مشکل مالی یک فوق لیسانس!!-سربازی چطوریه؟!!

علی345

عضو جدید
هست ولی 1تومن پول هست برای یکی که چندتا بچه داره این مقدار اصلا" جوابگو نیست !!

به نظر من اگه تمام جوونای ایرانی بخوان اینطوری فک کنن هم درست نیست. بالاخره باید از یه جایی شروع کرد و وارد مرحله جدید بشیم....وارد مرحله جدید نشیم همینطور بی مسولیت بار میام. نمونش تو ایران زیاده..طرف سنش بالا میره و کلا نظر و دیدش نسبت به ازدواج سخت و وسواسی میشه. تو خونمون یکیشو داریم و عاقبتش نابود شد.

ان موقع که همه چی داشته باشم و ماشین کار خونه پول و همه چیم اوکی باشه خواستگاری هر دختری برم منو قبول میکنه.....خانواده ای که تو شرایط صفر رو به پیشرفت، منو قبول کنه ان خانوادس و برام لذت بخشه. ان موقع که باید یکی رو داشته باشم نداشته باشم و خیلی از بحران های زندگیم رو طی کنم بعد همه چیم اوکی بشه و زن داشته باشم میخوام صد ساله دیگم نداشته باشم و برام ارزش داره تو بحران زندگیم یکی کنارم باشه و و آن برام لذت داره. معنای زندگی همینه...مگه میشه زندگی مشترک آسون باشه...این سختی باید لذت بخش بشه و انم با انتخاب درست صورت میگیره. باید مسیر زندگی رو باهم طی کرد وگرنه اگه من همه چیم اوکی بشه و بعد زن بگیرم که زندگی خیلی بی معنا میشه پس نقش ان زن در بحران های زندگیم چیه!!...من به خدام باور دارم.

زیاد حرف نمیزنم ولی من کم نمیارم.

ایشالله همتون مسیر درستی رو برین....

علی345

عضو جدید
یا زندگیم سخت میشه یا بهتر میشه...خارج از این دو نیست.

ولی مطمئنم بدبخت نمیشم.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
شرایط شما مثل خیلیای دیگست.
خیلی از حرف های من مثل بقیه ست. یکی از کارایی که هرچی زودتر باید انجام بدی در میون گذاشتن شرایطت با اون دختر خانمه. چون بدون همه اینده ی تضمین شده میخوان! شاید همو دوست داشته باشید ولی خب ازدواج فقط دوست داشتن نیست! قدرت تصمیم گیریش هم فقط دست شما نیست! همچنین خانواده ها هم تجربه هایی دارن اشناهایی دارن شاید بتونن کمک شایانی بهتون بکنن.
همونطور که خودت هم میدونی توی این حالت هم کلی راه جلوی خودت داری. سعی کن همه چی رو با هم ببری جلو. یعنی هم به فکر امریه باش هم کسری و هم چیزای دیگه! هم سعی کن پروژه خودت رو قالب کنی به یکی به عنوان پروژه کسری خدمت! کار سختی نیست. یه چند روز وقت بذار .. برو چندتا از این استادا رو ببین. با وعده مقاله میتونی راضیشون کنی! دیدم از دوستام رفتن گفتن حتما یه مقاله میدم طرف گفته باشه. راحت 7 8 ماه کسری گرفته سر پایان نامه ش. (مقاله داخلی منظورمه ها! که آب خوردنه :دی)
جدا از این، میتونی به فکر امریه هم باشی. امریه یه راهی هست که به راحتی ادم میتونه کار پیدا کنه. حتما حتما دنبالش باش. مخصوصا همونطور که حمید جان گفت امریه تعهد دوبرابر خدمت همه مزایای شغلی رو داره اگه بتونی گیر بیاری. یعنی توی این حالت بلافاصله رفتی سر کار با حقوق کامل. یعنی راحت همه مشکلاتت حل میشه!
ولی خب هیچ کدوم از اینا راحت نیست. بدون توی شرایط شما هیچ راه ساده ای نداری پیش رو! دیگه باید خودت رو نشون بدی که چند مرده حلاجی!
سرباز معلمی هم خوبه! ولی خیلیا رو میندازن جاهای دور! شما باید شهر خودت بگیری. که البته فکر میکنم اگر بخوی این کارها رو انجام بدی اگر با اون دختر خانم و خانواده محترمشون صحبت کرده باشی و در جریان باشن خب میتونید عقد کنید و در شرایط متعهلی فکر میکنم میشه همون شهر سکونتت کارت رو انجام بدی!
سربازی رو به نظرم بذار گزینه اخر چون ساعتهایی از زندگیت رو اونجا باید باشی و نه پولی بهت میدن و نه تجربه ای بدست میاری! تو امریه هم بری که بهت حقوق ندن باز بهتر از سربازیه. در اون حالت ها باید بعدش بری یه کار پاره وقت (غیر استخدامی) مثلا کار ازادی چیزی، که واقعا تلاش زیادی میطلبه. ولی نشد نداره.
امیدوارم بهترین اینده رو برای خودت بسازی علی.

علی345

عضو جدید
سلام
شرایط شما مثل خیلیای دیگست.
خیلی از حرف های من مثل بقیه ست. یکی از کارایی که هرچی زودتر باید انجام بدی در میون گذاشتن شرایطت با اون دختر خانمه. چون بدون همه اینده ی تضمین شده میخوان! شاید همو دوست داشته باشید ولی خب ازدواج فقط دوست داشتن نیست! قدرت تصمیم گیریش هم فقط دست شما نیست! همچنین خانواده ها هم تجربه هایی دارن اشناهایی دارن شاید بتونن کمک شایانی بهتون بکنن.
همونطور که خودت هم میدونی توی این حالت هم کلی راه جلوی خودت داری. سعی کن همه چی رو با هم ببری جلو. یعنی هم به فکر امریه باش هم کسری و هم چیزای دیگه! هم سعی کن پروژه خودت رو قالب کنی به یکی به عنوان پروژه کسری خدمت! کار سختی نیست. یه چند روز وقت بذار .. برو چندتا از این استادا رو ببین. با وعده مقاله میتونی راضیشون کنی! دیدم از دوستام رفتن گفتن حتما یه مقاله میدم طرف گفته باشه. راحت 7 8 ماه کسری گرفته سر پایان نامه ش. (مقاله داخلی منظورمه ها! که آب خوردنه :دی)
جدا از این، میتونی به فکر امریه هم باشی. امریه یه راهی هست که به راحتی ادم میتونه کار پیدا کنه. حتما حتما دنبالش باش. مخصوصا همونطور که حمید جان گفت امریه تعهد دوبرابر خدمت همه مزایای شغلی رو داره اگه بتونی گیر بیاری. یعنی توی این حالت بلافاصله رفتی سر کار با حقوق کامل. یعنی راحت همه مشکلاتت حل میشه!
ولی خب هیچ کدوم از اینا راحت نیست. بدون توی شرایط شما هیچ راه ساده ای نداری پیش رو! دیگه باید خودت رو نشون بدی که چند مرده حلاجی!
سرباز معلمی هم خوبه! ولی خیلیا رو میندازن جاهای دور! شما باید شهر خودت بگیری. که البته فکر میکنم اگر بخوی این کارها رو انجام بدی اگر با اون دختر خانم و خانواده محترمشون صحبت کرده باشی و در جریان باشن خب میتونید عقد کنید و در شرایط متعهلی فکر میکنم میشه همون شهر سکونتت کارت رو انجام بدی!
سربازی رو به نظرم بذار گزینه اخر چون ساعتهایی از زندگیت رو اونجا باید باشی و نه پولی بهت میدن و نه تجربه ای بدست میاری! تو امریه هم بری که بهت حقوق ندن باز بهتر از سربازیه. در اون حالت ها باید بعدش بری یه کار پاره وقت (غیر استخدامی) مثلا کار ازادی چیزی، که واقعا تلاش زیادی میطلبه. ولی نشد نداره.
امیدوارم بهترین اینده رو برای خودت بسازی علی.

ممنون...

مگه اساتیدی وجود دارن که پروژه کسری بدن؟ پروژه کسری برای نخبگان نیروهای مسلح هست که انم بهتره برم یه سری سازمانها و ادرات اول اوکی انا رو بگیرم و بعد بیام نخبگان نیروهای مسلح و تشکیل پرونده و باقی ماجرا...که دارم همین کار رو میکنم ...ولی تا حالا نشنیده بودم که اساتید پروژه کسری بدن..اگه بدن که راه بهتری هست...اساتید رو میشناسین؟ .من یه مقاله خارجی چاپ شده مربوط به پایان نامم دارم و نتایج پایان نامم کامل بشه باز مقاله مینوسم.دو تا مقاله فارسی اکسپت شده از پایان نامم هم دارم...کلا مقاله نویسم خوبه...ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنین

آخرین ویرایش:

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودت پسری دیگه؟
دوستان هم پسرن دیگه؟
دوستات فوق لیسانس داشته باشن تدریس کنن یا مهندس و کارکنن به استارتر ربطی داره !! مگر اینکه این دوستات دختر باشن و میخای بدیشون به استارتر !!!

ذهنت خیلی منحرفه عزیزم
دوستام که میگم یعنی دوستان باشگاهی نه دوست دخترام
دوست باشگاهی که نه هم رو دیدیم نه حرف زدیم نه هیچی ، فقط در این فضا در لیست دوستای هم هستیم
مث شما که دوستمس اما هیچ ارتباطی با هم نداریم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ممنون...

مگه اساتیدی وجود دارن که پروژه کسری بدن؟ پروژه کسری برای نخبگان نیروهای مسلح هست که انم بهتره برم یه سری سازمانها و ادرات اول اوکی انا رو بگیرم و بعد بیام نخبگان نیروهای مسلح و تشکیل پرونده و باقی ماجرا...که دارم همین کار رو میکنم ...ولی تا حالا نشنیده بودم که اساتید پروژه کسری بدن..اگه بدن که راه بهتری هست...اساتید رو میشناسین؟ .من یه مقاله خارجی چاپ شده مربوط به پایان نامم دارم و نتایج پایان نامم کامل بشه باز مقاله مینوسم.دو تا مقاله فارسی اکسپت شده از پایان نامم هم دارم...کلا مقاله نویسم خوبه...ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنین
اره. خب بخوای بری از طریق بنیاد نخبگان نیروهای مسلح پیگیری کنی که خیلی طول میکشه. میتونی دانشگاه های نظامی بری. یا مثلا دانشگاه امام صادق یا مالک اشتر میتونی بری. هر استادی اونجا بهت اوکی بده دیگه تمومه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

راستش زیاد حرف نمیزنم و میرم سر مطالب اصلی...

من 26 سالمه و شهریور فارغ التصیل میشم از رشته مهندسی مکانیک(فوق لیسانس).

از یه دختری هم خوشم امده و قصد ازدواج دارم.

خانوادم به شدت مشکل مالی دارن و نمیتونن خرجمو بدن چه برسه ازدواج ...من تو دانشگاه هم کارای کوچیکی رو انجام میدم تا جوابگوی خرج های معمولیم بشه. خرید لباس، وسایل درسی و کپی و .....

خانوادم فقط از نظر پول و مشکل مالی ترس دارن و نمیتونن برای ازدواجم اقدام کنن....از طرفی من خودم فکر که میکنم میبینم که حالا حالاها خانوادم مشکل مالی دارن و حل نمیشه پس خودم باید دست به کار شم.

در واقع مشکل اصلی من پول هست!

خرج عقد و کارای اولیه رو تا حدودی خانوادم میتونن انجام بدن...که البته اینم باز باید با خانواده دختر صحبت بشه.

من سربازی هم نرفتم....خواستم بدونم اگه بتونم امریه بگیرم یا سرباز معمولی، میتونم در حین سربازی کار هم بکنم؟حتی نصف روز هم شده کار میکنم. حداقل خرج خانممو در دوره نامزدی بدم و یا حتی پس انداز کنم؟ در واقع میخوام بدونم سیستم سربازی چگونه هست؟

باتشکر از راهنماییتون.
سلام علیکم...........از دعوت شما متشکرم و با عذرخواهی از پاسخ دهندگان به سوال شما که نظرشون رو وقت نکردم بخونم و شاید حرفم تکراری باشد............اول از همه امیدوارم مشکل مالی شما و هر کسی که واقعا مشکل داره و از حداقل ها محروم شده حل بشه ......اما اینکه ازدواج شما به مشکل مالی گره خورده به نظر من صحیح نیست ........من قبول دارم در جامعه این مسائل هست و پر بیراه نمی گید ........ولی این بی پولی نیست که جلوی ازدواج شما جوان عزیز رو میگیره .......بلکه چشم و هم چشمی و فرهنگ غلط جامعه که متولیان این امر هیچ کاری هم براش نمی کنند و به خصوص فعلا دولت حاضر همه تلاششو میکنه ظاهرا برای زدن ریشه به تیشه فرهگ های بومی ما است که دلیل این نوع نگاه شماست ...........

ما نباید فراموش کنیم خدایی هست که در همه حال پشتیبان و یاورمون هست و به تو می گوید: بنده من تو وارد میدان شو و به من توکل کن، پیروزیت با من..........توکل کنید به خداوند .........منتها از نوع واقعیش .........پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: «مَن تَرَک التَزویج مُخافَه العیله فَقَد ساء ظَنَهُ بِالله عَزوجَل اِنَّ اللهَ یَقول: اِن یَکوُنُوا فُقَراءَ یُغنِهِمُ الله مِن فَضلِهِ (وسائل الشیعه، ج3، ص5.)؛ هرکس ازدواج را از ترس فقر و تنگدستی ترک کند به خدا سوءظن برده است، زیرا خداوند می‌فرماید: اگر(زن و شوهر) فقیر باشند، خدا هرکدام را از کرم خود بی نیاز می کند.»
و در جای دیگر نیز می فرمایند: «اِتَخِذُوا الاهل فَانَّهُ ارزُق لَکُم؛ همسر بگیرید که به یقین رزق شما را زیاد می کند.»

و در سخنی دیگر فرمودند: «مردان را زن دهید تا خدا اخلاقشان را نیکو، ارزاقشان را وسیع و جوانمردی‌شان را زیاد گرداند.» (همان ،ص 7.)

عزیز من میخوام بگم به خدا نوکل کن ........البته میدونم راه سختی داری و یکیش همین مجاب کردن خانواده هاست .........ولی کسی که دنبال هدفی باشه ......همه تلاشش رو برای رسیدن به اون هدف می کنه ........شما راه رو برو ........اما در قبال سربای .......من از وضعیت شما بی خبرم ..نمیدونم چه شرایطی دارید و در کدام دانشگاه بودید....من پیشنهاد میکنم کار پروژه ای بردارید....رشتتون مکانیک هست و بعید میدونم پروژه ای در این باره نباشه .........چرا که نه .........وقتی دوران آموزشی شما تموم شد .........در کنارش میتونید یک کار دیگر هم انجام بدید .......ربطی هم به امریه و غیر این نداره (امریه شد بهتر ......نشد هم چندان مهم نیست......مگه حالا همه امریه میشن؟.....ولی شما سعیتو بکن)......بستگی به جنم و توانایی خودتون داره
http://www.ssmt.ir/view/14284/نظام+وظیفه/دریافت+پروژه+بجای+خدمت+سربازی
موفق باشید

capra1

عضو جدید
چرا زود قضاوت میکنین..من ذره ای این دختر رو از شرایطم خوش خیال نکردم...بهش گفتم هیچی ندارم و انم میدونه...ولی بهش گفتم بیکار نمیشینم. همین

دوست عزیزم من این کامنت رو در جواب دوست دیگه ای نوشتم نه شما. قضاوتی نکردم.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ممنون...

راستش خودش مشکلی نداره...ولی پدر و مادرش شاید حساس باشن و بگن ما یه دختر بیشتر نداریم و فلان!

واقعا فوق لیسانس ها هم مرز میفتن؟؟؟

امریه معلمی من شنیدم گرفتنش آسونه....نیست؟

داخل ان دنیا همه چیز سخت به دست میاد . اسون معنی نداره به نظرم . بخصوص اگه برای سربازی باشه . امریه معلمی تا اونجایی که یادمه برج 2 میاد و سرباز معلم رو میفرستن مناطق محروم

اره فوق لیسانس هم میفرستن مرز . سرباز دیپلم و یا زیر دیپلم دیگه خیلی خیلی کم شده ، برای همین فوق لیسانس و لیسانس تا دلت بخواد هست روی مرز

سربازی قدیما (2 سال پیش ) سر حساب و کتاب بود ولی الان هیچطوره نمیشه روش حساب کنی

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
ـ اولش به این فکر کن که واقعاً چرا می خوای ازدواج کنی؛ اکثر مردهای متأهل از ازدواج پشیمون هستند.
ـ اگه عاشق نشدی که هیچ، اما اگه عاشق شدی با ازدواج عشقت رو نابود نکن.
ـ اگه چاره ای جز ازدواج نداری، با یک زن پولدار، یا شاغل، یا بساز (مثل هندی، اندونزیایی، فیلیپینی، مالایی، یا چینی) ازدواج کن.
ـ عضو سایت ponisha.ir شو.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
به نظر من اگه تمام جوونای ایرانی بخوان اینطوری فک کنن هم درست نیست. بالاخره باید از یه جایی شروع کرد و وارد مرحله جدید بشیم....وارد مرحله جدید نشیم همینطور بی مسولیت بار میام. نمونش تو ایران زیاده..طرف سنش بالا میره و کلا نظر و دیدش نسبت به ازدواج سخت و وسواسی میشه. تو خونمون یکیشو داریم و عاقبتش نابود شد.

ان موقع که همه چی داشته باشم و ماشین کار خونه پول و همه چیم اوکی باشه خواستگاری هر دختری برم منو قبول میکنه.....خانواده ای که تو شرایط صفر رو به پیشرفت، منو قبول کنه ان خانوادس و برام لذت بخشه. ان موقع که باید یکی رو داشته باشم نداشته باشم و خیلی از بحران های زندگیم رو طی کنم بعد همه چیم اوکی بشه و زن داشته باشم میخوام صد ساله دیگم نداشته باشم و برام ارزش داره تو بحران زندگیم یکی کنارم باشه و و آن برام لذت داره. معنای زندگی همینه...مگه میشه زندگی مشترک آسون باشه...این سختی باید لذت بخش بشه و انم با انتخاب درست صورت میگیره. باید مسیر زندگی رو باهم طی کرد وگرنه اگه من همه چیم اوکی بشه و بعد زن بگیرم که زندگی خیلی بی معنا میشه پس نقش ان زن در بحران های زندگیم چیه!!...من به خدام باور دارم.

زیاد حرف نمیزنم ولی من کم نمیارم.

ایشالله همتون مسیر درستی رو برین....

لطفاً اینقدر ساده نباش!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام...

خانوادم به شدت مشکل مالی دارن و نمیتونن خرجمو بدن چه برسه ازدواج ...من تو دانشگاه هم کارای کوچیکی رو انجام میدم تا جوابگوی خرج های معمولیم بشه. خرید لباس، وسایل درسی و کپی و .....

خانوادم فقط از نظر پول و مشکل مالی ترس دارن و نمیتونن برای ازدواجم اقدام کنن....از طرفی من خودم فکر که میکنم میبینم که حالا حالاها خانوادم مشکل مالی دارن و حل نمیشه پس خودم باید دست به کار شم.

خرج عقد و کارای اولیه رو تا حدودی خانوادم میتونن انجام بدن...که البته اینم باز باید با خانواده دختر صحبت بشه.

من سربازی هم نرفتم....خواستم بدونم اگه بتونم امریه بگیرم یا سرباز معمولی، میتونم در حین سربازی کار هم بکنم؟حتی نصف روز هم شده کار میکنم. حداقل خرج خانممو در دوره نامزدی بدم و یا حتی پس انداز کنم؟ در واقع میخوام بدونم سیستم سربازی چگونه هست؟

باتشکر از راهنماییتون.

مشکل اصلی خیلی از جوونا پول هست.یه دفعه هم نمیشه پولدار شد و مشکلات اقتصادی رو حل کرد.اما چیزی که مهمه اینه که اگر واقعا مورد مناسب برای ازدواج دارین، نباید از دستش بدین.چون جامعه انقدر از نظر فرهنگی اوضاعش مفتضحه که چه دختر و چه پسر اگر مورد مناسب دارن، باید ازدواج کنن.چون اگر ازدواج نکنن یا باید هر روز از این فضای مسموم جامعه زجر بکشن و مواظب باشن که در دام یه دختر یا پسر دیگه نیفتن که احساساتو زندگیشونو به بازی بگیره، یا باید خودشونم بپیوندن به این جریان مسموم و ....

