مشکل ضعیف بودن تیرچه (میلگردهای کششی تیرچه (میلگرد پاشنه تیرچه) طبق نقشه اجرا نشده

HOSEIN9965

عضو جدید
باعرض سلام.یه ساختمان بتنی با سقف تیرچه بتنی وبلوک سقفی درحال اجرا می باشد.که درحین بازدید سقف متوجه شدیم که میلگردهای کششی تیرچه(میلگرد پاشنه تیرچه)طبق نقشه اجرا نشده یعنی سطح مقطع میلگرد تیرچه هاکمتر از مقدار تعیین شده در نقشه می باشد.سقف اجرا شده است ولی هنوز بتن ریخته نشده است .چه را ه حلی وجود دارد که تیرچه تعویض نشه و در همان محل سقف این مشکل حل بشه.ایا امکان دارد که روی پاشنه بتنی کمبود سطح مقطع میلگردها را جبران کرد؟

mojtaba214

عضو جدید
سلام
به نظر من اگر جمع اوری تیرچه ها میس نباشد و مقرون به صرفه هم نباشد موارد ذیل را پیشنهاد میکنم:
1ایجاد خیز منفی در زیر تیرچه ها با استفاده از شمع های نگه دارنده
2استفاده از اودکا در سر تیرچه
3با میلگردی مقاوم با توجه به دهانه تیرچه و عمود بر دهانه تیرچه و ادر فواصل مشخص و خصوصا در وسط دهانه تیرچه و متصل به تیرهای طرفین وتا حد امکان سقف را یکپارچه کرده

reza119

عضو جدید
باعرض سلام.یه ساختمان بتنی با سقف تیرچه بتنی وبلوک سقفی درحال اجرا می باشد.که درحین بازدید سقف متوجه شدیم که میلگردهای کششی تیرچه(میلگرد پاشنه تیرچه)طبق نقشه اجرا نشده یعنی سطح مقطع میلگرد تیرچه هاکمتر از مقدار تعیین شده در نقشه می باشد.سقف اجرا شده است ولی هنوز بتن ریخته نشده است .چه را ه حلی وجود دارد که تیرچه تعویض نشه و در همان محل سقف این مشکل حل بشه.ایا امکان دارد که روی پاشنه بتنی کمبود سطح مقطع میلگردها را جبران کرد؟

به نظرمن می توانید یک میلگرد کششی برای هر تیرچه اضافه کنید

و عمود بر جهت تیرچه ها تای بیم به تعداد مناسب اجرا کنید تقربیا هر 2 متر

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام ... حالا چقدر بوده و چقدر شده ؟ میتونی از ظرفیت مقطع هم محاسبه کنی شاید میلگرد ها جواب داد و یا با کاهش 1-2 سانت کفسازی و بارگذاری نیازی به هیچ کاری نباشه !!

سجده

عضو جدید
باسلام
چندسال پیش برای من هم همین اتفاق افتاد باتائید ناظر پروژه میلگرد کششی اضافه کردیم .

sarafazli

عضو جدید
به طور کلی، سقف های تیرچه بلوک دو نوع متفاوت دارند و این تفاوت به خاطر نحوه ی اجرای آن هاست:

• سقف های تیرچه بلوک بتنی
  • سقف های با تیرچه های فولادی با جان باز
هریک از این سقف ها، در جاهای خاصی کاربرد دارند و نحوه ی اجرای متفاوتی نیز خواهند داشت. هم چنین یکی دیگر از وجوه تمایز میان سقف های تیرچه بلوک این است که مصالح پر کننده ی آن از چه نوع بلوکی خواهد بود. مثل:

• سقف تیرچه بتنی
  • سقف تیرچه سفالی
  • سقف تیرچه پلی استایرن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا