مشکلات کسب اطلاعات در یک محیط کاری

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی وقت ها هست وقتی جایی می خواید اطلاعات بگیرید شما رو اذیت می کنن . بحث پروژه های درسی جدا که انتظار هم می ره از دادن اطلاعات به شما جلوگیری کنن و حتی اطلاعات غلط بدن ، اما تو محیط کار این یه مشکل هست . به طوری که حتما تو محیط کار خودتون هم از همکاری بخواین اطلاعت بگیرین ، زیاد خوش آیند نیست براش . شاید فکر می کنن شما می خواین وضعیت رو کنترل کنید ، مچ گیری کنید ، گزارش کنید و .... و سعی می کنن شما زیاد از کار اونها سر در نیارید . حتی از سردرگم کردن شما ممکنه خوشحال شن .

به هر حال همه ماهیت کار شما رو نمی دونن . نحوه ی برخورد شما این جور مواقع چیه ؟ تا هم اطلاعاتی که می خواین رو در اختیارتون بزارن و هم غلط نباشن ؟

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
یه روش که من دارم اینه که خاکی باشم . تا بحال هم جواب داده مخصوصا در بین کارگران !
یه بار رفته بودم شرکت بچه ها یه جور رفتار کردن که به چندتا از کارگرا برخورد . من سریع با هاشون عیاق شدم . . یا هاشون جرف زدم و اطلاعات گرفتم .
جالب اینکه هر دفعه میرفتم شرکت با کارگرا احوال پرسی میکردم .
کلا نباید خودتون رو بگیرید .
فقط مشکل من با این دربان بود .
معولا سعی کنید به زبان خودشون باهاشون حرف بزنید .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این برای منو شما جواب میده . برای همه جواب نمیده گمونم .

hasti1988ie

عضو جدید
ببینید دوستان ما زمانی موفق خواهیم بود که دیگران خود ما رو قبول داشته باشند...
سه مورد هست که باید به اینها توجه کنیم...که شخصیت یک فرد رو میسازن...ظاهر ..گفتار...رفتار
از لحاظ سرعت تاثیر :1-ظاهر2-گفتار3 رفتار
و
از لحاظ ماندگاری و قدرت تاثیر:1-رفتار2-گفتار3-ظاهر
اهمیت فوق العاده ای علی الخصوص برای ما صنایعی ها دارند.

sed ali

کاربر ممتاز
به نظر ما باید حرفهامون رو به زبان کسی که براش توضیح می دیم ترجمه کنیم .
واسه همین ما از هر رشته یه چیزی خوندیم .
منظورم این نیست که سخصیتمون رو خورد کینم بلکه فروتن و متواضع باشیم خیلی سریعتر می تونیم عمل کنیم .
البته در بعضی مواقع که نیاز هست باید مثل کوه مقاوم باشیم .
یه جورایی در کل باید یک شخصیت خمیری شکل داشته باشیم .

m.f.s

کاربر فعال
خوب یه سوال مثلا وقتی یه مهندس خانوم قراره اطلاعات کسب کنه خوب شرایطش بایه اقا صدرصد فرق میکنه اونوقت چطوری باید با کارگرا یا حتی بقیه کادر برخورد بشه ؟

آخرین ویرایش:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب یه سوال مثلا وقتی یه مهندس خانوم قراره اطلاعات کسب کنه خوب شرایطش بایه اقا صدرصد فرق میکنه اونوقت چطوری باید با کارگرا یا حتی بقیه کادر برخورد بشه ؟

محیط کارخونه ای که اگر قرار باشه از کارگرها هم سوال و جواب کنید زیاد خوش آیند نیست ؛ البته من فکر می کنم خانوما رو زیاد سردر گم نمی کنن .

sed ali

کاربر ممتاز

به نظر من اصلا کار کردن تو محیط کارخونه واسه خانوم ها خوب نیست .
مخصوصا بخوان با کاگرا هم معاشرت کنن !
نمیدونم تا بحال کاخونه رفتین یا نه ؟ ولی تا اونجایی که مادیدیم و شنیدیم واسه خانم ها هیچ واسه بعضی از آقایون هم مناسب نیست .
ولی در شرایط دفتری فرق میکنه !

m.f.s

کاربر فعال
به نظر من اصلا کار کردن تو محیط کارخونه واسه خانوم ها خوب نیست .
مخصوصا بخوان با کاگرا هم معاشرت کنن !
نمیدونم تا بحال کاخونه رفتین یا نه ؟ ولی تا اونجایی که مادیدیم و شنیدیم واسه خانم ها هیچ واسه بعضی از آقایون هم مناسب نیست .
ولی در شرایط دفتری فرق میکنه !
کارخونه که بله رفتم و متاسفانه کماکان با محیط اون اشنا شدم ولی واقعا منی که علاقه به کارکردن تو کارخونه دارم واقعا نمیدونم چیکار کنم امیدوارم یا از علاقم صرف نظر کنم یا راهکاری پیدا کنم:confused:

sed ali

کاربر ممتاز
کارخونه که بله رفتم و متاسفانه کماکان با محیط اون اشنا شدم ولی واقعا منی که علاقه به کارکردن تو کارخونه دارم واقعا نمیدونم چیکار کنم امیدوارم یا از علاقم صرف نظر کنم یا راهکاری پیدا کنم:confused:

البته من خانم هایی رو میشناسم که حتی مدیر عامل شرکت هم هستن !
خب ولی یه مخدودیتهایی هم دارن .
بهنظر من شما بیشتر می تونید در زمینه تحقیقات هم تو کارخونه ها فعالیت کنید
یا اینکه من یه کارخونه میشناختم که بیشتر کارکنانش خانم بودن !

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با این که کار تو کاخونه برای خانوم ها مناسب نیست ، اما من دیدم کارگرها جواب اون ها رو بهتر میدن .در کل من معتقدم خانوم ها هرجا باشن ، باعث می شه بقیه با ادب باشن .

m.f.s

کاربر فعال
با این که کار تو کاخونه برای خانوم ها مناسب نیست ، اما من دیدم کارگرها جواب اون ها رو بهتر میدن .در کل من معتقدم خانوم ها هرجا باشن ، باعث می شه بقیه با ادب باشن .
انگیزم چند برابر شد مرسی از نظری که دادی ;)

vatanparast

عضو جدید
سلام
نظرات دوستان جالب بود من هم این روزارو تو دوره دانشجویی گذروندم از این کاخونه به اون کارخونه ، من پیشنهادم اینه ا برای دانشجوها اگه اطلاعات می خواید ابتدا باید با صاحب صنعت صحبت کنید و بهش اطمینان بدید از کاری که با اطلاعت اونجا می کنید یک فید بک به سازمانش بر میگردونید این 3 تاحسن دارن اولا صاحب صنعت خودشو ذی نفع میدونه دوم دانشجو برای اینکه نتیجه بهتری ارائه بده تلاش و وقت بیشتری صرف می کنه و خودشم بهتر یاد میگیره و حسن سوم اینکه شما برای رزومه و آینده شغلی خودتون قدم مثبت برداشتید

1716

عضو جدید
سعی میکنم یه اطلاعات اولیه ای به کارگرا و افرادی که قراراه باهاشون کار کنم بدم تا اونها هم بتونن راحتتر صحبت کنن و از کارشون بگن و.... تا بتونم ازشون اطلاعات دقیق بگیرم
با نظر هستی خانم هم موافقم ظاهر و گفتار و رفتار خیلی مهمه و تاثیر گذاره

1716

عضو جدید
سلام
نظرات دوستان جالب بود من هم این روزارو تو دوره دانشجویی گذروندم از این کاخونه به اون کارخونه ، من پیشنهادم اینه ا برای دانشجوها اگه اطلاعات می خواید ابتدا باید با صاحب صنعت صحبت کنید و بهش اطمینان بدید از کاری که با اطلاعت اونجا می کنید یک فید بک به سازمانش بر میگردونید این 3 تاحسن دارن اولا صاحب صنعت خودشو ذی نفع میدونه دوم دانشجو برای اینکه نتیجه بهتری ارائه بده تلاش و وقت بیشتری صرف می کنه و خودشم بهتر یاد میگیره و حسن سوم اینکه شما برای رزومه و آینده شغلی خودتون قدم مثبت برداشتید
بیشتر مشکل من (شاید بیشتر دانشجوهای بدون پارتی) اینه که ما رو اصلا راه نمیدن داخل کارخونه که بخواهیم باهاشون صحبت کنیم و ...

linktaz

کاربر بیش فعال
کار کردن خانوما واقعا سخته توی کارخونه.
میدونید کم پیش میاد کارگرها دید فرهنگیشون سالم باشه(که اکثرا نیست) به قول دوستمون برای مردها هم سخته،چه برسه خانم ها!
راستش اگر یکم شوخی کنیم(مردها)بعد از مدتی دیگه حرفمون برش نداره.و همه همه چیزوه به مسخره بازی میگیرند.اگر یکم خودتو بگیری که هیچی... بیا و درستش کن.
خانوم ها که وقتی میرن توی خط تا یک ساعت بعدش خط دچار مشکل میشه!اینو به عینه دیدم!
تنها راهش به نظر من اینه که اینقد مطالعه کنیم و دنبال اطلاعات باشیم و حواسمون به حرف زدنون باشه(خانوم ها بیشتر) که آتو دست شون ندیم.کافیه یه سوتی از آدم بگیرند عین برق توی کارخونه میپیچه و سالها دستت میندازند!واقعا باید به موقع حرف زد،اگر اطلاعاتمون کمه اصلا حرف نزنیم!
اینم مطمئن باشید به راحتی اطلاعات نمیدن،باید اعتمادشون رو جلب کرد و از چند تا منبع پرسید تا مطمئن شد.

vatanparast

عضو جدید
بیشتر مشکل من (شاید بیشتر دانشجوهای بدون پارتی) اینه که ما رو اصلا راه نمیدن داخل کارخونه که بخواهیم باهاشون صحبت کنیم و ...

البته این مورد هم تا حدودی صحیح هست و دقیقا برمیگرده به عملکرد نامناسب دانشجویانی که قبلا به اونجا مراجعه کردن وگرنه هیچ کس بدش نمیاد کسی کار مجانی براش انجام بده، در شرایطی که فرد در محلی مشغول به کار میشه اصطلاحا میگن باید آدم برش داشته باشه ولی کسی این برش رو معنی نکرده ، شخصیت کاریزما، ظاهر مرتب، قدرت بیان مناسب بخشی از همین برش هست ولی مهمترین نکته صحیح و دقیق حرف زدنه به قول معروف که قابل درک هم باشه یعنی رو هوا یه چیزی نپرونید کافیه طرف مقابل بفهمه شما اطلاعات پایینی دارید دیگه کارتون تمومه و یا حرفی که زدید بدون پشتوانه و غلط هست ، پس قبل از شروع هر کار در مورد اون مطالعه داشته باشید به اطلاعات قبلی مراجعه کنید در ابتدا مشاهده گر باشید نه پرسش گر و وقتی میرین سراغ کار اطلاعاتتون از شرایط و محیط اونکار علمی، دقیق با داده های مستند شامل اعداد ، ارقام ،نمودارها و... باشه (منظورم رو اونایی که تیز هستند کاملا درک کردن)، تمامی این فاکتورها باعث میشه که شما برش داشته باشید

zahra_216

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار کردن خانوما واقعا سخته توی کارخونه.
میدونید کم پیش میاد کارگرها دید فرهنگیشون سالم باشه(که اکثرا نیست) به قول دوستمون برای مردها هم سخته،چه برسه خانم ها!
راستش اگر یکم شوخی کنیم(مردها)بعد از مدتی دیگه حرفمون برش نداره.و همه همه چیزوه به مسخره بازی میگیرند.اگر یکم خودتو بگیری که هیچی... بیا و درستش کن.
خانوم ها که وقتی میرن توی خط تا یک ساعت بعدش خط دچار مشکل میشه!اینو به عینه دیدم!
تنها راهش به نظر من اینه که اینقد مطالعه کنیم و دنبال اطلاعات باشیم و حواسمون به حرف زدنون باشه(خانوم ها بیشتر) که آتو دست شون ندیم.کافیه یه سوتی از آدم بگیرند عین برق توی کارخونه میپیچه و سالها دستت میندازند!واقعا باید به موقع حرف زد،اگر اطلاعاتمون کمه اصلا حرف نزنیم!
اینم مطمئن باشید به راحتی اطلاعات نمیدن،باید اعتمادشون رو جلب کرد و از چند تا منبع پرسید تا مطمئن شد.

خط دچار مشکل میشه؟؟؟؟فک کنم شما از این دست آدمایی باشید که اصلاا خانوما رو قبول ندارید....
درسته که خیلی جا فرهنگ سازی نشده اما همه جاهم این جور نیست...من خودم تو کارخونه ای کار میکنم که از نظر محیط واقعا ازش راضی ام شاید این یک از دلایل اصلیم واسه موندنم توی این کارخونس....تا حالا بی احترامی ندیدم از کارگراش...اما قبول دارم که شرایط کاری واسه کار تو کارخونه برای خانوما خیلی سخته.... من با این قسمتش خیلی مشکل دارم

m.f.s

کاربر فعال
ببینید یه سوال دیگه واسه من پیش اومد مگه یه مهندس چقدر به اطلاعات کارگرا احتیاج داره ؟به نظر من اگه خود مهندس کارها رو طبق اصول و برنامه ریزی مناسبی انجام بده فقط به یک سری اطلاعات جزیی نیاز داره یا به یک سری کنترل کارها در بازه های زمانی مختلف که شاید بتونه ازراههای دیگه بدست بیاره بدون اینکه زیاد با کارگرا در تعامل باشه . البته نمیدونم درعمل چقدر این نظر من درست باشه اگه میشه راهنمایی کنید.مرسی

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببینید یه سوال دیگه واسه من پیش اومد مگه یه مهندس چقدر به اطلاعات کارگرا احتیاج داره ؟به نظر من اگه خود مهندس کارها رو طبق اصول و برنامه ریزی مناسبی انجام بده فقط به یک سری اطلاعات جزیی نیاز داره که یا یک سری کنترل کارها که شاید بتونه ازراههای دیگه بدست بیاره بدون اینکه زیاد با کارگرا در تعامل باشه . البته نمیدونم درعمل چقدر این نظر من درست باشه اگه میشه راهنمایی کنید.مرسی

برنامه ریزی درست شرط درست انجام شدن کار نیست . اگر خودتون بازرسی هایی انجام ندی ، از طرف کارگر می تونه هر آمار غلطی به شما برسه (حتی غیر مستقیم) و بعد که میری جلو می بینی یه سری چیزا با هم جور در نمیاد . مثلا شما فرض کن ، کارگری با ماشین تراش کار می کنه و هر قطعه ای که نتونشته به حد استاندارد برسونه ، ضایعات حساب می کنه ، نه به عنوان قطعه ای که خراب کرده و براش بد بشه . اونوقت به شما اطلاعات اشتباه می رسه . در صورتی که اگر گهگاهی به این کارگر مراجعه کنی و آماری از میزان قطعاتی که درست کرده بگیری ، حتی با یه نمودار بافت نگارمی تونی بفهمی ، این کارو برای تنبیه نشدن داره انجام می ده .

m.f.s

کاربر فعال
برنامه ریزی درست شرط درست انجام شدن کار نیست . اگر خودتون بازرسی هایی انجام ندی ، از طرف کارگر می تونه هر آمار غلطی به شما برسه (حتی غیر مستقیم) و بعد که میری جلو می بینی یه سری چیزا با هم جور در نمیاد . مثلا شما فرض کن ، کارگری با ماشین تراش کار می کنه و هر قطعه ای که نتونشته به حد استاندارد برسونه ، ضایعات حساب می کنه ، نه به عنوان قطعه ای که خراب کرده و براش بد بشه . اونوقت به شما اطلاعات اشتباه می رسه . در صورتی که اگر گهگاهی به این کارگر مراجعه کنی و آماری از میزان قطعاتی که درست کرده بگیری ، حتی با یه نمودار بافت نگارمی تونی بفهمی ، این کارو برای تنبیه نشدن داره انجام می ده .
خوب دیگه منم همینو میگم گهگاهی باید بازرسی بشه نه اینکه همیشه باهاشون در ارتباط باشیم که من فکر میکنم بازرسی چندوقت یکبار کار سخت و مشکلی نباشه حتی واسه یه خانوم.

sed ali

کاربر ممتاز
البته این مورد هم تا حدودی صحیح هست و دقیقا برمیگرده به عملکرد نامناسب دانشجویانی که قبلا به اونجا مراجعه کردن وگرنه هیچ کس بدش نمیاد کسی کار مجانی براش انجام بده، در شرایطی که فرد در محلی مشغول به کار میشه اصطلاحا میگن باید آدم برش داشته باشه ولی کسی این برش رو معنی نکرده ، شخصیت کاریزما، ظاهر مرتب، قدرت بیان مناسب بخشی از همین برش هست ولی مهمترین نکته صحیح و دقیق حرف زدنه به قول معروف که قابل درک هم باشه یعنی رو هوا یه چیزی نپرونید کافیه طرف مقابل بفهمه شما اطلاعات پایینی دارید دیگه کارتون تمومه و یا حرفی که زدید بدون پشتوانه و غلط هست ، پس قبل از شروع هر کار در مورد اون مطالعه داشته باشید به اطلاعات قبلی مراجعه کنید در ابتدا مشاهده گر باشید نه پرسش گر و وقتی میرین سراغ کار اطلاعاتتون از شرایط و محیط اونکار علمی، دقیق با داده های مستند شامل اعداد ، ارقام ،نمودارها و... باشه (منظورم رو اونایی که تیز هستند کاملا درک کردن)، تمامی این فاکتورها باعث میشه که شما برش داشته باشید

اینکه شما میگید رو کامل قبول دارم . من خودم چندین کارخونه بزرگ و کوچک رفتم .
اما شما وقتی یک تازه کار باشید و تابحال کارخونه ندیده باشید نمیتونید خودتون رو ثابت کنید . مخصوصا تا سال چهارم شما اطلاعات دقیقی ندارید .
به نظر من همین که یه پارتی بگیرید اولین ضعف رو قبول کردید ولی چون مجبوریم این کار رو می کنیم .
شاید باورتون نشه با اینکه تو یه کارخونه از قبل رفته بودم و از کارگر تا مهندس شرکت رو می شناختم ولی بازم من رو راه نمیدادن . یه روز جلسه بود ، یه روز بازرس اومده بود و ......
می دنید تا زمانی که کارخونه های ما احساس نیاز نکنند سخته کار علمی انجام دادن .
خیلی بهتره که دانشگاه ها با شرکت ها قرار دادهای همکاری امضا کنند . اینطور هم یه نفع کارخونه هست و هم به نفع دانشجویان .

linktaz

کاربر بیش فعال
خط دچار مشکل میشه؟؟؟؟فک کنم شما از این دست آدمایی باشید که اصلاا خانوما رو قبول ندارید....
نمیدونم چطوری این جمله رو چطوری به من نسبت دادید!!!!!
و کجای حرفم به این جمله شما ربط داشت!من دارم درمورد کارگرها و اطلاعات گرفتن از اون صحبت میکنم چه ربطی دره به من که خانوما رو قبول دارم یا نه؟!
بعدشم شما فکر کردید طرف میاد جلوی خودتون حرف هائی که میزنه رو بزنه؟...
من حداقل 6 ساله با 250 تا کارگر هر روز سروکله میزنم.,واقعا با هر اخلاقی برخورد داشته ام.به کارگران عزیز بی احترامی نمیکنم اما خوب اکثر جاها همینطوره بگذریم...ان شالله که همه کارخونه ها محیط سالم و با فرهنگی داشته باشند

ببینید یه سوال دیگه واسه من پیش اومد مگه یه مهندس چقدر به اطلاعات کارگرا احتیاج داره ؟به نظر من اگه خود مهندس کارها رو طبق اصول و برنامه ریزی مناسبی انجام بده فقط به یک سری اطلاعات جزیی نیاز داره یا به یک سری کنترل کارها در بازه های زمانی مختلف که شاید بتونه ازراههای دیگه بدست بیاره بدون اینکه زیاد با کارگرا در تعامل باشه . البته نمیدونم درعمل چقدر این نظر من درست باشه اگه میشه راهنمایی کنید.مرسی
یه مهندس بسیار وابسته به کارگره!البته از نوع صنایع.میدونید مهندس صنایع فقط با آمار و اطلاعات کار داره ،چون فنی نیستش که.یکم با فن آشناست اما نه اونقد.بنابراین اگر آمار اشتباه بدن به بیراهه خواهی رفت.و متاسفانه در تولید انبوه هرگر نمیتونید به راحتی(با تهیه یه نمودار بافت نگار)متوجه بشید(صحبت آقا ایمان)فکر کنید در تولیداتی شیفتی 3000 قطعه تولید میشه ،این امار تقریبیه.یعنی اگر امروز 2500 تا بزنند و فردا 3500.هیچکی متوجه نمیشه!حتی اگر زمانسنجی هم شده باشه.و امار اسقاط رو درست اعلام نخواهند کرد و...چطور میتونید تصمیم بگیرید؟برای اون که آمار و داده مهم نیس.میگه من زدم!این مهندسی عزیز صنایع هستند که باید بشینند حرص بخورند!
اما مهندسین دیگه با فن سروکار دارند وقتی با تجربه شد مثلا از روی شکل قطعه میفهمه که مته کند شده؟یا نه،قالب لهیدگی داره؟یا نه.قطعه سرد فورج شده یا نه و...در واقع تا حد زیادی راه دست طرف رو واسه دروغ میبنده.

vatanparast

عضو جدید
ببینید من که این حرفو میزنم خودم دانشجو بودم شرایط رو دیدم تو شهر دیگه ای درس خوندم محل زندگیم نبوده مشکلات خودشو داشته اینکه دانشجو اطلاعات دقیقی نداره درست نیست اگه نداره باید بدست بیاره برای کار عملی وقت بذاره از پروژه اماده دیگران استفاده نکنه نمیدونم متاسفانه چرا بچه های صنایع یه جورایی همه چیزو اماده میخوان

m.f.s

کاربر فعال
ببینید من که این حرفو میزنم خودم دانشجو بودم شرایط رو دیدم تو شهر دیگه ای درس خوندم محل زندگیم نبوده مشکلات خودشو داشته اینکه دانشجو اطلاعات دقیقی نداره درست نیست اگه نداره باید بدست بیاره برای کار عملی وقت بذاره از پروژه اماده دیگران استفاده نکنه نمیدونم متاسفانه چرا بچه های صنایع یه جورایی همه چیزو اماده میخوان
سلام دوست عزیز من به شخصه بارها شده که خواستم برم دنبال اطلاعاتو خودم عملی کار کنم اما هرجا فهمیدن دانشجو هستم اصلا قبول نکردن بهم اطلاعات بدن چه برسه به اینکه خودم بخوام سر از کاراشون دربیارم مگر در موارد جزیی که از طرف دانشگاه بوده به نظر من مقصر فقط بچه های صنایع که شما عرض کردید نیستن موانع زیادی وجود داره حتی اگه خود ماهم بخواییم کمتر جایی میپذیره که بهمون کمک کنه .

vatanparast

عضو جدید
سلام دوست عزیز من به شخصه بارها شده که خواستم برم دنبال اطلاعاتو خودم عملی کار کنم اما هرجا فهمیدن دانشجو هستم اصلا قبول نکردن بهم اطلاعات بدن چه برسه به اینکه خودم بخوام سر از کاراشون دربیارم مگر در موارد جزیی که از طرف دانشگاه بوده به نظر من مقصر فقط بچه های صنایع که شما عرض کردید نیستن موانع زیادی وجود داره حتی اگه خود ماهم بخواییم کمتر جایی میپذیره که بهمون کمک کنه .

سلام به شما
حرف شما رو قبول میکردم اگه خودم این روزهارو تجربه نکرده بودم یا رشتم چیز دیگه ای بود ولی من هم دانشجو بودم کلی کارخونه و واحد تولیدی رفتم ، مقصر خود ما هستیم که نمیخوایم یک مقدار بیشتر به خودمون زحمت بدیم، شما چه موانعی مدنظرتون هست لطفا این موانع رو بگید چی هس

m.f.s

کاربر فعال
سلام به شما
حرف شما رو قبول میکردم اگه خودم این روزهارو تجربه نکرده بودم یا رشتم چیز دیگه ای بود ولی من هم دانشجو بودم کلی کارخونه و واحد تولیدی رفتم ، مقصر خود ما هستیم که نمیخوایم یک مقدار بیشتر به خودمون زحمت بدیم، شما چه موانعی مدنظرتون هست لطفا این موانع رو بگید چی هس
ببینید مانع که من از اون اسم میارم کارکنای کارخونه ها یا شرکت هاهستن که اصلا به ما اجازه نمیدم وارد محیط کاری بشیم حداقلش راجع به خود من اینجوری بوده من فعلا توی تهران نتونستم جایی رو پیدا کنم که بخوام پیششون کار یاد بگیرم البته شاید فقط مشکل من باشه و بقیه بچه ها این مشکلو نداشته باشن من فقط اون چیزی که واسه خودم پیش اومد ه رو گفتم.

vatanparast

عضو جدید
جالبه چرا همچنین مشکلی دارید، پیشنهاد می کنم از طریق ارتباط با صنعت دانشگاه اقدام کنید ، همچنین اگه خودتون می خواید مستقلا جایی برید از ارتباط با صنعت دانشکده معرفی نامه تهیه کنید ، مورد دیگه اینکه درخواستتون ترجیحا حضوری مطرح نکنید از طریق ارسال یک نامه رسمی به واحد اداری یا اگه دارن روابط عمومی اونجا ( با ایمیل) اقدام کنید و معرفی نامه حتما پیوست باشه

بالا