مشکل باز نشدن فایلهای کتیا به خاطر تاریخ

mamad3pitch

عضو جدید
سلام،
من 2-3 سالی هست که با کتیا کار میکنم. در طول این مدت هم با مشکلات عجیب و غریبی در این نرمافزار مواجه شده ام و همه را یه جوری از سر گذرانده ام. ولی از بین این مشکلات یکی شان از بقیه خیلی غیرمنطقیتر، مسخره تر و اعصاب خردکن تر بود و من و خیلی از کسانی را که می شناختم، اذیّت کرده بود و هنوز هم میکند:). این مشکل از این قرار است که:
شما نمی توانید فایلهایی که تاریخ ایجادشان قبل از تاریخ نصب Catia باشد را با آن باز کنید.
این مشکل وقتی بروز می کند که مثلا ویندوز کامپیوترتان را عوض کرده باشید و حالا روی ویندوز جدید هم Catia را نصب کرده اید ولی نمی توانید پروژه هایی را که قبلا رویشان کار کرده بودید را باز کنید. یا مثلا از فایلها و پروژه های عزیزتر از جانتان!، BackUp گرفته اید تا در صورت خراب شدن کامپیوتر بدبخت نشوید:thumbsup2:. ولی حالا که کامپیوتر خراب شدو و ویندوز را عوض کرده اید و رفته اید سراغ BackUpها، تازه متوجّه میشوید که فایده ای نداشته و بدبخت شده اید!:w07::wallbash: یا فایلهایتان را ریخته اید روی فلش تا ببرید روی یه کامپیوتر دیگه و یه کمی طول کشیده و طرف Catiaیش را تازه نصب کرده و حالا فایلها را نمی تواند باز کند و ... .
من تالارهای مختلف را تا حدودی گشتم ولی راه حلّی برای این مشکل پیدا نکردم. کسی راه حل معقول و راحت سراغ ندارد؟
تاکید میکنم معقول و راحت، نه راه حلهایی مثل uninstal کردن Catia و عقب بردن تاریخ کامپیوتر و بعد نصب دوباره Catia! و از اینجور گندکاریها:lol:.

آخرین ویرایش:

golabi2007

عضو جدید
دوست عزیز در این مواقع من تاریخ کامپیوتر رو جلو میارم فایل هام باز می شوند

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام
اول اینکه خوب نیست راه حلهایی که خوب یا بد توسط دیگران مطرح می شود را گندکاری بنامیم. ببخشیدا. ولی اگر دیگران وقت می گذارند روشی را مطرح می کنند قبل از اینکه آیا آن روش درست است یا نه، و یا خوب است یا بد است ماهیت همکاری آنها در یک کار مشترک و گروهی مهم است.

اما راه حل، تکمیل شده یکی از همان گندکاریهایی است که گفتید. کافی است تاریخ کامپیوترتان را جلو بکشید، فایل را در کتیا باز کنید، تاریخ را به حالت قبل برگردانید و سپس فایل را Save یا Save as کنید. به همین سادگی!

در ضمن هر چند کتیا باید در مواجه شدن با این مشکل حداقل پیغام خطایی می داد، اما مقصر این اشکال بیشتر کاربر است نه برنامه. برنامه بر این اساس نوشته شده که همه لیسانس آن را که بر اساس تاریخ تعریف می شود خریداری کنند نه بر اساس کار من و شما که از نسخه شکسته شده استفاده می کنیم.

موفق باشید

mamad3pitch

عضو جدید
سلام
اول اینکه خوب نیست راه حلهایی که خوب یا بد توسط دیگران مطرح می شود را گندکاری بنامیم. ببخشیدا. ولی اگر دیگران وقت می گذارند روشی را مطرح می کنند قبل از اینکه آیا آن روش درست است یا نه، و یا خوب است یا بد است ماهیت همکاری آنها در یک کار مشترک و گروهی مهم است.

اما راه حل، تکمیل شده یکی از همان گندکاریهایی است که گفتید. کافی است تاریخ کامپیوترتان را جلو بکشید، فایل را در کتیا باز کنید، تاریخ را به حالت قبل برگردانید و سپس فایل را Save یا Save as کنید. به همین سادگی!

در ضمن هر چند کتیا باید در مواجه شدن با این مشکل حداقل پیغام خطایی می داد، اما مقصر این اشکال بیشتر کاربر است نه برنامه. برنامه بر این اساس نوشته شده که همه لیسانس آن را که بر اساس تاریخ تعریف می شود خریداری کنند نه بر اساس کار من و شما که از نسخه شکسته شده استفاده می کنیم.

موفق باشید

دوست عزیز در این مواقع من تاریخ کامپیوتر رو جلو میارم فایل هام باز می شوند

1- خیلی خوشحالم که توجه نشان دادید. تشکر!:lol:
2- بنده آن صراحت را در پست اوّل به کار بردم که از این جوابها نشنوم و از آنجایی که اول من بد و بیراهم را گفتم و بعد شما با آن راه حلها خودتان را شامل بد و بیراه من کردید، به نظرم من مقصّر نباشم. اول بخونید که چی نوشتم. بعد جواب بدید تا ناراحت هم نشوید:w16:. بنده اشاره ی کاملا واضحی کرده بودم به راه حلهایی که به نظرم منطقی نمیآید. شماها هم صاف رفته اید سراغ همانی (حالا نه دقیقا همان ولی مشابه همان) که من کرده بودم توی Black List. به من چه؟!:child:
3- برای این به این راه حل می گویم گنده کاری که کاری به خود نرمافزار ندارد. مهندسی و درست درمان نیست بلکه اصطلاحا از راه کلک مرغابی و دور زدن نرمافزار سعی می شود که مشکل را موقتا حل کنند. برای فایلهای بعدی باز دوباره آش همان آش و کاسه همان کاسه است. بعدش هم من ربط این مشکل را به لیسانس زماندار نفهمیدم. عقلانی و معمولش این است که شما هر فایلی را هر وقتی که درست کرده باشید، با هر نرمافزاری باید بتوانید یک وقت و یک جای دیگر بازش کنید. تا آنجایی که من میدانم و تجربه دارم، لیسانس جلوی ایجاد فایل جدید را میگیرد نه باز کردن فایلهای قدیمی را. اگر حرفتان درست باشد پس چرا من فایلها و مثالهای آموزشی قدیمی کتیا را که از روی خود سایت کتیا دانلود کرده ام و قاعدتا با نرمافزارهای درست و درمان و نه کرک شده تولید شده اند را هم نمی توانم باز کنم.
4- حرف من این است که با توجه به چیزهایی که گفتم احتمالا اشکال از این چیزایی که شما a_jannesariجان میگوئید، نیست. بلکه احتمالا مشکلی عمومی تر و جدیتر از این حرفاست و راه حل معقول و منطقی مثل تغییر در تنظیمات نرمافزار و ... برای آن وجود دارد.
5- به هر حال راه حل پیشنهادی شما را هم چک کردیم و برای ما که جواب نداد. البته قبلا هم امتحان کرده بودم و به حرمت فرمایشات شما و قبل از تایپ این پست 1 بار دیگر هم چک کردیم و نشد.
6- منظورتان از جلو کشیدن تاریخ جلو بردن بود دیگه:surprised:، یعنی افزایش تاریخ. هرچند من خودم فکر میکردم باید برعکسش صادق باشد ولی به هرحال هم در جهت افزایشی و هم در جهت کاهشی امتحان کردیم و نشد. راهی دیگر پیشنهاد کنید لطفا.
قربان دستتان!:gol::heart::D

golabi2007

عضو جدید
دوست گرامی یکی از این فایل های قدیمیت رو up کن ببینیم با pc من باز می شود یا خیر؟
باز شد که فایل رو دوباره ذخیره کرده و برای شما ارسال می کنم

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام
1- من زمانی با این مشکل مواجه شدم و به طریقی که گفتم آن را حل کردم. همین امروز هم یکبار دیگر به خاطر شما، روش پیشنهادی را امتحان کردم و جواب داد. دقت کنید اول تاریخ را جلو ببرید سپس فایل را باز کنید، تاریخ را عقب بکشید و فایل را SAVE AS کنید. این روش را حداقل در دو سیستم مختلف انجام دادم بنابراین اگر شما جواب نمی گیرید باید اشکال از شما باشد.

2- شاید اشکال در جایی دیگر است و فکر می کنید که از تاریخ است.

3- ارتباط لیسانس با تاریخ در این است که لیسانسی که خریداری می شود بر اساس تاریخ کار می کند. بنابراین اگر تاریخ کامپیوترتان غلط باشد برنامه کار نخواهد کرد. بنابراین اگر همه از برنامه خریداری شده استفاده کنند این مشکل پیش نخواهد آمد. پس این اشکال بخاطر قفل شکسته بودن برنامه است و برنامه تقصیری ندارد هر چند بهتر بود پبغام خطای مناسبی می داد!

4- منظور صحبت من ماهیت دیدگاهی که ما می توانیم نسبت به کمک های دیگر داشته باشیم . بطور کلی پیش فرض اینکه راه حل های دیگری که توسط دیگران پیشنهاد می شوند گندکاری هستند چندان جالب نیست. بسیاری از راه حلها و ایده های بزرگ و عالی از تلفیق یا اصلاح پیشنهادها و راه حل های بنظر مسخره حاصل می شوند. بر مثال یکی از کارهایی که شرکتهای بزرگ خودروسازی می کنند این است که از افرادی که ممکن هیچ دانشی در زمینه خودرو نداشته باشند می خواهند که برای برخی مشکلات هر راه حلی که بنظرشان می رسد را بیان کنند و واقعا برخی از آن ایده ها و راه حلها می توانند گاهی مشکل گشا باشند.

خلاصه اینکه تا زمانی که یک راه حل بطور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است نباید در مورد خوبی و بدی آن به صراحت صحبت کرد و تفکر همفکری، کار مشترک و گروهی (که در ذهن ما ایرانی ها واقعا وجود ندارد) و مثبت اندیشی بسیار مفید و مهم است.

mamad3pitch

عضو جدید
باباجان، جناب جان نثاری! نوکرتم، فدات شم، عزیز، جیگرطلا و ...!:cry:
بنده فکر میکنم ساده، سلیس و روان، به زبان فارسی نوشته ام راه حل مبتنی بر تغییر تاریخ کامپیوتر نمی خوام.:wallbash: یه راه حل دیگه لطفا. جواب دادن به پستهای دیگران که واجب عینی نیست که. پسفردای روز قیامت که جلوت را نمیگیرند که چرا جواب ندادی به این یارو که. بنده واضح و روشن گفته ام که اینجور راه حلها مدنظرم نیست. اگر جنابعالی هم راه حل دیگر ندارید پس چرا پست میدید؟! :w00:
بیخیال! اصلا خر ما از کرّگی دم نداشت. ما کوتاه اومدیم:crying:.

آخرین ویرایش:

golabi2007

عضو جدید
باباجان، جناب جان نثاری! نوکرتم، فدات شم، عزیز، جیگرطلا و ...!:cry:
بنده فکر میکنم ساده، سلیس و روان، به زبان فارسی نوشته ام راه حل مبتنی بر تغییر تاریخ کامپیوتر نمی خوام.:wallbash: یه راه حل دیگه لطفا. جواب دادن به پستهای دیگران که واجب عینی نیست که. پسفردای روز قیامت که جلوت را نمیگیرند که چرا جواب ندادی به این یارو که. بنده واضح و روشن گفته ام که اینجور راه حلها مدنظرم نیست. اگر جنابعالی هم راه حل دیگر ندارید پس چرا پست میدید؟! :w00:
بیخیال! اصلا خر ما از کرّگی دم نداشت. ما کوتاه اومدیم:crying:.

دوست عزیز شما یک فایل اپلود بکن ببینیم درست میشه با این روش یا خیر؟ بعد اعتراض بکنید

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
هر چند لحن خوبی را برای صحبت با دیگران بکار نمی گیرید، اما این راه را هم امتحان کنید. شاید جواب داد.
برنامه های هستند که بطور خودکار تاریخ یک یا چند فایل را تغییر می دهند. توسط آنها می توانید تاریخ فایل یا فایلهایتان را به سادگی تغییر دهید. شاید به این روش مشکلتان حل شد.

این لینک یکی از آنهاست:
http://www.nirsoft.net/utils/filedatech.html

mamad3pitch

عضو جدید
سلام،
من 2-3 سالی هست که با کتیا کار میکنم. در طول این مدت هم با مشکلات عجیب و غریبی در این نرمافزار مواجه شده ام و همه را یه جوری از سر گذرانده ام. ولی از بین این مشکلات یکی شان از بقیه خیلی غیرمنطقیتر، مسخره تر و اعصاب خردکن تر بود و من و خیلی از کسانی را که می شناختم، اذیّت کرده بود و هنوز هم میکند:). این مشکل از این قرار است که:
شما نمی توانید فایلهایی که تاریخ ایجادشان قبل از تاریخ نصب Catia باشد را با آن باز کنید.
این مشکل وقتی بروز می کند که مثلا ویندوز کامپیوترتان را عوض کرده باشید و حالا روی ویندوز جدید هم Catia را نصب کرده اید ولی نمی توانید پروژه هایی را که قبلا رویشان کار کرده بودید را باز کنید. یا مثلا از فایلها و پروژه های عزیزتر از جانتان!، BackUp گرفته اید تا در صورت خراب شدن کامپیوتر بدبخت نشوید:thumbsup2:. ولی حالا که کامپیوتر خراب شدو و ویندوز را عوض کرده اید و رفته اید سراغ BackUpها، تازه متوجّه میشوید که فایده ای نداشته و بدبخت شده اید!:w07::wallbash: یا فایلهایتان را ریخته اید روی فلش تا ببرید روی یه کامپیوتر دیگه و یه کمی طول کشیده و طرف Catiaیش را تازه نصب کرده و حالا فایلها را نمی تواند باز کند و ... .
من تالارهای مختلف را تا حدودی گشتم ولی راه حلّی برای این مشکل پیدا نکردم. کسی راه حل معقول و راحت سراغ ندارد؟
تاکید میکنم معقول و راحت، نه راه حلهایی مثل uninstal کردن Catia و عقب بردن تاریخ کامپیوتر و بعد نصب دوباره Catia! و از اینجور گندکاریها:lol:.
شما کار خودتونو بکنین، خوب؟!
از لحن بدم هم معذرت میخوام، ولی جور دیگهای بلد نیستم حرف بزنم.:wallbash:

mre_mech84

عضو جدید
شما کار خودتونو بکنین، خوب؟!
از لحن بدم هم معذرت میخوام، ولی جور دیگهای بلد نیستم حرف بزنم.:wallbash:

شما مشکل فایلت در مورد تاریخشه اونوقت منتظر چه جوابی هستی که دوستان میان راهکار میدن بعد عصبانی میشی
وقتی مشکل در مورد تاریخه، مسلما جوابهایی که میگیری در مورد تاریخ خواهد بود (راهکاری برای تغییر تاریخ بدون نیاز به uninstall کردن برنامه. ok؟؟؟) نه تنظیمات catia که هر دفعه که بچه ها جواب میدن ناراحت میشی

mamad3pitch

عضو جدید
1- بنده با فایلهام هیچ مشکلی ندارم اتفاقا! مشکلم با نرمافزاریه که اون نرمافزار با فایلهای تاریخ قدیمی مشکل داره.

2- شما جای من. چندین و چند بار یه موضوع رو تذکّر میدی، بعد ملّت دقیقا بیاند و همون چیزی رو بگند که تو نمیخوای. واقعا درست خوندن سوال دیگران اینقدر کار سختیه؟!

3- فکر میکنم بچه ها خودشون بلد باشند از خودشون دفاع کنند. یعنی تا حالا که از پس ما براومدند. جواب سوال رو بده اگه راست میگی.

mre_mech84

عضو جدید
1) خودت داری جواب خودت رو میدی. فایلهای تاریخ قدیمی
عزیزم نگرفتی من چی میگم! وقتی مشکلت در مورد تاریخه جوابیم که میگیری در مورد تاریخه، مطمئن باش تو تنظیمات catia پیداش نمیکنی. ازت میخوام اگه تو تنظیماتش پیدا کردی حتما بیای اینجا بگی که ما هم بهره مند بشم!

2) اتفاقا همه سوالت رو درست خوندن!!! چون جوابی دادن برای حل مشکل!

3) اولا که من از کسی دفاع نکردم، از شما انتقاد کردم.
دوما من ادعایی برای داشتن راهکار نداشتم که شما میگی اگه راست میگی خودت بگو. هرکس در این مورد ادعا داره جوابم میده.
سوما من دیدم شما توی پستات داری سرت رو به دیوار میکوبی اینجوری :)wallbash: ) نگرانت شدم، فقط همین.

موفق باشی:gol:

emperor.1365

عضو جدید
سلام منم همچین مشکلی رو دارم که خیلی واسم مهمه فایلام باز بشه می خوام منو راهنمایی کنید emperor.1365 نام کاربری من هست تو این مجموعه
و emperor.1365@gmail.com میل شخصیم می باشد لطفا مرا راهنمایی بفرمایید ممنون.

saba6170

عضو جدید
سلام ،منم مشکل باز نکردن قایل های قدیمی رو با catia 2017 داشتم ،اول به پیشنهاد دوستان راه حل تغییر تاریخ رو انجام دادم اما حل نشد بعد از طریق تفییر scale از small به normal or standard مشکلم حل شد.از مسیر : tools -options- parameters - scale -normal range

fzdnik

عضو جدید
سلام � هم مشکل باز نشدن فایل‌ها رو داشتم ولی با تغییر تاریخ و ری استارت کامپیوتر مشکلم حل شد ممنون از دوستان خوبم

fzdnik

عضو جدید
سلام ،منم مشکل باز نکردن قایل های قدیمی رو با catia 2017 داشتم ،اول به پیشنهاد دوستان راه حل تغییر تاریخ رو انجام دادم اما حل نشد بعد از طریق تفییر scale از small به normal or standard مشکلم حل شد.از مسیر : tools -options- parameters - scale -normal range
سلام تاریخو عوض کنید حداقل از تاریخ سیو کردن فایل بیشتر باشد یعنی زمانش جلوتر باشه اگر ۲۰۰۱ هست ۲۰۰۲ بزارید کامپیوتر ریستارت شود ختم کلام

بالا