مشکل همیشگی برش پانچ در safe و کنترل دستی آن

m_haddadi66

عضو جدید
سلام دوستان
همانطور که همه میدونیم برش پانچ در ستون های کناری و گوشه همیشه مقدار غیر واقعی هست
که همه پیشنهاد میکنن دستی محاسبه و کنترل بشه
با توجه به اینکه مدت کمی هست با این نرم افزار اشنا شدم در این رابطه سوالی داشتم امید وارم لطف دوستان شامل حال من بشه ‌با تشکر .
اگر بخواهیم مقدار بار مرده و زنده و نیروی زلزله را از نرم افزار استخراج کنیم چگونه عمل کنیم ؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان همانطور که همه میدونیم برش پانچ در ستون های کناری و گوشه همیشه مقدار غیر واقعی هست که همه پیشنهاد میکنن دستی محاسبه و کنترل بشه با توجه به اینکه مدت کمی هست با این نرم افزار اشنا شدم در این رابطه سوالی داشتم امید وارم لطف دوستان شامل حال من بشه ‌با تشکر . اگر بخواهیم مقدار بار مرده و زنده و نیروی زلزله را از نرم افزار استخراج کنیم چگونه عمل کنیم ؟
سلام با كليك راست روي هر نقطه كه معرف يك ستون هست ميتونيد نيروهاي ناشي از هر بار رو بدست بياريد البته يه روش كه خودم استفاده ميكنم رو هم ميگم ممكن هست خيلي اصولي به نظر نرسه كه البته اگه تجربه كافي داشته باشيد ميتونيد با قضاوت مهندسي به نتيجه مطلوب برسيد روش اين هست كه شما بعد از آناليز و اطمينان از جواب دادن ابعاد پي تحت تركيب بارهاي بدون ضريب ديزاين كنيد و پانج رو چك كنيد و اگه همين مسئله پيش اومد يعني برخي نقاط پانچ رو نشون نداد قفل رو شكسته و ضخامت فنداسيون رو از منوي ديفاين تغيير بديد و 20 يا 25 سانتي متر كمترش كنيد و آناليز و ديزاين رو تكرار كنيد در اكثر موارد پانچ رو در اون نقاط نشون ميده كه اگه عدد با اين وجود كمتر از يك بود كه قطعا جواب داده و اگر يه مقدار كمي بيشتر از يك بود (كه اين بسته به اون نسبت ضخامت كل فنداسيون به ضخامت كسر شده داره) با يه قضاوت ميتونيد تصميم بگيريد در هر صورت بهترين روش همون دستي حساب كردن هست موفق باشيد

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همانطور که همه میدونیم برش پانچ در ستون های کناری و گوشه همیشه مقدار غیر واقعی هست
که همه پیشنهاد میکنن دستی محاسبه و کنترل بشه
با توجه به اینکه مدت کمی هست با این نرم افزار اشنا شدم در این رابطه سوالی داشتم امید وارم لطف دوستان شامل حال من بشه ‌با تشکر .
اگر بخواهیم مقدار بار مرده و زنده و نیروی زلزله را از نرم افزار استخراج کنیم چگونه عمل کنیم ؟

سلام دوست عزيز با تشكر از مهندس رسول..يه سر به اين تاپيك هم بزنيد

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ی-از-کنترل-برش-پانچ-کف-ستون-سازه-فلزی-در-Safe

alihodaeian

عضو جدید
سلام
تو سایت sata.tasc.ir یه نرم افزار تحت وب برای کنترل برش پانچ وجود داره
برای گرفتن اطلاعات از سیف اول ستونی را که سیف نتوانسته میانی یا کناری بودن اون رادرست تشخیص بده(یا کلا ستونهایی راکه مشکل دارند) را انتخاب کنید و از منویshow design table-design-گزینه punching shear و selection only فعال باشه اطلاعات را که وارد سایت کنید نرم افزار نشون میده برش پانچ جواب میده یانه. اگه جواب نده بعد پاشنه مورد نیاز را هم میده