مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

8711112165

عضو جدید
یک سوال سخت افزاری

یک سوال سخت افزاری

سلام. مدل مادر برد کامپیوتر من (ECS 662/1066T-M2 (SiS662+964 می باشد. یک رم 512 DDR2/SDR با سرعت (333.3MH (PC2-5300 بر روی آن نصب است. می خواهم رم خود را ارتقا دهم. می خواستم بدانم چه رمی و با چه ظرفیتی برای آن مناسب است؟

ava_16

عضو جدید
dvd

dvd

سلام دوستان ... یه سوال دارم اگه ممکنه راهنماییم کنید: یه dvd با 4.30 gig رو لب تاپم باز نمیکنه چرا؟؟ چیکار کنم که بتونم محتویاتشو ببینم خیلی ضروریه واسم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
مهندسا یه سوال. برای pc یه cpu گرفتم چون قبلی مورد داشت. کارت گرافیکمم دیدم خازناش ترکیده بازش کردم. Cpuی جدیدو گذاشتم روشن میکنم 8تا بوق میزنه بعد 2تا بعد یکی چراغ پاورم چشمک میزنه. Cpu قبلیمو ک میذارم روشن ک میکنم بعد 3 4ثانیه اور هیت میشه خاموش میکنه سیستمو. مشکل از کجا میتونه باشه؟

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Moonspell91

عضو جدید
سلام خسته نباشید
میخواستم ببینم رم و گرافیک تا چقدر قابل ارتقا هست سیستمم
Motherboard : Gigabyte P55 USB3
CPU : Intel Core i5 760 2.80GHZ

smailla

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیزم کافیه فن هارو باز کنی و کلینینگشون کنی که عبارت است از
پاک کردن پرها و گریس کاری که مقداری از این صدا هارو کم میکنه در ضمن مکیتونی از اسپری روغنی به جای گریس استفاده کنی

smailla

عضو جدید
مهندسا یه سوال. برای pc یه cpu گرفتم چون قبلی مورد داشت. کارت گرافیکمم دیدم خازناش ترکیده بازش کردم. Cpuی جدیدو گذاشتم روشن میکنم 8تا بوق میزنه بعد 2تا بعد یکی چراغ پاورم چشمک میزنه. Cpu قبلیمو ک میذارم روشن ک میکنم بعد 3 4ثانیه اور هیت میشه خاموش میکنه سیستمو. مشکل از کجا میتونه باشه؟

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
ببین دوست عزیز وقتی خازن گرافیک میسوزه یا میترکه یک عدد فت ترانزیستور کنارش هم میسوزه یا شورتی میده که بهتر تست بشه
شما اول خازن هارو تعویض کن البته یکدست و رگلاتور یا فت ترانزیستور رو از مدار خارج کن وبعد گرافیک رو رو برد نصب کن ببین باز اون مشکل هست یا نه اگه بود فت هم تعویض کن

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام
مارک خوب برای موس میخوام راهنمایی کنید ممنون میشم
مارک dell ya vaio خوبه ؟
در کل چه مارکی یا مدلی پیشنهاد میکنید؟

آخرین ویرایش:

اکبر212

عضو جدید
سلام من یک لب تا لنوو دارم که سمت راست lcdگرم می شه می تونید بگید مشکل از کجاست

sandalion

عضو جدید
راهنمایی درمورد ارتقاء رم کامپیوتر

راهنمایی درمورد ارتقاء رم کامپیوتر

باسلام من یه مادربورد گیگابایتga-8I865Pدارم که DDR1هستش ویه رم256 روش هست میخوام رم اونو به یک گیگ ارتقاءبدم لطفا راهنمایی کنید که یه دونه 1Gبذارم روش یا دوتا512.

بیتا24

عضو جدید
سلام

میخوام تمامی ماشین های پخش شرکت رو به سیستمی یا دستگاهی مجهز کنم که توی محل مشتری ها و همون لحظه براشون فاکتور صادر بشه .........یعنی به محض تحویل جنس فاکتور صادر بشه

خودم توی اینترنت یه جور پرینترهای پورتابل که جدید شرکت ال جی زده و روی موبایل نصب میشه رو پیدا کردم ولی قبل از تهیه ش میخواستم با اساتید خودم مشورت کنم ...ممنون میشم راهنماییم کنید

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

میخوام تمامی ماشین های پخش شرکت رو به سیستمی یا دستگاهی مجهز کنم که توی محل مشتری ها و همون لحظه براشون فاکتور صادر بشه .........یعنی به محض تحویل جنس فاکتور صادر بشه

خودم توی اینترنت یه جور پرینترهای پورتابل که جدید شرکت ال جی زده و روی موبایل نصب میشه رو پیدا کردم ولی قبل از تهیه ش میخواستم با اساتید خودم مشورت کنم ...ممنون میشم راهنماییم کنید

مزیت این کار چیه؟

بیتا24

عضو جدید
مشتری های ما باید جنس رو ببینن بعد سفارش بدن...با این کار اشتباه انسانی کم میشه یا تقریبا صفر میشه...و دیگه نیاز نیست دوباره برا تحویل فاکتور مراجعه کنیم

alireza002

عضو جدید
سلام من یه سوال در رمینه فرستنده و گیرنده داشتم و خواستم از شما ها کمک بگیرم ایا با کمک دو وسیله ی الکترونیکی (مثل فرستنده و گیرنده) میشه موقعیت دقیق گیرنده رو از از نظر فاصله و ارتفاع تشخیص داد؟؟؟
اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم ;)Untitled.jpg(تا حد اکثر فاصله ی 20 متر)

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال در رمینه فرستنده و گیرنده داشتم و خواستم از شما ها کمک بگیرم ایا با کمک دو وسیله ی الکترونیکی (مثل فرستنده و گیرنده) میشه موقعیت دقیق گیرنده رو از از نظر فاصله و ارتفاع تشخیص داد؟؟؟
اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم ;)مشاهده پیوست 225541(تا حد اکثر فاصله ی 20 متر)

با سلام
دوست عزیز
برای پیدا کردن موقعیت دقیق فرستنده نیاز به سه موقعیت از گیرنده است که اتفاقا اگر کار رادیویی در محدوده فرکانسی خارج از مجاز آزمایشی و بدون مجوز در حال انجام داشته باشید واحد کنترل طیف امور رادیویی کشور به راحتی شما را مانیتور کرده و با یافتن موقعیت دقیق اقدام به دستگیری می کنند (در کمترین زمان ممکن!!!) .
همچنین GPS هم با کمک 3 ماهواره همین گونه کار می کند و به دلایل مختلفی مثل فاصله زیاد ماهواره ها از سطح زمین ، میرایی امواج ، عبور امواج از خلا به جو و ... با خطا همراه است . البته معمولا خطای GPS در حدود 10 متر است .
برای روش کار این سیستم می توانید همان ماهواره های GPS و سیستم کاری آنها را در اینترنت جستجو کنید .
البته با استفاده از مدارهای التراسونیک می توان از فرستنده مستقیم تا گیرنده و یا تا مانع فاصله را تعیین کرد که احتمالا منظور شما این مورد نبوده است .
با تشکر - سیستم 32

hanyheli

عضو جدید
با سلام خدمت شما
یک هفته است که با مشکل سخت افزاری روی سرور اچ پی مواجه شدم . چراغ سه تا از هاردهای سرور نارنجی شده و با hp array configuration که تست کردم متوجه شدم که اخطار میده سه هارد به زودی fail میشه چکار میتونم انجام بدم آیا واقعا هاردها آسیب دیده و باید عوضشون کنم؟

mahdi_behyar

عضو جدید
سلام
کارت گرافیکم سوخت عوضش کردم پاور را هم عوض کردم حالا وقتی سیستم را روشن میکنم 1 دقیقه طول میشکه تا صفحه پست ظاهر بشه و مانیتو را سیستم راه اندازی کنه و بعد انتخاب سیستم عامل مشکل را چطور حل کنم؟

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلاااااام
هارد اکسترنال چی بخرم دوستان؟؟
نام برند+دلیلتون لطفا: )

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این ۴مورد تفاوت خاصی با هم ندارن ، ولی من وسترن دیجیتال یا سیگیت رو به خاطر سابقه بیشتری که دارن پیشنهاد میکنم
فقط سری ARMOR ضد ضربه هستش؟؟
اینا نیستن؟؟ خیلی آسیب پذیرن اینا؟!

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط سری ARMOR ضد ضربه هستش؟؟
اینا نیستن؟؟ خیلی آسیب پذیرن اینا؟!

بستگی داره منظورتون از خیلی چی باشه ، نمیشه از هارد اکسترنال مثل فلش تحت هر شرایطی استفاده کرد و هر بلایی سرش آورد ! من مدلای ضد ضربه رو محض احتیاط پیشنهاد دادم ، اگه از خودتون مطمئنید نیازی نیست سخت بگیرین

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

Rama Shakiba

عضو جدید
مشکل مانیتور و کارت گرافیک

مشکل مانیتور و کارت گرافیک

با سلام.
اول مشخصات سیستم رو میگم:
CPU: Core i3 3240
VGA: AFox AMD HD 5450 2GB توضیح: مدل AFox کننده اضافه روش داره.
RAM: 4 GB
MainBoard: Asus H-61 Plus
Monitor: Samsung S19B315N

مشکلم اینه که حدود نیم ساعت که از روشن بودن سیستم میگذره یه خطی رو مانیتور میوفته و از اون خط به پایین همه چیز انگار زیر یه تلق قرار داره. یعنی حروف کمی سایه دار میشه. خیلی کم تغییر رنگ بوجود میاد. اصلا همین الان یه عکس با گوشیم گرفتم که توش همه چیز مشخصه

نمی دونم مشکل از چیه. اما اول فکر کردم کارت گرافیک خیلی داغ میکنه. چون دست رو می سوزوند. بردم برای گارانتی و تعویضش کردن و به جاش همین AFox رو که تو مشخصات نوشتم دادن. اینم بگم که کارتم AMD HD5450 2GB بود و همون مدل رو با خنک کننده اضافی هم دادن.
نکته بعدی اینکه دقیقا همون جایی که خط میوفته پیش از ایجاد اون خطی که تو عکس مشخصه یک خط سفید هست که بیشتر تو عکسایی که زمینه سفید دارن معلومه.
نکته بعد. وقتی مانیتور خاموشه دقیقا همونجا جای یه خط معلومه. به همین دلیل وقتی برای تعمیر برم گفتن احتمالا پیکش سوخته داره. اما چند مورد بوجود اومد که برام عجیبه: اولا تو تعمیرگاه حدود 1 ساعت و نیم سیستم روشن بود و این خطی که تو عکس معلومه اونجا ظاهر نشد. کیس و مانیتور و همه کابل ها هم مال سیستم خودم بود. دیگه اینکه بعد از تعویض کارت گرافیک وقتی بازی NeverWinter رو انجام میدم گاهی اوقات صحفه شطرنجی میشه و از بازی خارج میشه مخصوصا اگه فایر فاکس هم باز باشه. و هر دو از کار میوفتن. اوایل یه خطایی هم میداد. اینم عکس خطا:

که درایور کارت گرافیک و دایرکت ایکس رو آپدیت کردم الان دیگه این خطا رو نمی ده و کمتر از بازی خارج میشه اما هنوز اون مشکل هست منتها کمتر.
حالا به نظرتون مشکل از کجاس؟ ممکنه هم از مانیتور باشه یعنی پیکسل سوخته هم از کارت گرافیک؟ من فکر می کنم ریشه این مشکلات یکی نیست. در ضمن اینم بگم قبل از اینکه این خط بوجود بیاد تو بازی NeverWinter هیچ مشکلی نداشتم. اینم باید بگم که وقتی این خط میوفته اگه مانیتور رو حدود یک ربع فوقش نیم ساعت خاموش کنم (سیستم روشن باشه حتی فیلم هم پخش کنه) این خط محو میشه و نیم ساعت 40 دقیقه بعد بازم میاد.
به نظرتون اگه مشکل از مانیتور باشه چه مدت دوام میاره؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
اول مشخصات سیستم رو میگم:
CPU: Core i3 3240
VGA: AFox AMD HD 5450 2GB توضیح: مدل AFox کننده اضافه روش داره.
RAM: 4 GB
MainBoard: Asus H-61 Plus
Monitor: Samsung S19B315N

مشکلم اینه که حدود نیم ساعت که از روشن بودن سیستم میگذره یه خطی رو مانیتور میوفته و از اون خط به پایین همه چیز انگار زیر یه تلق قرار داره. یعنی حروف کمی سایه دار میشه. خیلی کم تغییر رنگ بوجود میاد. اصلا همین الان یه عکس با گوشیم گرفتم که توش همه چیز مشخصه

نمی دونم مشکل از چیه. اما اول فکر کردم کارت گرافیک خیلی داغ میکنه. چون دست رو می سوزوند. بردم برای گارانتی و تعویضش کردن و به جاش همین AFox رو که تو مشخصات نوشتم دادن. اینم بگم که کارتم AMD HD5450 2GB بود و همون مدل رو با خنک کننده اضافی هم دادن.
نکته بعدی اینکه دقیقا همون جایی که خط میوفته پیش از ایجاد اون خطی که تو عکس مشخصه یک خط سفید هست که بیشتر تو عکسایی که زمینه سفید دارن معلومه.
نکته بعد. وقتی مانیتور خاموشه دقیقا همونجا جای یه خط معلومه. به همین دلیل وقتی برای تعمیر برم گفتن احتمالا پیکش سوخته داره. اما چند مورد بوجود اومد که برام عجیبه: اولا تو تعمیرگاه حدود 1 ساعت و نیم سیستم روشن بود و این خطی که تو عکس معلومه اونجا ظاهر نشد. کیس و مانیتور و همه کابل ها هم مال سیستم خودم بود. دیگه اینکه بعد از تعویض کارت گرافیک وقتی بازی NeverWinter رو انجام میدم گاهی اوقات صحفه شطرنجی میشه و از بازی خارج میشه مخصوصا اگه فایر فاکس هم باز باشه. و هر دو از کار میوفتن. اوایل یه خطایی هم میداد. اینم عکس خطا:

که درایور کارت گرافیک و دایرکت ایکس رو آپدیت کردم الان دیگه این خطا رو نمی ده و کمتر از بازی خارج میشه اما هنوز اون مشکل هست منتها کمتر.
حالا به نظرتون مشکل از کجاس؟ ممکنه هم از مانیتور باشه یعنی پیکسل سوخته هم از کارت گرافیک؟ من فکر می کنم ریشه این مشکلات یکی نیست. در ضمن اینم بگم قبل از اینکه این خط بوجود بیاد تو بازی NeverWinter هیچ مشکلی نداشتم. اینم باید بگم که وقتی این خط میوفته اگه مانیتور رو حدود یک ربع فوقش نیم ساعت خاموش کنم (سیستم روشن باشه حتی فیلم هم پخش کنه) این خط محو میشه و نیم ساعت 40 دقیقه بعد بازم میاد.
به نظرتون اگه مشکل از مانیتور باشه چه مدت دوام میاره؟
قبل از هر کاری بهتره گرافیک رو در بیارید و گرافیک onboard رو فعال کنید اگه مشکل حل شد پس مانیتور مشکلی نداره (خیلی بعیده مشکل از مانیتور باشه چون نقص مانیتور باعث ارور دادن سیستم نمیشه)
بهتره وقتی کار سنگین از گرافیک میکشین کیس رو هم باز بزارید تا تهویه بهتری داشته باشه (مشکل داغ شدن رو جدی بگیرید) ممکنه گرافیک خراب نباشه ولی با داغ شدن این مشکلات بوجود بیاد