مشکل با کوئری زدن در asp.net

sahar_2010

عضو جدید
سلام
من دارم سایتی راجع به رستوران و غذای بیرون بر طراحی میکنم حالا به ی مشکل برخوردم،اونم اینکه میخوام دوتا کوئری روی دوتا جدول بزنم ولی نمیدونم چطوری...
در صفحه خرید عذا تعداد رو هم وارد میکنه مشتری و در دیتابیس ذخیره میشه
بعد در صفحه سبد خرید باید نام غذا،قیمت و تعداد رو نشون بده و بعد که دکمه خرید رو زد اطلاعات از دیتابیس پاک بشن.
کد:
 SqlCommand cmd = new SqlCommand("Insert Into request(food_id,user_id,Tel,Address,sum)" +
                                            "Values(@food_id,@user_id,(Select mobile From users Where id=@id)," +
                                                                               "(Select address From users Where id=@id),@sum)", conn);
                          cmd.CommandText = "insert into food (num) values(@num) where id=@id";
                         cmd.Parameters.AddWithValue("@num", n);
                         string m =row.Cells[0].Text;

x1 *= x2;
                          sum += x1;
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@sum", sum);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@food_num", n);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@food_id",m);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@user_id", Session["ID"]);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@ID", Session["ID"]);

و کوئری که در صفحه سبدخرید هست اینه:
کد:
 SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT Name,Price,num FROM food inner JOIN request ON food.ID = request.food_id  WHERE (request.user_id = @ID)", conn);

لطفا کمک کنید3 روز دیگه باید پروژه رو تحویل بدم.......

moradaliyan

عضو جدید
سلام
من دارم سایتی راجع به رستوران و غذای بیرون بر طراحی میکنم حالا به ی مشکل برخوردم،اونم اینکه میخوام دوتا کوئری روی دوتا جدول بزنم ولی نمیدونم چطوری...
در صفحه خرید عذا تعداد رو هم وارد میکنه مشتری و در دیتابیس ذخیره میشه
بعد در صفحه سبد خرید باید نام غذا،قیمت و تعداد رو نشون بده و بعد که دکمه خرید رو زد اطلاعات از دیتابیس پاک بشن.
کد:
 SqlCommand cmd = new SqlCommand("Insert Into request(food_id,user_id,Tel,Address,sum)" +
                                            "Values(@food_id,@user_id,(Select mobile From users Where id=@id)," +
                                                                               "(Select address From users Where id=@id),@sum)", conn);
                          cmd.CommandText = "insert into food (num) values(@num) where id=@id";
                         cmd.Parameters.AddWithValue("@num", n);
                         string m =row.Cells[0].Text;

x1 *= x2;
                          sum += x1;
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@sum", sum);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@food_num", n);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@food_id",m);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@user_id", Session["ID"]);
                          cmd.Parameters.AddWithValue("@ID", Session["ID"]);

و کوئری که در صفحه سبدخرید هست اینه:
کد:
 SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT Name,Price,num FROM food inner JOIN request ON food.ID = request.food_id  WHERE (request.user_id = @ID)", conn);

لطفا کمک کنید3 روز دیگه باید پروژه رو تحویل بدم.......

سلام اول معمولا برای انجام این کار شما به 4 جدول نیازمندید Users در صورت وجود اشتراک ، Food به عنوان مشخصات غذا ها ، Order ثبت سفارش و Orderdetails جزئئیات سفارش این اصولیش هست.
دوم چرا اطلاعات را در بانک ذخیره می کنید بعد حذف می کنید؟ اگر به ثبت اطلاعات در بانک نیاز ندارید سبد خرید را با seesion درست کنید.
سوم دقیقا بنویس چه کوئری میخوای بنویسی به صورت سوالی (به عنوان کوئری بنویسم که نام و نام خانوادگی مشتری را از جدول Customer و نام کالا از جدول Product و تعداد کالای سفارش داده شده را از جدول Order نمایش دهد).
چهارم کوئری هم که برای بیرون کشیدن اطلاعات برای سبد خرید هست درست نوشتی! break point قرار بده ببین چه خطایی میده ، خطا رو بنویس.
پنجم دیگه وقتش رسیده بری سراغ EF(اینتیتی فریم ورک)و L2E (لینک تو اینتیتی)کوئری بنویسی تا یک مقدار از T-SQL نوشتن خلاص بشی.