واسه همین در ضرورت ازدواج کردن هیچ شکی نیست.چه دختر باشی و چه پسر.اما چند نکته بسیار مهمه:

1)انتخاب موردی که هم خودش و هم خونوادش از فهم نسبی برخوردار باشند و از نظر شعور و تربیت خانوادگی، در سطح خونواده خود آدم باشن.چون اگر فهم متقابل نباشه، زندگی همش میشه جهنم.حتی اگر میلیاردها پول هم باشه، اما طرف مقابل اهل تجملات، ولخرجی باشه و ذهن معیشت نداشته باشه،باز اون زندگی، زندگی نمیشه.اگر فهم باشه، میشه مشکلات اعم از اقتصادی و غیره رو با تدبیر بیشتری گذروند.میشه نیاز ها و هزینه ها رو اولویت بندی کرد و به توافق رسید.

2)خود اون شخصی که انتخاب میکنین، حتما آدم صادق و متعهدی باشه.اختلافات همیشه هست و هرچقدرم دو طرف شبیه هم باشن، باز عین هم نیستن.اما نکته ای که مهمه اینه که دو طرف بتونن کاملا صادقانه و مودبانه در مورد نظرات و خواسته هاشون باهم صحبت کنن.دختر یا پسر خدای نکرده دروغگو یا بی ادب یا بی تعهد، خیلی راحت حرمت ها رو میشکنه و وقتی حرمت ها از بین بره، علاقه هم تحت تاثیر قرار میگیره.

3)دنبال آدمی باشین که از خودتون از نظر شخصیتی رشد یافته تر باشه.شاید اولش کمی سخت باشه اما به مرور زمان باعث رشد شما میشه.چه از نظر اخلاقی، چه مذهبی، چه اجتماعی .....اون آدم در آینده مادر یا پدر فرزند شما خواهد شد.پس کسی رو انتخاب کنین که لیاقت بیشتری داره برای تربیت درست فرزند شما.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.وقت به خیر. ممنون از دعوتتون. بسیار افکار خوبی داری و ان شاالله با تلاش و توکل به خدا به هرچیز خوبی که میخوای میرسی. من درمورد سربازی راستش نمیتونم نظرخاصی بدم. درمورد ازدواج هم، اگر میگید دخترخانم شرایط شما رو درک میکنن و خود شما هم باتوجه به مهارت هایی که داید، میدونید میتونید درآمد داشته باشید، خب مقداری از قضیه حله. میمونه مشورت با بزرگترها و پیشبرد برنامه هاتون. سریع تر از یه نقطه هم که شده هر برنامه ای که دارید پیاده کنید. امروز فردا نکنید. راه های زیادی خدا جلوی آدم تلاشگر قرار میده که میخواد با درآمد حلال زندگی کنه.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

باتشکر از راهنماییتون.

سلام دوست عزیز
مشکل شما راحت خل میشه...
شما وقتی فارغ تحصیل میشی ، یک سال وقت داری..خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی،شما دو تا پروژه کسری خدمت هم بگیری .. دو تا 9 ماه..کسری بگیری
خیلی بهتره تا ..امریه بگیری.. فقط دو ماه اموزشی بری... بعد از یک سال...
توی این مدت هم ..می تونی کار کنی..
وضعیت رو به طور کامل ، به خانواده ...مقابل .. توضیح بده..

البته بعید بود، دانشجوی کارشناسی ارشد... این اطلاعات رو ندونه

مولتی متر

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مشکل شما راحت خل میشه...
شما وقتی فارغ تحصیل میشی ، یک سال وقت داری..خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی،شما دو تا پروژه کسری خدمت هم بگیری .. دو تا 9 ماه..کسری بگیری

رسم الخط فارسی نوشتی؟؟

علی345

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مشکل شما راحت خل میشه...

سلام ممنون..

البته تا حدودی میدونستم ولی فک میکردم پروژه کسری گرفتن خیلی سخت باشه! به خاطر همین زیاد بهش فک نمیکردم...

کسی هم اطرافم نبود که راهنماییم کنه..

