پيدا کرده و اضافه کنيد (البته اگر نیست).

iaidin

عضو جدید
راستش تا جایی که من دیدم، حتی بدون نصب کريستال هم در جعبه ابزار هست اما وقتی یک فایل کریستال اضافه میکنید پيغام میده بهتون که باید نصبش کنید. شما هم با کليک راست روی جعبه ابزار و انتخاب Choose Item میتونید کریستال رو پيدا کرده و اضافه کنيد (البته اگر نیست).

دوست عزيز در صورتي كه كريستال نصب نشده باشه بايستي دوباره نصب ويژوال استوديو را بزني و در قسمت ويرايش تيك قسمت كريستال را بزني تا نصب بشه.
و اون قسمتي كه در Choose Item انتخاب ميشه تنها از آنچه قبلا نصب يا رجيستر شده به ريفرنس هاي پروژه اضافه ميكنه و در صورتي كه قبلا كرستال يا هر كامپوننتي قبلا نصب نشده باشه ديگه توي اون ديالوگ نميباره تا انتخاب كنيم. البته فايل هاي dll , ocx استثنا هست و نيازي به نصب ندارند و در صورتي كه در ليست پيشفرض نباشند ميشه از قسمت Brows اونها را روي سيستم انتخاب كرد ولي كريستال نياز به نصب كامپوننت روي سيستم دارد.

hojatty

عضو جدید
با سلام
ممنون از پاسختان
در جواب mojtaba : من کریستال ریپورت را دانلود کردم و بعد نصب کردم ولی همانطور که بالا گفتم crystal report viewer در toolbox نیست من از طریق choose item هم تیک کریستال ریپورت را هم زدم
ولی باز هم اضافه نشد .چه کار کنم .

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من چيزی رو که امتحان کردم گفتم، تا جایی که میدونم کامپوننت مشاهده صفحات گزارش یعنی Crystal Report Viewer در خود دات نت همیشه هست و برای ساخت فايل های کریستال و افزودن به پروژه باید کریستال جدا نصب شه. البته من همیشه ویژوال رو کامل نصب میکنم.

hojatty

عضو جدید
سلام iaidin جان
منظور شما این است که بعد از نصب کریستال ریپورت دوباره باید ویژوال استودیو را نصب کنم ؟

haamedizadi

عضو جدید
پاسخ به hojatty احتیاج به نصب مجدد نیست. .net framework باید full باشه نه client برای این مشکل باید از منوی project آخرین گزینه یعنی نام پروژه رو انتخاب کنید سپس target framework را بگذارید .net framework 4 یا هر نسخه دیگه که نصب هست. سپس پروژه بسته شده و دوباره باز می شه حالا فرمتون رو از ابتدا از solution explorer باز کنید حتما مشکل حل شده است.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
وقتی با کریستال ریپورت گزارش میکنم space ها رو مربع میزنه،اما وقتی به pdf تبدیلش میکنم دیگه اینطوری نیس
این مشکل قابل حل شدنه؟

ctrlz

عضو جدید
لطفا کمک کنید .
سلام به همه
منم دقیقا همین مشکل رو دارم.
با نصب مججد و کامل ویژوال استودیو هم مشکل رفع نشد، مشکل از چیه؟
لطفا کمک کنید.

najmeh_na

عضو جدید
CDی که من گرفتم روش نوشته بود crystal report for visual studio2010. فکر میکنم آخرین ورژن نبود(پایین تر بود).الان هم در قسمت toolbox/reporting آپشن crystal report viewer را دارم.

لطفا کمک کنید .

iaidin

عضو جدید
دوستان من در VS 2005 مشکلی شبیه به موارد ذکر شده تو این تایپیک داشتم و ..... در نهایت یه پک کامل گرفتم که داخل اون پک مجموعه کامل VS و کریستال ریپورت را داشت و بعد از نصب مشکلم کاملا حل شد
پیشنهاد میکنم پکهای دیگر را امتحان کنین و به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.