فقط این که من بابت سنگین بودن پایان نامه کارشناسی ارشدم 6 ترمه شدم و شهریور امسال دفاع میکنم...آیا باز یک سال بعد از فارغ شدن هم فرصت دارم؟

باتشکر

علی345

عضو جدید
من دارم پایان ناممو، پروژه کسری میکنم...مقدماتش انجام شد...برام دعا کنین

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اصلی خیلی از جوونا پول هست.یه دفعه هم نمیشه پولدار شد و مشکلات اقتصادی رو حل کرد.اما چیزی که مهمه اینه که اگر واقعا مورد مناسب برای ازدواج دارین، نباید از دستش بدین.چون جامعه انقدر از نظر فرهنگی اوضاعش مفتضحه که چه دختر و چه پسر اگر مورد مناسب دارن، باید ازدواج کنن.چون اگر ازدواج نکنن یا باید هر روز از این فضای مسموم جامعه زجر بکشن و مواظب باشن که در دام یه دختر یا پسر دیگه نیفتن که احساساتو زندگیشونو به بازی بگیره، یا باید خودشونم بپیوندن به این جریان مسموم و ....

واسه همین در ضرورت ازدواج کردن هیچ شکی نیست.چه دختر باشی و چه پسر.اما چند نکته بسیار مهمه:

1)انتخاب موردی که هم خودش و هم خونوادش از فهم نسبی برخوردار باشند و از نظر شعور و تربیت خانوادگی، در سطح خونواده خود آدم باشن.چون اگر فهم متقابل نباشه، زندگی همش میشه جهنم.حتی اگر میلیاردها پول هم باشه، اما طرف مقابل اهل تجملات، ولخرجی باشه و ذهن معیشت نداشته باشه،باز اون زندگی، زندگی نمیشه.اگر فهم باشه، میشه مشکلات اعم از اقتصادی و غیره رو با تدبیر بیشتری گذروند.میشه نیاز ها و هزینه ها رو اولویت بندی کرد و به توافق رسید.

2)خود اون شخصی که انتخاب میکنین، حتما آدم صادق و متعهدی باشه.اختلافات همیشه هست و هرچقدرم دو طرف شبیه هم باشن، باز عین هم نیستن.اما نکته ای که مهمه اینه که دو طرف بتونن کاملا صادقانه و مودبانه در مورد نظرات و خواسته هاشون باهم صحبت کنن.دختر یا پسر خدای نکرده دروغگو یا بی ادب یا بی تعهد، خیلی راحت حرمت ها رو میشکنه و وقتی حرمت ها از بین بره، علاقه هم تحت تاثیر قرار میگیره.

3)دنبال آدمی باشین که از خودتون از نظر شخصیتی رشد یافته تر باشه.شاید اولش کمی سخت باشه اما به مرور زمان باعث رشد شما میشه.چه از نظر اخلاقی، چه مذهبی، چه اجتماعی .....اون آدم در آینده مادر یا پدر فرزند شما خواهد شد.پس کسی رو انتخاب کنین که لیاقت بیشتری داره برای تربیت درست فرزند شما.

سلام.اينايي كه گفت خيلي شيرين و جذاب بودا.ولي ميشه همه آدماي ايراني تبار با اين وضعيت ازدواج كنن؟اگه همه اينجوري بخوان انتخاب كنن كه هيچ كس نبايد ازدواج كنه.يا اگه همه اينطوري انتخاب كنن و ازدواج كنن خب يسري ها رو بايد بندازيم تو سطل آشغال بقيه هم توي بهشتي كه خودشون ساختن زندگي كنن.
ازدواج آساني كه اماما گفتن ايناس؟
من يه حديث از امام صادق خوندم: گفته به مردي كه اخلاق نداره زن ندين. خيلي هم خوب گفته.
من دوباره پستتو خوندم كه ببينم اين مواردي كه گفتي رو فقط در جواب اين آقا گفتي يا كلي كه اشتباه برداشت نكرده باشم.ولي مثه اينكه كلي گفتي.
خب اون قسمتي كه سبز كردم هم با هم متناقض گفتي. و قسمت دومي هم كه سبز كردم بنظرم اشتباهه كه ميگي اون زندگي، زندگي نميشه.مثال بزنم:
اوني كه ولخرج هست و اخلاقشم درست بشو نيست ميره با ولخرج ازدواج ميكنه كه روزي همه هم دست خداست و البته گفته از تو حركت از من بركت.كه يعني هميشه عادي زندگيشون ميچرخه چون حركت دارن به اندازه ولخرجيشون يا آخر زندگي دوتايي كنار هم به فقر ميرسن كه اونم روزيش بازم دست خداس.
حالا اينكه جامعه به فقير چه نگاهي ميكنه!!!!من!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اوني كه ولخرج هست و با آدم پس انداز دار ازدواج ميكنه خب اخلاق اون ولخرجم درست ميشه و باهم كنار ميان.

آخرین ویرایش:

worldmohammad

عضو جدید
سلام به استارتر عزیز
بنده خدمتم رو یه ماهی میشه تموم کردم و فکرای شما رو قبل از اعزامم داشتم و اینکه اگه تو شهرواستان خودم نیفتادم لااقل هراستانی شد بیفتم داخل شهر یا حتین زدیکشم شده ایرادی نداشت فقط بتونم بعدازظهار بتونم کارکنم
اما از بخت یا شانش یا هرچیز دیگه ای که اسمشو میذارید افتادم بدترین جا،که نزدیکترین شهر به پادگان 50 کیلومتر فاصله داشت و ازطرفی تقسیمات یگانی بااینکه لیسانس بودم هم زیاد جالب نبود منظورم ازگفتن این حرفها اینه که خدمت هیچیش دست شما نیست برنامه ریزی برای کار کردن تو خدمت کاملا اشتباه هست چون شما سربازید واخیتارتون دست خودتون نیست و هر لحظه و هر جا امکان داره باهاتون کار داشته باشن.همین طرح کسری که داریدروش کار میکنید ممکنه فردا پس فردا بگن قبول نمیکینم می خواین چیکارکنید؟؟
ترسیدن از یه چیز باعث عقب افتادن یشتر اون چیز و حتی خودتون میشه.
اینکه پول ندارید بنده هم ندارم و خیلی از جوونای دیگه هم ندارن به خانواده تکیه نکنید سعی کنید قضیه خدمت رو زودتر تموم کنید بره پی کارش چون ذهنتون بازتر میشه برای انتخاب بیشتر و بهترد ر اینده.
به دختر مردم قول نده که فلان روز میری خواستگاریش چون نمیتونی و چیزی غیر ازد رگیری و بحث و دعوا عایدتون نمیشه
به جاش شرایط واقعی خود و خونوادتون رو کامل براش شرح بدین اگه شما رو واقعا بخواد میمونه غیر این هم که به سلامت.(در ضمن شما که وضعتون این بود کار بسیار اشتباهی کردید که تو موقعیت فعلی دنبال آشنایی با دختر و ازدواج و اینها رفتید)
اما حالا که گذشت شما بعد خدمت باید حتما یه شغل پیدا کنید تا کم کم استارت زندگیتون زده بشه هیچ راه دیگه ای هم ندارید بیخود هم خودتون رو گول نزنید.
به خانواده هم فشار نیارید که حتما باید ازدواج کنم فکر بعد ازدواج رو بکنید که چی باید بخورید چیزهای دیگه به کنار.
موفق باشید

peggijaan

عضو جدید
ـ اولش به این فکر کن که واقعاً چرا می خوای ازدواج کنی؛ اکثر مردهای متأهل از ازدواج پشیمون هستند.
ـ اگه عاشق نشدی که هیچ، اما اگه عاشق شدی با ازدواج عشقت رو نابود نکن.
ـ اگه چاره ای جز ازدواج نداری، با یک زن پولدار، یا شاغل، یا بساز (مثل هندی، اندونزیایی، فیلیپینی، مالایی، یا چینی) ازدواج کن.
ـ عضو سایت ponisha.ir شو.

خلاصه و مفید.
البته در اون مورد اول، خیلی از زنها هم همین طور، یعنی بعد از ازدواج پشیمون هستند.

majid@bnd

عضو جدید
سلا دوست عزیر مطمئنا از افعال معکوس استفاده نکردم:
وام ازدواج و وام مسکن رو بگیر باش یه خونه و ماشین بخر و عروسی بگیر... یکمی هم برا روز مبادا پس انداز کن... یارانه هم که هست باش ماه عسل یه سفر خارجی برو... بعد که برگشتی بیا راجع به کار راهنمائیت کنم...